Bez kategorii
Like

Brytyjscy duchowni przeciw homomałżeństwom

27/12/2012
355 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Katoliccy duchowni w Wielkiej Brytanii stanowczo potępili pomysły rządu, zakładające legalizację „małżeństw” homoseksualnych.

0


   

          Jak podaje brytyjski „The Guardian” głowa Kościoła Katolickiego w Wielkiej Brytanii arcybiskup Vincent Nichols ostro skrytykował pomysły rządu premiera Davida Camerona, według których od roku 2014 związki partnerskie osób tej samej płci miałyby być zrównane w prawach z małżeństwami heteroseksualnymi. W czasie bożonarodzeniowej homilii arcybiskup Nichols stwierdził, że próba realizacji powyższych propozycji to nic innego jak chęć siania moralnego zamętu przy pomocy niedemokratycznych, orwellowskich metod. Arcybiskup podkreślił, iż obecnie rządzący nie mają żadnego społecznego mandatu by forsować tego typu pomysły, zwłaszcza w sytuacji gdy zdecydowana większość Brytyjczyków jest przeciwna legalizacji „małżeństw” homoseksualnych. Według  badań opinii publicznej, przeprowadzonych przez ośrodek Catholic Voices aż 70 procent mieszkańców Wielkiej Brytanii krytycznie odnosi się do zmian proponowanych przez rząd Camerona. Co warte podkreślenia rządowe propozycje spotkały się również z krytyką ze strony kościoła anglikańskiego, a także społeczności muzułmańskiej.
          Stanowisko arcybiskupa Nicholsa zdążyli już oprotestować przedstawiciele środowisk homoseksualnych. Ben Summerskill, lider stowarzyszenia Stonewall- organizacji walczącej z „dyskryminacją” gejów, lesbijek i transseksualistów powiedział: „To bardzo smutne, że w dniu narodzin Jezusa arcybiskup Nichols wykazuje tak niewiele miłosierdzia w stosunku do innych, wszak dzień Bożego Narodzenia jest dniem pokoju i przyjaźni dla wszystkich ludzi. Być może arcybiskup powinien spędzić nieco więcej czasu na studiowaniu Biblii” .

            Swoją drogą ciekaw jestem gdzie w tym sporze można by umiejscowić naszą rodzimą centroprawicę, (a zwłaszcza PiS), która lubi stawiać sobie za wzór brytyjskich konserwatystów z Cameronem na czele. Czy mamy domniemywać iż sojusz z pisowskich radnych z Piotrem Guziałem, burmistrzem Ursynowa, nachalnym lanserem pedalstwa to zapowiedź dalszej partnerskiej współpracy?

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Franco

Endek z krwi i ko

19 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816