Artykuły redakcyjne
Like

Epoka przedwojenna

19/05/2013
919 Wyświetlenia
17 Komentarze
5 minut czytania
Epoka przedwojenna

Gdy przeglądam dzisiejsze artykuły i newsy na Trzecim Obiegu i portalach całego świata, moją uwagę zwraca niesłychana dekadencja, poziom kłamstw i manipulacji. Nic już nie jest tym czym naprawdę powinno być nazwane. Homoseksualiści zamiast koncentrować się na seksie, swoim łóżku i sprawach intymnych, które przecież nie powinni nikogo obchodzić bawią się w jakieś agresywne, ale tak naprawdę żałosne próby zmieniania świata na siłę, a prasa robi wszystko by to ukryć lub odwrócić kota ogonem. Lewackie “osiągnięcia” w pustych i nieistotnych przedstawiane są przez media jak wielkie, postępowe sukcesy. Z kolei przypadki obalenia przez społeczeństwo nieudolnych, bandyckich, a często sprzedajnych rządów (jak kilka lat temu w Islandii, a dziś w Bułgarii) są kompletnie przemilczane.

0


O gospodarce nie pisze się nic, albo głupio, o zakusach mafii finansowej – zawsze kłamliwie, problemy demograficzne się ukrywa póki nie wybuchną (a może być gorąco). Natomiast o nacjonalizmach i szowinizmach innych niż polskie – zdecydowanie zakazane zostało. Tak, jakby jakiś wielki organizm (który przecież nie istnieje) postanowił uśpić czujność całej populacji ludzkiej, a już Polaków w szczególności, przygotowując jakiś strasznie makabryczny, albo drastyczny plan. To nasze “dzisiaj” jakoś tak kojarzy mi się z ostatkami Europy w latach 1912-1914 przed wielką wojną i wielkimi, przerażającymi zmianami. Wtedy, poprzez dominację dekadencji, zgnuśnienia i sielankowości tak naprawdę się kończył kolonialno-mieszczański wiek XIX i wchodził ludobójczo-imperialny wiek XX. Dziś znów dekadencja, zgnuśnienie i dodatkowo wszechpotężna machina iluzji medialnych. Tak wielka, że posiada specjalne programy natychmiastowego niszczenia okruchów prawdy tam i ówdzie się jeszcze pojawiających.

Taki przykład: w Polsce nazwanie kogoś antysemitą, to potężna broń przyprawiająca gębę na lata, odcinająca od biznesu, funduszy i mediów. To była często śmierć polityczna, co na szczęście się zmienia. Piszę na szczęście, bo jakim prawem zakazuje się komukolwiek, albo piętnuje kogokolwiek mówienie o błędach i przykładach antypolskiego działania jakiegoś narodu? Mamy prawo tak samo krytykować przyjezdnych, jak się wszędzie krytykuje nas. Mamy prawo pitęnować przypadki kłamstw i intryg, na których końcu zawsze pojawiają się pieniądze zarabiane naszym kosztem lub wrogi nam interes polityczny.

Dlaczego ktoś miałby kogokolwiek piętnować za pisanie prawdy, lub próby dociekania prawdy, czy nawet pomyłki ale wywołujące interesującą dyskusję.

Moja kuma, z którą wczoraj spotkałem się na I Komunii Świętej mojej chrześnicy, była w kwietniu w Izraelu i zwiedzała Muzeum Yad Vashem. Babeczka dużo podróżująca po świecie, mówiąca obcymi językami, wysoko wykwalifikowana pracownica wielkiego banku była niesłychanie oburzona tym co zobaczyła. Okazało się, że to żydowskie Muzeum Holokaustu można zwiedzać ze słuchawkami na uszach z automatycznym przewodnikiem w każdym języku. Tylko nie polskim. Dlaczego? Po prostu by nie wywoływać skandalu u turystów Polaków. Tak bowiem wysoki poziom agresji w stosunku do Polaków, poziom manipulacji, kłamstw i antypolskości. W Yad Vashem dowiadujemy się, że obozy były polskie, w których Polacy pomagali mordować Żydów jakimś nazistom, że w ogóle to w czasie wojny Polacy głównie zajmowali się donoszeniem na żydów, szmalcownictwem wszelkim, wysługiwaniem się nazistom, gnębieniem Żydów, zabieraniem ich majątków, rabowaniem Żydów i ich zabijaniem. Nawet fakty historyczne są tak przekłamane, żeby absolutnie nie wyszło na jaw, że Polacy kiedykolwiek walczyli o coś z Niemcami. Zastanawialiśmy się wielokrotnie dlaczego na zachodzie Powstanie w Gettcie jest mylone z Powstaniem Warszawskim tzn. dlaczego uważają, że słynne Powstanie Warszawskie, to powstanie gdzie walczyli Żydzi z jakimiś nazistami (pewnie Polacy w mundurach SS). Otóż odpowiedź znalazła moja kuma w Yad Vashem, gdzie są zdjęcia z Powstania w Gettcie, opisane jako Powstanie w Gettcie ale z datami “sierpień 1944”.

