Media Watch i recenzje
Like

FACEBOOK ? CZY TO PORTAL SPOŁECZNOŚCIOWY CZY JUŻ URZĄD CENZURY W RĘKACH LEWAKÓW ?

03/12/2017
1940 Wyświetlenia
0 Komentarze
11 minut czytania
FACEBOOK ? CZY TO PORTAL SPOŁECZNOŚCIOWY CZY JUŻ URZĄD CENZURY W RĘKACH LEWAKÓW ?

O tym, że administratorzy Facebooka (dalej: FB) są lewakami, przynajmniej w większości, wiadomo od dawna. Ale w ostatnim czasie nasiliła się ilość blokad nakładanych na patriotów, a przede wszystkim osób wspierających PiS, a także na strony i grupy patriotyczne.

0


FB banned W zeszłym roku administracja FB przed Świętem Niepodległości 11 Listopada osunęła stronę Marszu Niepodległości. W tym roku latem usunięto ponad 300 stron patriotycznych, a lewaccy hakerzy włamując się na konta administratorów przejęli wiele patriotycznych grup, wpuszczając na nie hejterów i internetowych trolli.

Natomiast administracja FB nie reaguje na zgłoszenia stron i grup szkalujących Ojca Św. Jana Pawła II, a także na zgłoszenia profili osób, które na swoich osiach zajmują się hejtem i publicznie zniesławiają prawych ludzi. Na takie zgłoszenia administracja FB odpisuje „Zgłoszony przez Ciebie profil nie narusza naszych standardów społeczności”. Dodam, że szkalowanie Ojca Św. Jest przestępstwem z art. 196 kk. – obraza uczuć religijnych.

Facebook to naprawdę świetny pomysł i gdyby nie cenzura, to byłby fantastycznym portalem społecznościowym, administracja FB pisze na swoich stronach, że chce zapewnić, aby FB był miejscem przyjaznym dla wszystkich. Ale czy wobec stronniczo działającej cenzury zwalczającej prawicę, tak jest na pewno ???

Apeluję do wszystkich z Was, którzy zostali poszkodowani przez administrację FB, którym bezprawnie zablokowano konta lub ograniczono działania niektórych funkcji, nawet czasowo, zablokowano lub zlikwidowano strony czy zlikwidowano lub przejęto grupy do robienia zrzutów ekranowych potwierdzających tego typu zdarzenia, wysyłania ich i składania skarg na administrację FB do następujących instytucji:

CENZURZE NA FACEBOOKU MUSIMY POWIEDZIEĆ STOP !!!

KONSTYTUCJA I DEMOKRACJA, O KTÓRĄ TAK WALCZY TOTALNA OPOZYCJA, GWARANTUJE NAM WOLNOŚĆ SŁOWA, ŚWIATOPOGLĄDU I WYZNANIA I NIKT NIE MOŻE NAM TEGO OGRANICZAĆ !!!

Ja się pytam: jakie standardy społeczności ma FB, skoro strony o takich nazwach cytuję „O k***wa to papież” czy posty, gdzie na zdjęciach Niemieckiego Obozu Auschwitz jest zamieszczony napis cytuję „Wojtyła j***bał dzieci” nie łamią tych zasad, natomiast łamie te zasady np. post o ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, o córce Rotmistrza Pileckiego wspierającej DOBRĄ ZMIANĘ czy petycja do władz miasta Bydgoszczy przeciwko wycince 100-letnich kasztanów w centrum miasta ? Mnóstwo moich znajomych – przede wszystkim sympatyków prawicy – dostało ostatnio różnego rodzaju blokady uniemożliwiające lub ograniczające udostępnianie postów na FB i to praktycznie za nic, mnie w ciągu ostatniego miesiąca zablokowano aż 3 razy. Wcześniej tych blokad było o wiele mniej, żeby dostać blokadę od FB, to trzeba było się bardziej „postarać” – np. obrazić i zwyzywać działacza opozycji albo udostępnić jakiegoś ostrego lub obraźliwego mema. Np. niektórzy ludzie byli blokowani za zdjęcie Donalda Tuska w mundurze ss-mana, za publiczne wyzywanie działaczy totalnej opozycji od najgorszych, za używanie wobec nich nawet niecenzuralnych słów. W tym przypadku administracja FB potrafiła zadziałać bardzo szybko. Tylko ciekawe czemu nie zastosowani takiej samej zasady i takiej samej kary od FB za obrażanie Ojca Św. albo Jarosława Kaczyńskiego? Dlaczego nie blokuje się, choćby czasowo, osób, stron lub grup, gdzie zamieszczane są takie posty? Jak zwykle, są równi i równiejsi, a wolność słowa na FB jest fikcją.

Nie tak dawno temu dostałem blokadę 7-dniową za udostępnienie na 5 grupach poniższego postu, a do tego administracja FB usunęła mój post uznając go za spam, post przysłał mi miejscowy radny PiS (pisownia oryginalna):

Petycja do władz miasta Bydgoszczy

Władze miasta planują wycinkę wszystkich kasztanów przy Pl. Kościeleckich mimo , że eksperci „Eksperci stanowczo odgradzają usunięcie tych drzew, ze względu na ich wartość. Takie duże, dojrzałe drzewa produkują bowiem po tysiąckroć więcej tlenu od młodych drzewek, które chcą w tym miejscu posadzić urzędnicy. W mieście, które walczy ze smogiem, każdy zielony skwer jest na wagę złota! „

Kasztany te przetrwały dwie wojny światowe i komunizm. Apeluję do wszystkich o podpisanie petycji internetowej

http://www.citizengo.org/…/111064-protestujemy-przeciwko-ni…

oraz o podejmowanie indywidualnych działań w obronie ponad 100-letnich drzew !!!

