HYDE PARK
Like

Jak się traci własny kraj, czyli: W świecie /polityki/nie ma już Putina, ani Wielkiej Rosji

29/11/2015
1402 Wyświetlenia
36 Komentarze
4 minut czytania
Jak się traci własny kraj, czyli: W świecie /polityki/nie ma już Putina, ani Wielkiej Rosji

Polityczny skok WWP na czerwony dywan wielkiej polityki na koniec osiągnął swój cel. Kalkulacja była prawidłowa i przewidywalna. Permanentne naruszanie przestrzeni powietrznej Turcji i bombardowanie konwojów humanitarnych nie mogło nie doprowadzić do takich skutków, jak zmuszenie Turcji do wmieszania się w tę wojnę.

0


 

Ale nie zdążył WWP z Ławrowem ujawnić swojej „domowej produkcji”, jak Erdogan na pełnych obrotach wprowadzał już swój scenariusz zachodzącego konfliktu. Dwa podwórka stambulskie i piterskie zderzyły się w sporze, zamierzając sobie pokazać, kto silniejszy. Każdy chciał walnąć pierwszy, ale Erdogan okazał się bardziej zdecydowanym i pierdyknął szybciej i mocno. Nie chciał tego zlecać „traktorzystom”czy „górnikom” z narodu Turkmenów, a sam „po chuligańsku” pierdyknął między ślepia. Zaskoczony tym Wowka, nie oddał a zaczął żalić się i skarżyć Amerykanom i społeczności międzynarodowej. Jednym słowem „poleciał na policję” i sprzedał z kretesem Tayyipa.

Tak więc zakończyła się epoka „piterskich urków”. A z twardego „petersburskiego chłopaka” zrobił się donosiciel i „ cierpiło”-poszkodowany. Teraz wszystko będzie zgodnie z prawem i to z międzynarodowym prawem. Dostawa S-300 i S-400 w strefę konfliktu, gdzie operuje międzynarodowa koalicja, będzie uważane za przeszkadzanie w walce z terroryzmem a zwiększanie obecności grup wojskowych pod znamionami reżimu Asada za zaangażowanie w konflikt wewnętrzny.

Nikt więcej nie będzie z RF rozmawiać na równych prawach i próbować się dogadywać a najbardziej wpływowy człowiek w świecie WWP – „proszliak” /co w rosyjskim więziennym żargonie oznacza złodzieja, który „sprzedał” skurwił się/. Na Bliskim Wschodzie w ten sposób Turcja została jednocześnie nie tylko regionalnym liderem, ale i głównym negocjatorem w imieniu świata islamskiego. Drugiego przetasowania talii nie będzie, w tę grę gra się tylko jeden raz na dziesięć lat. W 1988 roku Michaił Gorbaczow zajął stanowisko Przewodniczącego Rady Najwyższej ZSRR, to jest zaczął skupiać w swoich rękach najwyższe stanowiska w partyjnej i państwowej hierarchii. On po prostu zaczął swoją grę pod nazwą „Pieriestrojka i Głasność”, którą po10 latach mógł zastopować tylko Primakow i kardynalnie zmienić rozwój Rosji. Wykonując roszadę, WWP w 2008 roku zdecydował się zagrać wysoko i „w ciemno”. Po pierwsze okazując się daleko za granicami, Kreml nie wliczył całego ryzyka. „ Talia” okazała się znaczona i nie w rękach WWP a samo rozdanie odbyło się dwa lata wcześniej. Przegrałeś, Wowa, przegrałeś Rosję i przegrałeś wszystkich Rosjan. Okazałeś się w otoczeniu państw, którym nie jest potrzebna inna alternatywa rozwoju ludzkości. W świecie już dawno wszystko jest omówione i podzielone między zdrowymi i mądrymi ludźmi. Rosja była w „ósemce”, miała międzynarodowe uzgodnienia, Budapesztańskie memorandum i veto w ONZ, Rosja wszędzie była na prawach podmiotu, we wszystkich znaczących międzynarodowych sporach i konfliktach! Jak ty się tym wszystkim rozporządziłeś Wowa? Wszystko zamieniłeś na możliwość stania się częścią reżymu Asada i od razu zostałeś spoliczkowany przez Turcję, która pokazała ci teraz wasze miejsce. Pora już zakańczać „wstawanie z kolan” i postarać się bez strat wycofać z Syrii. W świecie już nie ma WWP, ani „Wielkiej Rosji”, ani „Ruskiego Świata”. Zostało tylko rozgrabione terytorium, zdegenerowana społeczność i zdegradowany naród z psychicznie niezrównoważonymi ludźmi, którym dogłębnie wymyli mózgi propagandą. Tak właśnie kończą dyktatorzy i zdegenerowane przez nich społeczeństwa z przerośniętym do marsjańskich wyżyn ego, zatrute propagandowym jadem sączącym się z tv, radio, prasy i literatury. Pozostaje tylko żal i wstyd, bo wszystko mogło by być inaczej a tak…..;(

