Media Watch i recenzje
Like

Na Frondzie o “chwilowo nieczynnym” obozie Auschwitz. Terlikowski przeprasza

17/01/2014
726 Wyświetlenia
6 Komentarze
4 minut czytania
Na Frondzie o “chwilowo nieczynnym” obozie Auschwitz. Terlikowski przeprasza

„FRONDA ma ZDECYDOWANIE PROIZRAELSKIE NASTAWIENIE” a „POSIEDZENIE KNESETU w POLSCE to DOBRE WYDARZENIE dla NASZEGO KRAJU” czyli MICHALKIEWICZ WON !!!

0


duchowy żyd terlikowski

.

 

*****

.

Portal Fronda.pl przedrukował felieton Stanisława Michalkiewicza, który użył sformułowania “w chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu“.

.

Jak tylko doszła do mnie informacja o tym tekście, podjąłem decyzję, by natychmiast go usunąć. Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni tym skandalicznym sformułowaniem – mówi redaktor naczelny Frondy Tomasz Terlikowski.

.

Fronda.pl opublikowała w środę tekst Stanisława Michalkiewicza, współpracownika Radia Maryja i innych mediów o. Tadeusza Rydzyka. W tekście “Zdrada panowie, ale stójcie cicho!” Michalkiewicz użył sformułowania “w chwilowo nieczynnym obozie zagłady w Oświęcimiu“. Pisał o nazistowskim obozie koncentracyjnym, w którym podczas II wojny światowej zginęło ponad 1,1 mln ludzi, przede wszystkim Żydów.

.

Michalkiewicz postawił tezę, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy miała przykryć fakt, że uroczyste posiedzenie Knesetu, izraelskiego parlamentu, które w rocznicę wyzwolenia Auschwitz odbędzie się w Polsce, ma być chronione przez izraelskie służby specjalne. Tekst powstał dla portalu Prawy.pl, który opisuje się jako “portal poświęcony Polsce, rodzinie i tradycji“. Fronda.pl opublikowała ten sam materiał.

 .

JESZCZE W ŚRODĘ ZNIKNĄŁ ON Z JEJ STRONY.

 .

Jak tylko doszła do mnie informacja o tym tekście, podjąłem decyzję, by natychmiast go usunąć. Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni tym skandalicznym sformułowaniem o obozie w Oświęcimiu– mówi naczelny Fronda.pl Tomasz Terlikowski. I zaznacza, że kierowany przez niego portal nigdy nie współpracował ze Stanisławem Michalkiewiczem, a jego nieliczne teksty ukazywały się na Frondzie dzięki umowie o współpracy i wymianie treści z portalem Prawy.pl.

.

Terlikowski:

Tekst Michalkiewicza był sprzeczny z naszą linią redakcyjną, FRONDA MA ZDECYDOWANIE PROIZRAELSKIE NASTAWIENIE. W czwartek opublikowaliśmy komentarz o tym, że posiedzenie Knesetu w Polsce to dobre wydarzenie dla naszego kraju. W związku z zaistniałą sytuacją nie będziemy już publikować na Frondzie żadnych tekstów Stanisława Michalkiewicza.

.

Niezależnie od kontekstu, w którym użyto określenia o “chwilowo nieczynnym” obozie w Oświęcimiu, to wielki skandal. Autor tego określenia znieważył nie tylko wszystkie ofiary Auschwitz, ale też Polskę. Były obóz znajduje się na terytorium naszego kraju i to Polska jest strażnikiem pamięci o tym, co się tam wydarzyło – komentuje prof. Tomasz Nałęcz, historyk i doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

.

Głupota, idiotyzm, żadne określenie na temat tego sformułowania nie będzie zbyt mocne. To słowa hańbiące dla Polski, bo cóż oznaczają? Że Polska miałaby wznowić działalność tego obozu? Interpretacją tej wypowiedzi powinien zająć się psychiatra, to byłby najlepszy specjalista w tej sprawie.

.

W CZWARTKOWY WIECZÓR portal PRAWY.PL również USUNĄŁ FELIETON MICHALKIEWICZA.

 .

Michał Wybieralski

za: http://wyborcza.pl

strzałka

.

.

 http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/17/na-frondzie-o-chwilowo-nieczynnym-obozie-auschwitz-terlikowski-przeprasza/

.

.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Konwent Narodowy

116 publikacje
11 komentarze
 

 1. „POSIEDZENIE KNESETU W KRAKOWIE TO DLA POLSKI DOBRE WYDARZENIE” ?!!?
  .

