NEWS
Like

Czy 75 zł to tak dużo?

28/11/2015
935 Wyświetlenia
0 Komentarze
37 seconde czytania
Czy 75 zł to tak dużo?

Czy 75 zł to tak dużo? Zdawało by się, że nie. Niestety dla wicepremiera Mateusza Morawieckiego jest to kwota niewyobrażalnie duża. Mowa tu oczywiście o spodziewanej miesięcznej ilości pieniędzy, jakie zamiast trafić do budżetu państwa, mogły by pozostać do dyspozycji budżetu domowego. Miała by być to konsekwencja wyborczej obietnicy PiS podniesienia kwoty wolnej od podatku z 3091 zł do 8 tyś. W piątek, Mateusz Morawiecki pytany w TVP Info o plany rządu dotyczące budżetu na rok 2016, stwierdził między innymi: „Moim zdaniem warto tej kwoty nie wdrażać za jednym razem, ale rozłożyć ją na dwa, trzy lub cztery lata”.

0


 

Jednocześnie nie widział problemu z wypłacalnością programu 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Nie wyraził również zaniepokojenia spodziewanym wzrostem deficytu budżetowego o 0.5%.

Niepokojące było także oświadczenie wicepremiera, że  15-procentowy CIT dla najmniejszych firm nie będzie wprowadzony od razu.

Pozostaje pytanie, dlaczego 75 zł miesięcznie z tytułu kwoty wolnej od podatku jest trudniejsze do zrealizowania od 500 zł na drugie i kolejne dziecko?

 

0

Karol Przeklasa

6 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758