Inne zapisy autora:

0

lancelot
lancelot

"My musimy komunizm wyniszczyć, wyplenić, wystrzelać! Żadnych względów, żadnego kompromisu! Nie możemy im dawać forów, nie możemy stwarzać takich warunków walki, które z góry przesądzają na naszą niekorzyœść. Musimy zastosować ten sam żelazno-konsekwentny system. A tym bardziej posiadamy ku temu prawo, ponieważ jesteśœmy nie stroną zaczepną, a obronną!". /Józef Mackiewicz dla mieniących się antykomunistami/

915 publikacje
228 komentarze
 

 1. Avatar grzech

  Nie lubię Ruskich ale niestety trzeba ich obronić. Pomagają władzy Assada (reżim -. regime to ustrój władza, w Polsce przyjęło się to słowo by dyskredytować przeciwnika) wyrzucić terrorystów sponsorowanych przez Amerykę i wspomaganych przez Turcję z kraju, zniszczonego właśnie przez ISIS. Zestrzelenie samolotu przy 17 sekundowym przekroczeniu przestrzeni powietrznej jest nieadekwatne do skutków jakie niesie zestrzelenie.
  Nie byłoby tzw. uchodźców, ISIS i wojen na Bliskim Wschodzie, gdyby
  Bardzo dobrze w tej kwestii wypowiada się Mariusz Kolonko w MaxTv. Polecam

  0
  • lancelot lancelot

   Twój Kolonko to może pisać o Ameryce bo jest w tym dobry ale o Rosji to ma takie pojęcie jak ja o i ty o gwiazdozbiorze Beta Centauri, albo o jakiejś odleglejszej galaktyce, są to tylko dywagacje wiejskiego listonosza podawane na ładnym słownym talerzu i ugarnirowane niewiedzą a przypuszczeniami. Mnie on po prostu jak mówi o Rosji to śmieszy

   0
 2. Avatar Sławek

  Autorowi pomyliła się Rosja z Niemcami, Francją i w ogóle – z całą “Brukselą”.
  Rosjanie to rzeczywiście zdegenerowany, pozbawiony perspektyw i zdeprecjonowany przez ich władze naród, ale naród! A czym jest zachodnia Europa? Banda ciot bez jaj, bez wiary w idee. Opętana bożkiem pieniędzy bez pokrycia. Kisiel multi-kulti przemieszany z gejami, lesbami i innymi wynaturzeniami. Bezpłciowa i bezpłodna tłuszcza zalewana przez obcą rasę, która mnoży się jak króliki i jak dobrze pójdzie – wyludni z białej, bezdzietnej hałastry ich narodowe niegdyś kraje. Tłuści niewolnicy pozbawieni tożsamości właśnie wymierają etnicznie. Ich bankowe Żydowskie władze robią z nimi co tylko zechcą więc panie “lancelot” – spokojnie z tym obwieszczaniem końca Rosji. Jeszcze nie wiadomo kto szybciej się “skończy”.

