POLSKA
Like

Duma palestry. In spe.

15/05/2013
1026 Wyświetlenia
13 Komentarze
5 minut czytania
Duma palestry. In spe.

Zgodnie z § 23 kodeksu etyki adwokackiej adwokata obowiązuje zakaz korzystania z reklamy. 1. Studia prawnicze ukończyłem w 2008 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie składając w katedrze prawa karnego, pracę magisterską napisaną pod kierunkiem Prof. Dr hab. Andrzeja Zolla. Od stycznia 2010 r. Odbywam aplikację adwokacką w Kancelarii Adwokackiej Katarzyny Kuziary-Cieślar w Gliwicach. Pracę zawodową wykonuję od 2004 r. świadczę usługi dla organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych i małych oraz średnich firm. Posługuję się językiem angielskim, w stopniu pozwalającym mi na obsługę podmiotów zagranicznych. (sam o sobie w necie – http://maciej-janson.pl/o-mnie/) Zaraz, coś mi tu nie gra. Skoro pan Janson ukończył studia w 2008 roku, to w 2004 był studentem… pierwszego roku. I jako student pierwszego roku już świadczył usługi […]

0


Zgodnie z § 23 kodeksu etyki adwokackiej adwokata obowiązuje zakaz korzystania z reklamy.

1.

Studia prawnicze ukończyłem w 2008 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie składając w katedrze prawa karnego, pracę magisterską napisaną pod kierunkiem Prof. Dr hab. Andrzeja Zolla.

Od stycznia 2010 r. Odbywam aplikację adwokacką w Kancelarii Adwokackiej Katarzyny Kuziary-Cieślar w Gliwicach. Pracę zawodową wykonuję od 2004 r. świadczę usługi dla organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych i małych oraz średnich firm.

Posługuję się językiem angielskim, w stopniu pozwalającym mi na obsługę podmiotów zagranicznych.

(sam o sobie w necie – http://maciej-janson.pl/o-mnie/)

Zaraz, coś mi tu nie gra.

Skoro pan Janson ukończył studia w 2008 roku, to w 2004 był studentem… pierwszego roku.

I jako student pierwszego roku już świadczył usługi prawne?

Chyba, że się mylę, i Janson wtedy mył okna …

2.

Zajmuję się świadczeniem stałej i kompleksowej obsługi prawnej na rzecz przedsiębiorstw, instytucji samorządowych oraz organizacji pozarządowych. Specjalizuję się w prawie cywilnym, gospodarczym i administracyjnym ze szczególnym uwzględnieniem prawa zamówień publicznych oraz prawa rejestrowego.

Obok  usług związanych z bieżącą obsługą prowadzonej działalności, prowadzę szkolenia  dla organizacji pozarządowych oraz instytucji samorządowych.

(http://maciej-janson.pl/uslugi/)

Przypominam – to pisze aplikant!!

Taki czeladnik prawniczy…🙂

3.

W ciągu 6 lat praktyki zawodowej świadczyłem usługi na rzecz szeregu firm, instytucji, stowarzyszeń, fundacji i osób prywatnych. Obecnie zajmuje się stałą obsługą firm i instytucji, których roczne obroty przekraczają sumę 40 mln PLN. W mojej pracy zajmuję się głównie prawem cywilnym, prawem gospodarczym oraz prawem administracyjnym. Znacząca część mojej aktywności zawodowej to działalność związana z prawem zamówień publicznych oraz prawem rejestrowym. W dziale referencje znajdą Państwo wykaz  klientów, na których rzecz świadczę lub świadczyłem w przeszłości stałą obsługę prawną.

(http://maciej-janson.pl/klienci/)

Zaraz.

Mamy rok 2013, na stronie głównej mgr Jansona widnieje dość aktualny wyrok ze stycznia tego roku – no to 2013 – 6 = 2007!

Tymczasem wyżej pisze o sobie, że pracę zawodową wykonuje już od 2004 roku.

Co pan robił przez 3 lata, panie J.?

Jednak okna…?

Ale pewnie w dziekanacie?

4.

Obok pracy zawodowej wspieram szereg inicjatyw społecznych, w ramach których wykorzystuję zdobyte w trakcie pracy zawodowej doświadczenie. Jestem przekonany, że jesteśmy odpowiedzialni za to jak kształtujemy otaczającą nas rzeczywistość i każdy nawet najmniejszy rodzaj aktywności nie skierowany na nas samych jest bardzo istotny.

Zajmuję się organizacją Przestrzeni Inicjatyw Społecznych na SLOT ART FESTIVAL ,

Prowadzę bezpłatne porady prawne dla osób, których nie stać na opłacenie profesjonalnej pomocy prawnej.

Wspieram pracę z bezdomnymi na dworcu w Gliwicach www.bezdomu.blogspot.com

W ramach Koalicji na Rzecz Sprawiedliwego Handlu staram się działać na rzecz propagowania idei Fair Trade w Polsce.

(http://maciej-janson.pl/prywatnie/)

5.

Kiedy już mgr Janson przekonał mnie, że tylko ON jest tym prawnikiem, o jakim marzyłem od lat, kliknąłem na „kontakt”.

Oto, co się pokazało:

Kancelaria Adwokacka Katarzyny Kuziary-Cieślar, telefon i adres.

A gdzie Janson?? Ja chcę JANSONA!!!!

