Artykuły redakcyjne
Like

U „Doriana Greya” w Moskwie albo Beluga Noble Vodka

09/04/2015
949 Wyświetlenia
2 Komentarze
3 minut czytania
U „Doriana Greya” w Moskwie albo Beluga Noble Vodka

Jeśli Tomasz Arabski uważa, że jego spotkanie 17 marca 2010 roku w Moskwie z Jurijem Uszakowem i Igorem Sieczinem w restauracji „Dorian Grey”, mieszczącej się o „rzut beretem” od Kremla, nie było nagrywane przez FSB, to… Nie, nie, panie Tomaszu, nie mam pana oczywiście za kompletnego idiotę. Za zdrajcę, to i owszem, ale za idiotę, nigdy w życiu! I wie pan, nie nagrywali pana jacyś tam amatorzy od „Sowy i przyjaciół”, tylko prawdziwi fachowcy. I powiem panu jeszcze jedno… Na nagraniu, które zdeponowano potem gdzieś na Łubiance, słychać wyraźnie nie tylko każde słowo przez pana wypowiedziane, ale także najlżejszy oddech. To nie Tupolew, którego czarne skrzynki zamiast rozmów pilotów z generałem Błasikiem nagrywały wyłącznie ryk silników i przez pięć lat nie daje się odsłuchać nagrań, ale najlepsze profesjonalne japońskie mikrofony kierunkowe… A przecież była jeszcze kamera, która zarejestrowała, jak pot spływał panu po skroni, a lewa powieka drgała nerwowo i że nie mógł pan nad tym zapanować. „Kelnerzy” z „Doriana Greya” nie spartaczyli tej roboty, nie ma mowy.

0


Dorian_GreyPamięta pan, jak w pewnej chwili Sieczin (a może Uszakow), poluzowawszy krawat, bo druga wódka leciutko rozgrzewa i dodaje wigoru, zaproponował panu brudzia? – Nu, gospodin Arabski, a szto ty takoj napriożennyj. Wsio budiet haraszo. Wasz „prezydent gdzieś poleci i to się wszystko zmieni” – i śmiał się od ucha do ucha. Ja wiem, tego brudzia już nie dało się odmówić. Przecież wtedy, panie Tomaszu, pan wykonywał zadanie frontowe. A pierwsze spotkanie z Uszakowem i Grininem, jeszcze w Warszawie 25 lutego 2010 roku, dodało panu pewności siebie. Było, nie było działał pan wtedy na własnych śmieciach. Nie taki diabeł straszny jak go malują – myślał pan – tych Ruskich da się i rozegrać, i wykorzystać. Ale w Moskwie zaczęła panu dokuczać samotność. A samotność rodzi strach i krople potu. Donald oczywiście nie mógł panu towarzyszyć, ani Radek. Ech, z nimi byłoby raźniej – próbował pan zagłuszyć w sobie tę coraz większą niepewność. Trzeba przyznać, że rzucili pana na głęboką wodę, a pana czujność zawiodła. Trudno do pana mieć jednak pretensje. Przecież w NZS-ie, czy “Dzienniku Bałtyckim” taka czujność do niczego właściwie nie była potrzebna!

belugaWiem, wiem, panie Tomku, teraz nie może pan zapomnieć tego chichotu Sieczina. Takich rzeczy nie da się wyrzucić z pamięci. Roznosi się panu ten śmiech po głowie, że obłędu można dostać w tym Madrycie.

Ale to już nie minie, panie Tomaszu, tak już będzie do końca.

W sumie, to jednak głupio wyszło. Nie sądzi pan, panie Tomku? Chyba nie tylko Grześka Michniewicza żal. Donek rzadko dzwoni z Brukseli, a jak dzwoni, to jakiś taki nieswój, niepewny swego, jak nigdy. A Radek z Bronkiem, to nawet kompletnie zamilkli. Na dodatek rodziny smoleńskie czepiają się pana w sądzie za organizacje lotu, który przecież Sieczin z Uszakowem zorganizowali, a nie pan. No dobra, swoje dwa grosze pan jednak do tego dorzucił. No, choćby u “Doriana Greya”, gdzie raczył się pan Belugą. Ekstra wódka, prawda? Drugiej takiej ze świecą szukać po całym świecie. Jeszcze w Moskwie Uszakow (albo Sieczin) wręczyli panu butelkę Belugi dla Donka, ale sprawy od 10 kwietnia toczyły się tak szybko, że nie było kiedy tej wódki wypić. A teraz stoi ta Beluga w pana barku w Madrycie i straszy.

Potwornie straszy!

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816