SPORT
Like

Czy internetowe zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne?

01/08/2018
4114 Wyświetlenia
2 Komentarze
3 minut czytania
Czy internetowe zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne?

Coraz więcej osób przyznaje się otwarcie do tego że obstawia zakłady bukmacherskie. W przypadku punktów stacjonarnych wszystko jest jasne, firmy które mają stacjonarne siedziby na ulicach polskich miast muszą mieć licencję i działają legalnie. Trochę inaczej sytuacja wygląda w internecie. Tutaj również Państwo wprowadziło obostrzenia, którym sprostało tylko kilku operatorów i Ci bukmacherzy są jak najbardziej legalni. Jednak pozostało wiele firm które licencji nie uzyskały a polscy gracze nadal na nie wchodzą. Można powiedzieć że jest to szara strefa zakładów online.   Które firmy są legalne?   Obecnie w Polsce jest dziewięciu legalnych bukmacherów internetowych. Nie będę ich wymieniać aby nikogo nie zachęcać – listę tych stron możecie sami sprawdzić w tym rankingu bukmacherów. Ja skupię się na tym jak […]

0


Coraz więcej osób przyznaje się otwarcie do tego że obstawia zakłady bukmacherskie. W przypadku punktów stacjonarnych wszystko jest jasne, firmy które mają stacjonarne siedziby na ulicach polskich miast muszą mieć licencję i działają legalnie.

Trochę inaczej sytuacja wygląda w internecie. Tutaj również Państwo wprowadziło obostrzenia, którym sprostało tylko kilku operatorów i Ci bukmacherzy są jak najbardziej legalni. Jednak pozostało wiele firm które licencji nie uzyskały a polscy gracze nadal na nie wchodzą. Można powiedzieć że jest to szara strefa zakładów online.

 

Które firmy są legalne?

 

Obecnie w Polsce jest dziewięciu legalnych bukmacherów internetowych. Nie będę ich wymieniać aby nikogo nie zachęcać – listę tych stron możecie sami sprawdzić w tym rankingu bukmacherów.

Ja skupię się na tym jak takie strony samodzielnie odróżnić od tych bez licencji:

 1. Po pierwsze takie witryny w stopce strony zawsze umieszczają informacje o tym czy posiadają licencję, a często również podają jej numer.
 2. Dodatkowo, w związku z tym że państwo Polskie chce znać tożsamość osób które obstawiają zakłady, a licencjonowani bukmacherzy muszą te wymogi spełniać, podczas rejestracji na jednej z takich stron użytkownicy są proszeni o przesłanie skanu dowodu osobistego lub paszportu. Strony bez licencji nie wymagają tego.
 3. Trzecim punktem są metody wpłat. U licencjonowanych bukmacherów będzie więcej opcji do wybory. Firmy bez licencji mają mniej metod wpłat, ponieważ firmy takie jak Skrill były zmuszone wypowiedzieć im umowy współpracy na polskim rynku.

 

Czy warto obstawiać u legalnych bukmacherów?

 

Nie jest tajemnicą że obstawianie zakładów na licencjonowanych stronach ma swoje minusy. Głównymi z nich są niższe kursy niż na stronach bez licencji oraz niższe nagrody. Wynika to z faktu że bukmacherzy Ci, a de facto gracze muszą płacić dodatkowy podatek w wysokości 12%. Skoro tak duży procent zysków nie trafia do ich kieszeni, zostają nim obciążeni użytkownicy.

Jednak z drugiej strony obstawianie zakładów to i tak zabawa, a robienie tego w bezpieczny i zgodny z prawem sposób musi mieć swoją cenę. Licencja gwarantuje użytkownikom że nie zostaną oszukani i okradzeni, a w przypadku sporu z bukmacherem będą mogli dochodzić w sądzie swoich praw. Tym sposobem deponowanie pieniędzy u zagranicznych bukmacherów wiąże się z na tyle dużym ryzykiem, że lepiej przymknąć oko na trochę mniejsze wygrane.

Inne zapisy autora:

  0

  Avatar
  Patrycja77 https://darmowezaklady.pl/

  1 publikacje
  0 komentarze
   

  2 komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   
  Authorization
  *
  *
  Registration
  *
  *
  *
  Password generation
  334816