POLSKA
Like

Chcą protestować w Brukseli i proszą o pomoc

20/05/2015
715 Wyświetlenia
11 Komentarze
1 minut czytania
Chcą protestować w Brukseli i proszą o pomoc

Rodzice dzieci niepełnosprawnych od urodzenia, po licznych, niestety bezskutecznych protestach w Polsce, chcą nagłośnić swoją trudną sytuację na arenie międzynarodowej. Lekceważenie i całkowity brak zainteresowania ze strony rządzących zmusza ich do podjęcia szerszych działań, w tym do zorganizowania pikiety pod Parlamentem Europejskim w Brukseli.

0


 

Żyjemy w XXI wieku, w ponoć cywilizowanym kraju, ale nie dla niepełnosprawnych i ich rodzin, dla nich, dyskryminacja i łamanie podstawowych praw, w tym prawa do godnego życia, to chleb powszedni. Rodzice chcą zasygnalizować też fakt, że państwo polskie w praktyce nie realizuje zapisów ratyfikowanej w 2012 roku Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych. Tworzone są puste przepisy, za którymi nie idą stosowne środki. “Na papierze” wszystko się zgadza, ale praktyka pokazuje, że to wyłącznie działania fasadowe. Głodowe “zasiłki”, wypłacane przez państwo uwłaczają godności człowieka. Np. renta socjalna to obecnie 643zł, za tę kwotę niepełnosprawny ma się usamodzielnić, opłacić rehabilitację, kupić leki i przeżyć. Czy to możliwe? Oczywiście – nie, a w tym czasie, organizowana jest konferencja “Europa bez barier”, gdzie rządzący przy suto zastawionych stołach, dyskutują o prawie niepełnosprawnych do bezproblemowego przemieszczania się po Europie. Za 643zł.


Jeśli chcesz pomóc, kliknij na link niżej:

Zrzutka na protest pod Parlamentem Europejskim w Brukseli, na portalu zrzutka.pl

Bruksela

Inne zapisy autora:

0

Venaida
Venaida

6 publikacje
0 komentarze
 

 1. Avatar Blanka Rudy

  30 tysięcy na występ rozwrzeszczanej niuni, który nie przyniesie efektu, bo Konwencja jest ONZtowska, a nie Unijna? Debilizm.
  A jak nie uzbiera i nie pojedzie, to jak rozliczy otrzymaną kasę? Wyda na wakacje w Tunezji?

  Poza tym połowa artykułu to nonsensy, przekręcenia faktów i oczywiste kłamstwa.

  0
  • Avatar Anna

   Pani Blanko Rudy, co ja mam o Pani pomyśleć po przeczytaniu Pani wpisu?Jest Pani matką chorego dziecka i bardzo,bardzo się dziwię,że Pani jest zdolna wypisywać takie bzdury!Niech Pani sobie wyobrazi,że znam tą “niunie”i wiem,że jest to wspaniała osoba,matka dla swojego niepełnosprawnego dziecka i organizatorka!I to nie Ona tylko MY WSZYSCY,czyli RODZICE I OPIEKUNOWIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI zadecydowalismy o wyjezdzie do Brukseli i zbiórce pieniędzy na ten cel!A co do ewentualnego zwrotu pieniędzy, to uważam,że to juz nie Pani zmartwienie. Treść zawarta w tym artykule jest prawdziwa,bez przekrętów i kłamstw .I dobrze pani o tym wie! Nie wiem w jakim celu szkaluje Pani osobę i artykuł!Zresztą jest Pani znana z takich poczynań!!!!!! Czytałam wiele wpisów w Pani wykonaniu,szkalujących,obrażajacych i kłamliwych!!!!! Niech się w końcu Pani obudzi….!!

   0
  • Avatar aga

   Tak prostaczko wyda na Tunezję i inne ,żeby odpocząć od takiego debila jak ty ….. srającego w własne gniazdo …uważaj i nie ugryź sie w jezor bo zdechniesz od własnego jadu

   0
  • Avatar aga

   Tak prostaczko wyda na Tunezję i inne ,żeby odpocząć od takiego debila jak ty ….. srającego w własne gniazdo …uważaj i nie ugryź sie w jęzor bo zdechniesz od własnego jadu … i z kogo wtedy będziemy się nabijać ?

   0
  • Avatar D.SZ.

   Blanka Rudy wez Ty kobieto wskazujący palec i puknij się nim w głowe tylko tak porządnie to może przestaniesz brednie wypisywać !!!!!

