Bez kategorii
Like

Dość bezkarnego obrażania Kościoła katolickiego i jego wiary!

11/12/2012
252 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Dłużej czekać nie można. Czas na zdecydowaną odpowiedź polskich katolików.

0


 

     Niedawny atak na Matkę Boską czczoną w jasnogórskim wizerunku nie powinien być dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Kościołowi katolickiemu, jego nauce oraz wierzącemu narodowi polskiemu wypowiedziano cywilizacyjną wojnę totalną, kontynuowaną konsekwentnie na wielu frontach. Nie ma dnia bez publicznego wyszydzania naszej religii, wyśmiewania prawd wiary, obrażania osób duchownych. Coraz częściej dochodzi też do prób zakłócania naszej obrzędowości religijnej. Warte podkreślenia jest to, że ten naganny trend wymierzony jest wyłącznie w katolików, szerokim łukiem omija bowiem inne religie i obrządki.

 

      Grupa katolików świeckich, która do tej pory aktywnie przeciwstawiała się atakom na Kościół, w obliczu ich lawinowego przyrostu dostrzegła konieczność nowelizacji zapisów Kodeksu karnego. Niezbędne jest odstąpienie od enigmatycznego i nieskutecznego wskazywania na „obrażenia uczuć religijnych” na rzecz ściganych z urzędu obiektywnie rozpoznawanych czynów zabronionych. Drugie novum w projekcie, to objęcie osób duchownych przebywających w miejscach publicznych i ubranych w strój charakterystyczny dla ich stanu (sutanna, habit), ochroną prawną taką, jaka przysługuje funkcjonariuszom publicznym. Jest to nasza, katolicka odpowiedź na mnożące się przejawy fizycznej agresji wobec księży, zakonnic i zakonników.

 

      W uzasadnieniu projektu ustawy napisano, że jest ona konsekwencją przemożnego, pozytywnego wpływu Kościoła katolickiego na konstytuowanie się i trwanie wspólnoty narodowej Polaków oraz uznania ogromnych zasług dla państwa i narodu polskiego na przestrzeni jego ponad tysiącletniej historii. Jest dla nas oczywiste, żepaństwo powinno chronić prawem wszystko to, co je wzmacnia.

 

      Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej, który mam zaszczyt reprezentować, zwraca się do całej społeczności katolickiej w naszym kraju, a także do wszystkich tych, którym na sercu leży dobro Ojczyzny, o pomoc wszelką pomoc organizacyjną. Osoby zainteresowane tematem oraz chętne do udzielenia poparcia Komitetowi, proszone są o kontakt mailowy (ustawa@blekitnapolska.com) lub telefoniczny (nr 513056985).

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Krzysztof Zagozda

Krzysztof Zagozda, Przewodniczacy Blekitnej Polski

27 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816