HYDE PARK
Like

Etyka Popiela

21/05/2014
1752 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Etyka Popiela

Rządzący nami politycy właśnie dali dowód, że stąpają twardo po ziemi a prawa fizyki są dla nich bardziej realne i częściej doświadczane aniżeli cała sfera tzw. wartości niematerialnych. Takie przekonanie powstało w nas pod wpływem najnowszego pomysłu gromady pierdzących w sejmowe stołki, zgodnie z którym należy im się specjalna ochrona (również finansowa) w przypadku utraty poselskiego lub senatorskiego mandatu po przegranych wyborach. Pomysłodawcy uznali prymat fizyki, hołdując teorii względności Einsteina i zupełnie ignorując prawa jakiejś tam nieważnej i wydumanej aksjologii. Odwołali się do Einsteina i pokazali, że wszystko jest względne i zgodnie z tym aksjomatem teoria wartości, w tym zagadnienia etyki również. Ich etyka, bowiem jest bliższa ich ciału niż ta codzienna, według której układają prawa dla pospólstwa.

0


Zepsuta_klasa_1

http://www.galerialiber.pl/polityka/528/Zepsuta-klasa.html

 W tzw. komisji regulaminowej i etyki (sic!) powstał kolejny nieetyczny bubel prawny. Wspomniany projekt ustawy gwarantując dodatkową ochronę polityków zapewnia im jednocześnie zachowanie tajemnicy o stanie majątkowym. To swoista ironia i paradoks, że wątpliwe z etycznego punktu widzenia rozwiązania forsowane są przez grono zasiadające w komisji, która etycznym aspektem funkcjonowania Sejmu, na co dzień się zajmuje. Wniosek może być tylko jeden. Oderwani i wyalienowani od społeczeństwa polityczni samowładcy funkcjonują w swojej iluzji bez odczuwania dysonansów, bo nagięli uniwersalne prawa do swojego rozmiaru. Odchylili, dla zabezpieczenia własnych interesów od pionu zasady etyki własnego zawodu i przyzwoitego zachowania. Nie dość, że w tych zachowaniach są już od dawna, jak w wieży Babel, gadający różnymi głosami i niemogący się porozumieć w interesie państwa, to teraz na dodatek zasiedli w krzywej wieży z Pizy własnych anormalnych przekonań aksjologicznych.

Dla nich jednak to prawda względna, relatywna, bo przecież nie ich wieża jest krzywa tylko ta reszta świata, na którą, na co dzień spoglądają ze swojej wyżyny. My, chudopachołkowie pańscy ciągle zachowujemy jednak nadzieję, że ta wieża będąc od dawna Babel, obecnie z Pizy, kiedyś w Mysią wieżę Popiela się zamieni. I, że po owym Popielu jedynie szczątki i smród niesiony wiatrem pozostanie.

Z pozdrowieniami red. nacz. Liber

0

Liber http://www.galerialiber.pl

rysownik, satyryk. Z wykształcenia socjolog. Ciągle zachowuje nadzieję

422 publikacje
6 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758