Komentarze dnia
Like

Cud niepamięci

13/09/2013
472 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Cud niepamięci

 Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zbojkotowali głosowanie w Sejmie. I się zaczęło…

0


„Bumelanci”, „w Sejmie się pracuje”, „złamali umowę z wyborcami”, „takie rzeczy nie powinny mieć miejsca” – to tylko niektóre wypowiedzi posłów innych partii. Nie zabrakło również tzw. dyżurnych autorytetów. Kazimierz Kik: ” W naszej demokracji po 24 latach dopracowaliśmy się opozycji destrukcyjnej. Taka opozycja jest Polsce niepotrzebna. Niepotrzebna jest opozycja, która osłabia możliwości realizacji dobra wspólnego i odrzuca możliwość kompromisu”.

 

W całej tej kakofonii zabrakło jednego – przypomnienia sobie całkiem niedawnej historii.

 

Lata 2005-2007 to okres szeregu bojkotów głosowań w wykonaniu posłów PO, SLD i PSL. Nie było to demonstracyjne nieobecności. Bojkoty miały miejsce w Sejmie, gdzie posłowie tych partii, obecni na sali sejmowej, po prostu nie głosowali. Ojcowie ówczesnego … nowego standardu w polskim parlamentaryzmie nie chcą dziś pamiętać, że krytykując PiS krytykują samych siebie.

 

Cud niepamięci dotknął również medialny mainstream. Obserwując dzisiejsze niusownie nie zauważyłem by ktokolwiek z dziennikarzy przypomniał politykom PO, SLD czy dyżurnym autorytetom kadencję Sejmu lat 2005-2007. Ten temat został całkowicie pominięty. Czy dlatego by przypadkiem nie spowodować przynajmniej zastanowienia się co było praprzyczyną?

Inne zapisy autora:

0

Wojciech Oniszek
Wojciech Oniszek

Zasadniczo pobieżnie.

204 publikacje
40 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816