Artykuły redakcyjne
Like

Brak prawa

09/05/2013
1208 Wyświetlenia
60 Komentarze
6 minut czytania
Brak prawa

Prawo w Polsce należałoby zaorać. Po prostu wyrzucić wszystkie kodeksy do śmietnika, wszystkie ustawy i rozporządzenia. Budynki sądów oczywiście zostawić ale na kopach przepędzić pracujących tam ludzi w togach. Najlepiej od razu z transportem na pigalak, przynajmniej stali by się społecznie użyteczni. A co z resztą, która akurat, by była poza sądem? Adwokatami, radcami, prokuratorami, agentami ABW? Do kamieniołomów! Chyba, że przyniesie jeden z drugim 10 świadectw przyzwoitości od swoich interesariuszy. Ilu zostanie? Garsteczka!

0


Jeśli ktoś myśli, że przesadzam to niech tak myśleć przestanie. To nie żadna figura stylistyczna, metafora czy radykalizm, to czysty pragmatyzm. Prawo trzeba zaorać, wprowadzić opcję ZERO, bo jest bandyckie, debilne i dziurawe jak sito. Wystarczy spojrzeć na artykuł wiodący na Trzecim Obiegu i przeczytać kilka innych. I co najważniejsze, całkowita eliminacja prawa w Polsce nawet na kilka miesięcy jest całkowicie możliwa. Bo i tak NIKT GO NIE PRZESTRZEGA. Wręcz nadużywane jest przez urzędników względem swoich obywateli. Pół roku krajowego bezprawia, takiego jak na wojnie, jak było na Dzikim Zachodzie lub jest na sali sądowej, wiele by wyjaśniło i rozwiązało. Być może nawet pierwszy raz od lat w Polsce zatriumfowałaby namiastka sprawiedliwości. A skąd moje skojarzenie togi z pigalakiem? Nie tylko z wizyt naszych dziennikarzy na salach sądowych. Nie tylko na podstawie relacji osób pokrzywdzonych od Małgosi Pietkun (akcja windykcja), od Andrzeja Słonawskiego (Ruch “Dość”), od Romka Sklepowicza walczącego z bankami, czy od Jurka Jachnika z “Afer Prawa”.

Ale także z autopsji.

Kiedyś, 8 lat temu, moją sprawę o odzyskanie (bagatela) 5 mln zł. prowadziła kancelaria adwokacka z miasta Łodzi. Należąca do małżonki działacza PO, późniejszego Ministra Grabarczyka. Skierowałem się do nich, bo sprawa była prowadzona przed sądem łódzkim, a adwokaci mieli wysoką reputację. Sprawa wzięta, gospodarcza, doszło do wymiany pism procesowych i pojawił się termin 2 tygodniowy na naszą odpowiedź. Ważną, bo sąd zakreślił go jako zawity do podniesienia wszelkich wniosków dowodowych i argumentów, pod rygorem ich pominięcia w trakcie procesu. Rozumiecie, 5 baniek do odzyskania, po drugiej stronie wielka korporacja z 7 prawnikami pracującymi przy sprawie, pingpong na argumenty, dowody i wykładnie, a na końcu bach, termin ostateczny do ustosunkowania się i ja. No, ale na szczęście mam też kancelarię i to nie byle jaką (jedna z najlepszych w Łodzi, a na pewno najbardziej prominentna).

 

Przez pierwszy tydzień adwokaci są w kontakcie, pismo się pisze, pani adwokat wypytuje mnie o najmniejsze szczegóły. Podaję, musi wszystko wiedzieć. Przez drugi tydzień trudno się skontaktować, pani adwokat ciągle na spotkaniach, no ale przecież pismo się pisze – zapewnia asystentka. Przedostatniego dnia dzwonię i dodzwaniam się. “Musi Pan przyjechać do jutra” – informuje moja pani mecenas.

 

Zapewne coś podpisać, no może nawet złożyć osobiście, a przede wszystkim zapoznać się z przygotowanym pismem procesowym. Jadę z bratem stryjecznym także zaangażowanym w sprawę.

 

Kancelaria dziwnie opustoszała, przyjmuje nas adwokatka z marsową miną. Przynosi teczki i oświadcza: “tej sprawy nie można wygrać, podjęłam decyzję o rezygnacji z reprezentowania Pana i przygotowywania pism procesowych”. Rozumiecie?! Ostatni dzień na złożenie cholernie ważnego pisma w sprawie 5 mln zł. a ta blać rezygnuje! Nie tydzień wcześniej, nie dwa tygodnie wcześniej, nie miesiąc po wzięciu sprawy, lecz tak po prostu w ostatni dzień i oddaje mi wszystkie dokumenty. Pytam się krowy, a gdzie etyka, jak mogę wierzyć w jej szczerość, jeśli od początku wzięła sprawę twierdząc, że “bardzo prosta, ewidentna”? Co ja mam teraz robić?

Odpowiedziała, że jest etyczna, a na dowód tego mnie szczerze informuje, że decyzję podjęła po spotkaniu się z przedstawicielami strony przeciwnej, którzy ją PRZEKONALI. Jak wynikało z postępowania tej baby, to przekonali ją nie tylko w sprawach prawnych, ale także by klienta wystawić ostatniego dnia. Co pan zrobi? Najlepiej nic. Tej sprawy nie da się wygrać. Po czym zwróciła mi pełnomocnictwo. Wziąłem dokumenty, przyjechałem z Łodzi do domu i napisałem na kolanie najważniejsze pismo procesowe. Przed północą nadałem na poczcie.

