Bez kategorii
Like

Historia Grupy Bilderberg

14/01/2013
640 Wyświetlenia
0 Komentarze
14 minut czytania
no-cover

Uświadomić należy sobie fakt, że podział na grupy walczące ze sobą w kwestii samego przebiegu zdarzeń katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku to najlepsza droga do niezadania pytania zasadniczego czyli DLACZEGO!

0


za:

 

 
 

Zacznę od powstania tej tajemniczej grupy posiadającej nieograniczone zasoby finansowe konieczne do realizacji swoich zadań.Grupę Bilderberg założył w 1954 r. polski adwokat Józef Hieronim Retinger – polski dyplomata, doradca Gen. Władysława Sikorskiego. Wcześniej Retinger był jednym z organizatorów Kongresu Haskiego w1948 roku na którym kilkuset delegatów z ponad 20 krajów europejskich spotkało się w Hadze. Tam właśnie pod przewodnictwem Winstona Churchilla dyskutowali nad przyszłością świata i współpracy europejskiej zakładając fundamenty pod zjednoczenie Europy.Dzisiejsza Unia Europejska jest niczym innym jak administracyjno-politycznym "tworem" tamtych prac i należy sobie z tego w pełni zdać sprawę, co ułatwi wam wyciągniecie ewentualnych wniosków.
Praktycznie do 1989 roku poza osoba założyciela grupy Bilderberg jedynym aktywnym polakiem z pochodzenia był Zbigniew Brzeziński. Zdaje sobie sprawę z faktu ze większość osób zna zarys postaci z okresu publiczno-jawnego działania Zbigniewa Brzezińskiego jako byłego doradcy prezydenta Cartera mniej zaś jako doradcy następnych 5-ciu amerykańskich prezydentów ( nadal jest "nieoficjalnym" doradca – mentorem prez. Baraka Obamy ) Załączam wiec nieco pełniejszy zarys postaci Zbigniewa Brzezińskiego.


Urodzony w 1928 roku w Warszawie w okresie dzieciństwa mieszkał w Przemyślu.W wieku lat dziesięciu ojciec zabiera go na placówkę dyplomatyczna w Kanadzie wiedząc o możliwości wybuchu wojny. Po zakończeniu II wojny światowej rodzina emigruje do USA. W 1958 roku Zbigniew Brzeziński otrzymuje obywatelstwo amerykańskie. Od 1960 roku czynna praca wykładowcy na amerykańskich uniwersytetach z przerwami do roku 1989. Doktor nauk politycznych uniwersytetu Harvard. W latach 1977-1981 oficjalny doradca prezydenta Cartera do spraw bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. W tym właśnie czasie kończy się obraz Zbigniewa Brzezińskiego podlegającego oficjalnemu biograficznemu opisowi i zaczyna się skrzętnie ukrywana z pomocą amerykańskich i światowych mediów działalność nieoficjalna w pracach Grupy Bilderberg. Ze względu na nieformalna, starannie zamaskowana działalność Grupy Bilderberg trudno jest ustalić dokładna datę początku uczestnictwa Zbigniewa Brzezińskiego w pracach i corocznych spotkaniach elitarnych członków tej ponadnarodowej organizacji. Niejako wskazówką wzrostu jego roli może być jedynie ze Zbigniew Brzeziński został nazwany "z-BIG" w środowiskach amerykańskich i światowych elit polityczno gospodarczych od czasu założenia wraz z David Rockeffeler Komisji Trójstronnej w 1973 roku.
Od tego właśnie czasu do dnia dzisiejszego obaj sprawują faktyczna władze zarówno nad działaniami jawnej KomisjiTrójstronnej jak i działaniami niejawnej grupy Bilderberg. Zadaniem wspomnianej komisji jest inicjowanie "celów" wypracowywanych przez Grupę Bilderberg na poszczególne kraje i stopniowe wprowadzanie ich w życie.
W 1999 roku jako przedstawiciel Komisji Trójstronnej David Rockefeller odwiedził tez Polskę. Wtedy to w spotkaniu z Aleksandrem Kwaśniewskim przyznał, że Polska odgrywa ważną rolę jako "narzędzie" narzucania Nowego Światowego Porządku. Nie nastąpiło żadne "przejęzyczenie" Rockefellera czyli faktycznie najbogatszego człowieka świata ( "oficjalnie" jego majątek szacowany jest na kilka miliardów dolarów ) jak sam cynicznie wielokrotnie oświadczał publicznie "on" może sobie pozwolić na mówienie czego chce-kiedy chce. David Rockefeller bowiem zarówno poprzez stan posiadania kontroli finansowej w "mediach" jak tez poprzez zakulisowe wpływy Grupy Bilderberg sprawuje faktyczna niepodzielną kontrolę nad najbardziej wpływowymi mediami na świecie. Dla przykładu powiedział w czerwcu 1991 roku na spotkaniu Grupy Bilderberg w niemieckim kurorcie Baden-Baden. Dziękujemy "Washington Post", "The New York Times", "Time Magazine" i innym mediom z całego świata których dyrektorzy biorą udział w naszych spotkaniach, dotrzymując przez ostatnie 40 lat złożonej przez siebie przysięgi dyskrecji. To nie wszystko drogi czytelniku jeśli szokuje ciebie ten cytat. Pan Rockefeller dla nie dającym wiary w prawdziwość wypowiedzi która przytoczyłem jako oficjalnie "niepublikowanej" przytoczę łatwą do sprawdzenia dla wszystkich wypowiedz David Rockefellera z 23 września 1994 r. Przemawiając podczas obiadu ambasadorów ONZ, Rockefeller zauważył, że mimo znaczącego "uświadomienia" świata nie nastały jeszcze warunki do szybkiego zbudowania prawdziwie pokojowego i niezależnego porządku światowego ( New World Order ). Następnie z cala szczerością globalisty dodał, można przyspieszyć bieg historii. To czego na pewno potrzebujemy powiedział to porządnego ekonomicznego kryzysu na skale światowa wtedy wszystkie narody podporządkują się do New World Order ( nowego światowego porządku). Przyznacie ze trudno byłoby "dowolnie" interpretować te słowa, wygłoszone publicznie skierowane do przedstawicieli poszczególnych krajów w celu przygotowania gruntu pod kryzys światowy jako narzędzie do przejęcia kontroli nad światem.
Od pamiętnego przemówienia Davida Rockefeller podczas obiadu ambasadorów ONZ minęło prawie dwadzieścia lat Grupa Bilderberg cierpliwie i systematycznie wprowadzała "tylnymi drzwiami" plany swoich przywódców w życie.
. Lata 2006-2010 czyli okresu największego zainteresowania Grupy Bilderberg werbowaniem polskich członków organizacji. Od 2010 roku do dnia dzisiejszego nie opłynęło na tyle czasu aby poznać stan osobowy na dzień dzisiejszy.

