HYDE PARK
Like

Co ja bym zrobił na miejscu Putina

20/02/2014
4777 Wyświetlenia
152 Komentarze
5 minut czytania
Co ja bym zrobił na miejscu Putina

Piszę to po to, by wszystkim uświadomić poziom zagrożenia. Robię to bo jak wiadomo jęzor mam niewyparzony, pióro jeszcze gorsze, a moje teksty są pełne mowy nienawiści. Będzie krótko, bo ręka mnie boli po pogryzieniu przez psa (broniłem swojego kundla przed większym) i uważam, że nie ma co się bawić w zbytni parlamentaryzm i EUropejskie beblanie. Sprawa jest zbyt poważna bo zginęli ludzie, a zaraz może być zabitych o wiele więcej.

0


Będąc Putinem przede wszystkim wykorzystałbym wszelkie możliwości by nie dopuścić do wygaszenia nastrojów na Ukrainie przed końcem Olimpiady w Soczi. W tym celu obiecałbym Janukowiczowi, który teraz sra ze strachu o swoje życie, bliskich i swoje interesy (kasę na Ukrainie oraz w UE), że jeśli nie uda się mu zdusić rebelii własnymi środkami, lub gdy go własna armia nie posłucha, to na jego ogłoszoną publicznie prośbę wkroczę wojskiem z bratnią pomocą. Jednocześnie uruchomiłbym wielkie środki, by dostarczyć jak najwięcej broni rebeliantom, zbuntować przeciwko Janukowiczowi jak najwiecej instytucji (jednostek militarnych, samorządów, całych regionów) i opłacić jak najwiecej snajperów w Berkucie.

 

 

Putin z pewnością wie, że dziś zdolność zdecydowanej reakcji UE i NATO na cokolwiek co wydarzy się na Ukrainie, jest porównywalna ze zdolnością Ligi Narodów na działania przeciwko wyczynom Hitlera. Dlatego po zamknięciu Olimpiady, gdy ogień na Ukrainie będzie odpowiednio podsycony, na jego miejscu ogłosiłbym interwencję pokojową (wojska lądowe + flota czarnomorska) celem zabezpieczenia interesów Rosji jeśli chodzi o transfer gazu przez Ukrainę (i interesów odbiorców tego gazu rzecz jasna), zaprzestania rozlewu krwi i zabezpieczenia przed agresją banderowskich rebeliantów mieszkających na Ukrainie Rosjan i Ukraińców rosyjskojęzycznych.

 

podziałukrainy

 

Na takie dictum i podjęte natychmiast działania militarne – byc może na wezwanie samego Prezydenta Janukowicza i członków Partii Regionów – zachód i USA nie zrobiliby nic, oprócz wielkiego oburzenia, nieciagnących się interwencji dyplomatycznych i co najwyżej jakichś sankcji gospodarczych. Te ostatnie jako Putin miałbym z pewnością gdzieś mając w bliskiej perspektywie kontrolę nad całością potencjału gospodarczego i politycznego Ukrainy. Dla pozorów  poprosiłbym o opiekę ONZ (pro forma, dla gestu nie licząc na takowe) i zrobiłbym szybko odpowiednio “wolne wybory” w których postawiłbym na czele tego państwa satelickiego już nie marionetkę nawet (taką był Janukowicz) ale figuranta.

 

 

Jeśli zagrożenie wojną byłoby zbyt wielkie, pozwoliłbym na oderwanie się Ukrainy Zachodniej – niech sobie tworzą własne chaotyczne państewko, bez zasobów, bez dostepu do morza, pogrążone w (podsycanej wciąż) wojnie domowej z banderowcami odwracającymi ode mnie uwagę Europy i absorbującymi uwagę durnych Polaczków.

 

 

Oczywiście wiem, że cienias Tusk robiacy za bolec zadowolenia pod spódnicą Merkelowej, nie wykorzysta tej sytuacji dla Polski i nie przejmie kontroli nad obszarami należącymi niegdyś do II Rzeczpospolitej. Nie ma co sie bać i liczyć z ludźmi bez jaj.

W efekcie w ciagu 2 tygodni od Olimpiady powinienem przebudować całą sytuację geopolityczną w Europie (a nawet na Świecie), bez wielkiego ryzyka dla Rosji, biorąc pod kontrolę cały potencjał rozwojowy Ukrainy. Chwilę później obszar między Czarnobylem, Kijowem, Odesą a Donieckiem powinien zrobić oficjalnie to co Osetia Południowa zrobiła w stosunku do Gruzji. Zrobią to gdy obiecam, że wtedy w nich wpompuję nie 16 mld ale 116. Mam to przećwiczone.

 

 

I nie jest to SF jeśli już nawet taka dziewczynka polityczna jak euroosioł Janusz Lewandowski mówi wyraźnie na łamach TVN, że boi się interwencji Rosji i rozbioru Ukrainy. Mówi tak, bo wie, że Putin jest diabelsko skuteczny, niczego się nie boi, gdyż to jego się boją, Obama jest skończony, UE zbyt pedziowata – ergo Świat nie zrobi NIC.

 

 

Tomek Parol (ŁŁ)

 

 

Ps. W ramach rozrywki możecie sobie przeczytać jak 29 listopada 2008 widziałem kwestię Ukrainy w 2013 roku – http://niepoprawni.pl/blog/229/polska-rzeczypospolita-narodow-rok-2013 😉

 

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

152 komentarz

 1. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że wczoraj w nocy Merkel z Putinem sobie ustalili plan działania. Jeśli ma byc rozbiór Ukrainy bedzie rozbiór. Putin bedzie robił za twórcę historii a Merkel za gaśnicę antyputinowskich nastrojów. Reszta to teatr i służenie sług.
  Zresztą niebawem się przekonamy co ustalili i jak to zamierzają zorganizować. Czy ktoś może im popsuć szyki? Chyba tylko jakoś sami Ukraińcy.

  0
  • W radio i wczoraj i dzisiaj podano, że z magazynów wojskowych ludność cywilna pobiera broń i amunicję. We Lwowie miało być to 150 tys. sztuk broni. Magazyny później ponoć podpalono. Obyło się całkiem bez szturmu, przy hmm… obojętnej postawie pilnujących żołnierzy. Majdan odżegnuje się od użycia broni.

   To co, nieprawda (bo to z TOKu wieści) albo Majdan ma strategię wykraczającą poza Kijów. Albo jeszcze jakaś inna gra, wewnętrzna raczej. Część Berkutu już po stronie powstańców…

   Wojsko może wykonać “wewnętrzny zamach wyprzedzający” ale czy i komu władzę przekaże… To po co to udostępnianie magazynów ludności?

   Dzieje się chyba więcej niż widzimy i słyszymy.

   0
 2. Avatar Andrzej

  Panie Tomku!
  Bardzo się cieszę, że istnieją jeszcze naprawdę normalne media, takie jak Pana portal, bo aż niedobrze się robi od tej propagandy sączącej się z “wolnych” mediów.
  Pozdrawiam
  Czytelnik

  0
 3. Avatar Alek

  Widzę ze Pan pisze z sensem .szkoda ze polskie kanały TV pokazują nie prawdę albo to co im karzą służby specjalne innych państw

  0
 4. Mail jaki przed chwilą otrzymałem z Ukrainy od Aleksieja (nazwisko znane redakcji), przytaczam bo jest arcyciekawy i chyba apropos:
  >>>
  Widze ze dziennikarze nie znają sie na niczym u was w TVP i wierzą wszystkiemu co wam pokaze opozycja . teraz wasz dzienikarz trzyma kule z AKMS 7,62X39 i wmawia ze to kula snajperska !!!! to jest klamstwo albo nie wiedza bo snajperzy urzywaja ina amunicje .

  dla czego nie pokazecie tego ? prawy sektor na majdanie z akms -47 http://www.youtube.com/watch?v=YmOOn8UJWNE

  http://www.youtube.com/watch?v=kl6RUgAMaiA#t=65 deputowany ukrainy SERGIEJ PASZYNSKI wywozi w swoim samochodzie z majdanu automatyczny karabin z tlumnikiem
  http://www.youtube.com/watch?v=1pN3M-T3HOU na tym wideo jest pokazana 9-23 sekunda jak straly padają nie ze strony berkuta a ze strony majdanu czyle od tylu !!!! wiec to jest prowokacja !!!

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&.. Snipers target police Berkut in Independence Square

  0
 5. My jak na razie popieramy powstanie przy naszej granicy jawnie antypolskiego państwa. Państwa w ścisłym sojuszu z Niemcami. Państwa biednego, bez zaplecza, skonfliktowanego z bohaterami narodowymi pokroju Stephana Bandery.To chyba nie jest mądre posunięcie?
  Druga Ukraina, zasobna w surowce i przemysł, szybko zwiąże się z Rosja a po jakimś czasie do niej przystąpi. Rosja zaś dostanie od ręki Krym, stanowiący jedyne dojście Rosji do m. Śródziemnego.
  UE ograniczy się do kilku not dyplomatycznych bez znaczenia, a USA, zagrożona przez Iran, spokojnie przełknie ta sytuację w zamian za pomoc Rosji w Afryce.
  Putin ma jaja ze stali, to jest gość!

  0
  • Avatar Krzywousty

   Jedyne dojście powiadasz.
   A Soczi na ten przykład to leży gdzie?

   0
   • W Soczi czy w Sewastopolu jest przeogromna baza marynarki wojennej?
    Aby wybudować port i zaplecze dla bazy wojennej, potrzeba miliardów i kilku lat.
    Ani jednego ani tym bardziej drugiego Rosja teraz nie ma.
    To tu i teraz rozgrywa się nowy podział wpływów na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
    Rosja potrzebuje obecności marynarki na m. Śródziemnym.
    Dlatego nie oddadzą Krymu.

    0
 6. Prośba do ludzi posługujacych się rosyjskim lub ukraińskim jak swoim.
  Sprawdźcie proszę gościa SASZKO MUZYCZKO z Prawego Sektora na Majdanie

  0
 7. Avatar AS

  Zaraz, zaraz… To jest ona, czy on? A carowi się nie podpowiada,. Bo to i nawet nie wypada.

  0
 8. Run na Banki w Doniecku, ludzie wychodzą masowo na ulicę, bo bankomaty zaprzestały wypłacać pieniądze.
  Robi się naprawdę ciekawie
  Gdyby Putin teraz wszedł niby w obronie oligarchów a aresztował i zlicytował Janukowicza, łatwiej by mu poszło z Ukrainą w całym kraju

  0
 9. Nie zrobi tego. On wie, jak się rządzi. Wiernych trzeba chronić i nagradzać. On pozwoli jeszcze popalić się Majdanowi,

  0
 10. Nareszcie mądry tekst na moim ulubionym portalu, reszty nie da sie ani słuchać , ani czytać. Banderowcy chcą naszej ziemii, a banda głupkow wspiera wroga. Karty już rozdane, bedzie tak jak Tomek pisze.

  0
 11. Avatar policjant łapówkarz

  im dalej na wschód tym większa dzicz

  0
 12. Właśnie ogłoszono komunikat rosyjskiego MSZ: Rosja pomoże Ukrainie w takim zakresie w jakim Kijów zechce…

  !!!!

  0
 13. Avatar policjant łapówkarz

  wybaczcie, ale nie żal mi ukraińców wcale. Boli mnie ,że “polscy” politykierzy tak się ngle przejęli “braćmi” z Ukrainy, a obłudnicy nie chcą widzieć, że w Polsce dziennie popełnianych jest jedenaście samobójstw. Głównie ze względów ekonomicznych. T tym naszym rodakom należy się świeczka w oknie każdego dnia o 20:00,,, do kvrwy nędzy !!!!

  0
 14. Avatar Bon Ton

  Oto moje przemyslenia: Ja to myślę że nastepstwem sytuacji na Ukrainie będzie jej rozbiór na 2 części conajmniej. coś mi sie wydaje że z części zachodniej zostanie utworzony nowy kraj: JUDEOPOLONIA???!! Zaczęłli od Ukrainy, potem obawiam sie że przyjdzie kolej na nasz kraj Polskę, tyle że u nas ludzie się nie zorientują że są już obywatelami obcego państwa… potem już tylko krok do tego żeby Niemcy zagarnęły zachodnia część Polski, bo wg tego co udało mi sie znaleźć na necie mapa tej Judeopoloni nie zawierała całej Polski lecz raczej jej tereny centralne i wschodnie… az dreszcze przechodzą kiedy o tym myślę… co o tym myslicie??

  0
 15. Avatar policjant łapówkarz

  mówiłem tyle razy, odkopać kałachy.
  jakby ktos chciał skorzystać to mam uprawnienia instruktora wyszkolenia strzeleckiego.
  Mogę kogoś czegoś nauczyć.

  0
  • Kto wie, wszyscy od prawa i lewa u nas i wszystkie media wspierają demonstrantów przeciwko aroganckiej władzy. Może i w Polsce poprą? Tusk spełnia wszelkie warunki.
   Jest klimat?
   Przedwiośnie ludów?

   0
 16. Avatar Robert

  Ale to Unia rozpetala…

  0
 17. Avatar policjant łapówkarz

  Robert, weż walnij se jednego i napisz coś sensownego.
  Tylko bimberku, bo w sklepie sprzedają odmużdżacz.

  0
 18. Robi się ze mnie idiotę specjalnie czy niechcący? Wszystkie dzisiejsze wspaniałe ustawy wymagają podpisu Janukowicza by wejść w życie. Zapowiadana na jutro zmiana Konstytucji tym bardziej. Inaczej to zwykły świstek papieru, którym można się co najwyżej podetrzeć.

  0
  • Co za głupole ci Ukraińcy. Może prezydent by gdzieś poleciał albo co?
   Wówczas wystarczyłaby wiadomość np. w Gwiezdnych Wojnach, aby była już sama w sobie na 100% wiarygodna aby uznać, że prezydenta nie ma wśród nas. Jeden dzień i po krzyku.

   0
 19. Avatar policjant łapówkarz

  Panie Tomaszu, na tym forum nikt nie ma szans zrobić z Pana idiotę.
  🙂

  0
 20. Obawiam się, że w przyszłym roku kijowski Majdan powtórzy się w Polsce. Tak jak na Ukrainie Janukowycz nie może dobrowolnie oddać władzy, bo czeka go kula w łeb, więzienie, albo ucieczka do Rosji i utrata części majątku, tak w Polsce Tusk też ma powody do obaw i sądzę, że PO nie odda władzy w sposób demokratyczny. W najbardziej optymistycznym scenariuszu przewiduję fałszerstwo wyborów na korzyść PO (pamiętajmy o ruskich serwerach PKW), co rodzime lemingi łykną jak głodne pelikany. Scenariusz pesymistyczny to drugi majdan w Warszawie i bratnia pomoc… Obym się mylił.

