POLSKA
Like

Co naprawdę stało się w Jastrzębiu?

07/02/2015
1118 Wyświetlenia
5 Komentarze
4 minut czytania
Co naprawdę stało się w Jastrzębiu?

Oficjalna wersja, do której POwoli zaczynają nas przyzwyczajać, winą obarcza „pseudokibiców” i narodowców, którzy „zwyczajowo” zaatakowali policjantów ochraniających siedzibę Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA.

0


1.

Nieodzowny Onet.pl kilka dni temu (4.02 2015) podawał, że „zadymiarze”, uczestniczący w “napaści”protestujący na pokojowo usposobionych policjantów, byli pod wpływem alkoholu.
„Wczoraj ponad tysiąc osób wzięło udział w zamieszkach przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wielu z zadymiarzy było pod wpływem alkoholu. Policja aresztowała w sumie dziesięć osób. Niestety kilka osób zostało rannych. Zamieszki opanowano dopiero po użyciu pałek i broni gładkolufowej.”
http://wiadomosci.onet.pl/slask/strajk-w-jsw-zamieszki-pod-siedziba-demonstracja-w-jastrzebiu-zdroju/2kykk

2.

pap_gornicy_protest_600

Tymczasem okazuje się, że dowódcy oddziałów prewencji, które otworzyły ogień do protestujących w Jastrzębiu, byli powiązani… z Platformą Obywatelską.
Poseł PiS, Jerzy Polaczek, w wywiadzie dla Agencji Informacyjnej Polskapress powiedział:

Komendant oddziałów prewencji, które strzelały do demonstrantów przed siedzibą JSW w Jastrzębiu-Zdroju kandydował w wyborach samorządowych z komitetu Platformy Obywatelskiej.

Również jego zastępca kandydował na stanowisko radnego z komitetu wyborczego PO.

Czy dlatego właśnie policja w Jastrzębiu była wyjątkowo brutalna?
Bo „w świat” miał iść przekaz, robiący z protestujących górników pospolitych bandytów, przed którymi policja musiała się bronić?

3.

Tymczasem nawet śląska ‘gazeta wyborcza’ w czwartek potwierdza inną wersję zdarzeń.
Rozmówcami red. Anny Malinowskiej są anonimowi pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2, mieszczącego się naprzeciw siedziby JSW.

„- Napiszcie, że policja zrobiła rozróbę, bo w mediach są informacje, ze to górnicy i kibole atakowali, że kostkę z bruku wyrywali. Widzi pani tu gdzieś kostkę, jak sam asfalt leży?!”

(gazeta wyborcza Katowice, z 5 lutego 2015 r., str. 3, „Jastrzębie, miasto gniewu”)

4.

marek_dzialoszynski_640x0_rozmiar-niestandardowy

Tuż po wyżej opisanych wydarzeniach media obiegła wiadomość, że komendant główny Policji Marek Działoszycki ma zamiar w najbliższy poniedziałek złożyć rezygnację.
„Jak poinformowały służby prasowe MSW i KGP, Marek Działoszyński ma w najbliższy poniedziałek złożyć rezygnację z ważnych powodów osobistych. Zwrócił się do Kierownictwa MSW z prośbą o możliwość złożenia raportu odejścia ze służby.
Minister Teresa Piotrowska po otrzymaniu wniosku wystąpi do Prezesa Rady Ministrów o odwołanie Marka Działoszyńskiego z funkcji Komendanta Głównego Policji.”
http://prawo.rp.pl/artykul/757650,1177520-Komendant-Glowny-Policji-chce-zlozyc-rezygnacje.html

Piotrowska

…………………
Żyjący jeszcze w PRL pamiętają, że zarówno Gomułka, jak i Gierek, odchodzili nie wskutek buntów robotniczych, ale… ze względu na stan zdrowia.
Działoszyński odchodzi z ważnych powodów osobistych.
Wygląda na to, że w III RP „stan zdrowia” został zamieniony na „ważne powody osobiste”.
Równolegle docierają informacje, że w jastrzębskim szpitalu co najmniej jedna z ofiar policyjnej akcji (wg świadków – prowokacji) walczy o życie.

maxresdefault

5.

45-270703

Tymczasem tajemnicą poliszynela jest istnienie grupy oficerów w Komendzie Głównej, którym nie odpowiada narzucona Policji rola kolejnego, po prokuraturze i sądach, nieudacznika systemowego.
Podobna grupa istnieje również w wojsku.
Zaryzykowałbym tezę, że posiadane przez nich informacje o faktycznym poziomie korupcji w wymienionych wyżej instytucjach niebezpiecznie wysoko podniosły im poziom frustracji.
Czy wobec bierności społeczeństwa grozi nam wariant grecki z lat 1960-tych i tzw. rządy pułkowników?
Scenariusz równie prawdopodobny, jak i nagłe obudzenie się społeczeństwa w nadchodzących wyborach.
Na razie jedno jest pewne – coraz więcej osób zaczyna powtarzać za Ferdynandem Kiepskim:

Tak dalej być nie będzie!

I mówią to coraz głośniej.

7.02 2015

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816