Od 2006 roku zaczęło sie czynne wprowadzanie kryzysu gospodarczego w poszczególnych krajach przez członków grupy Bilderberg w celu uzyskania pełnej kontroli nad światową gospodarka. Proces ten postępował w miarę gładko, kolejne kraje stosując niemal ten sam scenariusz "rządowej" walki z kryzysem popadały w coraz większe długi szczególnie wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego uzależniając swoje gospodarki od decyzji tej organizacji ( Grupa Bilderberg w pełni kontroluje wszystkie światowe banki i międzynarodowe organizacje walutowe)
USA od 2006 roku pogrążone w kryzysie gospodarczym, pociagaja za sobą inne kraje. Kryzys trafia do europy. Gospodarcza sytuacja Grecji , Hiszpanii ,Portugalii,Wloch i innych krajów będących w EU nie rożni się aż tak wiele od siebie. Wypracowany przez wiele lat w czasie spotkań Grupy Bilderberg scenariusz kryzysu sprawia ze następuje pozorna rządowa walka z kryzysem, zawsze doprowadzając do większego jeszcze zadłużenia, dając pozory poprawy sytuacji dla społeczeństw dotchniętych kryzysem.


Jednym z niewielu krajów nie dających jednak pogrążyć się w kryzysie jest o dziwo Polska. Gospodarka naszego kraju nadal rozwija się w dość dobrym tempie jak na zaistniałe warunki światowego kryzysu. Centralna geograficznie pozycja w europie Polski wraz z faktem rozwoju gospodarki zwróciło uwagę globalistów na nasz kraj. Dla Grupy Bilderberg jest to wręcz wyzwanie do natychmiastowego działania, uruchamiają "swoich ludzi" w naszym kraju werbując następne osoby. Starannie budowany ponad 20 lat proces przejmowania gospodarczego poszczególnych państw przez grupę Bilderberg zagrożony jest z powodu Polski.
Nie na darmo jednak w Grupie bilderberg jest niezliczona ilość osób mająca doświadczenie w radzeniu sobie w najtrudniejszych sytuacjach na skale państwowa ,plan działania szybko wchodzi na drogę realizacji. Na tej drodze stoi jednak Polski prezydent Lech Kaczyński nie kwapiący się do wejścia naszego kraju do strefy euro. Lech Kaczyński stoi na drodze nie tylko Grupie Bilderberg. Jego nieugięta pozycja wobec odmowy podpisania dalszych kontraktów z Gaztron stoi na drodze do największej transakcji w historii Rosji i Polski na dostawy gazu do 2037 roku na sumę 100 bilionów dolarów.