  0
 21. Avatar policjant łapówkarz

  jebać to, w obliczu WOLNOŚCI życie doczesne nie ma żadnej wartości.
  Nie tylko cudze, własne też.

  0
  • Chyba gen. Patton to powiedział do żołnierza(lub coś w tym stylu)
   Synu ty nie masz ginąć za ojczyznę, masz zrobić tak by to ten drugi za nią zginął.
   Parafrazując te słowa można powiedzieć: nie masz ginąć za wolność, ale masz zrobić tak by ten drugi który Ci ją odbiera zginął.
   Po co ci wolność w trumnie? Po śmierci dupa nie wierci.

   0
 22. Avatar Krzywousty

  “Oczywiście wiem, że cienias Tusk robiacy za bolec zadowolenia pod spódnicą Merkelowej, nie wykorzysta tej sytuacji dla Polski i nie przejmie kontroli nad obszarami należącymi niegdyś do II Rzeczpospolitej.”
  .
  Wszyscy byśmy chcieli zwrotu kresów. Łatwo jest mówić – tan czy tamten, cienias jeden, nie odzyska dla Polski kresów. Niestety do tej pory nie spotkałem nikogo kto przedstawił by sensowny plan nawet nie na odzyskanie kresów – aż takiego geniuszu nie wymagam – ale plan na to co z taką bombą z opóźnionym zapłonem zrobić.
  Chciałbym analizy takiego posunięcia i pokazania co zrobić by było to odzyskanie trwałe i nie było źródłem wiecznych konfliktów.
  .
  Polska przez wieki, aż do II wojny nie była Polską, tylko Rzeczpospolitą. Tłumacząc na dzisiejszy, była federacją narodów wśród której Polacy była tylko jednymi z wielu.
  Pytanie więc, czy teraz, kiedy mamy jednorodną narodowościowo Polskę a nie żadną Rzaczpospolitą, ma sens dokooptować do niej miliony obywateli innej narodowości. Jakie będą tego długofalowe konsekwencje?
  .
  W obwódzie lwowskim i tarnopolskim Polacy stanowili zdecydowaną większość. Ale to było do II wojny. Później przesiedlenia, wywózki i Polaków już tam jak na lekarstwo. Zkładając że ktoś będzie potrafił odzyskać choć część tamtych rejonów, to sądzicie że ich mieszkańcy, w większości Ukraińcy, całkowicie sie zasymilują, wyrzekną cyrylicy, przejdą na polski i najlapiej jak jeszcze zmienią religię?
  Wiemy z historii że jeśli do tego nie dojdzie, to wcześniej czy później będzie rodził się separatyzm, często również terroryzm, wojny domowe. Quebec od lat straszy oderwaniem się od Kanady a separatyści mają coraz wyższe poparcie. Chyba kiedyś do tego dojdzie.
  Jugosławia, Czechosłowacja – już historia – długo nie trwali. Baskowie, Szkoci, nawet Belgia są następnymi w kolejce. Tam gdzie różne języki, kultury, religie – rozpad wydaję się być tylko kwestią czasu.
  Jedynym trwałym rozwiązaniem jest to co robiła Rosja i Ameryka. Jedni przesiedlali siłą całe narody, drudzy wymuszali prawem jeden język w całym kraju. Przesiedlali zresztą też.
  .
  To jak to będzie po tym odzyskaniu kresów? Przesiedlimy kilka milionów Ukraińców na… ziemie odzyskane? A może zasiedlimy nimi byłe NRD?
  Opcja druga? Wprowadzimy na kresach obowiązkowy i jedyny język polski? No ale wtedy wciąż pozostanie odrębna religia – vide cassus jugosławiański.
  .
  Więc chciałbym u kogoś zobaczyć nie tylko pobożne życzenie odzyskania kresów, ale i plan na ich dalszą trwałą integrację z Polską. Plan mający szansę na powodzenie.
  .
  Tuska nie chcę bronić. Zastanawiam się tylko czy może przypadkiem zdaje on sobie sprawę że niektórych rzeczy nie warto ruszać bo będzie jak w tym przysłowiu: nie miała baba kłopotu, kupiła se prosie…

  0
  • Ależ to jest dziecinnie proste. Ukraińcy sami chcieli przyłaczenia do UE, podobnie jak wcześniej my. Wystarczy stworzyć w naszym kraju wspaniałe warunki do rozwoju, bardzo konkurencyjne dla UE, niskie podatki, sprawy wymiar sprawiedliwości, samorządowość, db itd oraz wpisać do konstytucji, że każdy naród, państwo, region może się do nas przyłaczyć i tworzyć wspólnie federację, otrzymując swoich reprezentantów w Warszawie.

   0
   • Zgadzam się i dodaje jeszcze jeden punkt do wpisania w Konstytucje.
    Zakaz uchwalania budżetu i przyjmowania sprawozdań z deficytem budżetowym.

    0
   • i kto to niby zrobi? chyba nie wczytal sie Pan dobrze w tekst Krzywoustego. a poza tym jesli nawet zrealizowac tak smialy projekt, to lepsza wersja jest konfederacja.

    0
  • nic dodac, nic ujac. niestety niektorym Polakom grzeja sie mocno glowy, czego niezbitym dowodem jest Pan Tomasz Parol. jesli chodzi o przyszlosc Lwowa i tego okregu, nieco blizej Polski, to opcja prosta, najlepsza i najbardziej skuteczna, jest to, o czym mowil Pan Kolonko w swojej TV, a co Wegrzy z powodzeniem wprowadzaja w serbskiej Vojevodinie. dac mozliwosc wyrobienia polskiego obywatelstwa ludziom o korzeniach polskich, a beda ustawiac sie dlugie kolejki. pomieszkaja sobie chwile w Polsce i moga ruszac dalej na Zachod, do zamozniejszych krajow. w UK jest juz coraz wiecej serbskich Wegrow z Vojwodiny, ktorzy przeniesli sie tam na takiej zasadzie. wiem, bo znam. robia tam sobie spokojnie kapital i potem ewentualnie moga myslec o jakichs inwestycjach w dawnym kraju lub na Wegrzech. z tym, ze jesli w dawnym kraju, to pewnie woleliby isc droga Czarnogory… moze to jest wlasnie metoda dla rejonu lwowskiego? trzeba nad tym powaznie pomyslec, przeprowadzic doglebna analize.

   0
 23. Avatar Leszek

  Z tekstu i z komentarzy płyną proste wnioski:
  Putin wzniecił zamieszki na Ukrainie, roznieca je i kontroluje ich przebieg, przeprowadza w ten sposób swoje zamierzenia, jest panem sytuacji.
  Czy to prawda?
  Jakie jest prawdziwe źródło rebelii?
  Jakie siły ją zainicjowały i sprawiły że utrzymała się ona bez praktycznie racjonalnych podstaw przez tak długi czas aż została doprowadzona do takiego stanu jak to jest obecnie?
  Czy to był pozytywny zryw obywatelski?
  Ktoś w to wierzy?
  A jeśli to jednak realne i konkretne czynniki to co się z nimi stało?
  Wycofały się i jest tylko Putin?
  Tak by wynikało z tego co przeczytałem.
  Dlatego dla mnie jest to bezwartościowe bo świadomie lub nie zakrywa prawdę.Przynajmniej istotną jej część.

  0
  • Myślę, że to prawda, ale Putin nie jest demiurgiem i wcale nie musi się tak potoczyć jak on zechce… popatrz na konkluzję artykułu. Na razie sytuacja się lekko rozładowała, ale co będzie dalej zobaczymy.

   0
 24. Ponton Ponton

  A ja jestem pewien że ich wszystkich pięknie ogra międzynarodowa hohsztaplerka ta z odpowiednimi korzeniami i cała para pójdzie w gwizdek, dokładnie tak jak załatwili nas przy pomocy niejakiego Kuklińskiego i niejakiego Wałęsy i kilku innych.Zostanie tylko smród i mizeria. Zawsze w tej grze szulerów będzie facet w okularach lustrzankach, który będzie pożytecznym idiotą szantażowany grożbą lub po prostu przekupiony.Wysrają się na zwykłych ludzi którym jest ciężko żyć w kraju w którym praktycznie za wszystko trzeba dawać jakieś bakszysze najlepiej w dularach,ale euraskami czy złotóweczkami też nie pogardzą!Swoją drogą, ciekawe czy w Polsce Tusek i kompanija oddali by korytko bez rozlewu krwi?

  0
 25. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na Ukrainie dementuje fałszywe informacje
  W ramach wojny informacyjnej prowadzonej przez wrogie wobec Ukrainy, zagraniczne ośrodki dywersyjne rozsiewane są plotki o przechodzeniu żołnierzy Berkutu na stronę protestujących na Majdanie. Taką fałszywa informację przekazują również media w Polsce min. TVP Info . Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na Ukrainie zdementowało te informacje :

  http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/9

  0
 26. W Polsce w naszych szpitalach z naszych pieniędzy już leczonych jest 11 uchodźców -terrorystów z Ukrainy. Premier Tusk w swoim przemówieniu w parlamencie zadeklarował dalszą pomoc dla protestujących na Ukrainie.

  Protestuje przeciwko wykorzystywaniu naszych placówek zdrowia przez nasze władze oraz umieszczania w nich neonazistowskich i nacjonalistycznych bojówkarzy z Ukrainy, w sytuacji coraz bardziej dramatycznego dla polskich pacjentów dostępu do służby zdrowia.

  Rząd i wszyscy sympatycy EoroMajdantu na czele z Jarosławem Kaczyńskim jeśli chcą niech leczą ich na własny koszt w prywatnych klinikach najlepiej za granicą.

  0
  • Avatar Krzywousty

   To co robią to najlepszy PR jaki można robić i najlepiej zainwestowane pieniądze podatnika.
   Przez PR Serbia przegrała wojnę a i straciła Kosowo, dlatego nie lekceważył bym go.
   Jeśli dzięki temu zmieni się choć trochę postrzeganie Polski i Polaków przez Ukraińców, to nawet wysłał bym do nich szpital polowy na koszt podatnika.
   .
   W sprawie ukraińskiej wstrzemięźliwość polskiego rządu była według mnie bardzo… politycznie poprawna. Nie wiedząc w którą stronę sprawy się potoczą, zachowali dla siebie wszystkie opcje otwarte. Opozycja i indywidualni posłowie popierali strajkujących – zawsze można się pod to podpiąć jeśli wygrają strajkujący. Tak samo jak pod humanitarną pomoc i pomoc medyczną. Jeśli strajkujący przegraja to się od nich odcina. Sympatyzowała z nimi tylko… opozycja.
   Aż nie mogę uwierzyć że Polacy dojrzeli politycznie – oczywiście jeśli to wszystko było świadomie rozgrywane.
   A co robiono za kulisami to chyba żaden z nas nie wie.

   0
 27. Avatar Sceptissimus

  No, ciekawy artykuł, a może by tak jeszcze wątek dotyczący stanowiska pejsowatych ?
  Co Pan Tomasz Parol w tym temacie może nam powiedzieć?

  0
 28. Powiedziano na co Janukowicz się zgodził, a ja chciałbym się dowiedzieć co go przekonało, co za to dostał, jaką gwarancję, obietnicę…

  0
 29. Doradca Putina przybył i jest zgoda. Albo to podstęp albo to Putin jest najbardziej skutecznym europejczykiem co zażegnał konflikt.

  0
 30. Avatar Leszek

  Panie redaktorze.
  Kilka godzin temu napisałem odpowiedź na pana odpowiedź pod zamieszczoną przeze mnie opinią.Dotąd jednak mój wpis nie pojawił się.
  Dlaczego?
  Czy dlatego że realizuje pan politykę globalnych satanistów zgodnie z ktorą należy tym co dzieje się na Ukrainie obciążyć Rosję i Putina a ukryć ich wkład i odpowiedzialność w tej sprawie?

  0
  • Avatar Max Otto von Stirlitz

   😎

   0
  • Nic nie wiem o tej odpowiedzi, w systemie nic nie wisi… Proszę powtórzyć bo może Pan źle zapisał albo zerwało sie połączenie kompa z Internetem. Każdy osobny głos w dyskusji bardzo cenię bo szukam prawdy nie lansu jedynie słusznych idei.

   0
 31. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Pan Parol
  .
  Lista trupöw jest wymowna i przekonywujaca wiec trudno by Ukraincy watpili w efekty polityki lagodnej presji pulkownika Putina .
  Widocznie umowa ukrainskiego KSG Agro z chinska XPCC– Xinjiang Production and Construction Corps– na sprzedaz ( dzierzawa przez 50 lat ) 3 milionöw hektaröw ziemi ukrainskiej nie przypadla Wladimirowi do gustu.
  .
  Max Otto von Stirlitz.

  0
 32. Generalnie sie zgadzam Panie Tomku z Pana aktualna diagnoza sytuacji. z tym zastrzezeniem, ze moze te smieszne panstewko bez dostepu do morza, byc moze zostanie dopompowane znacznymi srodkami finansowymi z Zachodu, jak niegdys Korea Pld. Problem w tym, ze nic sie nie zapowiada, ze Polska bedzie druga Japonia. za to bedziemy mieli uzbrojonych sasiadow, eks-banderowcow. i jeszcze jedno. pamietam, jak pochwalal Pan wizyte Kaczynskiego w Kijowie i pisal jakies metne frazesy o celowym podzieleniu, Ukrainy. teraz ta diagnoza ulegla w gruzach rzeczywistosci. jak sie Pan odniesie do tego, bo wczoraj zadnego komentarza nie uslyszalem… i przesadzil Pan z ta marionetka, Janukowyczem. marionetka to on sie stal dopiero teraz, kiedy sytuacja zmusila go do ratowania tylka. ale kiedy jeszcze mial cos do powiedzenia i mozna bylo uratowac sytuacje, to nikt mu nie dawal wsparcia. Pan Tomek tez uwazal wektory polityki polskiej i europejskie za dobre. ale watpie, aby uderzyl sie Pan za tamto w piers i odpowiedzial logicznie, podobnie jak ktorykolwiek z politykow. albo doczekamy sie jedynie jakiegos prostego lub bardziej skomplikowanego sofizmatu.

  0
  • Wektory czyli pchły? Tak uważałem? A kiedy?

