Nowe Technologie i Medycyna
Like

Handel narządami ludzkimi na Ukrainie

09/04/2015
5060 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Handel narządami ludzkimi na Ukrainie

Dziennikarz ukraińskiego telewizyjnego „Kanału 17″, Andriej Pawłowskij, zrealizował film o handlu narządami ludzkimi na Ukrainie. Można włączyć automatycznego translatora (polskie napisy).

0


Autor filmu wyjaśnia:

„Na realizację tego filmu musiałem przeznaczyć prawie pół roku. A potem jeszcze ponad rok musiałem zmagać się z różnymi przeszkodami w kijowskim UBOP (Zarząd Walki ze Zorganizowaną Przestępczością – tłum.). Uczciwie przyznaję, że to śledztwo było najniebezpieczniejsze ze wszystkich jakie kiedykolwiek przeprowadzałem w przeszłości (jako dziennikarz śledczy – tłum.). Ludzie na wysokich stanowiskach, którym powiedziałem o swoich planach i poprosiłem o wsparcie, perswadowali mi żebym się tym nie zajmował ponieważ nie mogą zagwarantować mi bezpieczeństwa. Jeszcze wtedy nie miałem pojęcia, że ten kanał sprzedaży Ukraińców jest największy na postsowieckim obszarze i cały oparty jest na korupcji i zaszyfrowanych hasłach. Po pomyślnym powrocie na Ukrainę przekazałem wszystkie materiały naszym organom ścigania ponieważ miałem nadzieję, ze moje ryzyko się opłaciło i Zorganizowana Grupa Przestępcza będzie rozbita. Przy czym obiecano mi, ze operacja aresztowania wszystkich członków tej grupy odbędzie się na najwyższym poziomie międzynarodowym. Ale potem zaczął się Majdan a następnie wojna na wschodzie Ukrainy. Sprawę kilkakrotnie przekazywano różnym śledczym, którzy przekonywali mnie, że już za chwilę wszystkich nakryjemy. Ale oto niedawno dowiedziałem się, że po likwidacji UBOP (Zarząd Walki ze Zorganizowaną Przestępczością) sprawę w ogóle zepchnięto na poziom rejonowy. A przez ten okres czasu setki a może nawet tysiące ludzi zostało inwalidami. W ogóle to proceder czarnych transplantologów ciągle żyje a moich biednych rodaków, tak jak świnie, w dalszym ciągu wywożą na ubój. Społeczeństwo i moi koledzy-dziennikarze milczą. A teraz, po wpędzeniu Ukraińców w nędzę, najprawdopodobniej nie ma ucieczki od tego żeby chętni nie sprzedali za grosze części siebie. Już wcześniej publikowałem ten film w języku ukraińskim. Teraz proponuję wam obejrzenie go w języku rosyjskim. Wkrótce przedstawię wersję anglojęzyczną. Teraz ten materiał jest, po prostu, moją osobistą historią. Chciałem pomóc swojemu państwu ale samo państwo, po prostu, okazało się być nie zainteresowane tym bo jest mu wszystko jedno.”

„Po premierze filmu wyruszyli do mnie przedstawiciele organów ścigania z innych krajów. Proszą mnie o pomoc w prowadzeniu śledztw w sprawie handlu narządami ludzkimi w ich państwach ponieważ przekonani są, że pracują tam ci sami ludzie . I oczywiście ja im z radością pomogę!”

Tłumaczenie: RX
Źródło: Wolna Polska

0

Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758