POLSKA
Like

Czy pan chce poważnej debaty?

16/02/2014
720 Wyświetlenia
28 Komentarze
3 minut czytania
Czy pan chce poważnej debaty?

PDT zabiega o debatę z prezesem Jarosławem Kaczyńskim; trudno nie zgodzic się z Włodzimierzem Czarzastym, który twierdzi, że zawsze słabszy zabiega o rozmowę (debatę) z silniejszym – oczywiscie z silniejszym politycznie – w nadziei, iż coś ugra, co przyczyni sie do wzrostu jego notowań.

0


 

PDT deklaruje, że odpowie na każde pytanie, aż się rwie do odpowiadania na te pytania; to w takim razie poproszę:

Naiwnie sądzę, iż nie ma przyzwoitych odpowiedzi na niżej postawione pytania, ale może jestem w błędzie. Najprawdopodobniej PDT jest tak zadufany w sobie, w swoją możliwość przekonywania interlokutorów, że gotów iść na tę samobójczą wyprawę bedąc przekonany, iz racja jest po jego stronie. Pewno, przez całe lata otoczony potakiewiczami nabrał przekonania o swojej wszechwiedzy, co gorsze – nabrał przekonania o naiwności (zeby nie powiedzieć – głupocie Polaków). Otóż, panie Tusk – myli się pan diametralnie – Polacy doskonale zdaja sobie sprawę z pańskich PR-owskich sztuczek i więcej już pan nikogo nie nabierze.

Ad rem: Dlaczego –

– nie potrafił pan zmniejszyc bezrobnocia?
– nie potrafił pan zmniejszyć emigracji zarobkowej?
– nie zapobiegł pan katastrofie demograficznej Polski?
– wziął pan na etat setki tysiecy wyborców przebranych za urzędników?
– są w powszechnym użyciu kontrakty menedżerskie i horrendalne odprawy, a nie ustawa kominowa – bez wyjątków?
– podpisano haniebny kontrakt gazowy z Rosją?
– wstrzymał pan na wiele lat budowę gazoportu w Świnoujściu?
– podpisał pan niesprawiedliwy – skrajnie skierowany p-ko Polsce pakiet klimatyczny, czy pan wie, że ze spalania paliw płynnych i gazu też produktem końcowym jest CO2 (i para wodna) – nie tylko ze spalania węgla? Dlaczego inne państwa (unijne) emituja więcej CO2, a obciaża ich to mniej niż Polskę?
– min. finansów szczyci sie tym, że udało mu się sprzedać obligacje (pożyczyć pieniędze) na potrzeby wykupu poprzednich papierów – na wiele miesiecy wyprzedzajaco; przecież trzeba płacić odsetki, a ponoć nasze obligacje sprzedają się jak swieże bułeczki? Dlaczego po”zasileniu” ZUS (budżetu) kwotą ok 130 mld. zł. z OFE – ciągle tak dużo się jeszcze pożycza?
– wyrzuconow błoto dziesiatki miliardów zł. na fanaberyjne stadiony i aferalne Orliku? Dlaczego wyrzucono w błoto dziesiatki milionów zł. na lans pańskiej osoby, panie premierze przy prezydencji w UE?
– storpedował pan budowę tarczy rakietowej w Polsce wg koncepcji US za prezydentury G.W.Busha?
– przy realizacji uzawodowienia armii zrezygnowano całkowicie ze szkolenia nowych rezerw dla armi; może nie na wzór Izraela, ale na wzór neutralnej Szwajcarii.

Gdyby odpowiedział pan w sposób merytoryczny na te kilka pierwszych z brzegu pytań – wówczas mógłbym postawić ich dalsze setki – równie istotnych dla Polski i Polaków.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz40

337 publikacje
31 komentarze
 

 1. Avatar stanley

  Nie rozumiem jak można z ta kłamliwą, arogancką gnidą debatować.

  0
 2. Z zatrzymaniem budowy antyradzieckiej tarczy w Polsce, to się akurat zgadza z tym, że to nie zasługa PDT.
  Z pozostałą częścią nie sposób się nie zgodzić a i sam co nieco bym dopisał.

  0
  • Po przyjęciu funkcji premiera Tusk rozpoczął targi – stawiał warunki nie do przyjecia przez amerykanska stronę i tak dotrwał do prezydentury naiwnego lewaka Obamy, który w ramach “resetu” – wycofał się z owej “tarczy…”

   0
 3. Rzecznik rządu nagle odwołuje konferencje prasową. Tusk ucieka od odpowiedzi ws. debaty!!! Donald Tusk jakiś niezdecydowany…. Najpierw chciał debaty bez wstępnych warunków. Jarosław Kaczyński zareagował natychmiast – zaproponował czas i miejsce spotkania. Dzisiaj premier już gotowy nie był, a jego rzecznik Małgorzata Kidawa-Błońska nagle odwołała konferencję. I jeszcze to dziecinne tłumaczenie.