   0
   • Juz cytuje: “Od siebie mogę dodać, że najbardziej dla Polski korzystnym obrotem sytuacji byłyby teraz potężne zamieszki na Ukrainie (dlatego powinniśmy je podsycać nie bawiąc się w białe rękawiczki i wpuszczając tam każdego chętnego polskiego polityka, oprócz może Sikorskiego, który jest takim gamoniem, że popsuje wszystko w co się miesza nawet wojnę domową) które pod stanem wyjątkowym czy bez będą skutkowały zniesieniem Janukowycza i instalacją Kliczki na czele tego nieszczęsnego Państwa. Potem balansowanie Kijowa u płotka Unii Europejskiej powinno trwać na tyle długo, by Ukraińcy wierząc w rychłe EUrozbawienie jak najdłużej szurali butami na wycieraczce w polskiej sieni i mieli do nas interes. Jednak przed samym finałem niemieckich interesów w banderowskich ustach (cirka 3 lata) miłoby było gdyby wydarzyły się takie zmiany w Polsce i na świecie, że oprócz zdemaskowanej rozsypującej się Brukseli i agresywnej totalniackiej Rosji pojawi się jako trzeci gracz północno-południowa oś środowoeuropejskich państw podążających drogą Orbana, w k0tórej Ukraińcom najbardziej sie będzie opłacało być. Wtedy być może pierwszy raz od 370 lat pojawią się warunki, by dwa nasze wielkie Państwa międzymorza wyjaśniły sobie kto komu jest bardziej potrzebny i kto kogo powinien przeprosić za nie tak dawną historię celem zawarcia sztamy by odzyskać podmiotowość i wrócić do geopolitycznej gry”. Potem w komentarzu dodajesz: “Ukraina niewątpliwie jest w 4 literach jeśli opowie się za którąś z opcji. Prywatnie nie mam powodu kochać Ukraińców dlatego proponuję takie podsycanie tam rewolucyjnych nastrojów by doprowadzić ich do małej wojny domowej trwającej kilka lat. Po wszystkim będą musieli wybrać trzecią drogę i miałczeć o układ z Polską. Taka awantura za wschodnią granicą pomogłaby i nam załatwić kilka ważnych spraw, np. pozbyć się Tuska ostatecznie i całej tej sowiecko-unijnej mafii.” i do tego link do calego tekstu i reszta komentarzy. naprawde uwaza Pan, ze w Polsce znajdzie sie sila polityczna, ktora przywroci Polsce podmiotowosc? – https://3obieg.pl/wspaniale-chwiejna-ukraina

    0
    • No ale gdzie tu jest poparcie dla tzw wektorów obecnej polityki? Przecież zgodnie z moją logiką, którą podtrzymuję, Polacy nie powinni bawić się w mediatorów.

     0
     • Cytuje w takim razie po raz kolejny: “W drugiej sprawie Kaczyńskiemu napatoczyła się Ukraina. Dobry moment, by dać Niemcom wyraźny sygnał: Helloł, zobaczcie jaki jestem fajny, jak dojdę do władzy to nic się nie zmieni, jestem przewidywalny i bezpieczny, nie jesteśmy opozycją ale supozycją!

      Stąd pakowanie się na ambonę w Kijowie i demonstrowanie swojego wielkiego oddania Unii Europejskiej. Tu w Polsce odczuliśmy pewien absmak tej sytuacji. Nawet sam broniłem Kaczyńskiego tłumacząc, że w naszym polskim interesie jest tak podsycać nastroje na Ukrainie, by utrzymywać ją w wiecznym rozkroku pomiędzy UE a Rosją, wiecznie na wycieraczce, by zawsze chcąc coś załatwić z zachodem musieli przychodzić do nas po prośbie. A jednak nie musiał tego robić Jarosław Kaczyński stając na widoku obok banderowców i oddając publicznie hołd prusakom. Gdyby tylko chodziło o Polską Rację Stanu robiłby to pewnie inaczej, ale tu musiał się pokazać, być w Berlinie widoczny. Wszak Ukraina to dla Niemców prestiżowy poligon walki geopolitycznej z Rosją. To ważny interes do ugrania, dzięki któremu Niemcy będą bez wojny na Krymie, na szlakach handlowych Morza Czarnego o których zawsze marzyli, na nowym fantastycznym rynku zbytu, z nową i tanią ziemią (czarnoziemy) i siłą roboczą, a co najważniejsze marginalizując jednocześnie polski wrzód na pruskiej dupie. O, dla takiej sprawy postawią nawet na Kaczyńskiego, a wtedy swojego seryjnego mordercę będzie mógł Tusk uruchomić co najwyżej przeciwko sobie”. dodaje link – https://3obieg.pl/walka-stronnictw

      0
  • Avatar Max Otto von Stirlitz

   Herrn pablo3
   .
   Zabawny koles jestes.Widocznie nie widziales nigdy z bliska Rosjanina badz Ukrainca, a o wspölnym , by uzyc eufemizmu ” biesiadowaniu ” mozesz jedynie pofantazjowac, sofizmatycznie.
   😎
   Przy takich pieniadzach o jakie ” idzie gra na Ukrainie ” , wlasciwie görach szmalu jak Himalaje kazda wojna jest dobra , a ilosc ” janköw wisniewskich “– by Lichlip –nie ma tutaj zadnego znaczenia.
   Car pulkownik Putin nie odpusci sasiada zza miedzy bo celem Wladymira jest ekspansja i powröt Rosji do korzeni, z wiara wlacznie, a nie ciaglosc komunistycznego utopijnego systemu .
   Wystarczy popatrzec na eks-malzonke pulkownika by rozumiec jego motywy.
   .
   Max Otto von Stirlitz.

   0
   • Rzecz idzie z pewnością o zadłużenie, rozkradzenie i jeszcze większe zwasalizowanie Ukrainy. Już neokolonialiści myślą o zainstalowaniu im nowego Balcerowicza.

    0
 33. Avatar Olgierd

  Cytat: “Kanclerz Niemiec Angela Merkel odegrała – zdaniem rzecznika niemieckiego rządu Steffena Seiberta – kluczową rolę podczas prób przekonania prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza do uznania mediacji ministrów spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Francji. W piątek Janukowycz ogłosił informację o przyspieszonych wyborach prezydenckich, o powrocie do konstytucji z 2004 roku, która ogranicza władzę prezydenta, oraz powołaniu rządu jedności narodowej. “

  0
  • Mamy więc dwie osoby zasłużone: Merkel zdaniem Niemców, Putina zdaniem Komorowskiego, a Sikorskiemu Tusk jest wdzieczny że tam był i się podpisał.
   Przyglądajmy się wydarzeniom, bo jak powiedziałem, jeśli Putin i Merkel coś zaplanowali to z pewnością to zrealizują. Medialna przykrywka już jest, teraz podnieta dla konia tym co uchwalono.
   Tymczasem ja chciałbym znać tajne ustalenia paktu Merkeltrop-Putinow

   0
   • Avatar Max Otto von Stirlitz

    Pan Parol
    😎
    To prosze zapytac Kazimierza Wöycickiego , chlopak jest na biezaco , lata praktyki i doswiadczenia w pracy “…aby Polska rosla w sile a ludzie zyli dostatnio “—szalet igora Jelenia janke SaLöö_25H.
    .
    Obawiam sie jednak, ze jest za krötki. Knur Bartoshewski bedzie wiedzial. , zydzi maja dobre rozeznanie kto w trawie piszczy , i pod czyim jest butem.
    .
    Max Otto von Stirlitz.

    0
 34. znowu mi wyskakuje tekst o “oczekiwaniu na moderacje” przy niektorych komentarzach. jestem zalogowany, wiec nie wiem o co chodzi. tym bardziej, ze jedne przechodza, inne nie. wprawdzie nieco krytyczne wobec Ciebie, Panie Tomku, ale chyba sie nie obrazisz.

  0
  • Wszystkie teksty zawierające linki lub słowa indentyfikowane przez wordpress jako wulgarne lub uzywane często przez spamerów są przenoszone do zaakceptowania. Ja nie wycinam tekstów krytycznych. Admin jak widzi tekst błędnie zakwalifikowany do poczekalni natychmiast go akceptuje

   0
 35. Aletofobia, czyli strach przed prawdą o ludobójstwie na Kresach.
  Ludobójstwo popełnione przez OUN-SB i UPA na ludności polskiej Kresów Wschodnich w latach II wojny światowej.
  Holokaust Żydów w wersji OUN-UPA
  Z dziejów II Rzeczypospolitej. Terroryzm w międzywojniu.
  Kult Bandery i Szuchewycza na Ukrainie http://www.kresykedzierzynkozle.home.pl/page21.php

  0
 36. w kazdym razie jestem bardzo ciekawy, jaka wizje rozwoju tego konfliktu, zarysuje prof. Szeremietiew? niewatpliwie jedna z najbardziej kompetentnych osob w temacie.

  0
 37. Nie bez powodu twórca cywilizacyjnego podziału CYWILIZACJĘ ŻYDOWSKĄ nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI. Julian Unszlicht w książce O POGROMY LUDU POLSKIEGO, wydanej w Krakowie 1912 rok, opisuje jak rodził się ANTYPOLONIZM komunistycznej partii. Panuje zmowa milczenia nad kolaboracją zbolszewizowanych żydów z sowietami w czasie okupacyjnego zniewolenia Polski w latach 1939-45!!! Dramat ludobójstwa na Wołyniu rozpoczyna się dopiero od kolaboracji Ukraińców z nazistami!!!

  0
 38. Avatar Krzywousty

  Mała Refleksja.
  Teraz dopiero widać czego oszczędził Polakom Okragły Stół i jaką mądrością było zawarcie kompromisów. To że później Polacy zaczęli okładać się po pyskach, nie odsunęli na boczny tor komunistów (nie mówię o ich sądzeniu) i znów stworzyli sobie piekiełko, to już inna historia.
  .
  Jeśli przypomnimy sobie, a młodszym uświadomimy, że polska opozycja była w sytuacji o całe niebo gorszej niż opozycja na Ukrainie, to chyba trzeba sie zastanowić nad zdrowiem psychicznym tych którzy teraz pieją treny o zdradzie, sprzedaniu Polski, nie pójściu na całość i temu podobne dyrdymałki.
  Dobrze jest przypomnieć sobie że nasz Janukowicz był generałem, miał absolutną kontrolę nad armią, milicją, ZOMO i nad całą służbą bezpieczeństwa. Kilka lat wcześniej przećwiczył sprawne wprowadzenie stanu wojennego i całkowicie spacyfikował opozycję. Nie miałby z tym żadnego problemu i podczas okrągłego stołu.
  W Polsce i wokół niej stacjonowały rosyjskie wojska. Graniczyliśmy bezpośrednio z ZSRR. Byliśmy wciąż częścią radzieckiego systemu obrony. Zachód nie kiwnął by w tej sytuacji palcem gdyby wojska radzieckie czy wyłącznie wojsko polskie znów wprowadziło stan wojenny.
  Nikomu wcześniej w demoludach nie śniło się wprowadzenie demokratycznych rządów, a ci którym się to śniło dostali bardzo przykładną lekcję, taki przykład dla innych do zapamiętania na długo.
  Naczalstwo wraz z generałem miało krew na rękach więc tylko przy chorych umysłach zgodzili by się na demokratyzację bez gwarancji dla siebie. Zresztą do dzisiaj się dziwię że sie odważyli, bo jak historia uczy, któryś z następnych rządów zawsze znajdzie sposób by powiesić ich na latarni. Dobrze jeśli tylko za szyję… Wtedy, w tamtym czasie wydawało się że mogą siłą trzymać władzyę jeszcze przez całe dekady…
  .
  Dlatego w moim słowniku osiągnięcie wtedy i w tamtej rzeczywistości kompromisów przy okrągłym stole, jako pierwszemu państwu we wciąż funkcjonującym bloku sowieckim było wielkim osiągnięciem dokonanym bez rozlewu krwi. Co z tym zrobiliśmy później, to już zupełnie inna historia.
  A jeśli ktoś zapomniał jak mógł wyglądać scenariuszu numer dwa, niech spojrzy na Ukrainę, pomnoży to przez 100 albo 1000 i odpowie: lepiej było iść na całość czy zawrzeć przy okragłym stole kompromis?
  .
  PS. Ja akurat mieszkałem w miejscowości gdzie stacjonowały wojska i widziałem pełne przygotowanie i oczekiwanie na wynik oktrągłego stołu. Silniki w czołgach cały czas się grzały…

  0
  • no tak, ale troche ludzi zabraklo przy obradach okraglego stolu. najbardziej nieprzejednanych wczesniej dotkliwie, jeszcze po stanie wojennym, pobili w wiezieniach. dobrze wiedzieli, ktorych bic najmocniej.

   0
 39. Maria Pyż: Zbyt wiele niewiadomych…

  Na początku chciałabym przywitać wszystkich Czytelników portalu NaszDziennik.pl ze Lwowa, czyli z miasta, gdzie toczy się fala strajków i demonstracji.

  Wszytko było we Lwowie w miarę spokojnie, aż do nocy 18 lutego. Wtedy było widać najbardziej brutalne sceny strajków, pobicia ludzi, niszczenia budynków i smród spalonych opon oraz widok płonących budynków i samochodów. Kolumny demonstrantów, oddziały Berkutu, strzały i unoszący się dym z sąsiednich budynków – obraz dzisiejszego państwa ukraińskiego. Anarchia i pełen brak zainteresowania zaistniałą sytuacją władzy – oto realny obrazek rzeczywistości.

  Biorąc pod uwagę tylko miasto Lwów – zniszczono i spalono 14 budyków – MSW, prokuratury, sądów, urzędów państwowych, 4 oddziały rejonowe milicji, z których skradziono 1200 jednostek broni palnej oraz wojskową część MSW. Pożary zgaszono dopiero nad ranem, a ostatni wymieniony budynek palił się do wieczora, ponieważ istaniało niebezpieczeństwo gaszenia pożaru przez wybuchające od czasu do czasu naboje w składzie broni przy ul. Stryjskiej. Najbardziej szkoda budynków MSW i prokuratury, ponieważ zabytkowych wnętrz i witraży już nikt nie odnowi.

  Jeśli chodzi o sytuację w mieście – burmistrz Lwowa A. Sadowy zachęca przedsiębiorstwa do wzmocnienia ochrony, a ludzi do zachowania zimnej krwi. Ale czy to realne? Kiedy w całym mieście żaden milicjant nie przyszedł do pracy, nie pracuje prokuratura czy sąd, nawet linia 102 (milicja), a państwo już wstrzymało wszelkie finansowanie? Chociaż z innej strony – wszystko logiczne. Lwowski milicjant nie ma gdzie pracować, a kijowski urzędnik nie może wypełniać swych funkcji w zajętym budynku. Ale czy ma to obchodzić obywatela? Każdy człowiek chce spokojnie pracować, nie bać się wyjść na ulicę i nie przeżywać, że jego mienie zostanie zniszczone.