  „W PIERWSZYM RZĘDZIE DLATEGO, że ODBYWA SIĘ pod hasłami POLSKIEGO FILOSEMITYZMU, co MOŻE ISTOTNIE się PRZYCZYNIĆ do POZBYCIA SIĘ – PRZYPRAWIANEJ NAM PRZEZ WIELE LAT, w RADYKALNYM KONTRAŚCIE z FAKTAMI – GĘBY ANTYSEMITÓW.” – red. naczelny >fronda.pl< Bartłomiej Radziejewski
  .

  http://www.fronda.pl/a/posiedzenie-knesetu-w-krakowie-to-dla-polski-dobre-wydarzenie,33581.html

  0
 2. „NIE OBAWIAŁBYM SIĘ WIZYTY IZRAELSKICH POLITYKÓW w POLSCE” ?!!!?
  .

  NIE WIEM, na ile TO SPOTKANIE można nazwać OBRADAMI KNESETU. CZY NIE JEST to RACZEJ WIZYTA PARLAMENTARZYSTÓW i POLITYKÓW IZRAELSKICH w ZWIĄZKU z 69. ROCZNICĄ WYZWOLENIA OBOZU w AUSCHWITZ? NIE SŁYSZAŁEM, aby MIAŁY to być FORMALNE OBRADY KNESETU, ale PO PROSTU WIZYTA ZWIĄZANA z TYMI UROCZYSTOŚCIAMI.” – – Witold Waszczykowski >poseł PiS<
  .

  http://www.fronda.pl/a/witold-waszczykowski-dla-frondapl-nie-obawialbym-sie-wizyty-izraelskich-politykow-w-polsce,33612.html

  0
 3. Grecy nadal dopominają się należności za zbrodnie niemieckich ojców i matek z lat wojny. Nasi zachodni sąsiedzi są wściekli
  Wikipedia: Niemcy wciągają swoją flagę państwową na zdobyty Akropol

  Niemcy są wściekli! Grecy znowu im przypomnieli, że są im za wojnę winni tyle pieniędzy, że ich zwrot spowodowałby natychmiastowe wyjście z dołka finansowego w jakim się znaleźli w wyniku kryzysu finansowego.

  Grecja trwa przy swoich żądaniach odszkodowania, które Niemcy powinni wypłacić za zbrodnicze okropności nazistów popełnione w czasie drugiej wojny światowej. Jednak nie ma to nic wspólnego z kryzysem finansowym tego państwa

  – napisał dziennik „die Welt” nawet nie kryjąc sarkazmu. „Die Welt” powołał się na jedną z dwóch największych greckich agencji informacyjnych – ANA, która zacytowała wiceministra i ministra spraw zagranicznych Grecji. Mieli oni rozmawiać w ostatnich miesiącach i tygodniach z były i obecnym niemieckim ministrem spraw zagranicznych właśnie o reparacjach wojennych.

  Niemcy wiedzą, że mają się czego obawiać. Za zbrodnie ich matek i ojców w latach 1941-44 w okupowanej Grecji winni są nawet 160 miliardów euro. Dług pochodzi stąd, że Niemcy (i Włosi też, ale oni spłacili swój dług po wojnie – przyp. red.) zmusili w 1942 r. grecki bank centralny do wypłaty bezzwrotnej pożyczki w wysokości 500 milionów reichsmarek na potrzeby wysiłku wojennego. Doprowadziło to do katastrofy ekonomicznej podbitego kraju. Dodatkowo Niemcy zabierali Grekom niemal całą wyprodukowaną przez nich żywność, w wyniku czego doprowadzili do śmiertelnej klęski głodu – przyjmuje się, że zmarło 300 tysięcy Greków.

  Nasi zachodni sąsiedzi uznali, że nie są nic winni, gdyż zmuszenie do wypłaty „kredytu” zostało uznane za załatwione umową z 1953 r., jednak Grecy są innego zdania i prawdopodobnie mają za sobą wiele argumentów prawnych, co wyraźnie irytuje Berlin.