   0
  • Avatar Robert

   Całe szczęście że poseł Plura i pozostali posłowie PE, nie wiedzą że konwencja ONZ nie dotyczy Europejczyków, zwłaszcza tych z Polski 🙂

   “Dziś na posiedzeniu Parlamentu Europejskiego przyjęliśmy rezolucję w sprawie wdrażania w Unii Europejskiej konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.”

   https://www.youtube.com/watch?v=vbOk8Pe7ajY&feature=youtu.be

   Czy to też jest debilizm, tym razem debilizm Marka PLury i pozostałych europosłów? Może czas ich odesłać po nauki do Wrocławia i uświadomić że błądzą? 🙂

   0
 2. O Blanka Rudy ha ha ha ha! Znamy już twoje wpisy i stanowisko i niezły ubaw mamy z ciebie…

  Iwona mocno 3 mam za Was kciuki, życzę powodzenia. Nie mogę już patrzeć jak chore dzieci z całej Polski muszą żebrać – jakkolwiek pięknie i dostojnie – na leki, operacje i ratowanie życia. To musi się zmienić. A protesty i akcje w kraju nikogo już nie ruszają… Jesteś moją osobistą bohaterką, kobietą która mnie inspiruje, którą chcę naśladować. Jesteś Wielkim skarbem.

  0
 3. Blanka Rudy – wpisz w google : zatrudnię hejtera / praca dla hejtera – zobacz ile ofert pracy jest dla Ciebie… No chyba że ty już właśnie pracujesz…

  0
 4. Avatar Anna Sza

  Blanka Rudy, twarz obłudy!! Kobieto, Ty, tylko umiesz oceniać innych,napisz w końcu o sobie!:Niunia” to wspaniala kobieta,matka,organizatorka!!Ty zazdrośnico jedna,zamiast przyłączyć się do matek i opiekunów dzieci niepelnosprawnych to potrafisz tylko szkalować i podsysać nienawiść!!!Zbieramy na wyjazd do Brukseli bo to jedyne wyjście,aby świat sie dowiedzial jak traktowani są w Polsce osoby niepełnosprawne!Cały artykuł jest prawdziwy i dobrze o tym wiesz.A co do rozliczania z pieniędzy to niech Cię o to głowa nie boli!!

  0
 5. Avatar Teresa

  Blanka Rudy ty masz OGROMNY KOMPLEKS ….IWONKI dzielnej odważnej matki.kobiety ,która walczy o wszystkie dzieci niepełnosprawne i ich rodziny….o tobie nikt tak nie powie bo ty zioniesz jadem obłuda i takim pesymizmem przeplatanym wulgarnoscią ,ze aż kobiecie to nie przystoi…dzięki wielkie ze robisz darmową reklamę naszym działaniom…bo wiesz jak to Polacy zawsze działamy na przekór…im więcej w tobie jadu tym więcej osób nas popiera…ale tak to jest gdy nie doswiadcza sie milosci i zrozumienia wsrod najblizszych….bardzo współczuje tej pustki i samotnosci….
  .

  0
 6. Pani Blanko
  Zainteresowałam się Pani osobą śledząc fora dotyczące osób niepełnosprawnych
  Mam pytanie skąd w Pani tyle nienawiści złości jadu ?
  Co Panią kieruje w tej kampanii przeciwko Pani Hartwich ? zazdrość o popularnośc? współzawodnictwo ?
  Poziom Pani określeń DEBILIZM NIUNIA GORZAŁA HALIBUT to klasa ludzi spod budki z piwem w najgorszej dzielnicy Warszawy Jad kapie z Pani wypowiedzi Skąd ta fobia ?
  Może Pani Hartwich jest rozwrzeszczana ale nie jest tak absolutnie obrzydliwie chamska jak Pani Wysmarowała Pani z kolegami donos na stowarzyszenie Mam przyszłość który merytorycznie był nic nie wart i został oddalony a pani dalej prowadzi kampanie nienawiści Musi być Pani biedną zgorzkniałą samotną kobieta która skupiła się na jednym -dowaleniu Pani Hartwich Może powinna Pani skorzystać z pomocy specjalisty TO JEST CHORE WSZEDZIE OBOK WPISOW Hatwich POJAWIA SIE PANI z OBRAZLIWYMI WPISAMI WSPOLCZUJĘ PANI ogromnie Pani życie musi być bardzo puste jeżeli jest skupione tylko na jednej osobie Szkodzi Pani całemu środowisku osób niepełnosprawnych Jak ktoś będzie postrzegał rodziców osob niepełnosprawnych jak przeczyta wpis mamy dziecka NIUNIA GORZAŁA DEBILIZM CO TO ZA POZIOM? Jestem mama sparaliżowanego do urodzenia syna którego karmie myje cewnikuje z padaczka lekooporną Cieszę się ze są takie osoby jak Pani Hartwich KTORE WRZESZCZĄ o pomoc dla naszych dzieci Powinnismy wrzeszcze o prawa dla naszych dzieci
  pozdrawiam serdecznie i proszę nie zazdroscic Pani Harwich tylko sprobowac ja doścignąć w jej pracy i determinacji
  i niech pani pamięta PYCHA IDZIE PRZED UPADKIEM

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816