  I nie chodzi tu o podtrzymanie jakiejkolwiek władzy. Napisany przeze mnie poprzedni artykuł wywołał burzę dyskusji. Od razu mówię – nie podtrzymuję władzy. Ani teraźniejszej, ani alternatywnej, którą nam proponują. Na miejsce teraźniejszej nie przyjdzie nikt lepszy, a dla mnie i każdego zwykłego obywatela od tego, kto siedzi na górze, nic się nie zmieni. Chcemy przedterminowych wyborów – myślę, że są realne, jeżeli już prezydent Janukowycz chce prowadzić rozmowy. Ale co dalej? Czy od razu dostaniemy pracę i europejską wypłatę? Wątpię. A tego właśnie chcemy, stojąc na Euromajdanie. Tu trzeba zmiany systemu i chociaż jednej mądrej głowy.

  Taki sam scenariusz jak we Lwowie odbywa się teraz w 10 województwach, czyli prawie połowie Ukrainy. Z tą różnicą, że naszego burmistrza nikt nie stawiał na kolana, nie bił, nie rzucał w niego jajami i nie przykuwał do sceny aby podał się do dymisji, tak jak to było w województwie czerniowieckim czy wołyńskim.

  Odpowiedzialność za zaistniałą sytuację przyjęła lwowska obwodowa administracja i rada narodowa, która wymaga, aby wszystkie urzędy podporządkowały się jej zwierzchnictwu. Na czele tych dwóch oragnizacji stoi Petro Kołodij, deputowany partii Swoboda. Deklarowanym głównym zadaniem ww. rady jest utrzymanie porządku w województwie lwowskim, pomoc w odprawie aktywistów do Kijowa i zabezpieczenie kijowskiego Majdanu wszystkimi niezbędnymi rzeczami.

  Dwie trasy do Polski są zablokowane – nie ma dojazdu do Medyki i Korczowej. Z jakiego powodu, nie wiadomo. Trasę Kijów – Czop też zablokowano. Wszelkie podjazdy do Kijowa są zamknięte, a poruszanie się po stolicy jest mocno utrudnione.

  Według oficjalnej statystyki w Kijowie ok. 800 osób jest rannych i przebywa w szpitalach oraz 28 zabitych, w tym 10 pracowników MSW. Janukowycz obarcza winą opozycję, która wzywała ludzi do broni, a opozycja Janukowycza, który „ostro złamał prawa Ukraińców”. I tu kółko się zamyka. Wniosek? A nie ma. Jedni obarczają winą innych, czyli wszystko jak zawsze, a ludzie sami sobie rzepkę skrobią podczas rewolucji. I tak to wygląda.

  To, co się dzieje, nie obchodzi nikogo z rządzących. I obywatel jest nikomu niepotrzebny. MSW przygotowuje akcje antyterorystyczne, poszkodowanych jest 6 dziennikarzy, 342 bojówkarzy MSW przebywa w szpitalu, a 3 rannych nie ukończyło 18 lat. Oto oficjalna statystyka wydarzeń w Kijowie. I tu kończy się sens wszelkich protestów i akcji. Nic nie jest warte więcej niż życie ludzkie. Ten sam protestujący czy ten sam członek Berkutu był czyimś ojcem, bratem czy synem. A czy coś jest ważniejsze od życia ludzkiego?

  Księża różnych wyznań i różnej wiary modlą się w imię pokoju w centrum wydarzeń w Kijowie. Czy apogeum już nastpiło? Nie wiadomo. Co będzie dalej? Nie wiadomo. Czy domówi się między sobą władza z opozycją? Nie wiadomo. Bardzo dużo niewiadomych w tej sytuacji. Gdzie są nazwiska przewodniczących oddających rozkazy? Gdzie są cyfry, które przedstawiają realne wydarzenia? Nie wiadomo. Kto z tego najbardziej skorzysta, bo że obywatel, mocno watpię. Jeszcze nie wiadomo. Na Ukrainie za zniszczenie cudzego mienia istnieje kryminalna odpowiedzialność, której jeszcze nikt nie odmienił. To tak do słowa dla tych, którzy myślą, że można bezkarnie coś ukraść, zniszczyć, spalić czy po prostu zabrać.

  W ciągu ostatnich miesięcy wyłonił się pośród Majdanu jeden bardzo niebezpieczny nurt – Prawy Sektor – grupujący w sobie nacjonalistyczne organizacje zachodniej Ukrainy.

  To oni oficjalnie uznali, że są głównymi inicjatorami zdobycia rządowych budynków w Kijowie. Czy ogranizacja zrzeszająca takie grupy jak „Patriota Ukrainy”, Socjal – Narodowe Stowarzyszenie, WZ „Tryzub” im. S. Bandery, kijowską organizację „Biały mołot”, UNA-UNSO i „Wolę” mogą być bezpieczne? Czy normalnym dążeniem do Europy są media http://banderivets.org.ua? A jest to oficjalna strona Prawego Sektoru, który niestety rozszerza swoją działalność. I kto jest głównym jego przewodniczącym, też nie wiadomo.

  Na razie poruszanie się po Lwowie jest niebezpieczne. Mogą rzucać kamieniami w samochód, mogą okraść na ulicy czy po prostu zagrodzić drogę lub spalić auto. Gorąca linia miasta Lwowa działa całodobowo. A czy mają sens jakiekolwiek skargi, jeśli urzędy nie pracują? Coraz więcej niewiadomych. I nie wiadomo, co dalej robić…

  Turyści obawiają się przyjeżdżać do Lwowa, rodzice boją się posyłać dzieci do szkoły, bo mer miasta radzi, aby nie wypuszczać je same na ulice, tylko odprowadzać, a w internecie coraz więcej listów i wezwań do broni.

  Życzę Państwu przede wszystkim spokoju. Będziemy dalej wspólnie śledzić wydarzenia na Ukrainie. Chciałoby się powiedzieć jakoś standartowo – mam nadzieję, że wszystko wróci do normy czy coś w tym stylu. Ale na razie – nie wiem, na co mieć nadzieję…

  ________________________________

  Autorka jest redaktorem naczelnym Radia Lwów

  Maria Pyż, Lwów

  Aktualizacja 20 lutego 2014 (16:25)

  Ps. Z tego co piszę Pani Maria wynika, że obecnie Ukraina trochę przypomina polskie Bieszczady AD 1946, 1947, 1948. Gdzie raz rządziło LWP, raz UPA, a raz WIN. A najbiedniejszy w tym wszystkim był zwykły mieszkaniec. Oczywiście współczuje Pani Marii i Polakom żyjącym nie tylko we Lwowie, ale w całej Ukrainie.

  Proszę – oto co Germańce wyprawiaja na Ukrainie: W Kijowie walczy obca armia. Dzisiaj rzucono wyzwanie całemu światu ruskiemu. Szef parlamentu krymskiego mówi: w Kijowie działa pięciotysięczna zagraniczna armia. W centrum Kijowa działa zagraniczna armia złożona z 5 tysięcy, gotowych iść pod kule, bojowców, powiedział szef parlamentu Krymu, Władimir Konstantinow. Jego słowa cytuje agencja „Interfax”: „W centrum miasta jest faktycznie zagraniczna armia ze świetnie przeszkolonych, odważnych, dobrze opłacanych i liczba tej armii, według naszych danych, około 5 tysięcy ludzi”-powiedział Konstantinow. Przy tym, według niego, całkowita mobilizacja może sięgnąć 10 tysięcy ludzi, połowa z nich gotowa iść pod kule. Konstantinow powiedział także, że dzisiaj jest, faktycznie, rzucone wyzwanie całemu światu ruskiemu a Ukraina to jest, po prostu, etap w tej wojnie.
  Za: http://3rm.info/43615-segodnya-broshen-vyzov-vsemu-russkomu-miru-glava-parlamenta-kryma-v-kieve-deystvuet-pyatitysyachnaya-inostrannaya-armiya.html

  Ukraina ma kilkadziesiąt milionów obywateli… Ich wola jest decydująca. Będą chcieli Janukowycza to go sobie zostawią, będą chcieli opcję pro UE to sobie ich posadzą na tronie… Nam nic do tego.. Tyle co współczuć że giną ludzie i mieć żal za te środowiska na Majdanie które są Polsce nieprzychylne, ale to ICH państwo… Natomiast my mamy co robić u siebie w kraju i nie powinniśmy się angażować w coś czego na dzień dzisiejszy nikt nie jest pewien i nawet nie potrafi nazwać. Na Majdanie działają sobie co najmniej 3 stronnictwa… dlatego tzw. “opozycja” ktorą nazywam opcją niemiecką z ramienia UE (czyli herrr Kliczko i spółka) nie kontroluje w żaden sposób tego co się dzieje a wykorzystują tłum dla własnych korzyści http://odyssynlaertesa.wordpress.com/2014/01/25/cynik9-czy-europie-grozi-wiosna-ludow-sytuacja-na-ukrainie-z-ustawa-o-bratniej-pomocy-w-tle/ Piłka jest i pozostanie po stronie Ukrainy oby wyszła z tego przyjaźnie nastawiona do Polski władza…

  PS. Wpychając tam swoje łapy polscy politycy postępują po pierwsze niemoralnie po drugie nierozważnie. Jeżeli bowiem sytuacja na Ukrainie rozwinie się niekorzystnie dla jej obywateli to współodpowiedzialność za “zły stan” spadnie również na tych obcych, którzy dokazywali na Majdanie, czyli również na nas – a to już konkretna pożywka dla wrogich Polsce środowisk nacjonalistycznych kultywujących tradycje UPA i Stiepana Bandery. Naszym politykom najlepiej by było “kury szczać prowadzać”. Banda kretynów, do tego bardzo kosztowna.

  0
 40. Powstańcy z Majdanu odrzucili “porozumienie Sikorskiego” z mordercą Janukowyczem. W chwili obecnej modlą się aby Pan Bóg zbawił Ukrainę – determinacja… plac pełen rozmodlonych ludzi. Kozacy do jutra chcą powiesić Janukowycza, oligarchów., było w TV, nasi mają też pietra, nowa Wiosna Ludów na horyzoncie.

  0
 41. Avatar Max Otto von Stirlitz

  Mr. Krzywousty.
  .
  Nie bylo i nie ma do dzis zadnych kompromisöw przy okraglym stole. Siejesz propagande , a juz myslalem, ze nastapilo cudowne nawröcenie i wstapiles na sciezke jasnej strony Mocy.
  😎
  Tacy jak ty musza umrzec zabierajac ” wlasna historie ” do piachu.
  .
  Max Otto von Stirlitz.
  .

  0
 42. Jezeli merker – przejmnie pol Ukrainy, to putin jest przegranym…rozumie gdyby ten rozbior – dotyczyl Polski – to, bylby udciwy podzial, ale w tym momencie merkar ma Polske i pol Ukrainy…i
  jest coraz blizej Moskwy .

  0
 43. “To nie jest żaden kompromis. Zwycięstwo będzie wtedy, gdy Janukowycz wyląduje w więzieniu”. Komorowski i Sikorski nie omamią Ukraińców rzekomym sukcesem. Majdan czuwa!

  Protestujący w Kijowie nie uznają za zwycięstwo porozumienia zawartego między rządem a opozycją. Deklarują, że będą stać na Majdanie do ustąpienia prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Niektórzy liczą, że trafi on do więzienia.

  Michaił powiedział PAP, że zawarty kompromis jest nic niewart ze względu na niską wiarygodność prezydenta Ukrainy, który już nieraz łamał zawarte wcześniej umowy.

  Janukowycz kłamie. Rewolucja trwa dalej. Potrzebujemy teraz wsparcia finansowego, by zaopatrzyć się w broń

  – wyjaśnił Michaił.

  Wtóruje mu Wiktor, przedsiębiorca z Równego.

  To nie jest żaden kompromis. Zwycięstwo będzie wtedy, gdy Janukowycz wyląduje w więzieniu. Majdan będzie stał do końca

  – podkreślił.

  Jego zdaniem protestujący powinni pozostać na głównym placu Kijowa aż do zakończenia liczenia głosów w przedterminowych wyborach prezydenckich (zgodnie z piątkowym porozumieniem do wyborów ma dojść niezwłocznie po zmianie konstytucji, a najpóźniej w grudniu 2014 roku).

  Wytrzymaliśmy na Majdanie już trzy miesiące. Możemy stać dalej nawet pół roku

  – dodał.

  Pytany o przegłosowaną przez ukraiński parlament ustawę umożliwiającą uwolnienie znajdującej się w więzieniu byłej premier Julii Tymoszenko Wiktor ocenił, że to dobry gest, który ma jednak większe znaczenie wyłącznie dla jej zwolenników.

  Negatywne zdanie na temat piątkowego porozumienia ma również Roman z zachodniej Ukrainy.

  Nikt nie chce takich kompromisów. Opozycja nie może powiedzieć, że to zwycięstwo. W Kijowie zginęli ludzie

  – zauważył.

  Jak zaznaczył, na Majdan Niepodległości wciąż przyjeżdżają kolejni ludzie, którzy chcą wziąć udział w antyrządowych protestach.

  Wciąż musimy być gotowi na odparcie szturmu

  – dodał.

  Ukraińcy nadal czekają na upragnioną wolność. Majdan nie zasypia!

  Piątkowe porozumienie ukraiński prezydent podpisał z liderami opozycji: Arsenijem Jaceniukiem, Witalijem Kliczką i Ołehem Tiahnybokiem w obecności szefów dyplomacji Polski i Niemiec, Radosława Sikorskiego i Franka-Waltera Steinmeiera. Nocne rozmowy ministrów z Janukowyczem i opozycją trwały ponad dziewięć godzin.

  W porozumieniu przewidziano przywrócenie w ciągu 48 godzin konstytucji z 2004 roku, powołanie rządu koalicyjnego w ciągu 10 dni oraz wcześniejsze wybory prezydenckie. Kolejnym krokiem ma być opracowanie nowej konstytucji, która “zrównoważy kompetencje prezydenta, rządu i parlamentu”; reforma konstytucyjna ma być zakończona we wrześniu 2014 roku.

  Mimo, że zarówno minister Sikorski, jak i prezydent Komorowski, zapewniają o sukcesie dzisiejszego kompromisu, na twarzach Ukraińców nie widać ani radości, ani ulgi.

  CZYTAJ TAKŻE:

  Komorowski chwali Sikorskiego: “Ostre słowa, ale ważne że skuteczne”. Teraz namawia Ukraińców do nie naciskania na szybkie odejście Janukowycza

  Sikorski z dumą o ukraińskim kompromisie: “Więcej uzyskać się nie dało. Radykalna szarża może bardzo źle się skończyć”

  ZOBACZ TRANSMISJĘ NA ŻYWO TRANSMISJA

  Espreso TV – LIVE

  https://www.savetubevideo.com/?v=Y_LFrMcoEm4

  0
 44. a o to porozumienie Sikorskiego. smiech na sali. Cytuje: “Apeluję do Ukraińców, by dać szansę zawartemu porozumieniu”. czyli to wciaz nic pewnego. wracajac do tytulu tekstu Pana Tomasza Parola, to przekonalbym strony do porozumienia do czasu zakonczenia Olimpiady, a potem pokazal Sikorskiemu, ze jest cieniasem i pionkiem w calej rozgrywce.

