Bez kategorii
Like

Dlaczego? – pyta wdowa po gen. Bronisławie Kwiatkowskim

18/11/2012
448 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Krystyna Kwiatkowska, wdowa po gen. Bronisławie Kwiatkowskim, który zginął 10 kwietnia 2010 roku, apeluje w swym oświadczeniu o powołanie międzynarodowej komisji do zbadania katastrofy smoleńskiej.

0


 

Polska Agencja Prasowa odmówiła publikacji jej apelu, więc ukazał się on w sobotnim "Naszym Dzienniku".

Generał Bronisław Kwiatkowski służył Polsce przez 41 lat, pełniąc różne stanowiska dowódcze. Był trzykrotnie w Iraku, gdzie spędził w sumie ponad dwa lata. Zginął 21 dni przed odejściem na emeryturę. I teraz to, "co dzieje się przez 30 miesięcy od katastrofy, przekracza wszelkie granice – pisze wdowa w swym oświadczeniu. – Jak można tak traktować rodziny i najbliższych ofiar? Jak można nie dopełnić podstawowych formalności urzędowych związanych z identyfikacją i teraz, po niemal trzech latach, zrzucać winę na rodziny, na presję czasu?"

"Zwracam się z prośbą o powołanie komisji z udziałem najwyższych autorytetów z zagranicy, które zakończą toczące się spekulacje i przedstawią jednoznaczne końcowe i niezależne wyniki badań wyjaśniające przyczyny katastrofy" – apeluje Krystyna Kwiatkowska. – Powołanie komisji międzynarodowej nie byłoby ujmą dla rządu i państwa. Ujmą jest obecny stan śledztwa i fakt, że czarne skrzynki i wrak tupolewa nie zostały nam dotąd zwrócone.

W wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" stawia wdowa następne pytania:

— "Dlaczego polskie władze oficjalnie nie dementują nieprawdziwych informacji?

— Dlaczego wszystko, co dotyczy tej katastrofy, zostało utajnione?

— Dlaczego jestem przeszukiwana? I jest ze mną osoba kontrolująca, kiedy przeglądam dane o moim Mężu?

— Dlaczego w tak krótkim czasie zatarli wszystkie ślady katastrofy?

— Jakiemu krajowi służył mój Mąż, że po śmierci nikt nie zadbał o niego?

— Dlaczego dla spokoju naszego ducha i spokoju kraju nie można zrobić wszystkiego, żeby było wreszcie jasno powiedziane, co stało się w Smoleńsku?"

Krystyna Kwiatkowska nie ukrywa, iż jest zawiedziona postępowaniem Polskiej Agencji Prasowej, która nie opublikowała jej oświadczenia w sprawie powołania komisji międzynarodowej. "Myślę, że niektórym mediom wygodniej jest unikać tematu smoleńskiego – tłumaczy. – Myślę, że tak samo jak prokuratura otrzymuje wytyczne, co utajnić, czego nie podawać do wiadomości opinii publicznej, tak samo media mają swoich właścicieli, którzy wytyczają linię informacji".

Inne zapisy autora:

0

Avatar
zygmuntbialas

NULL

260 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816