  0
  • lancelot lancelot

   Byłeś tam w Rosji przez dłuższy czas?, żyłeś wśród tych ludzi, obserwowałeś ich życie mentalność, zwyczaje, co myślą , jak myślą i o czym myślą, jaki mają stosunek do sąsiadów, do smi i władz? Jak tam pomieszkasz i pożyjesz i zobaczysz wszystko o czym piszę to podyskutujemy a na razie nie mamy o czym bo to co piszesz to nie tylko rozśmiesza i nić mi się nie pomyliło jedyną prawdę jaką przedstawiłeś w komencie to jest opis EU i jej obywateli to nie podlega dyskusji a prawdę o Rosji znasz tylko ze środków przekazu i od gadających głów w tv czyli tzw ekspertów, których naukowe prace, rozprawy, elaboraty o Rosji można ze spokojnym sumieniem podrzeć i wyrzucić do kosza na śmieci. A wiesz dlaczego bo żeby o kimś coś na pisać to trzeba z nim żyć przez co najmniej 10 lat i jeszcze do końca nie będziesz pewny czy masz rację.

   0
 3. Avatar rozjemca

  Zgadzam się ze Sławkiem. lancelot nie ma pojęcia o tym, czym jest Rosja!!!

  0
 4. pablo3 pablo3

  Panie Lancelot, wybiegasz bardzo daleko w przyszlosc, ale do tego wciaz droga bardzo dluga i naznaczona masa przeszkod. byc moze superimperium rosyjskie jest zagrozone (co jest naturalne przy tak ogromnym terytorium), ale to wiedza sami Rosjanie od dawna. poza tym wciaz maja ogromy potencjal. zarowno gospodarczy jak i militarny. sa przede wszystkim w stanie sami sie obronic i dodatkowo prowadzic operacje na mniejsza skale regionalna, co udowadnili w Gruzji, na Ukrainie czy teraz w Syrii. w dodatku maja tyle surowcow, ze predzej czy pozniej ktos z Zachodu sie po nie zglosi. taka koniunktura nie trwa wiecznie. a do tego porownajmy poziom bezpieczenstwa Londynu z Petersburgiem. w pierwszym, wszelkie wieksze koncerty czy festiwale, obstawiane sa przez armie ochroniarzy i barierek oddzielajacych artystow od publiki, tymczasem w drugim wlasciwie artystow oddziela scena, ochrony praktycznie nie widac, a ludzie zyja w szczesciu, budujac swoja rosyjska wersje kapitalizmu.

  0
  • lancelot lancelot

   Tym “specjalistom” typu “rozjemca”, “Sławek” czy “grzech” się nie dziwię, bo w dupie byli i gówno widzieli w nogach śpią i GWnianą się okrywają, ale żeby Pan szanowny Panie Pablo nie zrozumiał o co chodzi w notce? To ja wymiękam. A wystarczy tylko dokładnie przeczytać i chwilę pomyśleć co autor chciał przekazać. Pzdr

   0
   • pablo3 pablo3

    moze i jestem srednio rozgarniety, ale odrobine przesadzasz sir Lancelocie. nie widze, aby sytuacja Rosji az tak znacznie sie pogorszyla. to, ze sa w geopolitycznym potrzasku, wiadomo od dawna. ale dajmy im szanse, co wymysla albo jak z tego wybrna. nie raz juz stawiano na Rosji krzyzyk. a Polske nawet pogrzebali w popiolach, a w powstalismy niczym legendarny Feniks. a co do innych komentarzy i Twojego strofowania towarzystwa, to juz zalezne od Ciebie. jesli koniecznie chcesz wdawac sie w takie momentami podrzedne dyskusje. pzdr.

