POLSKA
Like

Friedman: Punkt zwrotny Niemcy i Rosja przeciw Polsce

02/06/2014
660 Wyświetlenia
0 Komentarze
13 minut czytania
Friedman: Punkt zwrotny Niemcy i Rosja przeciw Polsce

Thomas Piketty” Opodatkujmy elitę finansowa świata .niech będzie jeden procent rocznie od milionowego majątku i 10 procent od miliardowego '…”podatek progresywny na znajdujący się w prywatnym posiadaniu kapitał netto , czyli po odliczeniu zobowiązań „…”globalny podatek kapitałowy „….”USA i UE tworzą razem prawie połowę globalnego PKB .Obie strony rozpoczęły negocjacje o strefie wolnego handlu . Do układu można by wprowadzić zapis o automatycznym przepływie informacji o transakcjach finansowych i elementy podatku kapitałowego .celem byłoby opracowanie czegoś w rodzaju międzynarodowej ewidencji majątków „…”mam nadzieje ,że przetrwa jedność europejska i nasz model państwa socjalnego „…”Mam optymistyczna wizje Niemiec , które mogą się przyczynić do budowy prawdziwego europejskiego federalizmu „…(źródło tygodnik Forum nr 111 2014 )

0


 

George Friedman „Rosja i Niemcy są niejako skazane na dialog i szukanie porozumienia „..”Próbujecie je rozwiązać, szukając pomocy w Europie – ale Europy nie ma. Szukacie gwarancji bezpeiczeństwa w NATO, ale tak naprawdę udzielić ich mogą tylko USA i Wielka Brytania. Właśnie dlatego powiedziałem, że znaleźliście się w punkcie zwrotnym waszej historii „….”Po kryzysie gruzińskim przyszedł ukraiński, który Polsce przypomniał o najstarszym problemie, jaki wasz kraj ma: sąsiedztwo z Rosją i Niemcami – choć Berlin zdaje się zachowywać neutralność.”…(źródło )

Krzysztof Rybiński „ Ekonomia banksterów „ Żyjemy w przedziwnych czasach, w których wiele teorii ekonomii można wyrzucić, być może tymczasowo, do kosza. Pewne mechanizmy gospodarcze obserwowane od dekad, przestały działać lub działają odwrotnie. „….” Cele realizowane przez głównych architektów świata gospodarki i finansów uległy dramatycznej zmianie, bez głębszej refleksji, dokąd to może prowadzić. Ponadto jeszcze nigdy w historii rola rynku nie została tak zdominowana przez aktywność rządu „…..” Rynek został zastąpiony przez centralne planowanie, tylko zamiast Komitetu Centralnego mamy Rady lub Zarządy banków centralnych w głównych gospodarkach świata. Ale przynajmniej za komuny chodziło o jakieś idee. Teraz chodzi już wyłącznie o duże pieniądze. A teoria i praktyka ekonomii ma im służyć”…(więcej ) .

Profesor Ryszard Bugaj „ Celowa była aktywna polityka „przemysłowa”. Należało zainteresować się doświadczeniem krajów Dalekiego Wschodu. Tam zdecydowano się na chronienie krajowego rynku. Nie jest to droga wolna od ryzyka, ale dla kraju „doganiającego” bardziej ryzykowne jest wystawienie się na totalną konkurencję zagraniczną. Jest faktem, że u nas w ciągu 25 lat nie powstało ani jedno przedsiębiorstwo , które miałoby status firmy globalnej.
Polska gospodarka rosła od 1992 roku dość szybko , ale zarazem stawała się coraz bardziej peryferyjna. Specjalizujemy się w montażu, prostych usługach , a naszym największym atutem ciągle – po 25 latach od ‘89 – jest względnie tania siła robocza.’….(źródło )

