HYDE PARK
Like

Jak samemu nauczyć się języka angielskiego?

09/10/2019
834 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Jak samemu nauczyć się języka angielskiego?

Jak samemu nauczyć się języka angielskiego? Decydując się na samodzielne uczenie się, musimy nie tylko odpowiednio dostosować swój czas do lekcji, ale także umiejętnie dobrać metody nauczania do naszych umiejętności i potrzeb, by osiągnąć oczekiwane efekty. Jak w takim razie zaplanować naukę języka, by ta była dla nas przyjemna, a jednocześnie, by szybko zauważyć postępy?    Warto skorzystać z pomocy lektora online Kiedy już ustalimy swój plan codziennych zajęć i znajdziemy w nim chwilę na naukę języka angielskiego, to musimy pomyśleć, jakie metody przyswajania materiału wybierzemy. Opcji mamy naprawdę wiele, a jedną z nich jest rozmowa z lektorem angielskiego. Nie każdy z nas ma taką możliwość, jednak na pomoc przychodzą szkoły językowe online. Przykładem może być Tutlo. Tutlo stawia na […]

0


Jak samemu nauczyć się języka angielskiego?

Decydując się na samodzielne uczenie się, musimy nie tylko odpowiednio dostosować swój czas do lekcji, ale także umiejętnie dobrać metody nauczania do naszych umiejętności i potrzeb, by osiągnąć oczekiwane efekty. Jak w takim razie zaplanować naukę języka, by ta była dla nas przyjemna, a jednocześnie, by szybko zauważyć postępy? 

 

Warto skorzystać z pomocy lektora online

Kiedy już ustalimy swój plan codziennych zajęć i znajdziemy w nim chwilę na naukę języka angielskiego, to musimy pomyśleć, jakie metody przyswajania materiału wybierzemy. Opcji mamy naprawdę wiele, a jedną z nich jest rozmowa z lektorem angielskiego. Nie każdy z nas ma taką możliwość, jednak na pomoc przychodzą szkoły językowe online. Przykładem może być Tutlo. Tutlo stawia na naukę języka poprzez rozmowy online z native speakerami. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą ćwiczyć konwersację lub mają problemy z przełamaniem strachu przed rozmową w obcym języku. 

 

Ucz się angielskiego przez internet lub w mobilnych aplikacjach 

Jeśli nie możemy skorzystać z rozwiązań szkół językowych, to warto uczyć się języka, korzystając z językowych stron oraz aplikacji mobilnych. Na rynku znajdziemy bardzo wiele tego typu rozwiązań. Niektóre z aplikacji dostępne są wersji darmowej oraz premium, inne posiadają okres testowy. Warto sprawdzić, które są dla nas najłatwiejsze w obsłudze i pozwalają poczynić największe postępy w nauce.

 

Nie zapominaj o gramatyce angielskiej

Podczas nauki języka angielskiego w domu nie możemy zapomnieć o gramatyce, która jest niezbędna w poprawnej komunikacji. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że w wielu przypadkach nasz anglojęzyczny rozmówca bez problemu przymknie oko na wpadkę językową. Jeśli chcemy uczyć się gramatyki w domu, to warto skorzystać z dobrego podręcznika, który nie tylko będzie zawierał teorię, ale znajdziemy w nim także praktyczną wiedzę i ćwiczenia. Po jakie podręczniki sięgać? Po te, które polecają inni, między innymi „English Grammar in Use” Raymona Murphy’ego.

 

Czytaj książki i czasopisma po angielsku

To kolejny bardzo dobry sposób na naukę języka obcego w domu. Czytanie książek, prasy i blogów w języku angielskim daje nam możliwość zapoznania się z nowym słownictwem, umożliwia także uczenie się gramatyki w sposób naturalny. Widzimy podczas czytania, jak wygląda budowa poszczególnych zdań, jak skonstruowane są czasy, a także poznajemy potoczne słownictwo. Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, warto czytać na głos, dzięki czemu lepiej zapamiętujemy tekst, a także trenujemy swój język, który przecież nie jest przyzwyczajony do obcego słownictwa. Takie ćwiczenia pomagają.

 

Oglądaj filmy i seriale po angielsku

To kolejna przyjemna część nauki angielskiego w domu. Oglądanie ulubionych filmów w oryginale nie tylko sprawi nam przyjemność, ale także pozwoli oswoić się ze słownictwem. Warto włączyć sobie napisy w języku angielskim, bo nie zawsze wszystkie wyrazy będą nam dobrze znane. Oczywiście część zwrotów jesteśmy w stanie „wyłapać” z kontekstu, ale nie wszystkie. Poza tym, podobnie jak w przypadku książek, możemy trafić na stwierdzenia pochodzące z mowy potocznej lub ze slangu. 

 

Jak przygotować się do nauki języka angielskiego?

Decydując się na naukę w domu, musimy ustalić, w jakich godzinach się uczymy. Warto zamknąć się w osobnym pokoju, by nikt nam nie przeszkadzał podczas ćwiczeń. Jeśli nie korzystamy z aplikacji na telefon lub nie rozmawiamy z lektorem online, to wyłączmy telefon i komputer, bo urządzenia te będą nam bardziej przeszkadzać niż pomagać. Powodzenia. 

 

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

191 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816