  W weekend premier Donald Tusk ogłosił, że chciałby debaty z Jarosławem Kaczyńskim. Rzekomo był do niej gotowy w każdej chwili. Prezes PiS także nie ma wątpliwości, że takie spotkanie powinno się odbyć. Jeden tylko warunek – debata merytoryczna, a nie pijarowska ustawka z mediami.

  Dzisiaj J. Kaczyński zaproponował czas i miejsce – 3 marca, Dom Towarzystwa Lekarskiego na Raszyńskiej w Warszawie.
  – Dyskusja merytoryczna o służbie zdrowia. Jesteśmy gotowi do merytorycznych dyskusji, a nie dyskusji o cenie pietruszki czy dyskusji sprzed kilku lat. Jeśli premier Tusk jest gotów się tam pojawić, to zapraszamy – oświadczył Jarosław Kaczyński.

  Na reakcję premiera trzeba było długo czekać. A gdy zbliżał się termin konferencji jego rzecznik, Małgorzata Kidawa-Błońska w ostatniej chwili odwołała spotkanie z dziennikarzami. Przełożyła je na jutro. A tłumaczenie to wymówka przedszkolaka. “Premier nie zapoznał się jeszcze z wypowiedzią prezesa Kaczyńskiego” – ogłosił reporter TVN24.

  Gdyby premier uchylał się od debaty o służbie zdrowia, to przypominamy, że trzy tygodnie temu sam taką zaproponował.
  – Zapraszam, jeśli macie pomysły, które wymagają większości sejmowej i odwagi stanięcia wobec silnych lobby w systemie ochrony zdrowia, zapraszam do współpracy pod warunkiem, że naprawdę wiecie, o czym mówicie – powiedział Tusk na posiedzeniu Sejmu 24 stycznia 2014 r.

  Broniąc ministra Bartosza Arłukowicza przed wnioskiem o wotum nieufności ,stwierdził że potrzeba dyskusji w sprawie stanu służby zdrowia. – Jestem gotów tej zimy, wiosny usiąść z każdym, także z premierem Millerem i premierem Kaczyńskim, przy jednym stole. Jeśli macie coś sensownego, konstruktywnego do powiedzenia, jeśli chodzi o system ochrony zdrowia, w każdej chwili jestem do waszej dyspozycji, jeśli macie koncepcję, odwagę i dobrą wolę. Mam nadzieję, że jej nie zabraknie, gdy sytuacja będzie tego wymagała – powiedział w parlamencie Donald Tusk.

  Jaką jutro usłyszymy wymówkę?!

  0
  • Ps. Muszą temu kretynowi od dnia poczęcia wytłumaczyć to co powiedział Kaczyński, bo on za tępy by to proste zdanie czyli zaproszenie[Dzisiaj J. Kaczyński zaproponował czas i miejsce – 3 marca, Dom Towarzystwa Lekarskiego na Raszyńskiej w Warszawie.
   – Dyskusja merytoryczna o służbie zdrowia. Jesteśmy gotowi do merytorycznych dyskusji, a nie dyskusji o cenie pietruszki czy dyskusji sprzed kilku lat. Jeśli premier Tusk jest gotów się tam pojawić, to zapraszamy – oświadczył Jarosław Kaczyński.] zrozumieć.

   0
   • Schetyna demaskuje plan Tuska. „Będziemy gonić króliczka przez miesiące”. Nie dojdzie do debaty Kaczyńskiego z Tuskiem – powiedział dziś Grzegorz Schetyna zapytany o to w Sygnałach dnia w radiowej Jedynce. Przypadkiem czy umyślnie Schetyna ujawnił prawdziwy cel najnowszej akcji Platformy Obywatelskiej.

    – Nie dojdzie do tej debaty. Będziemy gonić króliczka przez miesiące. To będzie temat który będzie zabudowywał emocje publiczne i wszyscy będą się zastanawiać, kiedy do niej dojdzie – powiedział na antenie Schetyna.

    Polityk przypomniał, że do decydujących wyborów parlamentarnych, na których nastąpi tzw. rozdanie rządowe jest jeszcze prawie dwa lata. Zwrócił uwagę, że kampania wyborcza już się zaczęła i podkreślił bardzo mocną konwencję programową PiS.