  0
 45. Dzięki paktowi Merkel – Putin, pod którym formalnie człowiek Putina nie złożył podpisu, a którego gębą medialną stał się figurant Sikorski (straszący pod kamery wojskiem i utratą życia) ten sam Parlament który dopuścił do dyktatu Janukowicza, uzależnienia od Rosji i rozlewu krwi otrzymał teraz zwiększone uprawnienia dzięki powrotowi do Konstytucji 2004, a banderowcy otrzymali władzę w państwie. Jak teraz Ukraińcom reformy nie wyjdą, znów poleje się krew czy nastąpi rozpad kraju będą winni przede wszystkim Polacy (dzięki Sikorskiemu), banderowcy pierwsi nas za to rozliczą, a Putin powie: właśnie dlatego Rosja tego nie akceptowała takiego bandyckiego układu. Ba, pomimo, że ten pakt tymczasowy jest pod dyktando Putina (Janukowicz go podpisał dopiero po przybyciu wysłannika z Moskwy) to Rosja jako jedyna nie ma związanych rąk. Janukowicz też zresztą nie jeśli Majdan kontraktu nie dotrzyma. A już nie dotrzymał, bo miał zdać natychmiast wszelką broń i się rozejść. Rozszedł się? Zdał?

  0
 46. Pingback: Murzyn swoje zrobił, murzyn może odejść! Czas na “scenariusz grecki” dla Ukrainy. Co zrobi Putin? | Odys Syn Laertesa

 47. To wzruszające, że niewolnicy zbrodniczej żydobolszewii i jej złodziejskiego miotu z Polski wspierają walkę o wolność na Ukrainie. Chcemy zbawiać świat a sami nie potrafimy stać na własnych nogach. Z tłumu ukraińskich rewolucjonistów ktoś krzyczy, że Przemyśl jest ukraiński, ale ten kto to usłyszy i głośno wyrazi swój niepokój to „ruski agent”. I to jest właśnie miarą tego co zrobił z polaków bolszewicki komunizm a następnie będący jego kontynuacją komunizm z ludzką twarzą. Są eksponowane niestety tylko niektóre zdjęcia w “polskiej” polskojęzycznej prasie, merdiach. Te które dla Polaków są nie do przełknięcia nie są pokazywane. Takim jest zdjęcie flag które trzymają strażnicy przed parlamentem ukraińskim. Jedna jest sino – żółta i równie ważna czerwono czarna banderowska. Wymowa tego jest jednoznaczna. Kolory flagi banderowskiej: czerwony oznacza śmierć i pożogę wrogom w tym Lachiw, a czarna barwa to załatwienie sprawy czyli pogorzelisko.Ludzie którzy żyją w Polsce i uciekli spod banderowskiego ukraińskiego noża, mordowani tylko dlatego, że byli Polakami, nie są w stanie zapomnieć co taka flaga oznacza. Kolor flagi to deklaracja ideowa. A deklaracja ideowa banderowców to głównie tak dawniej, tak i teraz to “smer’t Lacham”. Dziękuję postoję! A co do żydowskiej uwolnionej złodziejki: “Ukraiński parlament przegłosował ustawę zwalniającą Julię Tymoszenko z więzienia. Londyńscy bukmacherzy przyjmują zakłady jak szybko wyzdrowieje i czemu stanie się to zaraz po przekroczeniu bramy zakładu penitencjarnego.” W majestacie jewropejskich standardów wypuszcza się przestępcę skazanego prawomocnym wyrokiem niezależnego sądu ( to u nas niby bardziej niezależne?); taki standard tym czynem przyjął ukraiński parlament..Miejsce złodziejki jak i Pawlaka dodam jest w wiezieniu. Powinni ją powiesić w tym szpitalu.

  0
 48. Janukowicz złożył dymisję i nie jest już Prezydentem Ukrainy.

  Pełniącym obowiązki Prezydenta Ukrainy jest teraz obecny (od dzisiaj) Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy, lider Bloku Julii Tymoszenko i partii Batkiwszczyna oraz były Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Jak najszybciej musi ogłosić wybory prezydenckie (w ciągu 60) dni. Komentatorzy są zgodni, że nowym Prezydentem Ukrainy zostanie Julia Tymoszenko. Ostatnie informacje są sprzeczne odnośnie pobytu Janukowicza. Nie wiadomo na pewno czy żyje, choć są plotki, że chce odbudować swoją władzę w oparciu o wschód.

  Rosja wysłała na Ukrainę swojego obserwatora. Szef komisji spraw zagranicznych Rady Federacji Michaił Margiełow wyjechał do Charkowa, gdzie weźmie udział w zjeździe zwolenników Wiktora Janukowycza.
  Margiełow przed wyjazdem na Ukrainę powiedział agencji Interfax, że do Charkowa jedzie z polecenia przewodniczącej Rady Federacji Walentiny Matwijenko.

  Komentatorzy przypominają, że Michaił Margiełow należy do grona zaufanych współpracowników Władimira Putina. W przeszłości był związany z radzieckimi i rosyjskimi służbami bezpieczeństwa. Komentatorzy podkreślają też, że obecność rosyjskiego obserwatora na zjeździe w Charkowie oznacza, że Kreml bardzo poważnie traktuje wydarzenia na Ukrainie.

  0
  • Pospolita złodziejka, zleceniodawczyni morderstwa, etc…lecz jewrejka prezydentką a raczej prezydętką JEWROUKRAINY. Jaki jednak ten naród? ukraiński głupi i odmóżdżony, coś jak polski?

   0
  • Janukowycz wycofuje się z deklaracji ustąpienia z urzędu. Domaga się gwarancji bezpieczeństwa. Sytuacja na Ukrainie zmienia się z godziny na godziny. Coraz większy sprzeciw Ukraińców wobec podpisanego wczoraj porozumienia. Majdan żąda natychmiastowej dymisji Janukowycza, który wczoraj w nocy wyleciał z Kijowa. Rada Najwyższa zebrała się rano i podjęła szereg ważnych decyzji. Przywróciła konstytucję z 2004 roku i zdecydowała o uwolnieniu Julii Tymoszenko. 14:30 Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz wycofuje się ze swych deklaracji ustąpienia z urzędu i domaga się gwarancji bezpieczeństwa – napisała na Facebooku deputowana ukraińskiej opozycji Ołeksandra Kużel. 13:53 Sprzeczne doniesienia w sprawie Julli Tymoszenko. Agencja Associated Press, która pierwsza podawała wiadomość o wyjściu byłej premier z kolonii karnej w Charkowie, wycofała swoją depeszę. Chwilę po AP o wyjściu Tymoszenko informowały ukraińskie media niezależne, według których jest ona już w drodze do Kijowa.

   13:47 Doradczyni prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza Hanna Herman zaprzeczyła pogłoskom, jakoby podał się on do dymisji. Wcześniej taką informację przekazał w parlamencie w Kijowie opozycyjny deputowany Wiaczesław Kyryłenko.

   13:47 Pojawiła się informacja, że Wiktor Janukowycz, były już szef Rady Najwyższej Wołodymyr Rybak oraz szef administracji prezydenta Andrij Klujew są jednej w miejscowości koło Charkowa przy granicy z Rosją.

   13:47 Oddziały Narodowej Samoobrony kontrolują dzielnicę rządową w Kijowie. Zarówno siedziba prezydenta w tej dzielnicy, jak i jego rezydencja pod Kijowem wyglądają na opuszczone. Wczoraj pojawiły się informacje, że Janukowycz wywiózł stamtąd wszystkie cenne rzeczy i dokumenty.

   13:43 Strona internetowa prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza jest niedostępna od co najmniej godziny. Nie wiadomo, gdzie jest sam. Janukowycz.

   13:40 Julia Tymoszenko jedzie do Kijowa – informują niezależne ukraińskie media. http://wpolityce.pl/wydarzenia/74870-janukowycz-opuscil-stolice-demonstranci-przejeli-kontrole-nad-budynkiem-administracji-transmisja-z-kijowa

   0
  • Zachodnie media szacują, że w czasie pełnienia funkcji publicznych Timoszenko zwiększyła swój majątek nawet do 11 miliardów dolarów – chyba nie z pensji premiera Ukrainy?…widać una bardzo i to bardzo “zapobiegliwa?, “zaradna” i za razem oszczędna, coś jak u nas, Rosji i innych żydopokomuszych krajach.

   0
   • Przecież kryminalistka Tymoszenko ledwo już dychała, taka ciężko chora, prawie umierająca biedaczka była, a teraz stanie się nowy cud ! no, to tym tępym Ukraińcom tyle się zmieni, że nic się nie zmieni. Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek/Ukraińca na jewrejkę złodziejkę.

    0
    • Tymoszenko na prezydenta to jednak tragiczny chichot historii i tym bardziej niepotrzebna śmierć tych wszystkich ludzi, którzy tam zginęli. Tymoszenko to nie Havel, lecz jak najbardziej rzeczywisty i prawdziwy ukraińska oligarcha.

     0
     • Krótki rys historyczny. Wybrali złodziejkę, obalili złodziejkę, wybrali złodzieja , który wsadził złodziejkę do pierdla, obalili (?) złodzieja. Wypuścili złodziejkę…Hihihi !!!! tak u żydków się dzieje przed ich KOŃCEM !! MASSADA się zbliża !!!

      0
    • Tylko jedna uwaga do Massada-:)) Tam parch zelota powiedział rzymskiemu generałowi(mniej więcej tak); “zostaw żydów samych, to sami si wymordują, dlatego aby przetrwać, zawsze muszą mieć wrogów”. A jakby nie patrzeć, to wrogów oni mają bez liku, tylko, że wrogowie nie mają jaj, bo płaczą, przeklinają, żałują, etc, etc od prawie setek lat(patrz Polska np.), a w sumie robią ciągle to samo, czyli fizycznie nic a inaczej; to wchodzą bez masła do tylko tylko po to, aby za par lat znów zacząć drzeć szaty i przeklinać. Wiec nie wiem, czy Massada(aktualnie to jest Mosada) się uda, ale czemu nie-:))).

     0
   • Avatar Imię (Wymagane)

    Ty antysemicki kurwysynu obś zdechł jak ostatni olany lump. Tego ci zyczę

    0
 49. To nie Europa Środ.-Wsch. potrzebuje Unii!!! TO UNIA POTRZEBUJE NAS!! JEWROUNIA jest już ZDEGENEROWANA! ZDEGENEROWANE są jej społeczeństwa, są niewykształcone i głęboko zdemoralizowane! Tam panuje genderyzm i terror pederastów, lesb i reszty zboczeńców! Tam proces gnilny objął już wszystkie dziedziny życia! Tam nie ma żadnych perspektyw, te państwa i społeczeństwa się WYPALIŁY I ZACZYNAJĄ GNIĆ i POTWORNIE ŚMIERDZIEĆ! Te państwa skonsumowały wszystko i teraz szukają sobie nowego żerowiska i dlatego skierowały swoją ekonomiczną agresję na naszą część Europy! Dlatego ich planem jest SKOLONIZOWANIE NASZEJ CZĘŚCI EUROPY bogatej w surowce, włącznie z Rosją! Dlatego tak bardzo starają się przypodobać Putinowi i nie drażnić go, bo chcą dostępu do surowców Rosji i nie będą się broniły przed ponownym poświęceniem nas w pertraktacjach z Rosją! Sikorski pojechał obłaskawić Putina i zmusić Majdan do uległości i ustępstw! USA – Rosja- stara JEWROUnia mają umowę: wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych …. stref wpływów! A tu nagle LUDNOŚĆ MAJDANU POKRZYŻOWAŁA IM PLANY I CHWAŁA IM ZA TEN HEROIZM! MUSIMY STWORZYĆ NASZĄ UNIĘ! To my mamy szanse na stworzenie Europy naszych marzeń! Wolnej, demokratycznej, opartej na unii państw wspólnot narodowych i na wartościach CHRZEŚCIJAŃSKICH a nie na zdegenerowanym i wykoślawionym pojęciu wolności człowieka! TO NASZA CZĘŚĆ EUROPY STANĘŁA PRZED HISTORYCZNĄ SZANSĄ! WYKORZYSTAJMY TO! UKRAINO, MAIDANIE nie walcz o członkostwo w JEWROUE – WALCZ O SWĄ WOLNOŚĆ!!! Europa zjadła już własny ogon. Kolorowi robią co chcą – polskim przykładem meczet na Ochocie, Breivik chce nowszej play-station, pederaści, lesby i reszta zboczeńców, dewiantów, czyli 2% populacji rządzą pozostałymi 98%, media ścigają się które szybciej osiągnie dno, odcinani od korzeni kulturowych ludzie są coraz głupsi, powszechna degrengolada i równia pochyła. Kraje zachowujące mocne korzenie kulturowe i chrześcijańskie z definicji muszą być awangardą Nowej Europy. A przepowiednie mówią, że to Polska właśnie.

  0
 50. Avatar im

  “Oczywiście wiem, że cienias Tusk…” – Tusk to nie jest cienias ani ignorant jak wszyscy twierdzą. Najlepiej świadczy o tym fakt, że nadal robi swoje i nikt mu nie przeszkadza. To, że czasem zaliczy wpadkę gdy go niespodziewanie jakiś dziennikarz zapyta o to co nie trzeba, to dowód na to, że polityka to nie jego profesja. Irytuje mnie zwrot “inteligencja polska” , nie pasuje pierwsze albo drugie, gdyby było inaczej Tusk by już dawno przynajmniej nie rządził. Na koniec pytanie: czy głosowanie w obecnej formie to demokratyczny wybór czy akceptacja SYSTEMU.

  0
  • Avatar Stan W.

   W Polsce politykow jako takich, to nie ma. A cieniasy, to wszyscy przeciwnicy Tuska.

   0
   • Avatar im

    W Polsce jest SYSTEM i Polacy, którzy nie mogą tego rozgryźć – to dlatego głosują na mniejsze lub większe zło, zamiast omijać urny wyborcze i pseudo-polityków.
    Urny wyborcze to znaczone karty – narzędzie tych co je rozdają, my przegrywamy kiedy zaczynamy grać.

    0
   • I Tusk i jego przeciwnicy to straszne cieniasy, to prawda.

