Zdrowie
Like

Co zagraża naszej cywilizacji?

03/03/2015
436 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Co zagraża naszej cywilizacji?

Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Oksfordzie w celu identyfikacji potencjalnych zagrożeń dla cywilizacji ludzkiej, uznają, że „awaria całego systemu, spowodowane przez zniszczenie struktury sieci” jako jeden z dwunastu głównych zagrożeń.

0


Raport przygotowany dla Global Challenges Foundation wymienia światowy kryzys gospodarczy, sztuczną inteligencję oraz nanotechnologię, które obok wojny nuklearnej, katastrofy ekologicznej i erupcji superwulkanów uważane są, jako najważniejsze ryzyka zagrażające naszej cywilizacji. Fundacja powstała w 2011 roku i ma za zadanie finansowanie badań w dziedzinie zagrożeń dla ludzkości.

Oprócz uszkodzenia sieci powodującego upadek otaczającego nas systemu kontroli ludzkości, raport zwraca też uwagę na inne realne zagrożenia:

– drastyczne zmiany klimatu,

– wojna nuklearna,

– globalna pandemia,

– zderzenie Ziemi z asteroidą,

– erupcja superwulkanu,

– katastrofa ekologiczna,

– biotechnologia,

– nanotechnologia,

– sztuczna inteligencja,

– złe globalne zarządzanie,

– inne nieznane czynniki.

Nie na wszystko z tej listy mamy wpływ, ale na pewno jest wiele do zrobienia w zakresie oddziaływania ludzkości na środowisko naturalne. Raport ostrzega, że „ekstremalne zmiany klimatyczne” mogą prowadzić do straszliwego głodu, masowych zgonów, upadku społecznego i migracji wskutek oddziaływania czynników, które mogą prowadzić nawet do zniszczenia cywilizacji.

Systemy ekonomiczne i polityczne na świecie, stoją w obliczu zagrożeń ze względu na swoją złożoność i wzajemnego powiązania. Naukowcy twierdzą, że konieczne jest dodatkowa praca badawcza, aby dowiedzieć się, które elementy globalnych systemów mogą się załamać i spowodować zniszczenie zachodniej cywilizacji jaką znamy.

Na podstawie: www.goldcore.com, globalchallenges.org
Źródło: Zmiany na Ziemi

0

Wiadomości Zdrowie za Zdrowie

586 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758