HYDE PARK
Like

Jak ożywić łazienkę?

28/11/2014
890 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

W zależności od tego, w jaki sposób urządziliśmy naszą łazienkę, dla pełni efektu będzie ona potrzebowała mniej lub więcej elementów, które nadadzą jej ostateczny wygląd. Łazienkę w stonowanych i jednolitych odcieniach, bez dekoracyjnych ornamentów na glazurze, warto urozmaicić stylowymi dodatkami. Na szczęście nie musimy spędzać godzin na poszukiwaniu oryginalnych akcesoriów. Za dekorację w łazience posłużą bowiem dodatki, które łatwo znajdziemy w każdym sklepie z artykułami wyposażenia wnętrz. Wystarczy, że umiejętnie je wybierzemy, by nasza łazienka nie tylko nabrała energii, ale i była praktycznie i przytulnie urządzona. Jednym z bardzo praktycznych, ale również wyjątkowo ozdobnych łazienkowych akcesoriów są zasłony prysznicowe. Warto rozważyć zakup zasłony, gdy nasza łazienka wyposażona jest w wannę. Przede wszystkim zyskamy na tym możliwość brania szybkiego prysznica, bez […]

0


W zależności od tego, w jaki sposób urządziliśmy naszą łazienkę, dla pełni efektu będzie ona potrzebowała mniej lub więcej elementów, które nadadzą jej ostateczny wygląd. Łazienkę w stonowanych i jednolitych odcieniach, bez dekoracyjnych ornamentów na glazurze, warto urozmaicić stylowymi dodatkami.

Na szczęście nie musimy spędzać godzin na poszukiwaniu oryginalnych akcesoriów. Za dekorację w łazience posłużą bowiem dodatki, które łatwo znajdziemy w każdym sklepie z artykułami wyposażenia wnętrz. Wystarczy, że umiejętnie je wybierzemy, by nasza łazienka nie tylko nabrała energii, ale i była praktycznie i przytulnie urządzona.

Jednym z bardzo praktycznych, ale również wyjątkowo ozdobnych łazienkowych akcesoriów są zasłony prysznicowe. Warto rozważyć zakup zasłony, gdy nasza łazienka wyposażona jest w wannę. Przede wszystkim zyskamy na tym możliwość brania szybkiego prysznica, bez obawy o zmoczenie całego pomieszczenia. Po drugie zasłona z wybranym wzorem będzie stanowiła atrakcyjny element wykończeniowy.

Drugim elementem, który znajdziemy w każdej łazience, a który wyjątkowo ją ożywia, są ręczniki. Warto zdecydować się na komplet w intensywnych głębokich kolorach, które powieszone odpowiednio przy umywalce oraz wannie czy prysznicu, będą ze sobą harmonizowały, tworząc spójną kompozycję.

Aby zapewnić sobie komfort stąpania po łazienkowej posadzce, warto pokryć ją i dywanikami. Dostępne rozmiary, kolory i wzory pozwalają z łatwością wybrać produkty właściwe do naszych potrzeb, a wśród nich znajdziemy miękkie wełniane dywaniki, jak również antypoślizgowe maty. Komplet dwóch sztuk, które ułożymy przy wc oraz wannie lub prysznicu, nada łazience przytulności, zapewni ciepło stopom, a także będzie elementem dekoracyjnym.

Warto również dopasować niewielkie akcesoria łazienkowe tak, by stanowiły kontrast do reszty wykończenia. Mowa chociażby o zestawach koszyczków, które przydadzą się do przechowywania łazienkowych drobiazgów, ale także o pojemnikach: mydelniczkach, dozownikach mydła czy kubkach na szczoteczki. Te niewielkie elementy wyposażenia kupione w kompletach również stanowią o atrakcyjności naszej łazienki.

Mając w łazience spokojne i bezpieczne miejsce, możemy ustawić w niej również rośliny doniczkowe. Niektórym gatunkom (np. nefrolepis, zielistka, kroton czy dracena) łazienkowy klimat będzie bardzo sprzyjał, dzięki czemu zielone ozdoby będą ożywiały nasza łazienkę przez długi czas.

0

Majkel007

37 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758