    0
 51. Janukowycz: Nie ustąpię, nie opuszczę Ukrainy. Sytuacja jak wtedy, “gdy naziści przejmowali władzę” . Prezydent Wiktor Janukowycz, który po ponad dobie od czasu podpisania porozumienia z opozycją przemówił w ukraińskich mediach, określił sobotnie wydarzenia w kraju mianem “zamachu stanu”. Janukowycza nie ma w Kijowie, a pod jego nieobecność Rada Najwyższa zdominowana przez posłów opozycji postanowiła bez jego zgody wprowadzić w życie uchwałę o przywróceniu konstytucji z 2004 roku. Parlament zdecydował też o natychmiastowym uwolnieniu Julii Tymoszenko. Opozycja zajęła też pałac prezydencki, a zwykłym obywatelom udostępniono teren prywatnej posiadłości prezydenta. Ławrow zadzwonił do szefów dyplomacji Polski, Niemiec i Francji, by ci użyli swoich wpływów i zmusili opozycję do przestrzegania porozumienia z 21 lutego. Prezydent powiedział, że jego samochód został ostrzelany. Nie podał innych szczegółów rzekomego zajścia. Prezydent dodał, że “nie podpisze niczego wspólnie z tymi gangsterami”, którzy “terroryzują” kraj. Janukowycz nazwał protestujących i opozycję “gangsterami” i zapowiedział, że “na razie pozostanie na południowym-wschodzie kraju”. Wszystkie sobotnie decyzje parlamentu zostały podjęte bezprawnie – mówił prezydent. Prezydent powiedział w wywiadzie, że “nie poda się do dymisji i nie opuści Ukrainy”. Wiktor Janukowycz porównuje “przewrót” w kraju do “przejęcia władzy przez nazistów w latach 30-tych” w Niemczech. Wiktor Janukowycz, który w sobotnie popołudnie udzielił wywiadu regionalnej stacji UBR, stwierdził, że na Ukrainie doszło do zamachu stanu.

  0
 52. Avatar Stan W.

  Bardzo mnie bawia podniecajace komentarze i prognozy niektorych uczestnikow dyskusji. Ja wiem, ze nic sie nie dzieje ot tak spontanicznie. Natomiast napewno trzeba to ubrac w odpowiednie szatki. WSZYSCY Panstwo odwroccie glowy w druga strone, czyli na zachod. Tak, tak, na zachod. Tak jak Polske po 1918 roku pchnieto na wschod, a pozniej pozwolono na 1939, pozniej na 1945, tak teraz znowu nas tam chca wpakowac, aby odzyskiwac swoje utracone ziemie. I Polacy jak zwykle daja sie nabierac tak jednym jak i drugim. Sa to sprawy miedzy mocarstwami, ktore polaczone sa od zawsze jakas niewidzialna sila przyciagania. (?) Skoro juz may Polske taka jaka mamy, to za wszelka cene starajmy sie to utrzymac. Jak? Nie dac sie sprowokowac i zaczac dbac o wlasne interesy. A naszym interesem jest miec silne i zjednoczone Panstwo. Daleka droga, co? Niestety, coraz dluzsza…

  0
  • Rosja tak łatwo się nie podda. Nadejdzie moment rozstrzygnięcia geopolitycznej sytuacji Ukrainy. Po olimpiadzie. Z Ukrainy dobiegają obecnie sprzeczne informacje, panuje informacyjny chaos, trudno więc przewidzieć dalszy rozwój wydarzeń. Jedna rzecz jest jednak pewna, sytuacja dziś zaszła o wiele dalej niż przewidywało wczorajsze porozumienie. Okazało się być tylko etapem, a nie finałem tej rozgrywki. Porozumienie na sytuacje na Ukrainie obecnie jednak już nie wpływa w żaden sposób. Ukraińcy nie zgodzili się na okrągły stół, tylko postanowili walczyć do końca. Założenia tego porozumienia były od początku nierealne.Myślenie, że Rosja tak zwyczajnie się podda i machnie ręką na Ukrainę, byłoby naiwne. Po tym pierwszym okresie zamętu, który obecnie ogarnął kraj i nad którym nikt nie panuje, nadejdzie moment w którym będzie musiało dojść do rozstrzygnięcia geopolitycznej sytuacji Ukrainy. To, co widzimy obecnie to jest zmiana na poziomie polityki wewnętrznej. I nic więcej.

   0
   • Pytanie, czy uda się zachować integralność terytorialną Ukrainy. Delegaci zjazdu deputowanych południowo-wschodnich regionów, który odbył się dziś w Charkowie, zadeklarowali, że są gotowi przejąć odpowiedzialność za pełnię władzy w tej części kraju. W zjeździe uczestniczył jako delegat m.in. szef komisji spraw zagranicznych rosyjskiej Dumy, Aleksiej Puszkow. Rosja dąży do podziału Ukrainy? Chyba tak, to walka o Krym i port wojenny, miękkie podbrzusze Rosji.

    0
    • Zachód sam wywołał ten konflikt, aby przejąć trasy przesyłu ropy i gazu. A Rosja o swoje interesy musi dbać, jak każde państwo, oczywiście z wyjątkiem Polski, które swoją postawą względem konfliktu na Ukrainie dba o interesy Niemiec.

     0
 53. Rewolucjoniści ci sami co w 1917 roku. Oficerów izraelskich sił do zadań specjalnych wezwał na Majdan główny rabin Kijowa. Oficer CAHAL-u i jeszcze 300 żydowskich bojowników zostało instruktorami wojskowymi Majdanu nieprzypadkowo. Jak już wcześniej pisaliśmy, około 300 wojskowych z CAHAL-u (armia Izraela) weszło do sztabu obrony „euromajdanu” gdzie na skutek szkolenia i „uczczenie imienia Stwórcy” zostali „jednymi z głównych w skomplikowanym systemie samoobrony Majdanu i barykad na Hrusziewskiego”. W ten sposób organizując „dialog żydów z przyszłą (banderowską) władzą”. Jak się okazało to oni przybyli do stolicy Ukrainy nieprzypadkowo. Wyjaśniło się, że „zaprosił” ich główny rabin Ukrainy Moshe Reuven Asman. 22-23 stycznia główny rabin Ukrainy przebywał w Izraelu gdzie wziął udział w ćwiczeniach „batalionu wojsk do zadań specjalnych”. Przy tym ukraińskie gazety twierdzą, że uczestnicząc w ćwiczeniach, rabin nie tylko wykonywał duchową posługę ale „także zademonstrował całkiem dobre wyniki w strzelaniu”. Na spotkaniu rabina z dowództwem jednostki oficjalnie powiedziano, że gmina żydowska Kijowa bierze na siebie „patronat” nad tym batalionem z którym rabin spędził dwa dni. A sam Asman został uznany za honorowego rabina jednostki. Jak pamiętamy, gwałtowne wzmocnienie bojówkarzy „euromajdanu” miało miejsce w lutym. Ponadto w imieniu społeczności synagogi Brodskiego w Kijowie wezwał on wojskowych z którymi razem mieszkał pod namiotem i brał udział w strzelaniu, żeby przyjechali do ukraińskiej stolicy z „rewizytą”. W ten sposób sprowadzając do Kijowa komandosów izraelskich sił do zadań specjalnych rabin Asman „wzmocnił więzi pomiędzy żydami ukraińskiej diaspory a Izraelem”. „Euromajdan”, naziści żyda Tiahnyboka-Frotmana, tłuszcza żyda Kliczki-Etinzona i zwolennicy żyda Jacieniuka-Bakai, wszyscy byli finansowani przez żydowskich oligarchów i ich zachodnich „partnerów”. Przez cały ten czas szef Syjonistycznego Komitetu Ukrainy, Josif Zisels, i towarzysze, prowadzili kampanię dezinformacyjną o charakterze pro-”euromajdaniarskim” i pro-bojówkarskim wzywając do tego żeby „nie wierzyć bzdurom o banderowcach” (i Zisels jednakże nie łgał ponieważ w rzeczywistości chodziło o żydo-banderowców). Na kampanię agitacyjną, wzywającą do rozlewu krwi, wezwano z Francji syjonistycznego prowokatora Bernarda-Henri Levy.

  0
 54. DLACZEGO NIKT NIE PODA, ŻE JANUKOWICZ UCIEKŁ DO OMANU? Janukowycz wylądował na lotnisku Muscat International Airport w Omanie o godzinie 3:30 czasu polskiego. Najpierw samolot zniknął z radarów w Iranie! Mógł uzupełniać paliwo. Następnie wystartował ponownie i udał się w kierunku Dubaju. Tam prawie przez 1 godzinę krążył przed lotniskiem i nie otrzymując zezwolenia na lądowanie udał się do Omanu aby tam ostatecznie wylądować. Samolot Jankukowycza (AOJ92C) śledziliśmy w serwisie http://www.flightradar24.com. Wcale to nie musi oznaczać, że Janukowicz był na pokładzie tego samolotu, mógł zejść na ląd w Iranie lub polecieć innym samolotem w innym kierunku. W każdym bądź razie Ukraińcy podali ten a nie inny numer lotu AOJ92C, a ten samolot wylądował w Omanie. Jak na razie łżemedia nic o tym nie mówią, zobaczymy gdzie Janukowicz poprosi o azyl. O co w tej mistyfikacji chodzi? Co ustalono wczoraj i dlaczego ucieczka Janukowicza utrzymywana jest w tajemnicy?

  0
 55. Berlin i Paryż ( Fabius wyjechał wcześniej) wypuściły Sikorskiego , żeby chlapnął coś głupiego pod adresem Ukraińców i ten kretyn właśnie to zrobił. Tamci roztropniej milczeli.

  0
  • To teraz wypada zrobić zrzutkę na Ukrainie. Polska jako wiodący kraj w UE daje najwięcej czyli np 10 mld euro a pozostała dwójka po 5. 20 mld na razie wystarczy na ok pół roku. Ponadto Polska jako kraj z najlepszą służbą zdrowia w UE a może i świecie powinna udostępnić swoje szpitale i przychodnie specjalistyczne Ukrainie. W tej dziedzinie mamy ogromne nadwyżki mocy przerobowych. Romantyka rewolucji szybko się skończy i będzie “kasa misiu”.

   0
  • sukces Sikorskiego – ha ha – Janukowicz odleciał w kibini mater i przez telewizor powiedział, że w dupie ma to porozumienie.

   0
  • Sikorski, Tusk, Komorowski- z tymi panami nikt poważnie nie rozmawia w Europie. Oni istnieją tylko dzięki mediom. i ich usłużnym dziennikarzom. W Eur. Zach. życiorys każdego polityka jest znany i prezentowany społeczeństwu – od przedszkola aż do chwili objęcia swego urzędu. Życiorysy te, a także opinie środowiska gdzie żyli skąd pochodzą. A w Polsce ?

   0
  • Zamiast Nobla – Guiness, za najkrócej trwające porozumienie. Kijowski dokument – najkrócej funkcjonująca umowa, sygnowana autorytetem UE…Nobla na razie będzie, jest natomiast Guiness. Do jego księgi wpisane zostanie kijowskie porozumienie, jako najkrócej funkcjonującą umowa, sygnowana autorytetem i powagą Unii Europejskiej. http://wpolityce.pl/artykuly/74917-zamiast-nobla-guiness-za-najkrocej-trwajace-porozumienie-kijowski-dokument-najkrocej-funkcjonujaca-umowa-sygnowana-autorytetem-ue – Bo miejsce menela szpaka jest POd budką z piwem a nie w dyplomacji.

   0
   • Avatar Max Otto von Stirlitz

    Pan Kula Lis 62.
    😎
    Dzis prawdziwych budek z piwem juz nie ma.
    Nie trafil by radek kapec sikorski bo strach nie pozwolil by mu na wejscie do srodka — zrobili by z nosa pedzel i wyniesli na kopach.
    Ostatnia prawdzwa splonela , a resztki przykryl buldozer.
    Czasy sie zmieniaja, wspomnienia juz tylko pozostaly dla tych co przezyli.
    .
    Pozostaje w uszanowamiu
    .
    Max Otto von Stirlitz.

    0
 56. Historia na Ukrainie i jej podział ma mieć oczywiście dalszy ciąg. Konkretnie w Polsce. U nas też już wypracowano dwa obozy nienawiści, przy czym Donaldino i jego cyrk jest postrzegany przez “swoich” jako opcja “proniemiecka” (znaczy “stronnictwo pruskie”), zaś Kaczor przez swoich jako niezłomny obrońca narodowy. W efekcie Polska już jest gotowa do rozdarcia “na pół” (tak naprawdę, to tak 1/3 “narodowa” i 2/3 “prounijne”, chodzi o terytorium, kto by tam liczył jakieś głosy, oczywiście Ziemie Odzyskane oraz Warmia i Mazury należą do “prounijnych”). Teraz tylko trzeba sprowokować zamieszki, najlepiej w okolicach 10 kwietnia, jak już będzie ciepło (być może wyjdą akurat wtedy jakieś nieznane dane o Smoleńsku). Pytanie czy podział pójdzie linią Wisły czy też “prounijni” odpuszczą Warszawę, choć moim zdaniem cała Warszawa będzie w części “prounijnej”, tylko musi być już w miarę gotowy tunel II linii metra pod Wisłą oraz stacje Stadion i Centrum Nauki(jak nie wiesz o co chodzi, to podpowiem – Stadion Narodowy świetnie się nadaje do południowoamerykańskich zastosowań, np. Chile ale nie tylko. A II linia ma tę zaletę, że pod Wisłą się zagłębia, robi takie “U”, które trzeba mocno wentylować, żeby się dwutlenek węgla nie zgromadził. Dalej nie będę Wam tłumaczył, bo…, no bo nie). Na szczęście Islandia nie chce wstępować do Unii, wystarczy jej stowarzyszenie, może tam będzie jakaś przyszłość?