Rzecz jasna to tylko relacja oburzonej Polki. Zdjęć dowodzących z jaką nienawiścią są potraktowania Polacy przez Żydów brak, bo w Jad Waszem co 5 metrów turystów pilnuje uzbrojony strażnik, a fotografować nie wolno.

Na szczęście można jeszcze opisać to, co się usłyszało i opublikować. Ale już tylko w niektórych mediach. Tych głównie będących poza interesem partyjnym, wielkim korporacyjnym biznesem i układami właścicielskimi z zagranicą.  Gdy ich nam zabraknie będziemy tak jak 100 lat temu kompletnie zaskoczeni nową wielką wojną lub nową agresją – i to mimo telewizji, radia, Internetu czy telefonów komórkowych. Bo nie będzie nikogo, kto nam napisze prawdę i nam powie wcześniej co się dzieje. No, może się wyda jak będą lecieć rakiety. My Warszawiacy dowiemy się wtedy, że mamy 30 min. na ewakuację, ale akurat metro nie działa, bo 500 metrów dalej, w jakimś innym wykopie pokazała się woda.

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. Avatar pablo

  odwazne slowa, jak na wciaz aktualne “poprawnopolityczne” czasy. jednak jezyk ma to do siebie, ze zawsze wraca do praw logiki. II wojna swiatowa i zimna wojna zbudowaly nowy swiatowy lad… jak on wyglada, to obecnie widzimy.

  jednak ja podsumuje ten tekst nieco bardziej powsciagliwymi slowami. nie zapominajmy o Katyniu (i nie tylko, bo dzisiaj zapomina sie czesto, ze zbrodnie te mialy rowniez w innych miejscach, jak np. w Miednoje), ale nie zapominajmy rowniez, kto dokonal tej zbrodni. rozporzadzeniami Stalina, czy innej kanalii, ten aparat terroru NKWD skladal sie glownie z Zydow. zreszta to samo ten aparat zrobil na Lotwie czy Litwie. nic dziwnego, ze potem te nacje podzczas II wojny swiatowej, mscily sie wraz z nazistami na swych oprawcach… tymczasem Polacy maja calowac rece i przed wojna i w czasie wojny i po wojnie, szczegolnie po takich masakrach? uwazam tylko, ze jestesmy zbyt lagodni dla naszych oprawcow. ile mozna im jeszcze bezrozumnie wybaczyc…

  pamietajmy, kto utwierdzil stalinowska wladze nad Polska. pamietajmy, kto dzis jest na dole, a kto na gorze drabinki spolecznej. czasami wyglada na to, ze lepiej miec korzenie u jakiegos stalinowskiego zbrodniarza…

  0
  • “…jednak ja podsumuje ten tekst nieco bardziej powsciagliwymi slowami. nie zapominajmy o Katyniu (i nie tylko, bo dzisiaj zapomina sie czesto, ze zbrodnie te mialy rowniez w innych miejscach, jak np. w Miednoje), ale nie zapominajmy rowniez, kto dokonal tej zbrodni. rozporzadzeniami Stalina, czy innej kanalii, ten aparat terroru NKWD skladal sie glownie z Zydow….”

   Nie ma masz racji. O ile kierownictwo Czeka i OGPU skladalo sie glownie z Zydow, Rosjan i Polakow (tak Polakow – Dzierzynski, Mehzynski, Messling, itd.), to NKWD bylo absolutnie zrusyfikowane.

   0
 2. Tak dawany plan B, jakby na wschodzie się nie udało

  0
 3. Już Rymkiewicz pisał że gdybyśmy wieszali zdrajców i zabili byśmy wiarołomnego króla, to bano by się nas oszukiwać i z nas drwić

  0
 4. Pingback: Epoka przedwojenna « Dziennik gajowego Maruchy

 5. To stoi ten 3obieg i nikt już dalej nic nie robi? Bo jak są setki wpisów botów to znaczy że nikt nic nie robi. A tych wpisów jest tyle bo nikt nie zmyka dostępu. Te boty niektóre potrafią nie tylko wstawić wpis. Aż nie chcę pisać zeby nazw nie podawać. Ale widzę nawet chińskie teksty.
  Może zajść coś takiego że one wykasują tę stronę i nawet kopie bezpieczeństwa nic nie pomogą.
  Zainstalujcie sobie re-captcha dla Wordpresa. Aby wpisać komentarz czy zarejestrować się trzeba by było wpisać frazę w okienko. Boty nie umieją czytać tekstów z obrazków. Wtedy żaden się nie wpisze.

  0
 6. Avatar policjant łapówkarz

  Jak zwykle świetne pióro. Panie Tomaszu ten Parol zawsze tak trzymaj.
  Pozdrowienia.

