POLSKA
Like

Gazeta Śląska: W 1944 mieliśmy Sowietów witać. Teraz ich pożegnamy

19/07/2013
634 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Gazeta Śląska: W 1944 mieliśmy Sowietów witać. Teraz ich pożegnamy

W 1944 mieliśmy Sowietów witać jako gospodarze. Nie wyszło. Więc teraz, jako gospodarze, ich pożegnamy –  o próbie demontażu pomnika armii sowieckiej na pl. Wolności w Katowicach Zygmunt Korus rozmawia z pomysłodawcą akcji – Mariuszem Cysewskim: Na komisariacie spędziliśmy kilka godzin; większość czasu z rękami z tyłu w samozaciskowych kajdankach, które już po chwili wywołują ból i utratę czucia w dłoniach. Dostałem dwa zarzuty. Jeden to (bodajże, bo dokumentu nie mam) napaść na funkcjonariuszy policji. Ale najpiękniejszy jest zarzut pierwszy – a mianowicie znieważenie pomnika wdzięczności armii radzieckiej! Taki zarzut, w połowie 2013 roku, to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Z radością czekam na proces. W latach 80. oskarżano mnie o podważanie sojuszu ze Związkiem Radzieckim. Dalej będę go podważał. Nie […]

0


W 1944 mieliśmy Sowietów witać jako gospodarze. Nie wyszło. Więc teraz, jako gospodarze, ich pożegnamy –  o próbie demontażu pomnika armii sowieckiej na pl. Wolności w Katowicach Zygmunt Korus rozmawia z pomysłodawcą akcji – Mariuszem Cysewskim:

Na komisariacie spędziliśmy kilka godzin; większość czasu z rękami z tyłu w samozaciskowych kajdankach, które już po chwili wywołują ból i utratę czucia w dłoniach. Dostałem dwa zarzuty. Jeden to (bodajże, bo dokumentu nie mam) napaść na funkcjonariuszy policji. Ale najpiękniejszy jest zarzut pierwszy – a mianowicie znieważenie pomnika wdzięczności armii radzieckiej! Taki zarzut, w połowie 2013 roku, to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Z radością czekam na proces. W latach 80. oskarżano mnie o podważanie sojuszu ze Związkiem Radzieckim. Dalej będę go podważał. Nie przestanę też znieważać esesmanów, tak rosyjskich jak i niemieckich

– będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Gazety Śląskiej” nr 29 (19 – 26.07.13), regionalnym tygodniku ukazującym się w każdy piątek w częstochowskiem, na Podbeskidziu i Opolszczyźnie, Górnym i Dolnym Śląsku… Pytaj w kioskach, a gdy tytułu nie ma, to zażądaj sprowadzenia go, a najlepiej – załóż sobie teczkę. Nie pożałujesz, za jedyne 1,90 zł czyta się go od deski do deski.

BĘDZIE EKSHUMACJA UBECKICH OFIAR ZZA MURU BIAŁOSTOCKIEGO ARESZTU – Zwiastun „Gazety Warszawskiej”:

„”Mogiły” bezczeszczone perfidnymi decyzjami budowlanymi, jak w przypadku białostockiego więzienia, przykryciem pomordowanych chlewnią czy psiarnią, by odór odchodów maskował ewentualną trupią woń. Enkawudziści robili wszystko, by ślady po ich pseudoprocesach i zbrodniach na skazańcach ukryć na wieki.”

– będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Gazety Warszawskiej” nr 29 (19-25.07.13), ogólnopolskim tygodniku ukazującym się w każdy piątek. Domagaj się w okolicznym kiosku dostarczenia tego tytułu prasowego, byś miał szansę skonfrontować z jego publicystami swoje myślenie o dzisiejszej Polsce.

 

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/wolnyczyn

http://naszeblogi.pl/blog/3329

http://wolnyczyn.nowyekran.net

https://3obieg.pl/author/WolnyCzyn

http://mariuszcysewski.blogspot.com

 

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816