HYDE PARK
Like

Dalekie wakacje samochodem? Sprawdź, jak przygotować pojazd i skąd wziąć na to pieniądze.

17/07/2018
855 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Dalekie wakacje samochodem? Sprawdź, jak przygotować pojazd i skąd wziąć na to pieniądze.

Przed nami wakacje. Jedni mają już całkiem sprecyzowane plany i opłacony pobyt w jakimś malowniczym zakątku świata, inni wciąż jeszcze szukają koncepcji. Wariantów i możliwości jest wiele. Wielu urlopowiczów decyduje się na lot samolotem, ale są i tacy, którzy za żadną cenę nie wsiądą do tej podniebnej puszki. Muszą więc dostać się do wakacyjnej destynacji transportem naziemnym, przy czym najwygodniejszy sposób to dojazd własnym pojazdem.
Wyruszając na wakacje samochodem nie musimy podporządkować się żadnym ograniczeniom godzinowym. Możemy też po drodze robić przystanki, żeby np. odpocząć albo zwiedzić coś ciekawego. Aby jednak cieszyć się w pełni komfortem podróżowania, należy starannie przygotować samochód.

0


Jak przygotować samochód na wyjazd?

Jeśli planujemy wakacje samochodem, nie możemy po prostu wrzucić walizki do bagażnika, wsiąść i odjechać. Trzeba zadbać o różne rzeczy, żeby potem móc bezpiecznie i bez stresu przemieszczać się po kraju oraz za granicą. To także kolejny koszt związany z wakacyjnym wyjazdem, który trzeba doliczyć do kwoty przeznaczonej na urlopowe wydatki lub do pożyczki online, uzyskanej na ten cel.

Na początek formalności. Koniecznie trzeba sprawdzić obowiązkowe elementy, jak termin kolejnego badania technicznego oraz zawarcia nowej polisy OC. Jeśli któryś z nich wypada w czasie zaplanowanego urlopu, trzeba to załatwić przed wyjazdem. Brak opłaconej polisy albo nieaktualne badanie to duże problemy w razie kontroli drogowej, które mogą zakończyć wyjazd.

Wybierając się za granicę, trzeba też w kwocie pożyczki online skalkulować kwoty potrzebne na winiety za autostrady i tunele, które w niektórych krajach są o wiele wyższe niż w Polsce. Jeśli swoje wakacje samochodem zaplanujemy w kraju poza strefą Schengen albo konieczny będzie przejazd przez taki kraj, należy wykupić Zieloną Kartę. Często mamy ją w cenie swojego ubezpieczenia, ale niekiedy jest ona dodatkowo płatna.

Teraz zajmijmy się przygotowaniem samego pojazdu, aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko awarii.

O ile przemieszczając się w Polsce można rozwiązać każdy problem szybko i sprawnie, o tyle za granicą będzie to już większy problem. Dlatego przed wyprawą warto odstawić pojazd na szybki przegląd. To oznacza dodatkowe koszty i większą kwotę pożyczki online, ale spokój jaki sobie zapewnimy podczas wakacji nie ma ceny. Na przeglądzie mechanik sprawdzi czy pojazd nie ma żadnych poważnych wycieków albo usterek w układzie jezdnym. Oceni też stan filtrów, opon, świateł i uzupełni konieczne płyny eksploatacyjne. Oczywiście część z tych rzeczy można zrobić samodzielnie, ale do wnikliwej oceny stanu technicznego konieczna jest odpowiednia wiedza, a także podnośnik lub kanał. Dlatego warto odżałować tą kwotę i oddać auto w ręce specjalisty.

Jeśli mamy świadomość, że pojazd ma jakąś usterkę lub coś zostanie ujawnione w czasie przeglądu, konieczna będzie naprawa. Jeśli koszty przekroczą możliwości finansowe, nawet pomimo zaciągniętej pożyczki online, nie należy decydować się na wakacje samochodem. To zbyt ryzykowne i zdecydowanie lepsza będzie podróż pociągiem lub autokarem.

Kiedy samochód jest już ubezpieczony, ma aktualne badanie techniczne i jest sprawny, pozostają jeszcze drobne zakupy. Zapas płynu do spryskiwaczy, zapasowe żarówki, uzupełnienie apteczki. Warto też sprawdzić stan gaśnicy i upewnić się czy jest w aucie podnośnik, klucz do kół i sprawne koło zapasowe.

Planując wakacje samochodem bierzemy pod uwagę wyłącznie koszty zakwaterowania, wyżywienia i paliwo, które trzeba zużyć na trasie. Jeśli więc przygotowanie samochodu do trasy nie zmieściło się w budżecie wakacyjnym warto sprawdzić oferty firm pożyczkowych, gdzie można uzyskać pieniędzy online w ciągu zaledwie godziny. Przykładem może służyć pożyczka online Freezl.pl. Tak uda się bez kłopotów przygotować auto, spędzić super wakacje, a po powrocie już spłacimy zadłużenie.

Inne zapisy autora:

0

admin
admin

Administracja i dział reklamy

32 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816