POLSKA
Like

Czy pan chce poważnej debaty?

16/02/2014
1015 Wyświetlenia
28 Komentarze
3 minut czytania
Czy pan chce poważnej debaty?

PDT zabiega o debatę z prezesem Jarosławem Kaczyńskim; trudno nie zgodzic się z Włodzimierzem Czarzastym, który twierdzi, że zawsze słabszy zabiega o rozmowę (debatę) z silniejszym – oczywiscie z silniejszym politycznie – w nadziei, iż coś ugra, co przyczyni sie do wzrostu jego notowań.

0


 

PDT deklaruje, że odpowie na każde pytanie, aż się rwie do odpowiadania na te pytania; to w takim razie poproszę:

Naiwnie sądzę, iż nie ma przyzwoitych odpowiedzi na niżej postawione pytania, ale może jestem w błędzie. Najprawdopodobniej PDT jest tak zadufany w sobie, w swoją możliwość przekonywania interlokutorów, że gotów iść na tę samobójczą wyprawę bedąc przekonany, iz racja jest po jego stronie. Pewno, przez całe lata otoczony potakiewiczami nabrał przekonania o swojej wszechwiedzy, co gorsze – nabrał przekonania o naiwności (zeby nie powiedzieć – głupocie Polaków). Otóż, panie Tusk – myli się pan diametralnie – Polacy doskonale zdaja sobie sprawę z pańskich PR-owskich sztuczek i więcej już pan nikogo nie nabierze.

Ad rem: Dlaczego –

– nie potrafił pan zmniejszyc bezrobnocia?
– nie potrafił pan zmniejszyć emigracji zarobkowej?
– nie zapobiegł pan katastrofie demograficznej Polski?
– wziął pan na etat setki tysiecy wyborców przebranych za urzędników?
– są w powszechnym użyciu kontrakty menedżerskie i horrendalne odprawy, a nie ustawa kominowa – bez wyjątków?
– podpisano haniebny kontrakt gazowy z Rosją?
– wstrzymał pan na wiele lat budowę gazoportu w Świnoujściu?
– podpisał pan niesprawiedliwy – skrajnie skierowany p-ko Polsce pakiet klimatyczny, czy pan wie, że ze spalania paliw płynnych i gazu też produktem końcowym jest CO2 (i para wodna) – nie tylko ze spalania węgla? Dlaczego inne państwa (unijne) emituja więcej CO2, a obciaża ich to mniej niż Polskę?
– min. finansów szczyci sie tym, że udało mu się sprzedać obligacje (pożyczyć pieniędze) na potrzeby wykupu poprzednich papierów – na wiele miesiecy wyprzedzajaco; przecież trzeba płacić odsetki, a ponoć nasze obligacje sprzedają się jak swieże bułeczki? Dlaczego po”zasileniu” ZUS (budżetu) kwotą ok 130 mld. zł. z OFE – ciągle tak dużo się jeszcze pożycza?
– wyrzuconow błoto dziesiatki miliardów zł. na fanaberyjne stadiony i aferalne Orliku? Dlaczego wyrzucono w błoto dziesiatki milionów zł. na lans pańskiej osoby, panie premierze przy prezydencji w UE?
– storpedował pan budowę tarczy rakietowej w Polsce wg koncepcji US za prezydentury G.W.Busha?
– przy realizacji uzawodowienia armii zrezygnowano całkowicie ze szkolenia nowych rezerw dla armi; może nie na wzór Izraela, ale na wzór neutralnej Szwajcarii.

Gdyby odpowiedział pan w sposób merytoryczny na te kilka pierwszych z brzegu pytań – wówczas mógłbym postawić ich dalsze setki – równie istotnych dla Polski i Polaków.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz40

337 publikacje
31 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816