Miesięcznica

10 XI 2017r. O godzinie 18.00 W kościele OO. Jezuitów w Bydgoszczy (Pl. Kościeleckich) odbędzie się Msza Św. W intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej bezpośrednio

Krzyż z kwiatów i zniczy układamy w sposób indywidualny (zgromadzenie nie będzie rejestrowane) na Starym Rynku w drodze do kościoła, bądź wracając z nabożeństwa.

Koncert w 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości

po Eucharystii (około 19.00) odbędzie się niezwykły koncert „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu Diakonii Rodzin

http://www.citizengo.org/pl/111064-protestujemy-przeciwko-niezrozumialej-decyzji-urzedu-miasta-bydgoszczy-dotyczacej-wycinki

Dodam, że prezydent Bydgoszczy jest oczywiście członkiem PO.

Ten post wg FB naruszał standardy społeczności, a strony typu „O k*** to papież” nie naruszały. Jakieś dziwne te standardy, odnoszę wrażenie, ze nawet komunistyczny Urząd Cenzury miał chyba lepsze.

Dodam, że dziwnym trafem Facebook nie blokuje także kont osób ewidentnie naruszających standardy społeczności, bo publikujących posty szkalujące na forum publicznym innych użytkowników Facebooka, dodam, że ja i moi przyjaciele również padli ofiarą tego typu hejtu.

Osoby uprawiające ten hejt najpierw udają patriotów, sympatyków PiSu i katolików, mają na profilach np. Beatę Szydło, Jarosława Kaczyńskiego, Żołnierzy Wyklętych, Orła Białego, Ojca Św. Jana Pawła II, Jezusa, Maryję czy Różaniec, często też piękne posty o treści patriotycznej lub religijnej, wkradają się w ten sposób do naszych prawicowych grup i do znajomych, a potem nas obrażają, stosując nawet wyzwiska, próbując nas ośmieszyć i skłócić z pozostałymi znajomymi, prawdopodobnie to celowe działanie mające na celu rozbicie naszych grup poprzez skłócenie administratorów. Są to osoby, które podszywają się pod patriotów, a w rzeczywistości potajemnie przed nami popierają PO, Nowoczesną, KOD i lewactwo. Na zgłoszenie ich profili administracja FB odpisuje „Profil nie narusza standardów społeczności”, mimo że na ich profilach obraźliwe posty typu „Pan …(tu imię i nazwisko) jest łgarzem, nikczemnikiem, oszustem”, „Pani … to dziwka i szmata” itp., a piszą to ludzie, którzy mieszkają setki kilometrów od osoby, którą zniesławiają, kompletnie jej nie znając. Łamią w ten sposób nawet prawo – publiczne zniesławienie jest przestępstwem z art. 212 kk. A od FB w najlepszym razie taki hejter dostanie od bana na 24 godz., gdy osoba poszkodowana i jej znajomi go zgłoszą, po odblokowaniu wraca i hejtuje nadal szkalując prawych ludzi, śmiejąc się jeszcze z nich.

Na szczęście w Ministerstwie Cyfryzacji przygotowywana jest ustawa medialna, która ma podporządkować Facebooka polskiemu prawu ograniczając administratorom FB możliwość bezpodstawnego blokowania kont użytkowników, ustawa ma również zabronić udostępniania fake newsów, czyli fałszywych wiadomości. Ustawę tę przygotowuje Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska we współpracy z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro. Oby ta ustawa jak najszybciej weszła w życie, bo już dość tej cenzury na Facebooku. Jak tak dalej pójdzie, to będą blokować ludzi nawet za udostępnienie na profilu zdjęcia z daniem obiadowym, tylko dlatego, że to osoba o prawicowych poglądach.

Tu więcej o tej ustawie:

http://www.pap.pl/aktualnosci/news,1155761,strezynska-chcemy-by-facebook-podlegal-polskiemu-prawu.html

Oto jak FB traktuje prawicowe strony oraz ich administratorów:

http://www.planeta.fm/Newsy/O-tym-sie-mowi/Facebook-usuwa-strony-narodowcow-i-blokuje-konta-ich-dzialaczy

http://malydziennik.pl/uwaga-facebook-usunal-wydarzenie-marsz-niepodleglosci-2017,8630.html

https://www.tysol.pl/a9835-Facebook-zablokowal-ponad-300-prawicowych-stron

http://wtemacie24.pl/index.php/2017/07/31/facebook-usunal-ok-350-prawicowych-stron-przez-faceta-z-wyrokiem-4-lat-wiezienia/

Takiej cenzury mogliby pozazdrościć Facebookowi nawet funkcjonariusze komunistycznego Urzędu Cenzury, gdyby ten istniał do dziś.

0

Gustlik222

Sprawiedliwosc jest najwazniejsza

108 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758