HYDE PARK
Like

Brak różnicy między Komunizmem a Kapitalizmem – według Obamy

30/03/2016
299 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Brak różnicy między Komunizmem a Kapitalizmem – według Obamy

Amerykański heros w czerwonej aureoli, czyli obecny lewicowy prezydent USA wygłosił żenujące oświadczenie skierowane do argentyńskiej młodzieży w trakcie swojej wizyty w Argentynie. Lewicowy heros stwierdził, że niebyło żadnej różnicy między komunizmem a kapitalizmem. W pewnym momencie Prezydent Obama rzucił dziwacznie brzmiące słowa.: „Tak często w przeszłości miały miejsce podziały na lewo i na prawo, na kapitalistów i komunistów lub socjalistów, … “

0


 

“Są to interesujące intelektualne argumenty, ale myślę, że dla obecnego pokolenia, wybory powinny być praktyczne i po prostu wybrać coś z tego, co działa. Nie trzeba się martwić o to, czy naprawdę pasuje do teorii socjalistycznej czy teorii kapitalistycznego. Trzeba tylko zdecydować, co działa, „- stwierdził Obama.

Obama pochwalił również gospodarkę socjalistycznej Kuby, która jest zakorzeniona na stałe w tym kraju od 1950 roku.

Komentarze są po prostu absurdalne. Według Obamy, powinniśmy wybierać to, co działa z komunizmu i z kapitalizmu? Więc co powinniśmy wybrać? Jedyną rzeczą, jaką wiemy po stuleciu komunistycznego eksperymentu jest to, że komunizm nie działa. Kapitalizm działa całkiem dobrze, zakładając, że rząd nie ingeruje i nie tworzy socjalizmu. Jak pokazuje historia, żadna forma socjalizmu nie jest w stanie rozwiązać podstawowych problemów ekonomicznych.

Podstawowe problemy ekonomiczne są najlepiej rozwiązywane przez wolny rynek. Jednak według Obamy powinien być jakiś parytet miedzy komunizmem a kapitalizmem. Wypowiedzi takie ośmieszają najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Czy zatem amerykański kongres nie powinien obciąć budżet amerykańskiego Prezydenta by ograniczyć jego zagraniczne wyjazdy w celu oszczędzenia ośmieszania amerykańskiej administracji.

 

Piotr G. Żurek

Inne zapisy autora:

0

Piotr G. Żurek
Piotr G. Żurek http://crusader1973.blogspot.co.uk/

Moje motto: "Nie pytaj się co dał mi mój kraj, spytaj się siebie, co ja dałem swojemu krajowi". Jestem z przekonania po części monarchistą, konserwatystą i narodowcem a zarazem uważam siebie za współczesnego Krzyżowca. Z powodu chęci budowania silnej i suwerennej Ojczyzny zaangażowałem się w działalność Ruchu Narodowego, partii politycznej będącej spadkobiercą wartości prezentowanych przez Romana Dmowskiego Moje teksty można przeczytać również na moim blogu crusader1973.blogspot.co.uk oraz na https://www.salon24.pl/u/crusader1973/

92 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217