    0
    • lancelot lancelot

     Bez urazy Panie Pablo, po prostu chodziło mi o prostą rzecz jaką wydaje się izolacja RF w liczącej się światowej polityce, ona po prostu tam nie istnieje a jak istnieje to marginalnie co jest efektem samobójczej polityki Kremla, ale tak jak mówię to są “dorośli chłopcy” i mam nadzieję, że wiedzą co robia, bo jak za wszystko na tym świecie i oni też będą za swoje czyny odpowiadać. Bez względu na to kim są. A naród rosyjski się budzi, powoli, ale jednak. Po prostu pan to sprowadzą do “potęgi militarnej, którą ja pomijam a zgodnie z regułą życia na każdego mocnego znajduje się zawsze mocniejszy i nec herkules contra plures a oni stawają przeciw wszystkim liczącym się w świecie i przegrają z kretesem, prędzej czy później.Pzdr

     0
 5. Avatar Piotr

  Mądry i mocny artykuł, Panie Lancelot. Popieram i Pozdrawiam

  0
 6. Avatar Zenek Penek

  Hehe totalnie błędna interpretacja wydarzeń. Atak Turcji jest strategicznym błędem z bardzo prostego powodu. Teraz, Turcja nawet nie wleci do Syrii, bo zostanie od razu ostrzelana przez Putina i świat nawet się nie zająknie, ponieważ to Turcy uderzyli pierwsi. Putin jest w pozycji moralnie usprawiedliwionej w oczach świata. Druga sprawa, że Państwo Islamskie sprzedaje Turcji nielegalnie ropę i Putin regularnie bombarduje te konwoje. A teraz Turasy nawet nie mają możliwości ochrony tych konwojów. Hłe, hłe, hłe. Opinia publiczna na świecie jest przeciwko Państwu Islamskiemu i wspiera Rosję duchowo. Wszyscy się cieszą, że Putin spuszcza łomot tym przychlastom, tylko nie Amerykanie i Turcy.

  0
 7. Avatar Piotr

  O ile Turcja jest – z trudem – do zaakceptowania w Unii, o tyle prymitywnej, stale pijanej i agresywnej wobec swych sasiadow Rosji Unia Europejska nie zaakceptuje nigdy..

  0
 8. Avatar Lancelot, przeginasz pałę...

  ..Chyba masz za dużo czasu i trochę Ci arogancja rośnie…
  Spróbowałbyś w ten sposób napisać o Izraelu… 🙂 ..
  IZRAELEM się zajmij, któremu wszystko wolno
  i nie obowiązuje go ŻADNE prawo
  I który stoi za wszystkim, co się dzieje…
  A Putni właśnie pokazał drzwi Sorosowi…
  Napisz, BOISZ SIĘ ? 😉 …
  O Foxmannie napisz, CO go upoważnia do dyktowania Polsce, kto ma być w niej Ministrem Obrony ? 🙂 …
  Na Ruskich – to huzia na Józia, prawdaż ? 😉 …

  0
  • Avatar Piotr

   Nie jestem Lancelotem, ale Pisze Pan jakby groził. Tymczasem pogrozek biednej stale pijanej RaSSiji i jej faszyzujacego ekskagiebisty (to jak eks-esesman) dętego wodzunia nie obawia sie zaden kraj na swiecie, takze Polska. Swiat się z RaSSiji śmieje…

   0
  • Avatar Piotr

   Nie jestem Lancelotem, ale Pisze Pan jakby Pan groził. Tymczasem pogrozek biednej stale pijanej RaSSiji i jej faszyzujacego ekskagiebisty (to jak eks-esesman) dętego wodzunia nie obawia sie zaden kraj na swiecie, takze Polska. Świat się z RaSSiji śmieje…

   0
  • Wprost przeciwnie czasu mi zostało już bardzo nie wiele, dlatego się nie boję zawoalowanych gróźb.

   0
  • lancelot lancelot

   “..Na Ruskich – to huzia na Józia, prawdaż ?”
   Przeczytaj ze zrozumieniem a potem pisz takie są zasady a potem komentuj ugrażaj i co tylko chcesz, ale po zrozumieniu tego co napisałem jak jesteś homo sapiens przyznasz mi rację. Bo to co napisałeś jest po prostu głupie a o Izraelu pisałem gorsze rzeczy niż możesz sobie wyobrazić i też mi grozili.