    – Kampania wyborcza będzie rzeczywiście bardzo intensywna, organizowanie tej debaty będzie jednym z elementów tej intensywności – dodał Schetyna.

    Do najbliższego spotkania ma dojść z powodu programu PiS, który według posła PO jest nierealny i to on właśnie jest przyczynkiem do debaty.

    Według Schetyny program Prawa i Sprawiedliwości przedstawiony w sobotę “to political fiction, który pokazuje, że można powiedzieć i napisać wszystko, rozdać wszystkie pieniądze które się ma i których się nie ma, nie mówiąc gdzie trzeba znaleźć te brakujące”.

    0
   • Pięknie PiS uderzył w miękkie podbrzusze, czyli w torbę rogacza bez jaj. Już media się zwijają, jak ratować Tuska. Wiedzą, że jest cienki. Kombinują, że pewnie “pan premier wyśle na debatę Arłukowicza, co jest specjalistą, ale chyba tak nie może zrobić….”. Ot, zagwozdka. Propagandziści zapędzili Tuska w kozi róg.

    0
    • Ale będzie się działo…tego jeszcze nie grali…niespodziewane i nagłe odwrócenie ról…tego nie przewidziano w scenariuszu …Rerający, sepleniący fuhrer herr Tusk wyłącznie sam bez zaplecza i bez klakierów… z własnymi możliwościami yntelektualnymi….kretyna, reraka od dnia poczęcia(bez słuchaweczki w uchu.) Zupełnie jak na egzaminie dojrzałości. Komisja egzaminacyjna międzynarodowa. Posłuchamy z przyjemnością. Pewnie w platformie ktoś beknie za podpowiedź ryżemu fuhrerowi tego zgubnego dla niego pomysłu.

     0
     • Tak, to znakomity strzał prezesa Kaczyńskiego ! Tusk znalazł się w potrzasku. Wyobrażam sobie, jak panika u platfusów. Pewnie ściekły Tusk lata i krzyczy: kto mi, kuhwa podsunął pomysł z tą debatą, niech no tylko sobie tego skuhwysyna przypomnę. A Obciachowicz już okłady sobie robi… Tusk się chyba zagalopował z tą debatą. Od kiedy w nich zwyciężał minęło pare lat i teraz za niego przemawia(a właściwie krzyczy) 7 lat jego rządzenia. Blefem można ugrać czasem bardzo dużo.. ale przychodzi taki moment, że ktoś w końcu powie: sprawdzam…

      0
     • Dla mnie coś takiego jak TUSK nie zasługuje nawet na to aby dać mu w mordę a co dopiero z czymś takim dyskutować. TUSK to coś takiego na co może jedynie nasikać jakiś kundel. Lecz ja nie jestem politykiem, a Kaczyński tak, więc chyba musi, by wygrać.To tyle o Tusku. Pzdr!

      0
 4. Cytat: “Jestem gotów płacić 1000 zł na dziecko, tylko skąd je wziąć – Tusk”. PODPOWIADAM NIEUKOWI PŁEMIEŁOWI. RYŻY KRĘTACZU myślisz, że wszyscy są bezmózgimi lemingami czyli twoimi wyborcami? Na skutek “nocnej zmiany” i przerwania dekomunizacji w Polsce skarb państwa wypłaca 4 mld zł. rocznie 40 000 ubeków i esbeków. Wystarczyłoby tych pieniędzy dla 400 000 dzieci. Obliczenia zamiast pierdolenia ryżego: 1000 zł. x 12 m-cy x 400 000 dzieci = 4,8 mld zł. rocznie. Wiesz już, ryży nieuku, skąd wziąć pieniądze dla młodego pokolenia Polaków? Z bezskładkowych czyli nienależnych emerytur starych komunistycznych dziadów!!!”

  0
 5. Skoro padła propozycja debaty i to z ust premiera to wydawałby się że jest do niej przygotowany. PO co więc te narady, niezdecydowanie a może strach. Co to za człowiek, kiedy on dorośnie do tego stanowiska.?? Można tę POstawę ryżego łgarza i kretyna określić krótko “cała para POszła w gwizdek” .Tusk ekspertów i p. Kaczyńskiego, boi się jak diabeł święconej wody. Dziś zapewne nie tylko on, ale pijarowcy będą mieli bezsenną noc, jak z twarzą wyjść i debaty nie podjąć. kiedy z mównicy sejmowej wzywał do debaty, nie sądził, że opozycja prawicowa i lewicowa, chętnie zgłosi akces przystąpienia do rozmów. A tu masz babo placek, chętnych do rozmów jest i lewej i z prawej strony, tylko Tusk wieje w krzaki razem ze swoim rzecznikiem.

