Bez kategorii
Like

Cierpkie Mango TVN

26/01/2013
797 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Cheć dokopania TV Trwam i Ojcu Rydzykowi kosztuje ITI już prawie 100 milionów PLN. To koszty nieudanych inwestycji w religia.tv, Tygodnik Powszechny i Mango, które miały stworzyć imperium lewicowej wiary medialnej. Ale powołania nie można kupić.

0


W maju 2007 roku TVN kupił Telezakupy Mango, małą spółkę z Gdyni, która emitowała swoje programy teleshoppingu m.in. za pośrednictwom TV Trwam. Wyrwanie Mango z ramówki TV Trwam i pozbawienie stacji Ojca Rydzyka części dochodów nie miało ceny.

 

TVN zapłaciła więc astronomiczne 50 milionów PLN za 100% spółki i przeniosła Mango do swojej ramówki. Od tego czasu Mango traci pieniądze, kilka milionów rocznie. Od pięciu lat nazbierało się więc 10 milionów PLN strat. TVN utopiła razem 60 milionów PLN w ten chybiony projekt.

 

Chybiony, ponieważ zakładana docelowa widownia TVN, czyli tzw. "ludzie samodzielnie myślący i wykształceni z dużych miast w przedziale wiekowym 16-49 lat" nie potrzebują Telezakupów Mango. Po pierwsze nie siedzą oni popołudniem przed telewizorem, po drugie mają już obfitą ofertę sklepów internetowych a po trzecie mają inne potrzeby niż artykuły z katalogu Mango.

 

Telezakupy Mango miały za to pewien sens biznesowy na antenie TV Trwam, docierając do widowni starszej, często odizolowanej od większych sieci handlowych, nie używającej internetu, za to oglądającej często telewizję (także w dzień). Ta widownia mogła ewentualnie zainteresować się oferta produktów Mango.

 

Nic dziwnego, że sprzedaż Telezakupów Mango leci na łeb. W 2012 roku spadła o 30% w porównaniu z rokiem 2011. Marne 10 milionów PLN sprzedaży rocznie. TVN nigdy nie zarobi na Mango żadnych pieniędzy.

 

Czasami zacietrzewienie jest złym doradca. Chyba że dokopanie TV Trwam jest – parafrazując pewna reklamę – bezcenne.

 

Klapa Mango pogrąża tylko bardziej bankructwo “religijnego” projektu ITI, opartego na stacji religia.tv i na “Tygodniku Powszechnym”. Projektu który już został zwinięty, o czym obszernie pisaliśmy:

 

monsieurb.nowyekran.pl/post/75300,tvn-zbiera-na-tace

monsieurb.nowyekran.pl/post/45719,iti-daruje-sobie-bonieckiego

monsieurb.nowyekran.pl/post/85267,ksiadz-uwiedzony

monsieurb.nowyekran.pl/post/36199,zakon-ojcow-celebrytow

 

W naszej nieszczęsnej III RP wszystko jest na sprzedaż, ale na szczęście zdarzają się wyjątki od reguły. Takim wyjątkiem jest powołanie.   

 

 

 

Bazar stacji TVN dla ludzi wykształconych z dużych miast w wieku 16 – 49 lat 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758