Bez kategorii
Like

Czy polskie Ministerstwo Zdrowia uległo lobby tytoniowemu?

06/04/2012
161 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Wbrew temu, co mówi polski rząd, to nie Komisja Europejska blokuje wprowadzenie ostrzeżeń obrazkowych na paczkach papierosów – ustaliła korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon.

0


W ubiegłym tygodniu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz odmówił podpisania rozporządzenia o takim oznakowaniu, tłumacząc, że Bruksela jeszcze nie zakończyła swoich prac nad zmianą dyrektywy o produktach tytoniowych.

Arłukowicz podkreślał również, że nie zatwierdzono jeszcze ostatecznego kształtu ostrzeżeń łączących nowe teksty na opakowaniach papierosów z ilustracjami graficznymi. W przesłanym naszej korespondentce oficjalnym oświadczeniu Komisja Europejska zbija jednak te argumenty. Podkreśla, że to nie ona blokuje wprowadzenie w Polsce ostrzeżeń obrazkowych. Zapewnia, że nie ma żadnych przeszkód, by Polska wprowadziła je nie czekając na nowe zdjęcia.

Stanowisko Brukseli jest jasne: "Nie ma potrzeby czekać z wprowadzeniem ostrzeżeń obrazkowych do czasu zakończenia nowelizacji dyrektywy o produktach tytoniowych" – czytamy w oświadczeniu. W Brukseli nieoficjalnie mówi się, że Ministerstwo Zdrowia, oddalając termin wprowadzenia ostrzeżeń obrazkowych, uległo lobby tytoniowemu. Rozporządzenie miało pozwolić na ich wprowadzenie w marcu przyszłego roku. Będzie jednak spore opóźnienie. A to nie podoba się Brukseli.

Więcej na ten temat tutaj.

(www.wirtualnemedia.pl)

 

Inne zapisy autora:

0

Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758