Janusz Szewczak „znów będziemy mogli poudawać światowego i europejskiego „tygrysa gospodarczego”, bo przecież zajmujemy czołowe miejsce na świecie w produkcji i eksporcie jabłek, malin, pieczarek, drewnianych palet oraz pakowaniu norweskiego łososia. Już nawet Chińczycy postanowili inwestować w polski przemysł, ze względu na tanią i wykształconą siłę roboczą oraz niskie koszty pracy w kraju nad Wisłą. Te wszystkie achy i ochy, zachwyty i zaklęcia nad minionym 25-leciem niestety nie zmieniają realiów, rzeczywistości gospodarczej i poziomu życia milionów Polaków, koń jaki jest każdy widzi. Według samej Komisji Europejskiej 10mln Polaków jest zagrożonych biedą i wykluczeniem, 2,5-3mln żyje na krawędzi egzystencji biologicznej, często za 400-500zł miesięcznie, 82 proc. bezrobotnych nie ma żadnego zasiłku, gwałtownie rośnie lista klientów pomocy socjalnej, tysiące dłużników ukrywa się przed komornikiem, a miliony harujących w pocie czoła, często za grosze nie jest w stanie podołać drożyźnie i urzędniczym absurdom. Korupcja, przestępczość, gwałtownie rosnąca liczba samobójstw, coraz częściej na tle ekonomicznym i problemów dnia codziennego”…..”Polska stała się prawdziwym Eldorado dla międzynarodowej lichwy, zagranicznych banków i koncernów oraz różnego rodzaju cwaniaków i hochsztaplerów. „….(źródło)

Anna Hojcak– stażystka, Instytutu Kościuszki Joanna Świątkowska konsultacja merytoryczna
Wzrastające napięcie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chińską Republiką Ludową (Chinami), u podłoża którego leży działalność szpiegostwa podmiotów chińskich w cyberprzestrzeni, stwarza okazję do dokonania analizy szerszego zaangażowania Chin w tej domenie. Z uwagi na uwarunkowania demograficzne, jednym z elementów, który wkrótce odegrać może kluczową rolę z punktu widzenia bezpieczeństwa międzynarodowego 
jest zaangażowanie podmiotów pozapaństwowych. Coraz częściej realizują one interesy narodowe i wspierają działania chińskiej władzy.  „….”Jedną z tradycyjnych koncepcji, która pod koniec wieku XX ewoluowała i nadal jest obecna w chińskiej strategii to doktryna „24 znaków” Denga Xiaopinga, czyli zasady: ukrycia własnych możliwości i potencjału, czekania na właściwy moment, aby rozpocząć działania oraz zabezpieczenia własnych interesów(1). Druga koncepcja to „wojna ludu” (”people’s war”) powstała w czasach Mao Zedonga, która głosi potrzebę podjęcia permanentnej walki rewolucyjnej całego społeczeństwa z przeciwnikami systemu oraz propagowania ideałów narodowych(2).
Obecnie tradycyjna „wojna ludu” wykorzystana na potrzeby działań w cyberprzestrzeni oznacza zaangażowanie jak największej części wirtualnej społeczności, która liczy w Chinach ogółem aż 618 milionów użytkowników. Dla ukazania rozmiarów tej zbiorowości warto zaznaczyć, że w całej Europie znajduje się 519 mln internautów (w tym w Polsce niecałe 23 mln), zaś w Ameryce Północnej jedynie 274 mln(3). To właśnie liczebność chińskiej wirtualnej społeczności jest olbrzymim potencjałem do realizacji doktryny „24 znaków”, „….”Podejmowanie oficjalnej współpracy pomiędzy siłami zbrojnymi i rządem a hakerami
Według amerykańskich badań prowadzeniem działań w cyberprzestrzeni zajmuje się
3. Departament Chińskiej Armii Narodowo-Wyzwoleńczej (PLA – People’s Liberation Army), który składa się z 12 biur operacyjnych, 3 instytutów badawczych i zatrudnia szacunkowo 13 tys. lingwistów, techników i badaczy(4). Ponad to w 2011r. Chiny oficjalnie potwierdziły utworzenie „the Blue Army”, grupy 30 cyberwojowników rekrutowanych wśród oficerów, żołnierzy, studentów i innych członków społeczeństwa(5). Jest to grupa sponsorowana przez rząd i doskonale wyszkolona do wzmacniania bezpieczeństwa narodowych sił zbrojnych”…”Chiny postawiły na stworzenie synergii w cyberprzestrzeni, gdzie poszczególne działania władzy oraz obywateli wzmacniają się wzajemnie dla spotęgowania efektu końcowego.
Ta wielopłaszczyznowa cyberstrategia ogniskuje się na pobudzeniu całego społeczeństwa
i szerzeniu cybernacjonalizmu, u podstaw których leży tradycyjna reguła
„tysiąca ziaren piasku”(”thousand grains of sand”)(16). To właśnie wykorzystywanie setek tysięcy cywilów i stworzenie „human wave attack”, czyli olbrzymiego potencjału mas społecznych, które będą stały na straży bezpieczeństwa państwa, ma szansę zapewnić Chinom przewagę nad innymi państwami i efektywną realizację interesów narodowych. Pod pozorami działań defensywnych rośnie gigantyczny potencjał ofensywny będący w stanie zdestabilizować systemy bezpieczeństwa innych podmiotów.”…(źródło )