  0
 6. A jednak chodziło tylko o cyrk w telewizji. Żałosna zaczepka Kidawy-Błońskiej. Nerwowe ruchy w Platformie Obywatelskiej po deklaracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że weźmie udział w debacie, ale jedynie merytorycznej. Najpierw nagle odwołana konferencja rzecznik rządu, a później żałosna zaczepka Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Twitterze. A przecież już wszystko było gotowe, premier Tusk nawet wskazał telewizję.

  Prezes Kaczyński zaproponował dzisiaj bardzo konkretne rozwiązanie co do debaty z premierem Donaldem Tuskiem. Podał datę (3 marca), miejsce (Dom Towarzystwa Lekarskiego) i temat (służba zdrowia). Zastrzegł również, że chętnie weźmie udział w merytorycznej dyskusji, ale nie zgodzi się na “telewizyjną ustawkę”.

  To musiał mocno zaskoczyć rządowych pijarowców, bo zaczęły się nerwowe ruchy. Im zapewne chodziło jedynie o medialny cyrk i wielodniowe dyskusje: “przyjdzie – nie przyjdzie”, a także debatę o debacie. Premier Donald Tusk nawet wskazał telewizję, w której chciałby debaty. Wskazał TVP, którą nazwał “udeptanym gruntem”.

  A tutaj konkretna propozycja. Spotkanie na neutralnym gruncie wyjątkowo nie pasuje Platformie Obywatelskiej. I pojawił się kłopot. Najpierw rzecznik rządu posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska odwołała konferencję prasową. A później popisała się wpisem na Twitterze. http://niezalezna.pl/uploads/foto2014/51977-615181392663638.jpg Dziennikarze zareagowali błyskawicznie i nie mieli żadnych wątpliwości, że propozycja Tuska o debacie była jedynie medialną zagrywką. http://niezalezna.pl/uploads/foto2014/51977-615211392663638.jpg Kidawa-Błońska “ginęła” też od własnej broni. http://niezalezna.pl/uploads/foto2014/51977-615231392663879.jpg Poprzednikiem Kidawy-Błońskiej był Paweł Graś, który raczej unikał dziennikarzy. Teraz jednak nie wiadomo, który rzecznik rządu jest gorszy. Ten co milczy, czy ten co wypisuje bzdury. http://niezalezna.pl/51977-jednak-chodzilo-tylko-o-cyrk-w-telewizji-zalosna-zaczepka-kidawy-blonskiej

  0
 7. Panowie, PIS-46%, PO-13%, SLD-7%…i to wyjaśnia taką NERWOWOŚĆ u “tuskowych” i ich sprzymierzeńców…nawet jak widać “lansy” TUSKA pod społeczeństwo które dotąd przynosiły sukcesy sondażowe okazują się KOMPLETNĄ KLĘSKĄ .. a ci co dotąd “wyli” wprost na sam widok “słoneczka” dzisiaj ryczą pełną gębę ze śmiechu..

  0
 8. Razem z Cipawą Końską chciał Pan powiedzieć ? Ta baba nie nadaje się do niczego poza pieprzeniem bzdur !!!

  0
 9. Właśnie jest o czym debatować o czym? to poniżej!!!
  Kolejny przekręt w wykonaniu Platformy? Resort środowiska sprzedał Kanadyjczykom złoża miedzi warte nawet miliard dolarów. Sprawę ma zbadać ABW…

  Jak czytamy w serwisie Informacyjnej Agencji Radiowej, KGHM-owi grozi utrata monopolu na wydobywanie miedzi na Dolnym Śląsku. Ministerstwo Środowiska przyznało bowiem koncesję na eksplorację dużego złoża w okolicach Głogowa spółce… z Kanady. Polska Miedź ma się odwołać od tej decyzji.

  Co ciekawe, tym razem chodzi o naprawdę duże złoża miedzi. Mówi się o ośmiu milionach ton i miliardzie złotych. Szacuje się, ze jest to równowartość 15-letniej produkcji KGHM. Rzecznik resortu środowiska Paweł Mikusek twierdzi, że ta oferta był najlepsza i zadziałał wolny rynek.

  Nie ma tutaj znaczenia pochodzenie firmy czy jakieś inne, pozamerytoryczne względy

  – oświadczył rzecznik.

  Wyjaśnienia rzecznika nie uspokajają Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która – jak pisze tygodnik “Wprost” na swoich stronach internetowych – zbada kulisy przetargu.

