Bez kategorii
Like

Braun: Mam nadzieję, że Polska wróci. I wymiar sprawiedliwości postawi niektórych pod ścianą

28/11/2012
472 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Grzegorz Braun ubolewa, że w sytuacji, gdy zdrada stanu nie jest karana śmiercią, przyszłość Polski rysuje się bardzo marnie. Tak wypowiedział się dla wydawanego w Stanach Zjednoczonych „Nowego Dziennika”.

0


W Polsat News uściślił swój przekaz. – Myślę sobie, że mówiąc "co dziesiątego", chyba nie doszacowałem, sądząc po rozmiarach tego, co się teraz rozpętało. Teraz udzielił wywiadu wydawanemu w USA "Nowemu Dziennikowi".

W rozmowie z Anną Tarnowską tłumaczy, że jest państwowcem zatroskanym jedynie o stan Polski. Ubolewa, że w sytuacji, gdy zdrada stanu nie jest karana karą śmierci, "która niestety od dłuższego czasu nie figuruje w polskich kodeksach", przyszłość Polski rysuje się bardzo marnie. – Otóż te ośrodki propagandy antypolskiej ["GW" i TVN] specjalizują się w propagowaniu zdrady i zaprzaństwa jako wzorców osobowych i w związku z tym taką wyrażam myśl, że gdyby istniało prawdziwe państwo polskie, to działalność antypolska, antypaństwowa, antynarodowa tych ośrodków propagandowych byłaby przedmiotem dochodzeń i śledztw i mam nadzieję surowych wyroków – przekonuje.

Bo jak mówi, jest "wielkim zwolennikiem stawiania zdrajców i zaprzańców przed sądami Rzeczypospolitej" i "przykładnego, surowego karania aktów zdrady i zaprzaństwa najwyższym wymiarem kary". – Mam nadzieję, że kiedyś Polska wróci. I wówczas wymiar sprawiedliwości upomni się o tych wszystkich, którzy dziś działają na zgubę państwa polskiego, postawi ich licznie przed sądami, a niektórych – pod ścianą – roztacza swą wizję Braun.

Zapowiada, że na wezwanie prokuratury się stawi. – Prokuratura postpeerelowska nieraz już ośmieszała się, podejmując sprawy na zlecenie polityczne wydane właśnie m.in. przez te centra propagandowe, a jak się ośmieszy raz jeszcze, to dziury w niebie nie będzie – mówi. Ubolewa jedynie "nad tym faktem, że prokuratura w Polsce nie ściga jawnych publicznych i bezczelnych zdrajców i zaprzańców", a zamierza "zajmować się mną niegodnym".

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,12937349,Braun__Mam_nadzieje__ze_Polska_wroci__I_wymiar_sprawiedliwosci.html#ixzz2DUftG5sd

0

Jan Pi

938 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758