HYDE PARK
Like

Brazylijczycy protestują przeciw Mistrzostwom FIFA

18/06/2014
608 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Brazylijczycy protestują przeciw Mistrzostwom FIFA

Na pozór wydaje się to nielogiczne. Kraj w którym chłopcy rodzą się z piłką nożną. Kraj wirtuozów futbolówki takich jak Pele. Kraj wielokrotnych mistrzów świata. Ale oni nie są przeciw futbolowi. Są przeciw marnotrawieniu pieniędzy Narodu.

Polacy już dobrze wiedzą , nie tylko na przykładzie Basenu Narodowego, że zmarnotrawiono olbrzymie pieniądze dla satysfakcji nielicznych kacyków i kombinatorów. Wiadomo że zbudowane obiekty nie tylko nie będą właściwie wykorzystane ale ich utrzymanie pochłaniać będzie kolejne sumy które bardziej potrzebne są na inne cele.

0


 

Brazylijskie protesty rozpoczęły się już przed rokiem, kiedy to odbywała się regionalna impreza piłkarska “Puchar Konfederacji”. Zbudowane obiekty wykorzystuje się więc dwukrotnie. Mimo to koszt ponad 11 miliardów dolarów rozgniewał miliony Brazylijczyków. Są przekonani że zamiast wydawać dużo pieniędzy na stadiony, hotele i itp. których nikt nie będzie używać po MŚ wysokim priorytetem powinny być objęte inne potrzeby.

Wielu zauważa, że pieniądze wyrzucane na organizację imprez rzadko przynoszą jakieś korzyści ekonomiczne dla kraju. A już teraz są masy Brazylijczyków, mieszkających w miasteczkach pod namiotami po tym jak wyeksmitowano ich z domów w ramach przygotowań do turnieju.

“Kochamy, mistrzostwa świata i naszą drużynę narodową. Ale…pieniądze lepiej by służyły gdyby   wydano je na infrastrukturę, szkoły i szpitale, “powiedział Juan da Silva, student socjologii na Uniwersytecie Sao Paolo, jeden z protestujących w Sao Paolo.

The historic stadium once held nearly 200,000 people. After a $536-million renovation, the capacity is now 78,000.   world cup homeless brazilians7

It's the smallest of the World Cup arenas with 42,000 seats. But it still cost $400 million to build.   world cup homeless brazilians3

The stadium slopes downward toward both ends. It's supposed to look like a sand dune. world cup homeless brazilians4

A bunch of other arenas have been finished for months, like the renovated Estadio Nacional in Brasilia ...   world cup homeless brazilians2

The Arena Fonte Nova sits on the shores of the Dique do Tororo lake in Salvador.  world cup homeless brazilians1

Budowa i renowacja 12 stadionów piłki nożnej do mistrzostw świata 2014 w Brazylii były nękane  przekroczeniami kosztów i niedotrzymywanymi terminami odbierania obiektów. Plagami dobrze znanymi także Polakom.

Na stadiony wydano 3,6 miliardów dolarów (kto pamięta ile kosztowały nasze). Niektóre z nich wydaje się nie mają zastosowania długoterminowego (znamy to, znamy, gdy tymczasem inne podstawowe usługi socjalne są niedofinansowane.

The Maracana is in the thick of Rio, right down the road from the Mangueira slum.

Niektóre obiekty zbudowano wśród slumsów z których wypędzono biedotę. Ponad pięć tysięcy bezdomnych Brazylijczycy żyje w obozie w pobliżu stadionu w São Paulo World  na skutek  wzrost czynszu w okolicach  miejsca mistrzostw.

world cup homeless brazilians6 Wyglądają czy nadchodzi lepsza przyszłość.

 

Samo życie.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816