Bez kategorii
Like

Internet Explorer firmy Microsoft straszy Niemców

18/09/2012
424 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Luka w przeglądarce internetowej Internet Explorer firmy Microsoft przeraziła Niemieckich urzędników z urzędu ds. bezpieczeństwa informatycznego do tego stopnia, że wydali ostrzeżenie o niebezpieczeństwie i zalecił korzystanie z innych przeglądarek.

0


 

Nie dotyczy to wprawdzie najnowszej wersji tak przeglądarki jak i systemu operacyjnego Windows, ale skala problemów użytkowników – korzystających komputerów z systemem operacyjnym Windows XP i przeglądarką Internet Explorer w wersji 7 i 8 oraz z systemem Windows 7 i przeglądarką w wersji 8 i 9 – jest porażająco duża. Przedstawiciele Microsoft zapewniają, że najnowsza wersja przeglądarki – Internet Explorer 10 – jest bezpieczna.

 

Na czym polega zagrożenie płynące z wadliwych produktów Microsoftu? Korzystanie z nich pozwala cyberprzestępcom przejąć kontrolę nad komputerem użytkownika przy pomocy spreparowanej strony internetowej. Niemiecki urząd ds. bezpieczeństwa informatycznego  informuje, że takie cyberataki już mają miejsce, a na zaatakowanych komputerach instalowane są m.in. trojany, umożliwiające przejęcie kontroli nad komputerem.

  

mp

0

Va Banque

Wiadomości z banków i o bankach, dla klientów i pracowników, entuzjastów i sceptyków. Ubezpieczenia od A do Z. Gospodarka, finanse i giełda.

324 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758