HYDE PARK
Like

Dekoracje przestrzenne na ścianę – pomysł na odważną aranżację

10/09/2021
343 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
Dekoracje przestrzenne na ścianę – pomysł na odważną aranżację

Istnieje prosty sposób, by całkowicie odmienić dotychczasowy wystrój wnętrza. Bez przemalowania ścian i wymiany mebli aranżacja przejdzie metamorfozę o 180 stopni. Jedyne, co jest nam potrzebne, to dekoracje 3d. A jak wyglądają takie ozdoby? Do wyboru są dwa rozwiązania, którym należy się przyjrzeć. To przestrzenne fototapety i obrazy 3d. Dzięki nim uda się nie tylko odmienić i udekorować przestrzeń, ale także wprowadzić zupełnie nową jakość do wystroju. Ich zaletą jest łatwy i szybki montaż. Płótno wystarczy zawiesić na ścianie, a fototapetę przykleić, co wcale nie jest trudne, dzięki załączonej do niej instrukcji.   Jeśli marzy nam się efektowna i odważna aranżacja, a nie mamy czasu na żmudny remont, dekoracje przestrzenne są idealnym rozwiązaniem dla nas. Zobaczcie, na jakie przedstawienia można […]

0


Istnieje prosty sposób, by całkowicie odmienić dotychczasowy wystrój wnętrza. Bez przemalowania ścian i wymiany mebli aranżacja przejdzie metamorfozę o 180 stopni. Jedyne, co jest nam potrzebne, to dekoracje 3d. A jak wyglądają takie ozdoby?

Do wyboru są dwa rozwiązania, którym należy się przyjrzeć. To przestrzenne fototapety i obrazy 3d. Dzięki nim uda się nie tylko odmienić i udekorować przestrzeń, ale także wprowadzić zupełnie nową jakość do wystroju. Ich zaletą jest łatwy i szybki montaż. Płótno wystarczy zawiesić na ścianie, a fototapetę przykleić, co wcale nie jest trudne, dzięki załączonej do niej instrukcji.  

Jeśli marzy nam się efektowna i odważna aranżacja, a nie mamy czasu na żmudny remont, dekoracje przestrzenne są idealnym rozwiązaniem dla nas. Zobaczcie, na jakie przedstawienia można się zdecydować, i przekonajcie się, jak wiele zmienią takie ozdoby. W poszukiwaniu najlepszych propozycji zajrzeliśmy na stronę sklepu Redro, gdzie bogactwo wzorów jest naprawdę imponujące.

Dekoracje przestrzenne 3d, czyli więcej niż ozdoba

Ścienne dekoracje mogą nie tylko zdobić. Mogą także pełnić bardzo praktyczną  funkcję. Gdy mowa o przestrzennych fototapetach, to dzięki nim można także optycznie powiększyć niewielki metraż. Co mamy na myśli? Wzór, który sprawia wrażenie trójwymiarowego, zamieni płaską ścianę w rozległy widok i nada głębi pomieszczeniu. Takie przedstawienia, igrając z naszym zmysłem wzroku, pozwolą całkowicie odmienić dotychczasowy pokój. Podobną funkcję będzie pełnił wielkoformatowy obraz.

Bogactwo wzorów sprawia, że do każdego wystroju uda się znaleźć coś odpowiedniego. Może to być panorama słynnej metropolii, malowniczy i sielankowy w wyrazie pejzaż, architektura w postaci spiralnej klatki schodowej lub mostu, a także geometryczne desenie z efektem głębi. Zwłaszcza ta ostatnia propozycja, dzięki doskonałej jakości wydruku, wygląda tak przestrzennie, że aż chce się podejść do ściany i dotknąć brytów, by przekonać się, czy to na pewno fototapeta, a nie trójwymiarowe panele!

Fototapety 3d w kilku całkiem różnych odsłonach

Ścienna dekoracja powinna być dopasowana nie tylko do wystroju, w jakim się znajdzie, ale także do naszych gustów, upodobań i zainteresowań. Z grubsza rodzaje wzorów można podzielić na takie, które inspirowane są miastem, czerpią inspiracje z natury lub przedstawiają abstrakcyjne kompozycje. Każda z opcji pozwoli przepięknie ozdobić pokój, nadając mu niepowtarzalnego wyglądu. Zobaczmy więc, jak mogą się prezentować takie fototapety 3d.

  • Abstrakcja

Naszym zdaniem najbardziej wyrazistym rozwiązaniem jest abstrakcyjna fototapeta 3d, która przedstawia coś w rodzaju trójwymiarowej mozaiki składającej się z brył przypominających plastry miodu. Przestrzenny charakter takiego wzoru prezentuje się tak realistycznie, jakby ściana naprawdę stworzona była właśnie z takich bloków. Taki wzór zmieni dotychczasowy wygląd salonu o 180 stopni!

  • Natura

Miłośnikom przyrody, stylu eko i życia w zgodzie z naturą możemy polecić wzory przedstawiające egzotyczne liście. Zaletą tego wariantu jest to, że może być zarówno w realistycznej, jak i minimalistycznej formie. Jeśli wystrój utrzymany jest w stonowanych kolorach i prezentuje właśnie minimalistyczne podejście do wystroju, na ścianie przepięknie będzie się prezentować biało-szary floralny deseń.

  • Miasto

Przestrzenny efekt uda się także zyskać, umieszczając na ścianie rozległą panoramę nowoczesnego miasta, które najeżone jest wieżowcami. Wysokie budynki oglądane z lotu ptaka nie tylko zapierają dech w piersiach, ale także doskonale imitują wrażenie głębi. Taka fototapeta będzie pasować jak ulał do nowoczesnej i industrialnej aranżacji wnętrza. Czarno-biały wzór o silnych kontrastach światłocieniowych to pomysł na odważną aranżację.   

Wielkoformatowe obrazy 3d nad łóżko lub kanapę

Żeby obraz 3d jak najlepiej pełnił swoją rolę, warto zdecydować się na wielkoformatowe płótno, które zawiesimy na ścianie bez żadnej prawy. Dzięki temu, że zadrukowane są także krawędzie, rama nie jest niezbędna. Tutaj, podobnie jak w przypadku fototapet, bogactwo wzorów jest bardzo duże. Nasza uwaga padła przede wszystkim na architektoniczne i abstrakcyjne motywy.

Chcąc ozdobić pokój naprawdę nietuzinkowym akcentem, wybierzmy przedstawienie podziemnego przejścia pokrytego kolorowym graffiti, kolejowego tunelu lub mostu sfotografowanego z perspektywy idącego nim przechodnia. Takie propozycje będą pasować jak ulał do minimalistycznej i industrialnej stylizacji, która odznacza się surowym charakterem. Jeśli jednak zależy nam na czymś bardziej eleganckim, zainspirujmy się sztuką, a dokładniej jednym z kierunków w sztuce, jakim był op-art, czyli sztuka optyczna.

Taki obraz będzie przedstawiać abstrakcyjną, czarno-biała kompozycję, która dzięki odpowiedniemu zestawieniu elementów sprawia wrażenie, jakby wzór na płótnie wirował, falował lub zapadał się do środka. Możemy zagwarantować, że takie wielkoformatowe płótno pozwoli stworzyć naprawdę oryginalną i odważną aranżację wnętrza!  

Fototapeta albo obraz o przestrzennym charakterze to szybki i efektowny pomysł na nadanie stylizacji niepowtarzalnego wyglądu. Zainspiruj się zebranymi tutaj propozycjami i w mgnieniu oka podaruj sobie zachwycający wystrój.   

0

kampanieonline

221 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758