Media Watch i recenzje
Like

Na Frondzie o “chwilowo nieczynnym” obozie Auschwitz. Terlikowski przeprasza

17/01/2014
888 Wyświetlenia
6 Komentarze
4 minut czytania
Na Frondzie o “chwilowo nieczynnym” obozie Auschwitz. Terlikowski przeprasza

„FRONDA ma ZDECYDOWANIE PROIZRAELSKIE NASTAWIENIE” a „POSIEDZENIE KNESETU w POLSCE to DOBRE WYDARZENIE dla NASZEGO KRAJU” czyli MICHALKIEWICZ WON !!!

0


duchowy żyd terlikowski

.

 

*****

.

Portal Fronda.pl przedrukował felieton Stanisława Michalkiewicza, który użył sformułowania “w chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu“.

.

Jak tylko doszła do mnie informacja o tym tekście, podjąłem decyzję, by natychmiast go usunąć. Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni tym skandalicznym sformułowaniem – mówi redaktor naczelny Frondy Tomasz Terlikowski.

.

Fronda.pl opublikowała w środę tekst Stanisława Michalkiewicza, współpracownika Radia Maryja i innych mediów o. Tadeusza Rydzyka. W tekście “Zdrada panowie, ale stójcie cicho!” Michalkiewicz użył sformułowania “w chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu“. Pisał o nazistowskim obozie koncentracyjnym, w którym podczas II wojny światowej zginęło ponad 1,1 mln ludzi, przede wszystkim Żydów.

.

Michalkiewicz postawił tezę, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała przykryć fakt, że uroczyste posiedzenie Knesetu, izraelskiego parlamentu, które w rocznicę wyzwolenia Auschwitz odbędzie się w Polsce, ma być chronione przez izraelskie służby specjalne. Tekst powstał dla portalu Prawy.pl, który opisuje się jako “portal poświęcony Polsce, rodzinie i tradycji“. Fronda.pl opublikowała ten sam materiał.

 .

JESZCZE W ŚRODĘ ZNIKNĄŁ ON Z JEJ STRONY.

 .

Jak tylko doszła do mnie informacja o tym tekście, podjąłem decyzję, by natychmiast go usunąć. Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni tym skandalicznym sformułowaniem o obozie w Oświęcimiu– mówi naczelny Fronda.pl Tomasz Terlikowski. I zaznacza, że kierowany przez niego portal nigdy nie współpracował ze Stanisławem Michalkiewiczem, a jego nieliczne teksty ukazywały się na Frondzie dzięki umowie o współpracy i wymianie treści z portalem Prawy.pl.

.

Terlikowski:

Tekst Michalkiewicza był sprzeczny z naszą linią redakcyjną, FRONDA MA ZDECYDOWANIE PROIZRAELSKIE NASTAWIENIE. W czwartek opublikowaliśmy komentarz o tym, że posiedzenie Knesetu w Polsce to dobre wydarzenie dla naszego kraju. W związku z zaistniałą sytuacją nie będziemy już publikować na Frondzie żadnych tekstów Stanisława Michalkiewicza.

.

Niezależnie od kontekstu, w którym użyto określenia o “chwilowo nieczynnym” obozie w Oświęcimiu, to wielki skandal. Autor tego określenia znieważył nie tylko wszystkie ofiary Auschwitz, ale też Polskę. Były obóz znajduje się na terytorium naszego kraju i to Polska jest strażnikiem pamięci o tym, co się tam wydarzyło – komentuje prof. Tomasz Nałęcz, historyk i doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

.

Głupota, idiotyzm, żadne określenie na temat tego sformułowania nie będzie zbyt mocne. To słowa hańbiące dla Polski, bo cóż oznaczają? Że Polska miałaby wznowić działalność tego obozu? Interpretacją tej wypowiedzi powinien zająć się psychiatra, to byłby najlepszy specjalista w tej sprawie.

.

W CZWARTKOWY WIECZÓR portal PRAWY.PL również USUNĄŁ FELIETON MICHALKIEWICZA.

 .

Michał Wybieralski

za: http://wyborcza.pl

strzałka

.

.

 http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/17/na-frondzie-o-chwilowo-nieczynnym-obozie-auschwitz-terlikowski-przeprasza/

.

.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816