   0
 9. Avatar Shmul Wasserstein

  Jest faktem, że Rosja jest nadal mocarstwem w sensie politycznym, wojskowym i terytorialnym.
  Trochę osłabionym ale nadal mocarstwem. Utrzymanie takiego terytorium i tak zróżnicowanych nacji wymaga bardzo dużych nakładów na zbrojenia i obronę swoich imperialnych zdobyczy.
  Powoduje to zaniedbania w sferze społecznej i socjalnej. Do tego niskiego poziomu życia Rosjanie już przywyknęli lub zostali zmuszeni prze sytuację. Wynaturzenia lancelota wcale temu nie zaprzeczają. Każdy kraj poważny posiada własną strategię, szerokie rozeznanie sytuacji w świecie. Rosja też ma i próbuje rozgrywać to po swojemu. Rosja nic nie traci wbrew temu co dywaguje autor artykułu. Państwo z takim potencjałem, z takimi zasobami surowców energetycznych i kopalin oraz naturalnych źródeł energii i kruszców może tylko mieć przejściowe problemy wynikające z cen tych surowców na rynkach światowych. Rezerwy walutowe Rosji porównywalne są do chińskich. Rosja powoli ale wychodzi kryzysu politycznego ery Gorbaczowa. Źle się dzieje, ze Rosja nakłada embargo na towary z unii jewropejsatej, ale ma do tego prawo skąd zakupywać żywność na rynek rosyjski zgodnie rosyjska strategią oddziaływania na państwa UE. Nasz polski rząd również może nałożyć embargo na rosyjskie produkty sprzedawane w Polsce np. podając, że ruska ropa ma brzydki zapach.
  Reasumując Rosja jest nadal silna i uzbrojona po zęby z tysiącami głowic nuklearnych.
  Nadal jest i będzie wielka, groźna Rosja tylko władcy, Putiny i inni nawiedzeni władcy tego imperium będą zmieniać się. Wielka Rosja nie zmieni się dopóki sami Rosjanie tego nie zmienią. Ingerencja zewnętrzna może (ale nie musi) doprowadzić do wybuchu kataklizmu porównywanego z wybuchem SUPERNOWEJ na naszej planecie.
  W tym kontekście działania Turcji w skali globalnej nie mają tu żadnego znaczenia.
  Turcja to tylko gracz regionalny a zestrzelenie su24 to dla Rosji jak ugryzienie komara.

  0
 10. Avatar NWO

  Przykład braku podstawowej wiedzy geopolitycznej.
  Nie da się bazować na “wiedzy” z łżemediów.

  0
 11. Avatar Piotr

  Jako najwazniesze zadanie na XXI-szy wiek dla Rosji widze trzymanie sie przez nia z daleka od granic swoich sasiadow i nie napadanie na nich. Poza tym moga robic co chca, nawet pozapijac sie na smierc ;-))).

  0
 12. Avatar NWO

  Czyli monopol na destabilizację ma mieć USrael?
  Poseł Jacek Wilk, geopolityczne cele hameryki:
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gL7HDL-EWrw

  0
 13. Avatar Casey

  Lancelot. Tym razem pobiłeś rekord głupoty. Ale może tam gdzieś jest jakaś rekompensata?

  0
 14. Avatar Casey

  Gdyby to nie było na pierwszym miejscu, na pewno bym tego nie czytał, widząc ten nick.
  Przecież nawet londyński rezydent, nie zamówione artykuły, pisze czasem z sensem.
  Weź przykład chociaż z niego.

  0
 15. A jednak widzę po aktywnej waszej towarzysze “Casey”, “lancelot przeginasz pałe..” tudzież juz wymienionych w odpowiedzi dla Pablo, obecności, że trafiłem z notką w samą 10. 😉 Pzdr…..dla waszych mocodawców.

  0
  • Avatar Boziu.. Co za głupek..

