Globalnie i Lokalnie
Like

Girzyński: Korwin-Mikke może być agentem rosyjskim

13/03/2014
688 Wyświetlenia
4 Komentarze
4 minut czytania
Girzyński: Korwin-Mikke może być agentem rosyjskim

Janusz Korwin- Mikke twierdzi, ze Rosja jest najmniej winna w sprawie Konfliktu Krymskiego. Według Zbigniewa Girzyńskiego lider Kongresu Nowej Prawicy może być rosyjskim agentem.

“To środowisko (Korwina) odwołuje się do przedwojennej endecji. I powiem to jako historyk…. żadne środowisko nie było tak infiltrowane przez agenturę sowiecką wówczas jak endecja. I myślę, że w tej sprawie nie wiele się zmieniło”- powiedział dzisiaj w [a]http://www.tvn24.pl/jeden-na-jeden,44,m/tusk-przytulal-sie-do-putina-dzis-mowi-o-rozbiorze-ukrainy,406882.html;TVN24[/a] polityk PiS, Zbigniew Girzyński.

0


 

Girzyński jest nielicznym politykiem, który dostrzega prorosyjską linie tego środowiska w sprawie rewolucji na Ukrainie. Większość dziennikarzy prawicowych w swoim stylu oskarża o agenturalność salon. A tymczasem to Korwin- Mikke mówi, że wspieranie rewolucjonistów z Majdanu jest antypolonizmem i twierdzi, że najmniej winna w całym tym konflikcie jest Rosja: “Czy to pan Putin obalił legalne władze Ukrainy? Czy to pan Putin wprowadził bojówkarzy na Majdan? Czy to pan Putin kazał strzelać do ludzi?”- zapytał Korwin- Mikke w Superstacji. Według niego Korwin- Mikkego interwencja Rosji na Krymie jest uzasadniona: “Krym jest autonomiczną republiką i jej władze poprosiły Rosję o pomoc. zwracam uwagę, że 80% mieszkańców Krymu uznaje za język ojczysty, język rosyjski(…) Zwracam uwagę, że parlament Krymu jednomyślnie poprosił Rosję o opiekę. To rzadki przypadek takiej jednomyślności, także nie ma tutaj żadnej sprawy”- stwierdził.

Korwin ostro zaatakował polskich polityków, którzy wspierają “Majdan”; według niego Tusk jest nieniemieckim agentem, a Kaczyński żydowskim.

Warto przypomnieć wypowiedzi tego polityka o konfliktach, w które bezpośrednio zaangażowana była Rosja. O Konflikcie Gruzińskim z 2008 roku Korwin- Mikke mówił, że to Gruzja zaatakowała Rosję. W gorącym czasie po katastrofie smoleńskiej Korwin- Mikke wyjątkowo się uaktywnił i przekonywał prawicowy elektorat, że żadnego zamachu pod Smoleńskiem nie było. Choć Korwin- Mikke wielokrotnie mówił, że walczy z lewicą, to w sprawie Smoleńska jego głos współbrzmiał ze znienawidzonymi funkcjonariuszami mainstreamowych mediów. Tak jak oni, lider Kongresu Nowej Prawicy sugerował, że tezę o zamachu wymyślił chory psychicznie Antoni Macierewicz.

Co interesujące Stanisław Michalkiewicz , który jest przyjacielem Korwin- Mikkego i reprezentantem tego środowiska pisze podobnie o Konflikcie Krymskim; tzn. że rewolucję na Ukrainie wywołały: USA, Niemcy i Izrael, a Rosja jest tutaj najmniej winna. Co ciekawe Michalkiewicz teraz atakuje Kaczyńskiego w ten sam sposób, jak w latach 2005-2007 robił to salon, który wówczas wypominał prezesowi PiS, że nie ma rodziny: “Wygląda tedy na to, że jeśli zimny ruski czekista Putin, co to wydaje się, przejął kontrolę nie tylko nad Krymem, ale również – nad przestrzenią powietrzną nad tą prowincją, kontrolę tę utrzyma (a kto niby jest w stanie go stamtąd przegonić?), ale na Kijów nie pomaszeruje, to eunuchy, z tą Angielką podobną do konia, co to akurat dlaczegoś upodobała sobie w Radosławie Sikorskim,[b] chociaż w odróżnieniu od pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest on żonaty i dzieciaty[/b], więc wspomniane eunuchy powitają tę sytuację z ulgą tym bardziej, że zimny rosyjski czekista Putin odgrażał się, iż wykorzysta precedens Kosowa, którego niepodległość uznał w podskokach nasz arywista „Szpak”, co zwłaszcza naszemu nieszczęśliwemu krajowi może odbić się czkawką. “- pisze w felietonie zatytułowanym [a]http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3048;”Sytuacja jest dobra, ale nie beznadziejna”[/a].

A skoro agentura używała kiedyś tego argumentu wobec Kaczyńskiego jak kiedyś mówił Michalkiewicz, czy to oznacza, że on sam jest agentem? Ciekawe kiedy wypomni prezesowi PiS, że nie ma konta w banku?

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Radzio

182 publikacje
0 komentarze
 

4 komentarz

 1. Avatar jacek

  A Pan Girzyński jest agentem kosmitów, gdyż opowiada kosmiczne bzdury

  0
 2. Avatar Stefan Rogut

  Pan Girzyński nie opowiada bzdur!!!
  JKM póki żyje, jak będzie miał taką fantazję to MOŻE BYĆ AGENTEM ROSYJSKIM. Nie wiem do kogo by musiał się zwrócić, ale chyba znalazłby dojście.

  W cytowanej wypowiedzi Girzyńskiego wkradł się chyba błąd.
  Jest:”I powiem to jako historyk….” a powinno “I powiem to jako histeryk”

  Drogi Radziu błagam, jak można napisać: “Girzyński jest nielicznym politykiem,” no jak???

  0
 3. Avatar gas

  Korwin chyba jako jedyny myśli o Ukrainie bez emocji, analizuje kto zyska a kto straci, i co zrobić aby to POLSKA zyskała jak najwięcej. Chyba jako jedyny w nosie ma interesy Rosji i Ukrainy robi to na chłodno z myślą o Polsce.

  0
 4. Avatar Klara

  Nie rozumiem Polaków, którzy są dziś po stronie Rosji i by usprawiedliwić swoją zdradę posądzają Majdan i nowe władze ukraińskie o różne świństwa. O jakie znowu interesy Polski chodzi? Opamiętajcie się ludzie! Każdy kto ma głowę na karku miałby rozumieć, że jak Rosja pochłonie Ukrainę, następna będzie Polska.
  Zaczęły się ostatnio jakieś rozważania o banderowcach, proszę nie wykopujcie Bandery z grobu, protestujący z Majdanu to na 90% liberałowie. A i nacjonalizm ukraiński jest dzisiaj bardzo umiarkowany i skierowany przede wszystkim przeciwko Rosji putinowskiej. Piszę z Ukrainy i bardzo dobrze o tym wiem.
  Przedtem trochę czytałam Korwina, bo imponował mi jego liberalizm gospodarczy, ale teraz już nigdy nie otworzę żadnej strony jego bloga. Zdrajca.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816