POLSKA
Like

Cztery nogi dobrze…

11/10/2019
746 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Niestety po zbankrutowaniu systemu socjalistycznego, jego trujący umysły jad rozszedł się po świecie i zgodnie z doktryną Gramsciego „Marszu przez instytucje” zatruł umysły pracowników systemów edukacyjnych i medialnych.

0


Nie należy łączyć, a tym bardziej mylić ze sobą pojęć takich jak ustrój polityczny, ustrój gospodarczy, wolność, niepodległość, cywilizacja, itd..

Jak dotąd najsprawniejszym systemem gospodarczym (i z tego punktu widzenia najlepszym) okazał się kapitalizm, którego początki sięgają XIII–XIV w. (Florencja, Flandria), choć trwałe podstawy uzyskał on dopiero w XVI w. wraz z rozwojem przemysłu tekstylnego w Anglii. Jakie systemy polityczne panowały wtedy w Europie i reszcie świata? Jak najbardziej monarchistyczne zapewniające jednak sporą wolność gospodarczą i, od niewielkiej po żadną, wolność polityczną.

Jeśli zaś chodzi o wolność i niepodległość, to chińska ludność jak najbardziej podległego monarchii brytyjskiej Hong-Kongu cieszyła się większą wolnością gospodarczą i polityczną niż Chińczycy w niepodległym państwie chińskim za Mao-Tse-Tunga.

Jeśli zaś chodzi o cywilizację, to najskuteczniejsze jak dotąd okazało się połączenie cywilizacji łacińskiej z kapitalizmem doprowadzając do tego, że kraje z tego kręgu zawładnęły w pewnym momencie całym światem.

Najgorszym jak dotąd systemem okazał się system socjalistyczny łączący w jedno system gospodarczy i religijny, czyli wiarę w stuprocentową monopolizację gospodarki z wiarą w nieomylność dowodzących tą gospodarką monopartyjnych półbogów, jako receptę na zaspokojenie wszelkich ludzkich potrzeb i szczęśliwość (nirwanę) LUDU.

Niestety po zbankrutowaniu systemu socjalistycznego, jego trujący umysły jad rozszedł się po świecie i zgodnie z doktryną Gramsciego „Marszu przez instytucje” zatruł umysły pracowników systemów edukacyjnych i medialnych.

Na skutek serwowania propagandowych socjalistycznych haseł przez merdia (od francuskiego merde lub polskiego merdać) ludziom nie potrafiącym myśleć samodzielnie (przeważająca większość ludzi na świecie) otrzymujemy w efekcie zamiast wymiany poglądów w dyskusji posługiwanie się „myślowymi zbitkami”, podobnie jak w dysputach religijnych ze Świadkami Jehowy:

demokracja – najlepszy ustrój na świecie

demokracja – eliminacja konfliktów (wojen)

sprawiedliwość – społeczna ( „NADZWYCZAJNA”, czyli jaka?)

gospodarka – społeczna (czyli jaka – niekapitalistyczna?)

i inne tego typu brednie, które LUD łyka jak gęsi kluski, a potem bezmyślnie powtarza jak drób w „Folwarku zwierzęcym” Orwella: „Cztery nogi dobrze, dwie nogi źle!”.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Janusz Żurek http://opty.org

Z urodzenia (1949) optymista, z wykształcenia inżynier elektryk (AGH), z zawodu elektronik, z poglądów liberalny (wolnościowy) konserwatysta.

147 publikacje
739 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758