  Co ciekawe – o czym pisze pismo – dyrektorem generalnym kanadyjskiej firmy (Leszno Copper) jest Stanisław Speczik, do 2004 r. prezes KGHM.(SIC!!!!) Ministerstwo Środowiska miało zdecydować się na tę firmę pomimo niekorzystnych opinii, jakie wydała Komisji Zasobów Kopalin, która porównywała oferty Polaków i Kanadyjczyków.

  Polska Miedź zapowiedziało odwołanie się od decyzji resortu środowiska.

  lw, IAR, “Wprost” Ps. To kolejny po łupkach, rabunek polskiego mienia. Ci ludzie myślą, że są bezkarni. Jednak przyjdzie dzień, kiedy przekonają się, że to nieprawda. Zapłacą za to własnym mieniem, wolnością, a może i …głową. Do komentujących tu zajrzyjcie dowiecie się o co tak na prawdę tu chodzi: http://miziaforum.wordpress.com/2014/02/18/zloze-miedzi-warte-1-miliard-oddane-ale-nie-o-miedz-chodzi-to-zloze-zawiera-100-ton-zlota-najwieksze-zloze-w-europie/#comment-104422 Ps. w artykule jest przekłamanie, chodzi o to, że Resort oddał złoże miedzi warte miliard dolarów nie złotych. Znajdujące się pod powierzchnią Głogowa złoże Bytom Odrzański trafiło w ręce kanadyjskiej firmy reprezentowanej przez byłego prezesa KGHM. Bytom Odrzański zawiera 8 milionów ton miedzi wartej od 700 milionów do ponad miliarda dolarów. A TERAZ PODSTAWOWE PYTANIE: DLACZEGO SKORO ABW SIĘ TYM ZAJMUJE ABW NIE MÓWI O ZŁOCIE ????

  0
  • Dodajcie sobie do tego: Grabież lasów Państwowych gdzie i oczywistą już prywatyzację i wyprzedaż po 2016 roku – 400 mld w samym drewnie i wielokrotnie więcej w gruntach. Będziemy jak Indianie z Ameryki Płn. zdegenerowane resztki w rezerwatach dla tubylców. Chyba już czas się obudzić …

   0
  • W kwietniu 2012 roku miedziowy kombinat złożył w resorcie środowiska wniosek o koncesję na poszukiwanie złóż. Ministerstwo długo nie dawało jednak odpowiedzi, mimo że prośba powinna być rozpatrzona w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy.
   Rozprawa administracyjna nie przyniosła rozstrzygnięcia

   Tymczasem w sierpniu konkurencyjny wniosek złożyła firma Leszno Copper. Spółkę kontroluje kanadyjski fundusz Lumina Capital Limited Partnership. Zarejestrowana jest w Luksemburgu, a jej dyrektorem generalnym jest Stanisław Speczik, do 2004 roku prezes KGHM, wcześniej między innymi dyrektor naczelny Państwowego Instytutu Geologicznego, a obecnie członek jego Rady Naukowej.

   Z dokumentów złożonych w resorcie, do których dotarł “Wprost”, wynika, że Leszno Copper chciało poszukiwać miedzi dokładnie na tej samej działce co KGHM. Oba wnioski leżały w szufladach ministerstwa do grudnia 2012 roku.
   Zarządzona w resorcie rozprawa administracyjna nie przyniosła rozstrzygnięcia. Następnie resort zdecydował się więc zasięgnąć opinii Komisji Zasobów Kopalin. Komisja jednoznacznie rekomendowała wybór KGHM-u. Pomimo tego, resort pod koniec stycznia tego roku wydał decyzję korzystną dla Kanadyjczyków. Władze KGHM postanowiły powiadomić o sprawie ABW. Zarzut? Działanie na szkodę interesu państwa przy wydaniu koncesji.

   ZŁOTO !

   W Polsce znajdują się najbogatsze złoża złota w Europie

   Najbogatsze złoże złota w Europie znajduje się w Polsce. Niestety, u jubilera jeszcze długo nie będzie można kupić biżuterii z kruszcu spoczywającego pod ziemią na Dolnym Śląsku. Co gorsza, w tym roku prezenty ze złota są znacznie droższe niż w zeszłym. Wszystkiemu winne niepewne czasy.