  0
 7. Tak wiem, ten portal który nawet nie jest właścicielem swojej nazwy zajmuje się głównie sobą. Taki kociołek ma wiele zwolenników i może być w nim nawet miło i ekscytująco. Ale tylko dla piszącego towarzystwa wzajemnej adoracji. Dla reszty czytelników to odstręczające.

  0
 8. Avatar rencista

  No cóż, dobry i odważny tekst, i jakże na czasie; choć pozwolę sobie też zauważyć, że źródeł wojującego antypolonizmu nie należy jedynie szukać w Izraelu, ale także i u naszych rodzimych “chłopców salonowców” z ul. Czerskiej, i kto wie czy nie przede wszystkim – także i u naszych rzekomych przyjaciół zza Odry – jako, że zbratanie Berlina z Tel Awiwem jest już dzisiaj oczywistością! Nie ulega jednakowoż wątpliwości, że niemiecki narodowy socjalizm (tzw. nazizm) głoszący tezę o wyższości narodu niemieckiego nad innymi narodami (w tym polskim), nie ma nic wspólnego z polskim nacjonalizmem (czyt. “salonowym” antysemityzmem), który nigdy przecież nie opierał się na rasizmie, a był jedynie wyrazem polskiego narodowego patriotyzmu, mającego na uwadze miłość do własnego Narodu i przywiązanie do jego własnej kultury i tradycji historycznej, opartej oczywiście na etyce chrześcijańskiej i etosie Kościoła Katolickiego. Natomiast źródeł ideologii niemieckiego narodowego socjalizmu należy upatrywać w protestantyzmie, który przejął od kultury żydowskiej koncepcję narodu wybranego, wypaczając oczywiście zarazem jej pierwotne znaczenie (vide – Ericha Fromma „Ucieczka od wolności”). I tak jest faktem, że np. Mariusz Dmowski – będący aktualnie przedmiotem nagonek lewackich żurnalistów – zdawał sobie sprawę z tego i otwarcie to głosił, że największym zagrożeniem dla Narodu polskiego, są siły zorganizowane przez międzynarodowe organizacje wywrotowe (m.in inspirowane w jego czasach przez masonerię i wpływowych pro-komunistycznych Żydów), nawołujące do zniszczenia Kościoła Katolickiego, a więc fundamentu na którym powstał polski Naród i nasze państwo.
  To czego jesteśmy świadkami we współczesnej nam Polsce, przypomina w znacznym sensie tamte czasy, z tą wszakże różnicą, że aktualnie siły lewackiej permanentnej rewolucji ateistycznej w naszym kraju – nie tylko, że urosły niepomiernie, ale mają jeszcze poparcie państwa polskiego i jego “rycerzy” okrągłego koryta. No, bo jak nazwać zachowanie się polskiego POstpolitycznego rządu w czasie kolejnych obchodów świąt narodowych i to zarówno 11 Listopada, jak i 3 Maja?
  Panie Tomaszu – prawie ćwierć wieku tzw. „prania mózgów” przez “chłopców salonowców” wiadomej nacji i proweniencji zrobiło swoje, dlatego takich tekstów jak ten nigdy nie za dużo. Tym bardziej, że lewacka manipulacja na temat takich pojęć – jak np. faszyzm, nazizm, nacjonalizm, patriotyzm, ksenofobia, czy wreszcie antysemityzm, wymaga ciągłego prostowania i tłumaczenia ich prawdziwego znaczenia (szczególnie młodym Polakom) – jako, że język jakim posługuje się już tzw. polska “nowa lewica”, nie zasługuje na inne miano – jak jedynie bełkotu.

  0
 9. Avatar Technika w służbie człowieka

  “Zdjęć dowodzących z jaką nienawiścią są potraktowania Polacy przez Żydów brak, bo w Jad Waszem co 5 metrów turystów pilnuje uzbrojony strażnik, a fotografować nie wolno.”

  Panie Łazarz:
  http://tinyurl.com/mc7talr
  http://tinyurl.com/lb2z5y6

  Naprawdę taki problem?

  0
  • Mówimy o normalnych turystach, z normalnymi aparatami, którzy chcieliby udokumentować to co zobaczyli. Jak ja bym tam pojechał pewnie bym sobie poradził.

   0
   • Avatar Technika w służbie człowieka

    Też właśnie do tego się odniosłem: “normalny turysta z aparatem” zdjęć robić nie może – zatem wypada sięgnąć po środki nadzwyczajne. Tym bardziej, że – jak widać z treści odnośników – nie są to już obecnie sprawy ani specjalnie kosztowne, ani jakoś trudno dostępne.

    0
 10. Okrutnie przygnębiające. Tak jak by Pan czuł się, że leży na łopatkach…

  0
 11. Pingback: MAC Cosmetics Wholesale

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816