Globalnie i Lokalnie
Like

I MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA “DOBROCZYNNOŚĆ, FILANTROPIA I PRACA SOCJALNA”

19/05/2014
990 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
I MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA “DOBROCZYNNOŚĆ, FILANTROPIA  I PRACA SOCJALNA”

„DOBROCZYNNOŚĆ, FILANTROPIA I PRACA SOCJALNA” to główne obszary tematyczne I Międzynarodowej Konferencji Naukowej zorganizowanej przez Radę Naukową czasopisma PWSTE w Jarosławiu o tym samym tytule, Uniwersytet Preszowski w Preszowie oraz Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Iwana Franka w Drohobyczu w dniu 14 maja 2014 r.

0


I MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA DOBROCZYNNOŚĆ, FILANTROPIA I PRACA SOCJALNA 

 

Uroczystego otwarcia sympozjum dokonał JM Rektor PWSTE w Jarosławiu, prof. nadzw. dr hab. Wacław Wierzbieniec, który korzystając z okazji zaprezentował pierwszy numer anglojęzycznego czasopisma wydawanego przez naszą Uczelnię – Charity, Philanthropy and Social Work.

W założeniu organizatorów celem przedsięwzięcia było stworzenie interdyscyplinarnej platformy wymiany naukowej między praktykami i badaczami zainteresowanymi bogactwem tematyki oraz złożonością i wielowątkowością problematyki. Do wspólnej debaty zaproszono pracowników socjalnych, socjologów, pedagogów, przedstawicieli nauk o rodzinie, psychologów, filozofów, ekonomistów oraz antropologów.

Rozważania naukowe I Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „Dobroczynność, filantropia i praca socjalna” wzbogacili przedstawiciele wiodących ośrodków naukowych z kraju i zagranicy, a także z naszego środowiska lokalnego, którzy od wielu lat występują na rzecz drugiego człowieka.

Konferencję zaszczyciła kadra reprezentująca Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z ks. prof. nadzw. dr. hab. Tadeuszem Bąkiem, tworzącym w Polsce program i standardy pracy socjalnej, jako osobnego kierunku studiów. Obecny był także inicjator utworzenia kierunku praca socjalna w jarosławskiej Uczelni, ks. prof.  dr hab. Janusz Mierzwa z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Gościliśmy naukowców z Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franka w Drohobyczu, Uniwersytetu w Preszowie, Narodowego Uniwersytetu im. Iwana Franka we Lwowie.

Gościem honorowym był ks. dr Franciszek Rząsa, Przewodniczący Rady Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II „Wzrastanie”.

W obrębie tematu konferencji debatowano w ramach dwóch równoległych paneli dyskusyjnych oraz poprzedzającej je sesji plenarnej „Zarys historii filantropii w Polsce i na świecie. Działalność dobroczynna”, którą poprowadził ks. prof. nadzw. dr hab. Tadeusz Bąk.

Moderatorami dwóch równoległych paneli, dotyczących historyczno-kulturowych uwarunkowań pracy socjalnej i praca socjalna w organizacjach pozarządowych i instytucjach publicznych byli ks. prof. dr hab. Leon Szot z UKSW w Warszawie i PWSTE w Jarosławiu oraz ks. prof. dr hab. Janusz Mierzwa z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i PWSTE w Jarosławiu.

Inne zapisy autora:

0

Adam Kulczycki
Adam Kulczycki http://www.gazetaparlamentarna.pl

Doktor socjologii, dziennikarz, niezależny publicysta. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zainteresowania: polityka wschodnia (Ukraina, Rosja, Białoruś), Francja, Polonia świata, poezja, problematyka społeczna, współczesna rodzina, problematyka regionalna

182 publikacje
62 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816