  Slaw/ “die Welt” Ps. Tylko Izraelowi i żydom Niemcy płacili wszystkie odszkodowania bez szemrania. Grecy maja 100% racji, za szkody komuś uczynione trzeba płacić. Układy polityczne nie mają tu większego znaczenia, bo cierpiał cały naród!!!! Przypominam także Polakom, że śp. pan Prezydent Lech Kaczyński jako pierwszy przedstawił Niemcom taki rachunek. Obejmował on tylko straty materialne, bo wiadomo, że na życie ludzkie nie ma żadnej ceny. Może dziennikarze odszukaliby tę informacje sprzed lat i nam ten fakt przypomnieli. My też powinniśmy żądać odszkodowania, choćby za Warszawę burzoną po powstaniu dom po domu, bo ogarnęła ich ojców furia teutońska. Za samo tylko mienie komunalne Warszawy, zniszczone przez Niemcy, należność wynosi obecnie około 1.313 miliardów dolarów, czyli bilion trzysta trzynaście miliardów dolarów (należność plus odsetki). Do tego dochodzi mienie prywatne i wszystkie inne miejscowości w Polsce. Do tego dochodzi rzetelna zapłata za pracę przymusową. Do tego dochodzi odszkodowanie za śmierć milionów obywateli. I jakoś tak mi się wydaje, że ten bilion trzysta trzynaście miliardów osiemdziesiąt milionów dolarów to może jedna dziesiąta, a może pięćdziesiąta część należnej kwoty. Tylko w przypadku Polski, rzecz jasna. A wydaje mi się, że i Czesi mają co wyliczać, i nie tylko oni… z całą pewnością zbierze się miarka. Przy uczciwym wyliczeniu skutków w pieniądzu wychodzi, że już ta poprzednia próba europejskiej integracji, mimo obronienia się przed nią, mniej się wszystkim opłacała niż Niemcom. Gorzej to jednak dla nich wygląda po wystawieniu rachunków. NAZI-WNUKI, NAZI-DZIECI – PRZED WAMI TYSIĄC LAT HAROWANIA NA SPŁATĘ DŁUGÓW. http://naszeblogi.pl/40100-niemcy-wielki-narod-czy-potezny-pasozyt

  CZYTAJ W ORYGINALE ARTYKUŁ Z “DIE WELT”.

  0
 4. Avatar Marek

  Widać, że wielu tzw.słusznie oburzonych na zwrot użyty przez p.Michalkiewicza zupełnie nie zna najnowszej historii. Ale to nic. Fakt, że tej historii nie zna zawodowy historyk(?)Tomasz Nałęcz oraz nadredaktor Terlikowski, z zamiłowania filosemita, jest skandalem. A może tylko udają, że nie wiedzą o co chodzi. Przypomnę więc, że już w 1945r w pobliskim Jaworznie polscy sowieciarze otworzyli ponownie dawną filię niemieckiego obozu pracy wchodzącego do 1945 r w skład kompleksu Auschwitz – Birkenau. Więziono tam już nie Żydów, ale wrogów ustroju, działaczy niepodległościowych, ukraińskich cywilów, Bogu ducha winnych Ślązaków, Łemków itp. Ubowcy nie musieli nawet niczego budować! Jednym z komendantów był osławiony kpt. Salomon Morel, któremu jeszcze do niedawna władze polskie wysyłały do Izraela pieniądze z tytułu ubeckiej emerytury. A może trzeba tym panom przypomnieć powojenne dzieje obozu na Majdanku, z którego NKWD już w 1944r uczyniło obóz filtracyjny, oczywiście tylko dla wrogów władzy ludowej. Choćby tylko na tych dwóch przykładach widać, że poniemieckie obozy były chętnie wykorzystywane przez sowieciarzy do fizycznej eliminacji przeciwników reżimu komunistycznego. Dzisiaj toczy się walka z “faszyzmem”, któremu oczywiście należy odrąbać głowę. Kim są dzisiejsi “faszyści”? Zapytajcie min.Sienkiewicza, A. Michnika, poczytajcie Gazetę Wyborczą, Wprost, Newsweek, posłuchajcie wypowiedzi różnych pożytecznych idiotów typu Blumstein, Lis, dr Cały et consortes. Ponieważ nie może być żadnej litości dla “faszystów” więc należy ich izolować. A poniemieckie – o przepraszam – ponazistowskie obozy znakomicie się do tego nadają. Więc kto wie, być może trzeba jednak będzie te izolatory ponownie otworzyć. A co do p.Terlikowskiego, już go sobie wyobrażam jak w postawie na baczność meldował cadykowi z Czerskiej, że “ten pan już u nas nie pracuje”. Jednak Grzegorz Braun miał rację, że stręczenie Polakom tzw.judeochrześcijaństwa przez p.Terlikowskiego nie jest dziełem przypadku.

  0
  • I dokładnie to napisał Stanisław Michalkiewicz, dlatego pozwoliłem sobie stwierdzić na fb, że jeśli głupia Fronda Go nie chce to ja serdecznie zapraszam na nasze łamy.

   0
 5. Avatar wieslaw

  Terlikowski ma wkodowane w głupią łepetynę przez twórców wiary chrześcijańskiej że bogobojny katolik /chrześcijanin powinien nastawić drugiego policzka gdy ktoś go uderzy w twarz .Tak też Terlikowski i inni bogobojni niech nawet nastawią żydom swą dolną część ciała dla własnej satysfakcji

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816