  0
 57. Jak się okazało to oni przybyli do stolicy Ukrainy nieprzypadkowo. Wyjaśniło się, że „zaprosił” ich główny rabin Ukrainy Moshe Reuven Asman. 22-23 stycznia główny rabin Ukrainy przebywał w Izraelu gdzie wziął udział w ćwiczeniach „batalionu wojsk do zadań specjalnych”. Przy tym ukraińskie gazety twierdzą, że uczestnicząc w ćwiczeniach, rabin nie tylko wykonywał duchową posługę ale „także zademonstrował całkiem dobre wyniki w strzelaniu”. Na spotkaniu rabina z dowództwem jednostki oficjalnie powiedziano, że gmina żydowska Kijowa bierze na siebie „patronat” nad tym batalionem z którym rabin spędził dwa dni. A sam Asman został uznany za honorowego rabina jednostki. Jak pamiętamy, gwałtowne wzmocnienie bojówkarzy „euromajdanu” miało miejsce w lutym. Ponadto w imieniu społeczności synagogi Brodskiego w Kijowie wezwał on wojskowych z którymi razem mieszkał pod namiotem i brał udział w strzelaniu, żeby przyjechali do ukraińskiej stolicy z „rewizytą”. W ten sposób sprowadzając do Kijowa komandosów izraelskich sił do zadań specjalnych rabin Asman „wzmocnił więzi pomiędzy żydami ukraińskiej diaspory a Izraelem”. „Euromajdan”, naziści żyda Tiahnyboka-Frotmana, tłuszcza żyda Kliczki-Etinzona i zwolennicy żyda Jacieniuka-Bakai, wszyscy byli finansowani przez żydowskich oligarchów i ich zachodnich „partnerów”. Przez cały ten czas szef Syjonistycznego Komitetu Ukrainy, Josif Zisels, i towarzysze, prowadzili kampanię dezinformacyjną o charakterze pro-”euromajdaniarskim” i pro-bojówkarskim wzywając do tego żeby „nie wierzyć bzdurom o banderowcach” (i Zisels jednakże nie łgał ponieważ w rzeczywistości chodziło o żydo-banderowców). Na kampanię agitacyjną, wzywającą do rozlewu krwi, wezwano z Francji syjonistycznego prowokatora Bernarda-Henri Levy.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rewolucjonisci-sami-1917-2014-02

  0
  • Sytuacja moderowana a tłum manipulowany, nie mam wątpliwości, ale czym układ bardziej skomplikowany tym trudniej go kontrolować. Nie wiemy więc czy historia nie toczy już się własnym nurtem – mimo wielkich interesów i bandy cwaniaków. Moim zdaniem najmniejszym cwaniakiem był Kliczko, dlatego musiał przegrać. Ktoś mocno popracował by mu gębę zrobić.

   0
   • W pewnym kraju ktoś przypłynął motorówka, na Ukrainie Julia przyleciała samolotem. w pewnym kraju naczelny gazety namawiał do zgody ponad podziałami, a inny postawił czarną kreskę, Julia już poprosiła o wybaczenie dla prawej i lewej strony. w jednym i drugim kraju ludzie z dołów zginęły, góra się dogadała co do przejęcia własności bez robienia sobie krzywdy. wspólny mianownik, jak by się nie obrócił d..a zawsze z tyłu dla jednych, splendor, chwała i dostatek zawsze dla tych samych niezależnie jak się mienią w danej chwili. bo tak już jest, naród jest tylko narzędziem do osiągania celów przez górę, jeśli ktoś jeszcze myśli, że ktoś coś odda mając wszystko, od sił militarnych po kasę tym, którzy nie mają nic poza nadzieją, jest niepoprawnym optymistą. w razie wątpliwości spojrzeć na przypadek kraju I-szego. Dowód: Olek już zarobił, wielu zginęło, może nawet rodziny dostana medal po czym wszyscy o nich zapomną. I ten fenomen, złodziejka Julia, która w jednej chwili zdobyła fortunę, a za którą pół świata stawała od lewa po prawo, a Julia w tym czasie spokojnie siedziała i czekała w pierdlu lecząc się i mając opiekę lepszą niż my wszyscy razem wzięci. nie przymierzając, jak u nas internowany “kwiat” opozycji, który w dużej mierze tak de facto bodaj nigdy nią nie był.

    0
 58. Ta ciężko chora złodziejka jedzie na Majdan? Przecież dopiero co nie mogła podnieść się z łóżka i miała jechać do Niemiec na “leczenie” Już nie choruje? wyjazd na leczenie do Niemiec nie jest już potrzebny? Wraca władza, pieniądz wraca, zdrowie już powróciło. Alleluja i do przodu, ustawiać “rodzinę”, jak dawniej. Szkoda mi Ukraińców, bo nie wiedza co czynią. …byłem pewny że pani Julia jest umierająca i te siniaki !!!! Ale jaki polityk “nie odda” życia dla kraju ???!!!!! Wasylisa bez makijażu? bez prysznica prosto na majdan???? :))) się uśmiałem. Moszenka Wasyminalistka będzie startować w wyborach parlamentarnych? to oznacza, że będzie startować przeciwko swoim kolegom z majdanu ;))))))) beka to już jest początek końca opozycji. Za kilka lat Janukowicz będzie wybielony, za niego gaz i ropa była tańsza niż za Tymoszenko, Ukrainę teraz rozkradną tak jak Polskę, teraz cieszcie się i weselcie bo juto będziecie emigrować aby żyło się lepiej. Przykre, że najwięcej do powiedzenia mają tutaj organizacje skrajnie nacjonalistyczne i faszyzujące, Czy nasi politycy widzieli ostatnie napisy na cmentarzu ORLĄT? Wiem, że nie można wszystkich wkładać do jednego garnka ale przykre jest, iż żaden z polskich polityków zaangażowanych w sprawy Ukrainy nie nazwie sprawy po imieniu. Tak sobie myślę, że czas uszczelnić granicę… Przed tym nowym modelem jewroukraińskiej “demokracji”.

  0
 59. Tokiem ich myślenia ukraiński parlament może przegłosować ustawę końca świata. Ciekawe na to ponoć bardzo demokratyczna JewroUnia europejska?

  0
 60. nie robmy tu Euromajdanu. zadnego chaosu. dzisiaj anarchisci tryumfuja, ale jutro moga plakac. i my wcale nie bedziemy sie z tego powodu cieszyli. Ukraincy zachowali sie jak ciemna banda, ktora na oczach swiata poszla po swoje. ale w wielkim swiecie nie ma przypadkow albo to koniec swiata. czekajmy do konca Olimpiady. oby ta hochsztaplerka Tymoszenko nie cieszyla sie dlugo z wolnosci. trzeba przywrocic rownowage.

  0
  • Jest oczywistą oczywistością, że perfidnie skorzystano z Igrzysk Olimpijskich w Soczi, opierając się na doświadczeniach z IO Moskwa ’80, tym bardziej, że na zachodzie nie mieli ochoty ponosić kosztów organizacji w obecnym i przedłużającym się jak wszyscy widzimy okresie problemów z gospodarką..Obezwładniono Rosje i porwano Ukrainę. Może to nawet w tym celu przyznano ruskim Igrzyska. Szkoda tylko Ukraińców którzy zginęli , bo wierchuszka jak zwykle przetrwała w bezpiecznych gabinetach. Widział kto jewreja Kliczkę rzucającego kamieniami , albo w ogóle na barykadzie ? Któregokolwiek z prowodyrów ukraińskiej ruchawki w akcji na Majdanie? Kogo noszono w trumnie po mieście. Jakiegoś przywódcę czy biednego naiwnego, uczciwego Ukraińca? Tymczasem na Ukrainie Rabi wzywają Żydów do opuszczenia Kijowa lub najlepiej wyjechania z Ukrainy. http://www.haaretz.com/jewish-world/jewish-world-news/1.575732

   0
  • Ukraińcy pokazali jedno, daniną krwi można można wywołać strach u największych. Powinniśmy o tym pamietać i przestać się bawić w pokojowe demonstracje jeśli zależy nam na Polsce. Ważnych rzeczy nigdy nie osiąga się lajtowo i bez wysiłku.

   0
   • Robią już podkład pod spotkanie UE, USA i Rosja. Chcą ogłosić coś co już zostało ustalone między oligarchami z tzw. unych UE, Rosji, USA.. i dogadane z nowymi wtykami na Ukrainie. Przeniosą się do Gruzji wkrótce.

    0
   • Izrael świętuje zwycięstwo majdanu. Kolejny sukces Mossadu, główną rolę przy organizowaniu euro majdanu pełnił niejaki Reuven Dinel agent Mossadu. tym razem Ukraina przynajmniej ta biedna Zachodnia pozostanie w kręgu interesów Izraela, bo Wschodniej i Południowej Putin nie odda. Gazeta Jerusalem Post 16 grudnia 2013 pisała o udziale na euro majdanie młodych żydów z organizacji JDC, Hillel i Limmud. Tak zwani pożyteczni głupcy odwalili dobrą robotę. Jarkowi należy się medal za nieświadome zasługi na rzecz ukraińskich oligarchów z izraelskim paszportem. Po dojściu do władzy Putina utracili znaczne wpływy w Rosi więc o Ukrainę walczą jak lwy. Brawo dla agentów Mossadu! Dobra robota. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Żyd Brzeziński już mówi, że wszystkie kraje JEWROUnii powinny się złożyć finansowo na pomoc Ukrainie Potrzeba 160mld Euro.

    0
 61. Jest kilka istotnych dla sprawy “szczegółów” o których media mętnego nurtu milczą, a i inne zachowują się powściągliwie. Dlaczego? Można by np. zaznajomić Polaków za co właściwie została skazana Tymoszenko? Czy za urodę? Otóż Ukraińcy “odpuścili” jej zagrabienie i ulokowanie kwoty 11 mld USD w Europie Zachodniej głównie w Niemczech. Kobiecinka dysponująca prywatną flota samolotów (w tym odrzutowych)zagwarantowała sobie transport uwłaszczonymi ropociągami i gazociągami surowców energetycznych z Rosji za około 20% kontraktu (za co zapłacili Ukraińcy) Dobrze przemyślana sztuczka miała doprowadzić do tego że za kilka lat Bill Gates zawiązywał by Julii jedynie sznurówki do bucików. Sprawa następna to pytanie dość zasadnicze: kto i za czyje pieniądze zorganizował “społeczny sprzeciw Ukraińców”. Czy są to te same siły które operowały w Egipcie, Libii, Syrii czy jakiś nowicjusz? Jest pewnym, że “frukta” zbierze Putin. Trzecie pytanie: Kto jest teraz prawowitą władzą na Ukrainie? Chyba nie ma złudzeń, że z jakimś “wybierakiem” żaden kraj niczego nie podpisze, nie zaciągnie jakichkolwiek zobowiązań. Czy Janukowycza (jakikolwiek on był) można ‘odwołać w głosowaniu jakiejś pośpiesznie zebranej gawiedzi w parlamencie głosującej pod lufą AK 47? Impeachment funkcjonuje w każdym demokratycznym kraju, ale ma pewne procedury. Koniec Kropka. oczywiście w krajach zamieszkałych przez kumate społeczeństwa, role AK 47 spełnia kartka wyborcza. Za 10 miesięcy mogłaby zafunkcjonować na Ukrainie. Co da owe przyśpieszenie? Nic. Bełkot Julki na Majdanie ( jesteście wolnymi ludźmi itp) niczego tam nie zmieni. Sprawa 88 trupów nie jest dla Ukraińców istotna. W Rosji jak i na Ukrainie nie ma kultu zmarłego. Poszoł i charaszo. Chociaż ludzi szkoda. W mojej ocenie Janukowycz zachowywał się po stokroć bardziej przyzwoicie niż duet Juszczenko-Tymoszenko. Nie mam przekonania, że następca będzie Polsce przyjaznym, co wiąże się z poskromieniem nacjonalizmu Ukraińców, i to nacjonalizmu prymitywnego którego emblematem jest pieniek i siekiera .

  0
  • Tam na razie nie widzę ludzi przyzwoitych u władzy albo aspirujących, podobnie jak i Tu. Jeśli ktoś nam przyzwoity przyjdzie do głowy to ledwo go odnajdziemy gdzieś na bocznym torze.

   0
   • Lewica jak i Platforma oraz salon III RP/PRLbis, srają w gacie, gdyż już rozmyślają co z nimi będzie gdy wygra PiS. Co będzie? winni pójdą siedzieć, za współudział w zamachu smoleńskim za zdradę interesów Polski na rzecz Rosji i Niemiec, za wszystkie afery, pójdą siedzieć. Powinni się raczej modlić by w Polsce nie wystąpił wariant ukraiński, bo wtedy czeka ich tylko dół z wapnem!

    0
 62. To że Soczi okazało się niezwykle kosztowną i całkowicie zbędną zabawką dla Rosji to już do Putina i jego otoczenia dotarło. Ciekawe czy dotarło do niego że realny PKB Rosji jest o ponad 30% mniejszy od oficjalnego a inflacja trzy razy wyższa. Dodatkowo Rosja jest tak zależna od eksportu ropy i gazu że pogłębienie spadków ich cen doprowadzi do rozstrojenia całej jej gospodarki. Co wybierze Rosja, czy politycznie niemiłe dla jej władz rezygnacje z odbudowy imperium i odzyskania dawnych rosyjskich obszarów, czy niezwykle kosztowne gospodarczo także dla niej utrzymywanie “stanu równowagi ” na Ukrainie, czy radykalne działania na zachodnich rubieżach. Ponieważ wszystkie zmiany klimatu mogą przetrwać tylko najlepiej przystosowani Polska powinna jak najszybciej przystąpić do odbudowy swojego gospodarczego, demograficznego i obronnego potencjału. A niestety z ekipą Tuska PO – PSL jest to niemożliwe.

  0
 63. Janukowicz i Timoszenko są skorumpowani aż do szpiku kości. Skorumpowani jak nasi tyle że w mniej subtelny sposób! To są złodzieje wykorzystujący pełnione stanowiska publiczne. Cała ukraińska klasa polityczna jest skorumpowana, skorumpowani są urzędnicy administracji publicznej, funkcjonariusze policji i sądownictwa. Instytucje publiczne nie dość że są niewydolne, to działają przeciw dobru wspólnemu. Bodźce stymulujące obecnych “przywódców opozycji” pochodzą od zdegenerowanego, zdemoralizowanego bezkarnością wielkiego biznesu prywatnego. Dlatego w POlskich meNdiach głównego nurtu – TAKI aplauz dla TYMOSZENKO, której “dokonania” jako premier Ukrainy na szczęście MAJDAN dokładnie PAMIĘTA i ceny gazu, paliw za Tymoszenko! Ciekawe czy UNA posiada jakieś – KWITY udowadniające LEGALNOŚĆ zdobytego MAJĄTKU w wysokości 11 miliardów$ jak podaje zachodnia prasa i media?

  0
 64. Solidarność z Wileńszczyzną, a potem z Majdanem! Patologiczna sytuacja, w której wiece “solidarności z Ukrainą” gromadzą w Polsce kilkadziesiąt razy więcej osób niż manifestacje w obronie dyskryminowanych Polaków w Republice Litewskiej, świadczy o głębokim kryzysie naszego narodu. Co więcej – takie narody po prostu nie zasługują na dłuższą metę na niezawisłość polityczną, zaś wielka polityka prędzej czy później wyegzekwuje od takiego narodu swoje niezmienne prawa.

  Wyrazy solidarności, bezinteresowne akty poparcia, podświetlanie pomników i budynków w sino-żółtych barwach – Ukraina może w Polsce liczyć dosłownie na wszystko. „Solidarność z Ukrainą” stała się czymś w rodzaju – albo nawet po prostu zastępczym patriotyzmem, czymś ponad ludzki odruch współczucia dla wszystkich tych, którzy gdziekolwiek na świecie giną i co uznać można za przejaw niesprawiedliwości, która w normalnym człowieku budzi moralny sprzeciw. Całość tu: http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/solidarnosc-z-wilenszczyzna-a-potem-z-majdanem Ps. Obawiam się, że to głos wołającego na puszczy. Teraz cała masa idiotów będzie w Polsce pokazywać jak to się nie solidaryzują i nosić koszulki z Ukraińską flagą (już takich debili we Wrocławiu widziałem).