Prezydent Kaczyński ma jednak poparcie wielu innych ludzi a najważniejsze ze ma oparcie w doskonale znającym się na ekonomi prezesie NBP Sławomirze Skrzypku który razem z ministrem finansów nalega na to by Polska nie rozszerzała kredytu z Międzynarodowego Funduszu Walutowego poza granice 20.5 miliarda dolarów. Oprócz tego Sławomir Skrzypek popierał także wzrost stopy odsetek by zatrzymać napływ obcego kapitału. 

Konsekwentna Strategia monetarna którą przyjął Sławomir Skrzypek wywołała "panike" w Grupie Bilderberg promującej rozwiązania zmierzające do osłabienia ekonomii poszczególnych krajów, powodując ich zadłużenie, co następnie umożliwia zarządzanie przez Międzynarodowy Fundusz Monetarny

Proszę nigdy nie zapomnieć ze w piątek, 9 kwietnia 2010 roku Sławomir Skrzypek prezes NBP poprzez akcje Banku Centralnego zainterweniował na rynku walutowym by "pozornie" osłabić złotego. To pociągniecie jeszcze bardziej odwracało możliwość kryzysu gospodarczego w najbliższej przyszłości Polskiej Gospodarki, poprzez poprawę konkurencyjności w eksporcie.
W bezpośredniej walce polityczno-gospodarczej wygrywa zawsze mocniejsza strona tak nas uczy historia. 10 kwietnia 2010 roku, dzien po "taktycznym" ruchu na gospodarczej szachownicy ze strony polskiego prezesa NBP samolot rzadowy Tu-154M zostaje kompletnie zniszczony

Przede wszystkim konieczna jest odpowiedz na pytanie "dlaczego" doszło do tragedii smoleńskiej.

Ta właśnie odpowiedz prawdopodobnie jest wstanie dać poprawne odpowiedzi na dalsze pytania w sprawie samego przebiegu zdarzeń.

Uświadomić należy sobie fakt ze podział na grupy walczące ze sobą w kwestii samego przebiegu zdarzeń katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku to najlepsza droga do niezadania pytania zasadniczego czyli DLACZEGO!

Dodatek do notki:
Niektórzy Polacy ( lub osoby polskiego pochodzenia) w Grupie Bilderberg :Józef Hieronim Retinger – założyciel grupy Bilderberg

Zbigniew Brzeziński – obecnie "współkierujący" Grupa Bilderberg

Aleksander Kwaśniewski- były prezydent RP ,polityk, uczestnik spotkań G..B…

Jerzy Baczyński – redaktor naczelny Polityka , ponad 20 letni uczestnik spotkań G..B…

Sławomir Sikora- CitiBank itd…

Marek Belka – prezes NBP-minister finansów itd. ( wcześniej JP Morgan Chase Bank )

Jacek Rostowski- minister finansów itd…..

Andrzej Olechowski – współzałożyciel Platformy Obywatelskiej,polityk,były minister….

Jerzy Koźmiński – rada nadzorcza Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych itd….

Zbigniew Wrobel – Prezes PKN Orlen itd…..

Wanda Rapaczyńska – współwłaścicielka Agora, jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet świata itd.

Tomasz Sielecki – zarząd miedzy innymi Sygnity,Agora,Buldimex itd…. 

Janusz Palikot – polityk, 2005-2010 Platforma Obywatelska, potem Ruch Palikota itd…

Jerzy Sito – tłumacz, itd….

Jacek Szwajkowski – Polska Grupa farmaceutyczna itd…..

o.Maciej Zięba – PO dominikanin …. czy ? ( brak info o roli w jakiej występuje w grupie)

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Jacek

Zagladam tu i ówdzie. Czesciej oczywiscie ówdzie. Czasem cos dostane, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjeciu jest Janek, z którym 15 sierpnia bylismy pod Krzyzem.

1481 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816