KULTURA
Like

Concerti Barocchi-Carlo Tessarini-Contrasto Armonico

04/11/2015
533 Wyświetlenia
0 Komentarze
57 seconde czytania
no-cover

Dzisiaj z cyklu Concerti Barocchi prezentuję zupełnie zapomnianego kompozytora epoki późnego baroku, a dzisiaj odkrywanego na nowo, Carla Tessariniego. Wiadomo tylko  że urodził się ok.1690 roku w Rimini, a zmarł w 1766 w Amsterdamie. Jedynie co się zachowało pewnego o tym kompozytorze to to, że ok. 1720 roku grał na skrzypcach w orkiestrze bazyliki św. Marka w Wenecji. Dzisiaj prezentuję jego cykl koncertów zatytułowanych „Contrasto Armonico” opublikowanych w Paryżu w 1753 roku. Ostatnio pojawia sie coraz więcej nagrań tego niesłusznie zapomnianego kompozytora. Zapraszam do wysłuchania tej znakomitej i pełnej słońca muzyki, podobnej do muzyki księdza Vivaldiego. https:// Inne zapisy autora: Covid19- Nie widać światełka w ciemniejszym tunelu-widziane z USAOperacja Covid 19 jako perfekcyjny zamach stanu-widziane z USAPoczątek wojny z Iranem […]

0


Dzisiaj z cyklu Concerti Barocchi prezentuję zupełnie zapomnianego kompozytora epoki późnego baroku, a dzisiaj odkrywanego na nowo, Carla Tessariniego. Wiadomo tylko  że urodził się ok.1690 roku w Rimini, a zmarł w 1766 w Amsterdamie.

Jedynie co się zachowało pewnego o tym kompozytorze to to, że ok. 1720 roku grał na skrzypcach w orkiestrze bazyliki św. Marka w Wenecji. Dzisiaj prezentuję jego cykl koncertów zatytułowanych „Contrasto Armonico” opublikowanych w Paryżu w 1753 roku. Ostatnio pojawia sie coraz więcej nagrań tego niesłusznie zapomnianego kompozytora.

Zapraszam do wysłuchania tej znakomitej i pełnej słońca muzyki, podobnej do muzyki księdza Vivaldiego.

https://

Inne zapisy autora:

0

Avatar
slepa manka

Czasami udajac slepa, mozna dokladniej obserwowac otoczenie.

393 publikacje
51 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816