Bez kategorii
Like

Film „Pokłosie” dzięki rosyjskiemu Ministerstwu Kultury?

13/11/2012
397 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Do powstania filmu przyczyniło się, zresztą skutecznie rosyjskie Ministerstwo Kultury. Dlaczego? Spekulować nie będę – pisze Przemysław Marzec na rmf24.pl.

0


Wśród współproducentów filmu pojawia się rosyjskie studio Metrafilms i Artiom Wasiliew. Wasiliew jest głównym producentem i partnerem studia specjalizującego się w produkcji reklam. Wśród klientów studia są największe rosyjskie i międzynarodowe korporacje.

Nic w tym niezwykłego, chociaż nie wyjaśnia to udziału Rosji w finansowaniu produkcji "Pokłosia". Sprawdzić to można, zaglądając na stronę rosyjskiego Ministerstwa Kultury.

"Rosyjskie projekty kinematograficzne popiera Eurimages" – czytamy na stronach rosyjskiego Ministerstwa Kultury. Rosyjskie Ministerstwo Kultury o tym nie wspomina, ale "Pokłosie" było pierwszym projektem z rosyjskim udziałem, który otrzymał dotację Eurimages . Dotacja wyniosła 260 tysięcy Euro.

Więcej:

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/przemyslaw-marzec/blogi/news-marzec-na-blogu-poklosie-pasikowskiego-dzieki-rosyjskiemu-mi,nId,709180 

Inne zapisy autora:

0

Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758