Bez kategorii
Like

DEZINFORMACJA: Zamierzają zabić 200 misjonarzy w ciągu najblizszych 24 godzin. (…) Módlcie się.

27/01/2013
575 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Rozpowszechniane jako wiadomość od Ojca Prowincjała Misji Franciszkańskiej w Indiach. (dostałem sms od przyjaciela i pospiesznie przekazałem chrześcijanom z NowegoEkranu) Czułem że coś jest nie tak z tymi okrągłymi liczbami.

0


tekst wiadomości: Módlcie się za kościł w Indiach. Buddyjscy ekstremiści w Indiach, podpalili zeszłej nocy 20 kościołów. Po poludniu planowane jest zniszczenie 200 kosciołów w prowincji Olisabang. Zamierzają zabić 200 misjonarzy w ciągu najblizszych 24 godzin. Obecnie wszyscy chrzescijanie ukrywają się w wioskach. Módlcie się za nich i wysyłajcie te wiadomośc do wszystkich chrzescijan których znacie. Módlcie się.

Przekazałem zatem dalej, szczerze wierząc temu esemesowi, będąc pod wrażeniem głosu tego mojego przyjaciela, który mnie błagał, żeby odmówił rózaniec w intencji mordowanych chrzescijan.

/-/Eugeniusz Sendecki

Sprawdziłem po kilku minutach w sieci i znalazłem taki tekst:
"Fałszywa wiadomość o prześladowaniach w stanie Olisabang w Indiach
Wysłane przez redaktor serwisu
niedziela, 18 Kwiecień 2010 14:55
8 komentarzy
Od piątku 16go kwietnia jestem bombardowany sms-ami i telefonami w sprawie prześladowań chrześcijan w Indiach. Treść jest mniej więcej taka: Wczoraj skrajni buddyści spalili 20 kościołów a jutro planują w prowincji Olisabang wymordować 200 misjonarzy i zniszczyć placówki itp. Jest to kopia angielskiego e-maila który krążył od co najmniej lutego wśród chrześcijan angielskojęzycznych. Wiadomość jest jednak fałszywa.
Sprawdziłem i wiem na pewno, że jest to fałszywa wiadomość rozsyłana w dobrej wierze przez wierzących, którzy nie sprawdzili czy to prawda. Jest to tzw. „hoax” czyli żart, dość przykry. Nie istnieje prowincja Olisabang – ani w Indiach ani gdzie indziej, buddyści są w Indiach mniejszością (mniej niż chrześcijan) i raczej nie używają siły. Co innego prowincja Orisa i hinduiści. Od jakiegoś czasu nie słychać jednak o kolejnych silnych prześladowaniach w tym rejonie. Co nie oznacza ciągłej napiętej sytuacji i pojedynczych incydentów.
Pastor Michał Hałas, Eklezja Gdynia, 18.04.2010"

Fałszywa wiadomość o prześladowaniach w stanie Olisabang w Indiach

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Eugeniusz Sendecki

Tyszowce, Tomaszów Lubelski, Lublin, Warszawa.

123 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758