   Taki stary, a taki bałwan 🙁 …
   Trafiłeś w dziesiątkę.. Expert od Rosji, kurza jego twarz 🙁 ..
   Takie brednie wypisywać.. I jeszcze popleczników znajduje.. Rusofobów…
   Ty sobie Rosji poszukaj NA NASZYM JUDALANDZKIM podwórku !.. Masz ich CAŁĄ GENERALICJĘ, której już trzecie pokolenie kręci lody i na starość jeszcze renty na nasz koszt dostaje, jak Jaruzelski i Kiszczak…
   NIMI się zajmuj, głąbie…
   A przy kazji.
   Znawco Matuszki Rasiji.
   Władimira Putina, jako OSOBY – NIE MA już, od roku 2004.
   Dzisiaj, “Władimir Putin”, to INSTYTUCJA (z TAKOŻ żydowską finansjerą w tle i trzymającą sznurki, robiącą sztuczna zadymę i fałszywe antagonizmy, POMIMO pozorów, jakim jest np. ostatnie wygonienie z Rosji i skazanie na banicję żydowskiego grandziarza,
   “filantropa” Sorosa.)
   Może nie zauważyłeś, znawco Rosji, że TWARZ Putina jest inna (podobno po Botoxie)i że ZAPOMNIAŁ PO NIEMIECKU, a jeszcze w 2004 umiał PŁYNNIE i ze swadą w tym języku rozmawiać, przed kamerami niemieckiej TV.
   Nieważne. “Wladimir Putin”, to GRUPA TRZYMAJĄCA WŁADZĘ.
   Żelazną ręką, głąbie…
   I NIC się tam nie rozpada, jak insynuujesz…

   Aha !.. JA – NIE JESTEM rusofilem. TEŻ ich nie lubię. (jeszcze bardziej nie lubię ŻYDÓW, choć mi się tego ZABRANIA, pod karą więzienia..)..
   Jesteś Żydem, Lancelot ? 😉 … Czy tylko aszkenazyjskim Chazarem ? 😉 …
   PŁACĄ CI za te brednie ?.. Czy też z włąsnego przekonania takie felietony wysmażasz ?…

   Boziu, każdemu głupowi wolno tu pisać.. Chyba przestanę czytać…
   Jak przestałem – oszołomską Wolną Polskę, za którą ukrywają się kretyni jeszcze lepsi…

   0
   • lancelot lancelot

    O sobie już wszystko napisałeś? Jeżeli tak to teraz możesz coś o mnie napisać, jak ci fantazji starczy

    0
 16. Avatar kanton

  Cobyście nie napisali o Lancelocie, to niestety , on ma rację . Nie będę się spierał w liu procentach , ale ma wiele racji.
  Lancelot wybiegał w przyszłość w tym artykule . I co nie powiedzieć , to przeżył w Federacji Rosyjskie wiele lat. Zna mentalnośc rosyjską od podszewki. Pozdrawiam.

  0
 17. Avatar gola.dupa.tuska

  To może moja bardzo nieskromna osoba postara się o malutki głosik rozsądku w tej burzliwej debacie “sejmowej” na temat ruskich.
  Bardzo szanuję poglądy autora tekstu jak i samegoż autora. Jednakowoż tekstem tym “wylano dziecko razem z kąpielą”. Wiem kim jest towarzysz Putin. Władza – jak ją zdobyła NKWD, przesmarowawszy się na KGB i GRU i wiele innych pomniejszych służb wewnątrz – tak trzyma ją do dziś. Wiadomo, że tow. Putin jest po linii politbiura Rosji przedłużeniem historycznym Stalina w prostej linii. Proste i jasne. Niestety okoliczności geopolityczne zmieniają się w ostatnim 10-leciu nie dynamicznie ale błyskawicznie. Zmiany wręcz zapierdalają jak zając uciekający przed fufą myśliwego (i wcale nie mam tu na myśli gajowego bronka ). W całym świecie już każde małe dziecko wie, że terrorystów z isis, czy tam isil (chuj tam, jak ich zwał tak ich zwał, to ta sama swołocz) stworzyli, wyszkolili, uzbroili żydzi i usa, którzy chcą zawładnąć całym światem.
  Dlatego tutaj kalkulacja jest prosta na zasadzie komiksowej: “sorry Winetu, biznes is biznes”.
  Tak więc, w kwstyj zjebanych kozojebców islamskich trzymamy kciuki za towarzysza Putina.

