Bez kategorii
Like

„Genialne” przepisy trzymają ludzi w XIX w.

06/02/2011
411 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Do wszystkiego musi projekt oraz plan. Rozumiem, że projekt musi być do ogólnie nazwę to budynku. To już musi być fachowiec i zaprojektować to tak żeby budynek działał i się nie zawalił. Jednak po co projekt do podłączenia paru metrów rury ? Wiadomo tu musi przyłącze, tu zawór, rury tyle i tyle metrów, wielkość przekroju rury podpowie każdy hydraulik i koniec. Da się to zrobić i wyrysować na kolanie w ciągu 10 minut. Jednak nie. Kiedyś zapewne pod wpływem lobby wszelakich architektów i projektantów, którzy biorą za takie rzeczy ciężkie pieniądze  wpisano do jakichś przepisów, że musi być projekt, plan i basta. I tak to za rzecz, którą każdy średnio inteligentny, nawet bez wykształcenia technicznego czlowiek "zaprojektuje" jak napisałem wyżej […]

0


Do wszystkiego musi projekt oraz plan. Rozumiem, że projekt musi być do ogólnie nazwę to budynku. To już musi być fachowiec i zaprojektować to tak żeby budynek działał i się nie zawalił. Jednak po co projekt do podłączenia paru metrów rury ? Wiadomo tu musi przyłącze, tu zawór, rury tyle i tyle metrów, wielkość przekroju rury podpowie każdy hydraulik i koniec. Da się to zrobić i wyrysować na kolanie w ciągu 10 minut. Jednak nie. Kiedyś zapewne pod wpływem lobby wszelakich architektów i projektantów, którzy biorą za takie rzeczy ciężkie pieniądze  wpisano do jakichś przepisów, że musi być projekt, plan i basta. I tak to za rzecz, którą każdy średnio inteligentny, nawet bez wykształcenia technicznego czlowiek "zaprojektuje" jak napisałem wyżej w ciągu 10 minut "specjaliści" biorą po kilkaset złotych. Złota fucha czyż nie ? Aż strach pomysleć co było jak tych przepisów nie było. A wszystko sprzed wielu nawet wieków działa, bez projektów i planów zrobionych a jakże przez specjalistów. Po co plan ? Ktoś będzie dokładał z własnej kieszeni żeby pociągnąć rurę z miejsca oddalonego od swojego domu ? Wiadomo, że każdy się podłączy w najbliższym dostępnym mu miejscu tak by podłączenie a co za tym idzie jego koszty były jak najmniejsze. Oczywiście wiadomo przy tym, że nie przetnie podłączeniem działki sąsiada bo nie wejdzie żeby ją połozyć na jego teren. Po co więc plan ?

"Wyjdziemy im naprzeciw i za darmo przygotujemy dla nich plany oraz dokumentację projektową, czyli będą mieli wydatek mniejszy o kilkaset złotych."

 
bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,9059035,Koniec_wieloletniej_gehenny__W_koncu_poplynie_woda.html
 
A fachowcom i specjalistom dedykuję, bez których rzekomo nic by nie działało dedykuję coś smiało można napisać nieśmiertelnego :
 
0

frank drebin

Zlosliwy jak go cos wkurzy.

393 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758