   Zespół geologów pod kierownictwem prof. Stanisława Speczika (dziś prezesa KGHM) odkrył złoże złota w rejonie kopalni Polkowice-Sieroszowice, należącej do miedziowego koncernu. Jego zasobność specjaliści oceniają na ponad 80 ton. To europejski rekord. – Zasoby występują wraz z platynowcami poniżej horyzontu miedzionośnego, głęboko pod powierzchnią. Jest to najbogatsze złoże na naszym kontynencie, ale nie jest jeszcze eksploatowane – mówi Dariusz Wyborski, rzecznik prasowy KGHM. Sięgnięcie do skarbów ziemi nie jest jednak łatwe. Wydobywanie złota z dużej głębokości jest po prostu drogie.

   http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Polsce-znajduja-sie-najbogatsze-zloza-zlota-w-Europie-582652.html

   A CO MIELI NAPISAĆ ŻE TO ZŁOTO WRAZ ZE ZŁOŻEM JUŻ NIE NASZE -wiec napisano ze nie opłacalne i cicho ….

   CO DALEJ Z TĄ SPRAWĄ ANO ZA 2-6 MIESIĘCY ABW DOJDZIE W ŚLEDZTWIE DO WNIOSKU ŻE WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU KANADYJCZYCY MAJA JE LEGALNIE – TYLKO PRZEZ NIEUDOLNOŚĆ – PRZYPADEK CO NIE JEST KARALNE PRZESZŁY W RĘCE OBCYCH

   i tyle a bo to pierwszy raz w Polsce się coś nie udało przez pecha lub małe zdolności negocjatorów NO NIE

   =======================

   MAŁE PRZEDSTAWIENIE DLA POLAKÓW JAK ZWYKLE SKOŃCZY SIĘ PORZUCENIEM TEJ SPRAWY ZA TYDZIEŃ A POLACY ZAJMĄ SIĘ KOLEJNĄ “AFERĄ” ZASŁONĄ DYMNĄ …. JAK ZWYKLE …

   0
   • W tym roku jeszcze 2 duże podniecające afery BLOGOWE POTYCZKI MEDIALNY SZUM

    1 – “ANTRACYT”
    2 – “GRAFEN”
    🙂 afery w przygotowaniu – oj będzie o czym popisać pogadać. Pzdr!

    0
   • Zawziąłem się i dokładnie policzyłem, tylko miedź i złoto, srebra nie bo nioe podano ile jest jego zasobów. “Wprost”: Ministerstwo Środowiska oddało złoże miedzi warte miliard dolarów. ‘Znajdujące się pod powierzchnią Głogowa złoże Bytom Odrzański trafiło w ręce kanadyjskiej firmy reprezentowanej przez byłego prezesa KGHM. Bytom Odrzański zawiera 8 milionów ton miedzi wartej od 700 milionów do ponad miliarda dolarów’. Nie mam co robić, nudzę się, sprawdzam… Tona miedzi to jakieś 10.000 dolców według Gazety.pl Dopiero później trafiam na portal money.pl na którym wykazane są aktualne ceny plus zmiany jakie zachodziły w cenach surowca. Anyway cena miedzi to jakieś 7.200 dolców za tonę. Na tym samym portalu dowiedzieć się mogę, ze aktualna cena dolca to 3.0250 zł. Mianowicie 3zl. jak łatwo policzyć 8.000.000 x 7.200 = 57.600.000.000 58 miliardów dolców. 174 miliardy złotych. Złoto przyjmuję 100 ton, czyli 1400$ za uncję/33gr, daje to ok. 6000$ za 100 gram x 10= 1 kilogram = 60000$ x1000kg =60000000$ x 100 = 6000000000$ czyli 6mld$ x 3.0250 zł = 19 mld zł!!!, czyli daje to tylko w wypadku miedzi, złota przekręt na ok. 200mld zł!!! reszta pozostaje do wyliczenia. A więc Tygodnik “Wprost” nie odkrył przekrętu. On tylko niezbyt umiejętnie TUSZUJE jego rozmiary myśląc, że ma wyłącznie z lemingami do czynienia. Amber Gold, Fin Royal, etc.. przy tym to mały pikuś. THIS IS THE WAKE UP CALL ! Ps. Próbowałem umieścić takie sprostowanie na portalu “Wprost”. Natychmiast to zbanowali.Tak więc podejrzenie, że ten “jeden miliard USD” jest przykrywką do znacznie większej skali przekrętu może być uzasadnione. A polskie złoża zawierają oprócz miedzi znaczne ilości srebra, złota i innych rzadkich metali.

    0
 10. SKANDAL !!! TUSK ŻĄDA DOŻYWOTNIEJ OCHRONY B.O.R u !!! oczywiście dla siebie.
  WIADOMOŚĆ SENSACYJNA KURIOZALNA ?
  NOWY PROJEKT USTAWY AUTORSTWA KLUBU PLATFORMY OBYWATELSKIEJ
  informacje poufna z wiejskiej !!

