HYDE PARK
Like

Jak ożywić łazienkę?

28/11/2014
632 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

W zależności od tego, w jaki sposób urządziliśmy naszą łazienkę, dla pełni efektu będzie ona potrzebowała mniej lub więcej elementów, które nadadzą jej ostateczny wygląd. Łazienkę w stonowanych i jednolitych odcieniach, bez dekoracyjnych ornamentów na glazurze, warto urozmaicić stylowymi dodatkami. Na szczęście nie musimy spędzać godzin na poszukiwaniu oryginalnych akcesoriów. Za dekorację w łazience posłużą bowiem dodatki, które łatwo znajdziemy w każdym sklepie z artykułami wyposażenia wnętrz. Wystarczy, że umiejętnie je wybierzemy, by nasza łazienka nie tylko nabrała energii, ale i była praktycznie i przytulnie urządzona. Jednym z bardzo praktycznych, ale również wyjątkowo ozdobnych łazienkowych akcesoriów są zasłony prysznicowe. Warto rozważyć zakup zasłony, gdy nasza łazienka wyposażona jest w wannę. Przede wszystkim zyskamy na tym możliwość brania szybkiego prysznica, bez […]

0


W zależności od tego, w jaki sposób urządziliśmy naszą łazienkę, dla pełni efektu będzie ona potrzebowała mniej lub więcej elementów, które nadadzą jej ostateczny wygląd. Łazienkę w stonowanych i jednolitych odcieniach, bez dekoracyjnych ornamentów na glazurze, warto urozmaicić stylowymi dodatkami.

Na szczęście nie musimy spędzać godzin na poszukiwaniu oryginalnych akcesoriów. Za dekorację w łazience posłużą bowiem dodatki, które łatwo znajdziemy w każdym sklepie z artykułami wyposażenia wnętrz. Wystarczy, że umiejętnie je wybierzemy, by nasza łazienka nie tylko nabrała energii, ale i była praktycznie i przytulnie urządzona.

Jednym z bardzo praktycznych, ale również wyjątkowo ozdobnych łazienkowych akcesoriów są zasłony prysznicowe. Warto rozważyć zakup zasłony, gdy nasza łazienka wyposażona jest w wannę. Przede wszystkim zyskamy na tym możliwość brania szybkiego prysznica, bez obawy o zmoczenie całego pomieszczenia. Po drugie zasłona z wybranym wzorem będzie stanowiła atrakcyjny element wykończeniowy.

Drugim elementem, który znajdziemy w każdej łazience, a który wyjątkowo ją ożywia, są ręczniki. Warto zdecydować się na komplet w intensywnych głębokich kolorach, które powieszone odpowiednio przy umywalce oraz wannie czy prysznicu, będą ze sobą harmonizowały, tworząc spójną kompozycję.

Aby zapewnić sobie komfort stąpania po łazienkowej posadzce, warto pokryć ją i dywanikami. Dostępne rozmiary, kolory i wzory pozwalają z łatwością wybrać produkty właściwe do naszych potrzeb, a wśród nich znajdziemy miękkie wełniane dywaniki, jak również antypoślizgowe maty. Komplet dwóch sztuk, które ułożymy przy wc oraz wannie lub prysznicu, nada łazience przytulności, zapewni ciepło stopom, a także będzie elementem dekoracyjnym.

Warto również dopasować niewielkie akcesoria łazienkowe tak, by stanowiły kontrast do reszty wykończenia. Mowa chociażby o zestawach koszyczków, które przydadzą się do przechowywania łazienkowych drobiazgów, ale także o pojemnikach: mydelniczkach, dozownikach mydła czy kubkach na szczoteczki. Te niewielkie elementy wyposażenia kupione w kompletach również stanowią o atrakcyjności naszej łazienki.

Mając w łazience spokojne i bezpieczne miejsce, możemy ustawić w niej również rośliny doniczkowe. Niektórym gatunkom (np. nefrolepis, zielistka, kroton czy dracena) łazienkowy klimat będzie bardzo sprzyjał, dzięki czemu zielone ozdoby będą ożywiały nasza łazienkę przez długi czas.

Inne zapisy autora:

0

Majkel007

37 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758