Artykuły redakcyjne
Like

Burmistrz Bobowej niszczy lokalne media

24/10/2013
1884 Wyświetlenia
3 Komentarze
3 minut czytania
Burmistrz Bobowej niszczy lokalne media

Burmistrz Bobowej (powiat gorlicki, Małopolska) Wacław Ligęza skierował prywatny akt oskarżenia przeciwko lokalnemu dziennikarzowi, Maciejowi Rysiewiczowi, który prowadzi portal “GORLICE I OKOLICE” http://gorliceiokolice.eu/ i jest członkiem redakcji 3obieg.pl

0


Burmistrz Ligęza (który już w przeszłości bezskutecznie usiłował doprowadzić do skazania dziennikarza portalu „Gorlice i Okolice”)  uważa, iż dziennikarz popełnił przestępstwo (sic!), używając pod jego adresem m.in. takich strasznych sformułowań, jak:

„nie chce ludziom pomóc”, „absurd działań bobowskiej administracji samorządowej sięga zenitu”, „aparatczyk”, „bobowski kacyk”, „nieprawdopodobne wprost zadufanie w sobie funkcjonariusza publicznego”, „pompuje balon propagandy sukcesu”, „cenzurowanie życia publicznego, społecznego i kulturalnego w naszej gminie przez urzędującego burmistrza”, „republika kolesi”.

 

 

ligeza_waclaw

Na zdjęciu Burmistrz Wacław Ligęza korzysta z wolności słowa w mediach

 

 

Gdyby gorlicki sąd uznał racje burmistrza Bobowej, dziennikarz mógłby za te słowa nawet trafić do więzienia! Jest to oczywiście jeden z wielu przykładów dość kuriozalnego – by użyć eufemizmu – pojmowania demokracji, wolności słowa i obowiązków sądów powszechnych.

 

 

Zamiast faktycznymi przestępcami sąd gorlicki musi za sprawą samorządowca (!) zajmować się krytyką władzy przez dziennikarza, który tej władzy zarzuca np., że „nie chce ludziom pomóc”.

 

 

Wielka szkoda, że niedawno zmarł Sławomir Mrożek, bo miałby świetny materiał na kolejną sztukę teatralną po obejrzeniu tego procesu karnego w Gorlicach.

 

Przy tej okazji warto przypomnieć wyrok sądu tarnowskiego w podobnej sprawie kilka lat temu, kiedy to radny został przez Sąd Rejonowy uznany za przestępcę (!) za to, że na sesji rady miejskiej powiedział „Lokalna telewizja kablowa jest nieobiektywna”.

 

Miejmy nadzieję, że od tamtych czasów trochę się zmieniło w polskim wymiarze niesprawiedliwości i tym razem sąd gorlicki kierował się będzie po prostu zdrowym rozsądkiem.

 

Jak informuje dr Marek Ciesielczyk (redaktor naczelny gazety “Prawdę Mówiąc” z Powiatu Tarnowskiego) już teraz udział w kolejnej sprawie sądowej w Gorlicach zapowiadają media niezależne z różnych częsci Polski oraz część uczestników ruchu OBURZONYCH (FORP) Pawła Kukiza.

 

Będą też media ogólnopolskie m.in. 3obieg.pl

 

Dokumenty dotyczące oskarżenia publikuje red. Maciej Rysiewicz na swoim portalu http://gorliceiokolice.eu/2013/09/oskarzony-maciej-rysiewicz/ pierwsza rozprawa odbyła się dzisiaj a proces w toku.

 

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758