  źródło posłowie !!!! P.O !!!!!
  OTÓŻ CHODZI O NOWELIZACJE USTAWY O BOR A KONKRETNIE ROZSZERZENIE
  KRĘGU OSÓB PODLEGAJĄCYCH DOŻYWOTNIEJ OCHRONIE BOR
  KOLEDZY TUSKA WNIOSKUJĄ O DOŁĄCZENIE DO GRONA OSÓB KTÓRE NA TERYTORIUM R.P
  ( na dzień dzisiejszy ochrona dożywotnia przysługuje tylko byłym prezydentom)
  KTO BĘDZIE MIAŁ PRAWO PO NOWELIZACJI USTAWY P.O DO DOŻYWOTNIEJ OCHRONY BORU !!!
  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
  Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
  Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
  Prezes Rady Ministrów
  Wiceprezes Rady Ministrów
  Minister właściwy do spraw wewnętrznych
  Minister właściwy do spraw zagranicznych
  Byli Prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej
  Okres objęcia ochroną BOR – przepisy aktualnie obowiązujące

  Początek objęcia ochroną ważnych osób przez BOR i ustanie tej ochrony na ogół nie pokrywają się z okresem pełnienia danej funkcji państwowej. Oto wykaz początku i końca sprawowania ochrony przez Biuro Ochrony Rządu nad najważniejszymi osobami w państwie.
  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – od momentu podania oficjalnych wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą do momentu zaprzysiężenia na urząd Prezydenta RP (jako prezydent elekt) oraz od momentu zaprzysiężenia na urząd Prezydenta RP – dożywotnio (po zakończeniu kadencji prezydenckiej ochrona BOR przysługuje byłemu prezydentowi tylko na terytorium Polski)
  Prezes Rady Ministrów – od momentu nominowania przez Prezydenta RP do chwili uzyskania wotum zaufania przez Sejm RP oraz od momentu uzyskania wotum zaufania – przez 6 miesięcy od chwili zakończenia pełnienia funkcji Prezesa Rady Ministrów
  marszałkowie izb parlamentu oraz ministrowie – od momentu powołania/wyboru, przez okres ok. 1 miesiąca po zakończeniu pełnienia funkcji

  NOWELIZACJA MA BYĆ PO CICHU PRZEPCHNIĘTA W PAKIECIE MAŁO ZNACZĄCYCH PROJEKTÓW

  TAK JAK Z ACTA LUB USTAWĄ O BRATNIEJ POMOCY

  0
  • Kolejny przeciek: REFORMOWANA ABW – BĘDZIE OCHRANIAĆ NAJWAŻNIEJSZE
   OSOBY W PAŃSTWIE
   ABW nadal ma zajmować się zagrożeniami terrorystycznymi, w tym bezpieczeństwem najważniejszych osób w państwie.
   TO NOWE ZADANIE !!!
   JAK DONOSZĄ PRZECIEKI
   BOR – NADAL BĘDZIE ZAJMOWAŁ SIę OCHRONĄ URZĘDUJĄCYCH KACYKÓW
   NATOMIAST NOWA KOMÓRKA OCHRONY W ABW
   BĘDZIE WŁAŚNIE MIAŁA ZA ZADANIE CHRONIENIE BYŁYCH URZĘDNIKÓW III R.P
   I CO WAŻNE DOŻYWOTNIO
   WSZYSTKICH BYŁYCH – OD 1990 ROKU
   Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
   Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
   Prezes Rady Ministrów
   Wiceprezes Rady Ministrów
   Minister właściwy do spraw wewnętrznych
   Minister właściwy do spraw zagranicznych
   Z WYŁĄCZENIEM BYŁYCH PREZYDENTÓW CO POZOSTANIE W GESTII B.O.R
   ==============================================
   OSOBA UJAWNIAJĄCA MÓWI W PROST O TYM ŻE BOR NIE UDŹWIGNĄŁ BY TAKIEGO ZADANIA
   DLATEGO WŁAŚNIE OBARCZONO ABW TYM ZADANIEM JEST LICZNA I POSIADA DELEGATURY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU
   A ODCIĄŻENIE ABW W KWESTII PROWADZENIA DOCHODZEŃ GOSPODARCZYCH
   POZWOLI NA PRZERZUCENIE TYCH FUNKCJONARIUSZY DO ZADAŃ ZWIĄZANYCH Z OCHRONĄ !!!!
   OTO ZADANIE PRIORYTETOWE DLA ABW PO REFORMIE !!!!
   “ABW nadal ma zajmować się zagrożeniami terrorystycznymi, w tym bezpieczeństwem najważniejszych osób w państwie.“
   BONDARYK NIE ZGODZIŁ SIĘ NA PRZEKSZTAŁCENIE ABW – W PRYWATNĄ SŁ.
   OCHRONIARSKĄ – WIEC MUSIAŁ ODEJŚĆ !!!!!!!!!!!!!

