Bez kategorii
Like

Głosowałeś na PO – Ponieś Odpowiedzialność

05/02/2011
280 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Proponuję Szanownym Blogerom zainicjowanie akcji: PO – Ponieś Odpowiedzialność Premier Donald Tusk oraz rządząca Platforma Obywatelska podejmują szereg decyzji, które bezpośrednio odbijają się na kieszeniach Polaków, w tym także tych, którzy w 2007 roku nie popełnili błędu i na PO nie głosowali. Wybrany w 2005 roku PiS podejmował działania,na skutek których w kieszeniach Polaków pieniądze zostawały, myślę tu choćby o obniżce podatku PiT, likwidacji podatku spadkowego, zmniejszenie składki rentowej po stronie pracowników i pracodawców. Na decyzjach podejmowanych przez rząd PiS korzystali także wyborcy, którzy głosowali na Platformę Obywatelską. Ten stan rzeczy wyborcom PO chyba się nie podobał bo w 2007 roku wybrali PO i Donalda Tuska i mamy to co mamy. Z polityką wiąże się odpowiedzialnośc za podejmowane decyzje. Ja jako wyborca PiSu mogę z […]

0


Proponuję Szanownym Blogerom zainicjowanie akcji:

PO – Ponieś Odpowiedzialność

Premier Donald Tusk oraz rządząca Platforma Obywatelska podejmują szereg decyzji, które bezpośrednio odbijają się na kieszeniach Polaków, w tym także tych, którzy w 2007 roku nie popełnili błędu i na PO nie głosowali.

Wybrany w 2005 roku PiS podejmował działania,na skutek których w kieszeniach Polaków pieniądze zostawały, myślę tu choćby o obniżce podatku PiT, likwidacji podatku spadkowego, zmniejszenie składki rentowej po stronie pracowników i pracodawców.

Na decyzjach podejmowanych przez rząd PiS korzystali także wyborcy, którzy głosowali na Platformę Obywatelską. Ten stan rzeczy wyborcom PO chyba się nie podobał bo w 2007 roku wybrali PO i Donalda Tuska i mamy to co mamy.

Z polityką wiąże się odpowiedzialnośc za podejmowane decyzje. Ja jako wyborca PiSu mogę z czystym sumieniem powiedzieć – "wybierałem dobrze"bo rządu PiS przynosiły korzyści Polsce i Polakom.

Myślę, że najwyższy czas uświadomić wyborcom PO, że popełnili błąd, za który powinni "PONIEŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ" .

Rząd Donalda Tuska podniósł od 1 stycznia 2011 roku podatek VAT, który płacimy wszyscy niezależnie od naszych preferencji politycznych. Według Donalda Tuska i rządu PO podwyżka podatku VAT ma przynieść do budżetu dodatkowe 5,5 mld zł, które będą wyciągnięte z naszej kieszeni. Jak powszechnie wiadomo Polaków jest 38 mln, więc statystycznie każdy Polak z tytułu podwyżki podatku VAT zapłaci średnio ok.145 zł więcej niż przed podwyżką podatków. Cztero osobowa rodzina zapłaci już około 580 zł więcej niż przed podwyżką.

Każdy z nas ma w swoim środowisku, wśród znajomych osoby, które głosowały na PO. Niech te osoby poniosą konsekwencje swoich decyzji, niech oddadzą nam pieniądzę, które na skutek ich decyzji co miesiąc są wyciągane z naszych kieszeni. Zwracajmy się do naszych znajomych, którzy głosowali na PO z pytaniem czy są gotowi "Ponieść Odpowiedzialność" za swoje decyzje wyborcze  i zwrócić nam pieniądze, które zabiera nam państwo na skutek ICH decyzji. 

Ja osobiście przećwiczyłem takie rozwiązanie, proponując wyborcy PO, którego dobrze znam, że przyniosę mu kopię paragonów i rachunków za miesiąc styczeń z serdeczną prośbą o zwrot podwyższonego podatku VAT – w końcu to on głosował na PO nie ja. Pobladł i chyba zaczął myśleć.

Może akcją warto objąć parlamentarzystów PO, którzy podwyżkę VAT przegłosowali? Powinni Ponieść Odpowiedzialność.

Pozdrawiam

Robert Kujawski

 

(http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,8197254,Tusk__Podwyzka_VAT_najmniej_bolesna__ale_niezbedna.html),

Inne zapisy autora:

0

Robert Kujawski

32 lata, z wyksztalcenia prawnik, dzialam publicznie, nie lubie prostych odpowiedzi

44 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758