  0
 65. Avatar don diego de la vega

  Kula Lis 62 !

  Chlopie, chcesz wiedziec czemu w Polsce sama glupota zostala, a ludzi prawych tylko

  1 promil ? Latwe; bo uczciwi woleli wybrac poniewierke po swiecie i nie sluzyc ani nawet

  patrzec na lajdactwo !

  Dlatego wydzierasz sie jak na puszczy ! Kup se troche syropu na struny glosowe !

  0
  • Ledwo obronili się przez Putinem i Janukowyczem, a już organizują we Lwowie wiece przeciwko Polsce, chcą włączyć obecne ziemie w Polsce do ich Ukrainy.

   0
  • Widzisz Zorro, nie masz racji, bo jeśli ja znam kilku tutaj na miejscu to znaczy, że trochę ich zostało. Brakuje jednak u ludzi trzech cech jednocześnie: mądrości, przyzwoitości i odwagi

   0
 66. Rosja może wepchnąć Ukrainę w zaciekłą, niszczycielską i niebezpieczną w skali międzynarodowej wojnę domową. Może pchnąć do secesji Krym i niektóre przemysłowe regiony na wschodzie kraju. Fakt jest taki że Rosja nie pozwoli na utratę dostępu do Morza Czarnego. Zarysowuje się pole sporu pomiędzy radykałami i umiarkowanymi w ramach rewolucji. Prawy Sektor i inni radykałowie chcą delegalizacji Partii Regionów i Partii Komunistycznej oraz nacjonalizacji majątków oligarchów, a parlamentarna opozycja oczywiście tego nie chce. Tu będzie iskrzyć, bo radykałowie chcą rewolucji pełnowymiarowej, a nie tylko pozakonstytucyjnego przewrotu i nowych wyborów w ramach dotychczasowych opcji.

  0
  • Na Krymie wywieszono rosyjską flagę

   W Ker­czu na Kry­mie tłum, mimo sprze­ci­wu władz, pod­czas pro­te­stu zdjął ukra­iń­ską flagę i wy­wie­sił ro­syj­ską. Do ma­ni­fe­sta­cji, idą­cych pod ro­syj­ski­mi fla­ga­mi, do­szło rów­nież w Ode­ssie i Se­wa­sto­po­lu.
   Demonstracja na Krymie Foto: Reuters

   Kercz

   Na wczo­raj­szym wiecu sił pro­ro­syj­skich w Ker­czu za­żą­da­no wy­stą­pie­nia Krymu z Ukra­iny. Mi­li­cja i wła­dze pró­bo­wa­ły po­wstrzy­mać tłum, lecz mimo to wy­wie­sił on ro­syj­ską flagę nad sie­dzi­bą me­ro­stwa. Flaga ukra­iń­ska zo­sta­ła ścią­gnię­ta. Pro­te­stu­ją­cy uczci­li mi­nu­tą mil­cze­nia mi­li­cjan­tów, któ­rzy zgi­ną­li w Ki­jo­wie.

   De­mon­stran­ci krzy­cze­li hasła: “Ber­kut to bo­ha­te­ro­wie!”, “Fa­szyzm nie przej­dzie!”, “Krym chce po­ko­ju”, “Nie dla maj­dan­dau­nów”, “Kercz-Krym! Chce­my do Rosji!”. Wy­szedł do nich mer mia­sta Oleg Osad­czij, lecz zo­stał za­głu­szo­ny okrzy­ka­mi: “Rosja!”.

   W pro­te­ście, we­dług da­nych mi­li­cji, wzię­ło udział ok. ty­siąc osób.

   Se­wa­sto­pol

   Do dużej de­mon­stra­cji do­szło wczo­raj także w Se­wa­sto­po­lu, gdzie sta­cjo­nu­je ro­syj­ska Flota Czer­no­mor­ska. Na cen­tral­nym placu mia­sta ze­bra­ło się 20 tys. osób. Pro­test zo­stał zwo­ła­ny przez or­ga­ni­za­cję “Mi­ting Na­ro­do­wej Woli”. Wśród de­mon­stru­ją­cych do­mi­no­wa­ły flagi ro­syj­skie. Trój­ko­lo­ro­wą flagę po­wie­szo­no też na bu­dyn­ku ad­mi­ni­stra­cji miej­skiej. Merem mia­sta ogło­szo­no oby­wa­te­la Rosji Alek­sie­ja Cza­ło­go.

   Jak wy­ja­śnił szef miej­sco­we­go od­dzia­łu par­tii “Zjed­no­czo­na Ruś” Wła­di­miir Tju­nin Se­wa­sto­pol nie odłą­cza się od Ukra­iny, lecz staje się “sa­mo­rząd­nym mia­stem, po­nie­waż uważa, że na Ukra­nie do­szło do za­ma­chu stanu”. Z kolei lider par­tii Ro­syj­ski Blok i de­pu­to­wa­ny do rady miej­skiej Gien­na­dij Basow ogło­sił, że po­wo­ła­no siły sa­mo­obro­ny.

   – Ban­de­row­ska swo­łocz nad­cią­ga na po­łu­dnio­wy-wschód. Wcze­śniej czy póź­niej, jeśli nie zo­sta­nie po­wstrzy­ma­na, to przyj­dzie po nas. Oni two­rzą tzw. od­dzia­ły sa­mo­obro­ny, które są w isto­cie ban­dyc­ki­mi grup­ka­mi. Na­pa­da­ją ludzi, gra­bią, mor­du­ją, two­rzą na Ukra­inie chaos. Ofi­cjal­nie oświad­czam: za­czy­na­my two­rzyć si­ło­we struk­tu­ry sa­mo­obro­ny – po­wie­dział Basow. Ze­bra­ni od­po­wie­dzia­li grom­kim: “Ura!”.

   Szef Se­wa­sto­pol­skiej Miej­skiej Ad­mi­ni­stra­cji Pań­stwo­wej, Wła­di­mir Jacub, miał pro­ble­my z doj­ściem do głosu. Po­cząt­ko­wo nie chcia­no go w ogóle wpu­ścić na try­bu­nę. W końcu jed­nak prze­mó­wił, wzy­wa­jąc do za­cho­wa­nia spo­ko­ju. Za­ape­lo­wał rów­nież o utrzy­ma­nie jed­no­ści pań­stwa. Re­ak­cją tłumu były okrzy­ki nie­za­do­wo­le­nia.

   Na ko­niec mi­ting zde­cy­do­wał o od­mo­wie prze­ka­zy­wa­nia po­dat­ków do Ki­jo­wa oraz o pod­po­rząd­ko­wa­niu pań­stwo­wej mi­li­cji no­wo­wy­bra­nym wła­dzom mia­sta.

   Ode­ssa

   Rów­nież w Ode­ssie de­mon­stro­wa­no wczo­raj pod fla­ga­mi Rosji oraz ZSRR. Jak po­da­je agne­cja UNIAN, na Placu So­bo­ro­wym ze­bra­ło się ponad 2 tys. prze­ciw­ni­ków eu­ro­in­te­gra­cji Ukra­iny.

   Or­ga­ni­za­tor de­mon­stra­cji, lider or­ga­ni­za­cji Mło­dzi razem Anton Da­wid­czen­ko, we­zwał do wstę­po­wa­nia w sze­re­gi prze­ciw­ni­ków Eu­ro­maj­da­nu.

   0
 67. Kliczko i Jacyniuk a może i ten ten trzeci szybko zostaną spuszczeni do kanału , bo Jarosz i jego bojówki UPO-owskie i banderowskie już chwyciły trop i nie odpuszczą, póki nie przejmą całej władzy na Ukrainie. Trzeba być wyjątkowo ograniczonym intelektualnie,żeby nie widzieć jakie niebezpieczeństwo zawisło nie tylko nad Ukrainą, ale i Polską a nawet Europą. To co wydarzyło się na Ukrainie ma bardziej dramatyczny i ostry przebieg niż miało to miejsce w Niemczech w 1933r, bo tam Hitler przejął władzę w wyniku prawomocnych wyborów parlamentarnych, a tu – hop siup i zdjęto legalnego prezydenta i teraz obwinia się go we wszystkich grzechach tego świata i ściga jak najgorszego przestępcę, a jednocześnie uwalnia się z więzienia prawdziwą kryminalistkę. Coś nieprawdopodobnego – jak nasz rząd mógł w tym wszystkim uczestniczyć. Wstyd i hańba
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/kliczko-znokautowany-na-majdanie-cios-nadszedl-z-prawej-strony/82nhr W tej chwili na tak zwanej zachodniej Ukrainie nie wiadomo kto rządzi (wschodnią i południową będą się starali przejąć Rosjanie). Majdanu naprawdę nikt nie kontroluje i jeżeli np. dostarczono tam ręczne wyrzutnie z pociskami nuklearnymi to dostarczono i nikt ich Majdanowi nie jest w stanie zabrać. Dla nas Polaków sytuacja jest naprawdę bardzo niebezpieczna bo jak zaczną się tam nożowo – siekierowe porachunki i nienawiść do Polaków, to w kierunku granicy polskiej może ruszyć kilka milionów nie tylko z pochodzenia polskich Ukraińców. A dzięki polskim władcom resztki polskiej armii znajdują się w Afganistanie i terenach gdzie kazała UE i NATO.

  0
 68. Avatar Robert

  Jak na razie sie potwierdza, ze to gierki Unii…

  0
 69. Avatar Anna

  Prosi nie wierzcie, że pokazują w środkach masowego przekazu na niezależne ukraińskie i zachodnie kanały. Nam pokazują, że Polska w całości podtrzymuje Banderowców. Prosi rozpłaszczcie oczy! Wspomnijcie, że Bandera niszczył Polaków i naszych dziadów. Teraz z ich czynią bohaterów Ukrainy. W parlamencie przestępcy przyzywają otwarcie do genocidu.

  0
 70. Avatar Anna

  już nikt nie decyduje, EU – TS, ludzie prosto nie chcą nacjonalistów Banderowców !!!

  0
 71. Choć nie z mojej bajki oceniam na trzeźwo, że Putin jest trzeźwiejszy niż wszystkie mądre głowy zachodniej Europy co widać, słychać i czuć. Robi co chce a reszta gapi się i pomrukuje od poniedziałku do piątku. Nie dość, że Polską rządzą skundlone chamy durnie i nieudaczniki to jeszcze takie same nieudaczniki chamy i tumany rządzą UE. Tu i tam to są najgorsze miernoty, tumany i nieudaczniki. Kundle na smyczy obcych państw, służb, korporacji. Te kundle potrafią tylko służyć, aportować, siadać i ujadać na polecenie swojego pana. Powstań narodzie, zerwij kajdany, wsadź do więzień tych zdrajców, kundli i chamy. Tylko tak wolność i godność odzyskamy. Putin wie, że Obama wie, że on Putin ma rację. Dziwię się, że w Polsce przymyka się oczy na to co widać na YouTube: Ukraina jest o połowę biedniejsza niż Polska – skąd ci demonstranci na Majdanie mają wyposażenie (ochraniacze i kamizelki kuloodporne, hełmy) za ok. 2000 dolarów? Der Spiegel podaje, że w skład rządu zamachowców weszli ministrowie z “prawicowo ekstremistycznej” (żeby nie przyznać racji Putinowi i nie napisać: faszystowskiej) partii, która powstała jako “Socjalistyczno-Narodowa Partia Ukrainy”, ale przemianowała się na “Swoboda”, a jej trzyosobowa delegacja przebywała w maju 2013r. w gości frakcji neofaszystowskiej NPD w parlamencie krajowym w Dreźnie, RFN. Ta współtworząca rząd zamachowców “Swoboda” oficjalnie utrzymuje, że ukraińska Dywizja Waffen-SS “Galizien” to nie było nic złego, lecz walka na froncie przeciwko ZSRR, że naród to “wspólnota połączona krwią i duchem” (co wyklucza Rosjan, Tatarów itp.) itd. Faszyści wystawiają kilku ministrów, wicepremiera, Prokuratora Generalnego. Sekretarzem Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, czyli koordynatorem tajnych służb Ukrainy, został Andrij Parubi, który przeszedł od faszystów do Partii Ojczyźnianej J. Timoszenko, a stanowisko dostał, bo na Majdanie wykazał się jako “Komendant”. – w: “Die fatalen Fehler der Regierung in Kiew”, Spiegel Online z 03.03.2014 Władimir Putin nagle uległ przemianie i z męża stanu przeistoczył się niemal w wilkołaka. W mediach trwają dywagacje, że oszalał, ma raka mózgu, a przynajmniej wypomina mu się przeszłość w KGB, jakież to nieeleganckie… Bo jeszcze nie tak dawno, raptem parę miesięcy temu był przyjmowanym na europejskich salonach, zgłoszonym nawet oficjalnie do Pokojowej Nagrody Nobla wybitnym Przywódcą. Czytaj więcej >> http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4812

  0
 72. Kiedy Ukraińcy wydadzą Iwana Rybczuka mieszkającego w Gruszówce i szczycącego się orderami za ludobójstwo na Polakach, mi. in. za przerżnięcie kobiety piłą? Ten człowiek żyje! Został skazany na kilkanaście lat więzienia, wyszedł po kilku, po czym został “bohaterem” Ukrainy i szerzy ukraiński fanatyzm nacjonalistyczny.

  [“Mamusia nie mogła uciekać. Postanowiłem z nią zostać. Jeden z Ukraińców trzymał mnie za rękę, a trzech położyło matkę na ziemi i zaczęło ją przerzynać! Jak bluznęła krew, mama krzyknęła – Wacek uciekaj! – Wyrwałem się tym bandziorom i zacząłem uciekać. Strzelali za mną, ale nie trafili. Twarze ukraińskich morderców , którzy przeżynali mamę piłą, zapamiętałem na całe życie! Wciąż w moich uszach rozbrzmiewa krzyk mordowanej matki. Niektórych ze zbirów zadających jej śmierć w męczarniach rozpoznałem. Jeden z nich Iwan Rybczuk żyje jeszcze i mieszka w Gruszówce. To on przeżynał matkę piłą.” – wspomina Wacław Gąsiorowski]

  0
 73. Avatar Jan

  szacunek dla Tomka, media w Polsce to jest farsa i cała Polska arena polityczna jest komediom rozgrywaną dla tępych europejskich widzów.

  0
 74. zalezy co sie czyta i slucha.wystarczy radiomaryjka i jest dobze.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816