   0
   • Reasumując powyższe oni/une panicznie boją się nieuniknionego gniewu Narodu polskiego, boją się wywieszania na latarniach, zdrajców, zbrodniarzy, złodziei jakimi są wraz ze swym pomiotem. I to wszystko za pieniądze okradzionego i ogłupionego polskiego podatnika, bo nie za swoje.

    0
   • Dla zdrajców, złodziei i bandytów nie ma ochrony w żadnym cywilizowanym kraju ani nawet najprostszej społeczności żyjącej w dżunglach Amazonii. Z prostego powodu, że te kreatury są śmiertelnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa i życia ludzi w żyjących w tych społeczeństwach. Hitler ze swoimi kumplami też wprowadzali ustawy jedynie korzystne dla swojej uprzywilejowanej kliki z NSDAP i wiadomo jak skończyli. Porządzili sobie od 1933 do 1945 roku – 12 lat. Swołocz z PO/SLD/PSL i innymi antypolakami rządzi z małymi przerwami od 1989 roku. Zmieniają tylko szyldy nad swoimi łbami z PZPR na UW, na UD, na KLD i podobne ogłupiające Polaków szyldy. Jak popatrzeć to w środku ZAWSZE te same hieny. Tuska ze swoje bandą też zapewne przegłosują jeszcze nie jedno drańską ustawę chroniącą ich ty.ki lub napychającą ich kieszenie i ich rodzin oraz pomiotu. Jak Polacy przejmą władzę żaden z tych bydlaków się nie uchowa i żaden BOR ich nie obroni – mało jeszcze ludzie z BOR-u im łby odstrzelą. Nie będzie żadnego problemu, aby aresztować WSZYSTKICH, którzy są podejrzani o:

    -Zdradę,
    -Grabież majątku Polaków,
    -Złodziejską prywatyzację,
    -Udział w aferach i korupcję,
    -Wyprzedaż majątku Polaków bez zgody Polaków tj bez przynajmniej lokalnego referendum,
    -Kłamstwa lub zatajenia na temat UE i oddanie Polski we władanie obcych ponadnarodowych organizacji,
    -Oddanie/sprzedaż po zaniżonych cenach centralnych/strategicznych miejsc pod supermarkety,
    -Niszczenie polskiego rolnictwa i głosowanie/wprowadzanie GMO (nowotwory) oraz obowiązkowych szczepień (trucie ludzi)

    Nie będzie też problemem cofnąć wszystkie bzdurne przepisy chroniące w/w wymienionych przestępców a ich skazać na przepadek mienia w całości i przywróconą karę śmierci oraz dożywocie bez prawa apelacji.

    0
    • Avatar gaianer

     Witaj mi…
     Już chciałem odejść zniesmaczony, że tutaj tylko..( w dodatku także i sławny KulaLis !..) TAK SAMO, jaki wszędzie indziej – rozpatrywanie różnic pomiędzy Przodkiem a Tyłkiem (czyli pomiędzy Pis, a PO) i inne zajmowanie się kukłami piastującymi ZEWNĘTRZNE ZNAMIONA WŁADZY, ale widzę, że od czasu do czasu nazwane są rzeczy PO IMIENIU…
     A należałoby docierać i nagłaśniać poczynania RZECZYWISTYCH naszych władców i oprawców – czyli generałów i całą strukturę do dołu…
     Tusk jest przecież nikim i wykonuje zaledwie telefoniczne polecenia (nierzadko swoich “ministrów”..)..
     Dlaczego nie mówi się jak JEST – czyli adresować polemikę do WŁAŚCIWYCH adresatów, zamiast do ich RZECZNIKÓW, w osobie pajaców, pociąganych za sznurki ?…
     Obawa przed wizytą czarnych ludzików o 4-tej nad ranem, wraz z futrynami ?… Czy też przed ośmieszeniem, że niby “teorie spiskowe” ? 🙂 …
     No dobrze… Piszcie dalej, co gdzie i kiedy pierdnął Donald, albo inny Jarek, czy Bronek… Nie wymieniając nazwisk takich, jak na przykład Cimoszewicz, albo Dukaczewski 🙂 …

     Hej.

     0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816