Globalnie i Lokalnie
Like

Girzyński: Korwin-Mikke może być agentem rosyjskim

13/03/2014
1047 Wyświetlenia
4 Komentarze
4 minut czytania
Girzyński: Korwin-Mikke może być agentem rosyjskim

Janusz Korwin- Mikke twierdzi, ze Rosja jest najmniej winna w sprawie Konfliktu Krymskiego. Według Zbigniewa Girzyńskiego lider Kongresu Nowej Prawicy może być rosyjskim agentem.

“To środowisko (Korwina) odwołuje się do przedwojennej endecji. I powiem to jako historyk…. żadne środowisko nie było tak infiltrowane przez agenturę sowiecką wówczas jak endecja. I myślę, że w tej sprawie nie wiele się zmieniło”- powiedział dzisiaj w [a]http://www.tvn24.pl/jeden-na-jeden,44,m/tusk-przytulal-sie-do-putina-dzis-mowi-o-rozbiorze-ukrainy,406882.html;TVN24[/a] polityk PiS, Zbigniew Girzyński.

0


 

Girzyński jest nielicznym politykiem, który dostrzega prorosyjską linie tego środowiska w sprawie rewolucji na Ukrainie. Większość dziennikarzy prawicowych w swoim stylu oskarża o agenturalność salon. A tymczasem to Korwin- Mikke mówi, że wspieranie rewolucjonistów z Majdanu jest antypolonizmem i twierdzi, że najmniej winna w całym tym konflikcie jest Rosja: “Czy to pan Putin obalił legalne władze Ukrainy? Czy to pan Putin wprowadził bojówkarzy na Majdan? Czy to pan Putin kazał strzelać do ludzi?”- zapytał Korwin- Mikke w Superstacji. Według niego Korwin- Mikkego interwencja Rosji na Krymie jest uzasadniona: “Krym jest autonomiczną republiką i jej władze poprosiły Rosję o pomoc. zwracam uwagę, że 80% mieszkańców Krymu uznaje za język ojczysty, język rosyjski(…) Zwracam uwagę, że parlament Krymu jednomyślnie poprosił Rosję o opiekę. To rzadki przypadek takiej jednomyślności, także nie ma tutaj żadnej sprawy”- stwierdził.

Korwin ostro zaatakował polskich polityków, którzy wspierają “Majdan”; według niego Tusk jest nieniemieckim agentem, a Kaczyński żydowskim.

Warto przypomnieć wypowiedzi tego polityka o konfliktach, w które bezpośrednio zaangażowana była Rosja. O Konflikcie Gruzińskim z 2008 roku Korwin- Mikke mówił, że to Gruzja zaatakowała Rosję. W gorącym czasie po katastrofie smoleńskiej Korwin- Mikke wyjątkowo się uaktywnił i przekonywał prawicowy elektorat, że żadnego zamachu pod Smoleńskiem nie było. Choć Korwin- Mikke wielokrotnie mówił, że walczy z lewicą, to w sprawie Smoleńska jego głos współbrzmiał ze znienawidzonymi funkcjonariuszami mainstreamowych mediów. Tak jak oni, lider Kongresu Nowej Prawicy sugerował, że tezę o zamachu wymyślił chory psychicznie Antoni Macierewicz.

Co interesujące Stanisław Michalkiewicz , który jest przyjacielem Korwin- Mikkego i reprezentantem tego środowiska pisze podobnie o Konflikcie Krymskim; tzn. że rewolucję na Ukrainie wywołały: USA, Niemcy i Izrael, a Rosja jest tutaj najmniej winna. Co ciekawe Michalkiewicz teraz atakuje Kaczyńskiego w ten sam sposób, jak w latach 2005-2007 robił to salon, który wówczas wypominał prezesowi PiS, że nie ma rodziny: “Wygląda tedy na to, że jeśli zimny ruski czekista Putin, co to wydaje się, przejął kontrolę nie tylko nad Krymem, ale również – nad przestrzenią powietrzną nad tą prowincją, kontrolę tę utrzyma (a kto niby jest w stanie go stamtąd przegonić?), ale na Kijów nie pomaszeruje, to eunuchy, z tą Angielką podobną do konia, co to akurat dlaczegoś upodobała sobie w Radosławie Sikorskim,[b] chociaż w odróżnieniu od pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest on żonaty i dzieciaty[/b], więc wspomniane eunuchy powitają tę sytuację z ulgą tym bardziej, że zimny rosyjski czekista Putin odgrażał się, iż wykorzysta precedens Kosowa, którego niepodległość uznał w podskokach nasz arywista „Szpak”, co zwłaszcza naszemu nieszczęśliwemu krajowi może odbić się czkawką. “- pisze w felietonie zatytułowanym [a]http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3048;”Sytuacja jest dobra, ale nie beznadziejna”[/a].

A skoro agentura używała kiedyś tego argumentu wobec Kaczyńskiego jak kiedyś mówił Michalkiewicz, czy to oznacza, że on sam jest agentem? Ciekawe kiedy wypomni prezesowi PiS, że nie ma konta w banku?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Radzio

182 publikacje
0 komentarze
 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758