Jak mam trafić do profesjonalisty, świadczącego usługi dla firm mających 40 mln złotych obrotu rocznego?

Ja potrzebuję specjalisty z zakresu tak odległych od siebie dziedzin prawa, jak cywilne i administracyjne (całe? J ), a nie nieznanej szerzej zarówno w realu jak i necie pani adwokat.

Gdzie można znaleźć bezpośredni kontakt do tak mocno reklamującego się geniusza prawnego, świadczącego usługi prawne… już na pierwszym roku studiów?

6.

A może pan Janson trafił do tych wszystkich klientów… w wyniku przetargów?

15.05 2013

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. Humpty Dumpty witaj na portalu. Pośmiałem się z tej wyliczanki pana . Zaś ten geniusz prawniczy Janson…może i geniusz jednak z liczeniem na poziomie poierwszoklasisty to jak widać ma kłopoty.I tak się zastanawiam jak ten pan oblicza sobie zarobek swój własny,
  że o PITach rocznych nie wspomnę…..:-).

  0
  • Avatar Zbigniew

   On nie oblicza. Oblicza mu p. Katarzyna Kuziar/y- Cieslar.

   0
   • Avatar flame

    “On nie oblicza. Oblicza mu p. Katarzyna Kuziar/y- Cieslar.”

    Nie tylko ona. Jednostka organizacyjna starostwa powiatowego (czytaj: PCPR) również oblicza … oni wszyscy są profesjonalistami w jednym …. kasowaniu i liczeniu …

    0
 2. Avatar flame

  Nie lubię się powtarzać, ale …
  Maciej Zdzisław Janson, pod adresem wskazanym w ogłoszeniu o udzieleniu zamówienia na świadczenie usług prawnych dla PCPR Gliwice (opublikowano w BIP) nie prowadzi działalności gospodarczej. Żeby było ciekawiej, jest to ten sam adres, pod którym zamieszkuje dyrektor gliwickiego PCPR Barbara Terlecka-Kubicius. Teściowa zatrudniła na umowę śmieciową zięcia? A fe … co za kutwa.

  “Chluba palestry” popisuje się nie wiedzą, a znajomościami. Profesjonalizm zastąpił układem nepotycznym. Leniwa i cwana sztuka. Szczegóły tutaj: https://3obieg.pl/dlaczego-terlecka-klamie-cz-3-czyli-przetarg/

  0
 3. Avatar Biderman

  Pan Janson został przyjety do pracy w PCPR jako , „zaufany”, polecony albo nawet takim „z plecami kogo mają dopuścić do tajemnic kogoś nieznanego watpię w to bardzo.

  0
 4. Avatar flame

  Janson duma palestry

  Projekt “Dobry start w samodzielność” – Maciej Janson “wygrał” przetarg na obsługę prawną projektu. W ramach przetargu.

  O przewałach przy okazji badania ofert można przeczytać tutaj: https://3obieg.pl/dlaczego-terlecka-klamie-cz-3-czyli-przetarg/

  Wiedza Jansonka jest mizerna. Za to zakorzenienie w nepotycznym układzie – solidne. Stąd zapewne czerpie pokłady arogancji. To u nich rodzinne.

  0
 5. Avatar flame

  “Duma palestry” – a może duma teściowej?

  Ustawa o pracownikach samorządowych:

  Art. 26. Małżonkowie oraz osoby pozostające ze sobą w stosunku pokrewieństwa do drugiego stopnia włącznie lub powinowactwa pierwszego stopnia oraz w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli nie mogą być zatrudnieni w jednostkach, o których mowa w art. 2, jeżeli powstałby między tymi osobami stosunek podległości służbowej.

  1. Terlecka jest teściową Jansona, więc łączy ich powinowactwo pierwszego stopnia w linii prostej. Pod warunkiem, że żona Jansona jest biologiczną lub przysposobioną córką Terleckiej.

  2. Oboje zostali zatrudnieni w tym samym urzędzie.

  3. Należy odpowiedzieć na pytanie, czy została spełniona kolejna przesłanka i powstał między nimi stosunek służbowej podległości …

  To, że Terlecka jest spowinowacona z Jansonem mamy już na piśmie. Przyznała się do tego w piśmie urzędowym.

  0
 6. Avatar kokospoko

  Oj pan mecedant taki ulizany ,chyba wybiera sie na sylwestra przypomina mi stasia z serialu Urwsy z Doliny Młynów,ot taki chłoptaś.

  0
 7. Avatar nagi w pokrzywach

  Punktować, punktować, dobrać się do wszystkich znajomych królika. Tylko jaki finał ? Czy można ich oskarżyć? Kto to zrobi? Czy taka sprawa ma szansę. Bo jeśli nie, to szkoda bić pianę.

  0
 8. Na stronce w necie, na której Jansonek promuje samego siebie, znajduje się zakładka “recenzje”. Klikasz w nazwy “podmiotów”, którym podobno Maciuś zię-ciulek udzielał porad i … zamiast listów pochwalnych otwiera się strona internetowa danej firmy lub instytucji. Prymitywna manipulacja. Żenada, piaskownica i tandetny chwyt.

  0
 9. Widzę że Pan Janson zmienił już stronę i usunął wszystkie wypunktowane błędy.

  0
 10. Avatar flame

  Spoko. Screeny zrobione. Zachowane w archiwum dla potomności i ku uciesze gawiedzi.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816