  0
 18. Avatar gola.dupa.tuska

  A na Erdogana też przyjdzie kolej na prostej zasadzie wynikającej bezpośrednio ze starego mądrego przysłowia: Jak się chce psa uderzyć to kij się zawsze znajdzie.

  0
  • lancelot lancelot

   Wielkie dzięki za dobre o mnie słowo, ja też zanuję waścinych poglądów walory, do całości waćpanowego komentarza wypada tylko dodać małą dygresję a minowicie taką, że kij, którym wasza mość chcesz danego psa uderzyć zawsze jak mówi perawidło ma dwa końce a jeszcze ten turecki pies ma bardzo ostre kły i pazury i jest cholernie zaprawiony w bojach z niedźwiedziem ,) Pzdr

   0
 19. Avatar Piotr

  Turcja JEST potęga militarną. Rosja potęgą militarną (jako CCCP) kiedyś, dawno już temu BYŁA.

  0
 20. Avatar piotr

  Nie zgodzę się z artykułem…Wielkiej Rosji już dawno nie ma. Putin oo tym wie.
  W Syrii chodziło o coś innego. O zablokowanie dostępu do taniej ropy od ISIS + broni. Prowokował Turcję, żeby zablokować granice przez którą leciała tania ropa do Turcji, a z Turcji broń + blokada przestrzeń powietrznej. Teraz cena ropy na rynkach zacznie lecieć w górę. Plus Putin może swoją broń pchać rebeliantom. I tu Putin ograł wszystkich. Ma umocowanie formalnych władz Syrii i teraz Jankesi i inne cwaniaki mogą mu skoczyć. Syria jest jego.

  Ten rzekomy transport humanitarny z Turcji to z dużym prawdopodobieństwem broń.

  0
 21. Avatar piotr

  Wystarczy skojarzyć kiedy nastąpiło zestrzelenie rosyjskiego samolotu – niedługo po tym, gdy Putin rozwalał ciężarówki i produkcję ropy. Turcja zestrzeliła SU w akcie desperacji.i bezsilności.
  Putin poświęcając jeden tylko samolocik zapewnił sobie monopol. Teraz legalnie się okopuje i ma już przyczółek na świat + kontrolę nad ropą, która umniejszała wpływy do jego kasy.
  Amerykanie siedzą cicho i nie współpracują, wyszło szydło z wora – nie będą własnego isis tworu niszczyć. Jakież było oburzenie jankesów, jak ruskie zaczęły rozpieprzać bazy isis…tych terrorystów, których jankesi tak nieskutecznie tępili sprzedając im broń i szkoląc 🙂
  Putin rozegrał to po mistrzowsku, obnażył hipokryzję tych wszystkich wojowników o pokój i demokrację, zaprosił do niszczenia terrorystów. Szybko się okazało kto jest kim.
  Właśnie Syria stała się miejsce, w którym Putin przypomniał o sobie : halo panowie, ja tu jestem i też chcę coś z tego tortu. Inaczej nie będzie po waszemu.

  0
  • lancelot lancelot

   “Właśnie Syria stała się miejsce, w którym Putin przypomniał o sobie : halo panowie, ja tu jestem i też chcę coś z tego tortu. Inaczej nie będzie po waszemu.”

   :)) Właśnie Turcja zablokowała cieśninę Bosfor i prawdopodobnie to samo zrobi z Dardanelami dla okrętów i statków rosyjskich, więc już Putin tak nie powie jego wojska są w śmiertelnej pułapce i Afganistan przy Syrii to była wycieczka krajoznawcza. Wypowie wojnę Turcji to wojna z NATO a jak wojna z NATO to mamy III WŚ i co pójdzie na taki kontredans?

   0
 22. Avatar piotr

  USA ma teraz potężny problem z Chinami i tam koncentruje swoje siły – Putin o tym wie, dlatego właściwie wybrał moment ataku.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816