Bez kategorii
Like

Dziecięce związki a EU milczy.

15/05/2014
574 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minut czytania
Dziecięce związki a EU milczy.
Jenny Tonge przewodniczący brytyjskiej komisji śledczej w parlamencie opowiada historię ośmiolatki, która wyszła za mąż za 45-50 letniego mężczyznę w Jemenie. Konsekwencją małżeństwa zorganizowanego przez jej rodzinę w trzy dni potem była śmierć ośmiolatki na wskutek wykrwawienia się po pierwszym stosunku. „Gdy usłyszysz taką historie to po prostu sprawia, że czujesz się bardzo oburzony.”
0


dziecięce związki - Wiadomości Wolna Polska

 

Jak donosi The Women`s News Network każdego roku ponad 10 mln dziewcząt w wieku poniżej 18 roku życia wychodzi za mąż. Często bez ich zgody i za znacznie starszych od siebie mężczyzn.

 

Jedną z najczęstszych przyczyn śmierci dziewcząt w wieku między 15 a 19 lat w krajach rozwijających się jest ciąża i urodzenie dziecka.

 

Dziecięce związki.

 

Gdy trzy miesiące temu Arabia Saudyjska ogłosiła, że teraz młode dziewczyny (dzieci!) w wieku 10 lat będzie można poślubić Iran postanowił wprowadzić to samo u siebie, a nawet pójść o krok dalej (niżej?). Irański (chrześcijański) serwis wiadomości ‚Mohabat News’ donosi, że członek irańskiego parlamentu (Majiles) Mohammad Ali Isfenani powiedział:

„Musimy uznać 9 jako odpowiedni wiek dla dziewczyny, które osiągnęły dojrzałość płciową i są zdolne do tego aby wziąć ślub. Każde inne rozwiązanie było by zaprzeczeniem i kwestionowaniem islamskiego prawa szariatu.”

 

Atrakcyjnością małżeństw z dziećmi (!) jest ich niewinne dziewictwo. Ubóstwo, cena ‚panny młodej’, posag, analfabetyzm, religijne i społeczne naciski oraz niezdolność kobiet do pracy w niektórych krajach rozwijających się są czynnikami, dlaczego małżeństwa dzieci są nadal dość powszechne.

Przed rewolucją w Iranie dziewczętom do lat 16 nie wolno było wychodzić za mąż. Rodzice często omijali prawo poprzez zmianę aktu urodzenia ich córki. W poprzedniej konstytucji prawo ustalało pełnoletność w wieku 18 lat. Po rewolucji wiekowej okres dojrzewania został obniżony do 9 lat dla dziewcząt i 15 lat dla chłopców.

 

Związki małżeńskie z dziećmi praktykowane są na wszystkich kontynentach i nie jest tu wyznacznikiem język czy religia. W Indiach np. dziewczęta wychodzą za mąż za chłopców o cztery pięć lat starszych od siebie.

 

W Jemenie, Afganistanie i innych krajach gdzie małżeństwa z dziećmi są nadal bardzo popularne mężowie mogą być w średnim wieku – wdowcy lub porywacze, którzy po dokonaniu gwałtu na dziewczynkach żenią się z nimi unikając w ten sposób konsekwencji. Jest to bardzo popularne w niektórych regionach Etiopii. Niektóre z takich małżeństw są zwykłymi transakcjami finansowymi często za długi rodziców dziewczynek.

W 2008 roku na pierwszych stronach gazet pojawiała się historia 10-letniej dziewczynki z Jemenu oraz jej droga do sądu z wnioskiem o rozwód z człowiekiem o 20 lat starszym od niej. Jej ojciec zmusił ją do małżeństwa. Historia Nujood przewijała się przez długi czas w prasie. Książki które opisały ją zostały przetłumaczone na 30 języków.

 

I am Nujood, Age 10 and Divorced – Jestem Nujood, mam 10 lat i jestem rozwódką.

http://helpfreetheearth.com

 

Original

Inne zapisy autora:

0

Lipski Marek
Lipski Marek

FREELANCER.

333 publikacje
134 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816