————–
Mój komentarz

Świat Zachodu upada . Koncentracja bogactwa w rękach nielicznych rodów oligarchów , upadek szkolnictwa, upadek gospodarczy, upadek demograficzny, wzrost biurokracji, gigantyczne opodatkowanie , niebotyczne długi publiczne , upadek rodziny, upadek etyki , upadek religijny , upadek kultury , upadek technologiczny, coraz potężniejsze koncerny i banki, które kontrolują prawie każdy aspekt gospodarki

Jednym słowem czekają nas ciekawe czasy . Jednym słowem zwycięstwo socjalizmu . Okłamują nas wskaźnikami gospodarczymi , PKB, i tym podobnymi, które nie maj nic wspólnego z rzeczywistością

Bugaj twierdzi że stajemy się gospodarka mająca coraz większy PKB prymitywizmu . To bardzo proste jeśli zamkniemy instytut naukowy , który nic nie daje w statystykach do PKB , a profesów i naukowców wyślemy zamiatać do niemieckiej fabryki Volkswagena koło Poznania , to Tuskowi PKB Polski …wzrośnie .Jak kontrola skarbowa zlikwiduje firmę zdolnemu Polakowi , który w szarej strefie wytwarzał wartość 50 tysięcy złotych miesięcznie , a  ten zacznie czyścic toalety za 1500 złotych miesięcznie w koncernie Tesco w Polsce to Tuskowi PKB ……wzrośnie .

Rybiński twierdzi ,że teorie ekonomiczne nadają się do kosza . Czyli nic nie działa i nic nie można przewidzieć . USA chcą w tym zamęcie zostać jedynym i niekwestionowanym hegemonem Europy, Ameryk , Rosji i aby to osiągnąć doprowadzą do upadku Unii z jednej strony a z drugiej wspierają eskalacje socjalistycznego obłędu na całym świcie .

Nikt nie wie co się dzieje w faktycznych ośrodkach władzy Zachodu,czyli na dworach i w kancelariach dziedzicznych rodów oligarchów . Zachód zdycha, kona . Orda socjalistów ,która łupi , niszczy i wyludnia Zachód jest w rozsypce

To wszystko stanowi ogromną szanse dla Polski .USA dogadały się z oligarchami Ukrainy ,co jest gwarancją je suwerenności .Jeśli tak, to może Polsce pozwoli się wprowadzić model chińskiego kapitalizmu .

Paweł Kowal w artykule opublikowanym w „Nowej Europie Wschodniej” zgłosił kontrowersyjny, ale wielce uzasadniony postulat, by uprawiać politykę nie tyle z siłami politycznymi na Ukrainie, ile z ich rzeczywistymi mocodawcami, czyli oligarchami. To klasa swingująca, raz patrząca w kierunku wschodnim, raz zachodnim, w zależności od doraźnych interesów, czego najlepszym przykładem najsilniejszy współczesny magnat Ukrainy Rinat Achmetow, mocno usadowiony w „ordynacji” donbaskiej „…..”Długofalowym gospodarczym oraz politycznym interesem czołowych sił oligarchicznych jest utrzymanie niezależności Ukrainy i najlepiej jej neutralności cywilizacyjnej pomiędzy Wschodem oraz Zachodem, ale jeśli okaże się to niemożliwe – marsz na Zachód. „…(więcej )

video Stanisław Michalkiewicz: Kapitalizm kompradorski a państwo opiekuńcze

video Mózg przestępcy – wykład dr. Wojciecha Glaca

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitt

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
Rozdziały 1„ Dobre złego początki „ 2 Na końcu którego będzie o bogini Kali „ 3 „Nie należy nerwosolu pić na oko 4 „ O rzeźbie Niosącego Światło 5 „Impreza u Starskiego „

Rozpocząłem pisanie VI rozdziału
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska

Inne zapisy autora:

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758