Bez kategorii
Like

Dokument kompromitujący Polskę

14/11/2012
352 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Na PolandLeaks opublikowaliśmy nieznany opinii publicznej dokument kompromitujący w sposób niebywały polski rząd na arenie międzynarodowej.

0


Tym razem nie są to ani zdjęcia satelitarne ze Smoleńska, ani nagranie rozmowy Tusk – Putin, ani raport o słabości polskiej armii, ani potwierdzenie wysłania PIT-ów z MSZ do białoruskiej opozycji. Jest to dokument, który odwrócił losy śledztwa w sprawie tajnych więzień CIA w Polsce.

Śledztwo to wszczęto w 2008 roku, gdy prokuratorem generalnym był Zbigniew Ćwiąkalski. Wszczęto je dlatego, że kompromitowało przedstawicieli dwóch partii politycznych wrgoich PO: SLD (jego politycy zgodzili się na tajne więzienia CIA), oraz PiS (tuszowali skandal). Po wędrówce z jednej prokuratury do drugiej, akta śledztwa trafiły w końcu do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, a konkretnie do prokuratora Jerzego Mierzewskiego. Prokuratura wystąpiła do Agencji Wywiadu o udostępnienie materiałów tj, danych oficerów biorących udział w procederze, oraz związanych z tym dokumentów. Agencja Wywiadu odmówiła ich udostępnienia powołując się na bezpieczeństwo państwa i tajemnicę państwową. Wówczas prokuratura zwróciła się do I prezesa Sądu Najwyższego o tzw. "rozstrzygnięcie". "Rzostrzygnięcie" to forma prawna pozwalająca na wydanie wiążącej i mającej moc prawną decyzji w sporze prawnym między dwoma stronami. I Prezes Sądu Najwyższego Lech Gardocki w kwietniu 2009 rozstrzygnął, iż polski wywiad zobowiązany jest dostarczyć prokuraturze żądane przez nią dokumenty.

Potwierdzający to dokument publikujemy na stronie www.polandleaks.org

Dokument jest o tyle zaskakujący, że nie ma na nim klauzuli tajności. Po drugie: decyzja prof Gardockiego odebrała Agencji Wywiadu możliwość jakiejkolwiek obrony i zmusiła ją do wydania dokumentów związanych z tajnymi więzieniami CIA. I w ten sposób prokuratura wspólnie z Agencją Wywiadu skompromitowała Polskę na arenie międzynarodowej.

Bo to, że po takiej decyzji, którą w dodatku włączono do akt jawnych, nikt nie zaufa ani polskim służbom, ani polskiej prokuraturze, ani polskim politykom, to już pewne.

Inne zapisy autora:

0

PolandLeaks

Specjali

36 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758