 

Kolejni prawnicy, tym razem warszawscy wzięli sprawę. Wili się i troili (to ci z tej garstki), by naprawić szanse zaprzepaszczone w tamtym momencie.

 

Koniec końców, po kolejnych miesiącach i kolejnej rozmowie przedstawicieli strony przeciwnej – tym razem z panią sędzią (ciekawą, bo w przerwie rozprawy ale przy moim dyktafonie) zapadł wyrok dla mnie niekorzystny. Łódzka pani mecenas od męża Grabarczyka miała rację “tej sprawy nie dało się wygrać”.

 

Takich rzeczy się nie robi – podsumował mój prawnik, który przejął spieprzoną sprawę – nie wystawia się klienta, ba nawet nie krytykuje byłego klienta, ale jak ktoś raz się sk… to k… pozostanie już przez całe życie.

 

Nie robi się nigdy? Nie zdradza klienta czy byłego klienta? Owszem, nawet w sprawach morderstwa czy katastrof lotniczych (dziś mamy w prasie nowe dowody odnośnie zdrady naszych prokuratorów w sprawie Smoleńska i rocznicę katastrofy “Tadeusza Kościuszki”)

 

Do kamieniołomów!

 

Na pigalak!

Ty Rogalski też.

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. Avatar elwina

  witam,
  dlaczego tak malo materialow zamieszczacie na stronie?
  czyżby brak piszących?

  0
 2. Nie chcemy rozbudowywać strony głównej ponad miarę, umieszczamy najlepsze i różne tematycznie. Więcej jest w kategoriach w menu. Serdecznie zachęcam.

  Ruszyliśmy raptem 10 dni temu więc jasnym jest, że czekamy na kolejnych autorów. Jak ich będzie więcej wzbogacimy SG.

  Pozdrawiam

  0
 3. Avatar kanton

  Do kamieniolomów. Z tym stwierdzeniem zgadzam sie w zupełności.Po pierszwe , nie należy wierzyć nikomu. Ja niestety uwierzyłem najbliższym. Tak mi się zdaje że czuję tasiemkę na
  tym co podtrzymuje głowę.

  0
 4. Avatar policjant łapówkarz

  Nareszcie jakiś konkret. Poproszę o fuchę nadzorcy w kamieniołomach.

  0
 5. Avatar zibi

  Witam. Brakuje mi wyjasnienia, co się działo od momentu, kiedy R. Opara oskarżył ŁŁ i dwóch kolegów o kradzież domeny. Na pewno inni blogerzy, którzy przez ponad 2 lata pisali i czytali NE, chcieliby się tego dowiedzieć! Popieram Tomek twoje tezy o prawie i jego sługach, a mam doświadczenia z nimi, bo przez 6 lat jeżdziłem na rajdy prawników w Bieszczady i tam były dyskusje o prawie i jego sługach. To nie ludzie są winni, ale ten KUREWSKI SYSTEM PRAWNY, który demoralizuje prawników i także-korumpuje!!! Casus Rogalskiego pokazuje wyraznie, ze ta “wadza” się kończy i szuka na gwałt ratunku, gdzie się da a Rogalski się po prostu skurwił, lub go zastraszono! Mam nadzieję, że NASZ WSPÓLNY PORTAL będzie dalej działał i upubliczniał grzechy “wadzy” i jej sług! Pozdrawiam serdecznie redakcję i RN oraz życzę dużo zdrowia i wytrwałości w walce o lepszą POLSKĘ-zibi.

  0
  • Avatar koniecPolski?

   Państwo to PRAWO ! ! !
   Jakie Państwo takie Prawo.
   Ile Prawa tyle Państwa itp,itd…
   Obecne “Prawo” się Wali.
   Państwo już się zawaliło
   a “Fasada” trzęsie się w posadach .
   Cieszą się tylko “co się nachapali”,
   nie śpieszą pozostali.
   Cierpliwie czekają ,
   aż Wszystko się Rozwali?
   Może by Wcześniej “rozpieprzyć,
   odbudować i ulepszyć” ?
   Trzeba by więc zacząć od PRAWA ,
   Przywrócić “K.S” za ZDRADĘ i Wszystkie Przestępstwa przeciwko Narodowi i Państwu
   z PRZEPADKIEM Zagrabionego mienia.
   Przywrócić ODPOWIEDZIALNOŚĆ ,a Wszystkie wyrządzone szkody pokryć z “zasobów Rodzinnych” sprawców z odpracowaniem przy Budowie Dróg i Stadionów.
   I do Następnej… Olimpiady.

   0
  • Avatar koniecPolski?

   Państwo to PRAWO ! ! !
   Jakie Państwo takie Prawo.
   Ile Prawa tyle Państwa itp,itd…
   Obecne “Prawo” się Wali.
   Państwo już się zawaliło
   a “Fasada” trzęsie się w posadach .
   Cieszą się tylko “co się nachapali”,
   nie śpieszą pozostali.
   Cierpliwie czekają ,
   aż Wszystko się Rozwali?
   Może by Wcześniej “rozpieprzyć,
   odbudować i ulepszyć” ?
   Trzeba by więc zacząć od PRAWA ,
   Przywrócić “K.S” za ZDRADĘ i Wszystkie Przestępstwa przeciwko Narodowi i Państwu
   z PRZEPADKIEM Zagrabionego mienia.
   Przywrócić ODPOWIEDZIALNOŚĆ ,a Wszystkie wyrządzone szkody pokryć z “zasobów Rodzinnych” sprawców z odpracowaniem przy Budowie Dróg i Stadionów.
   I do Następnej… Olimpiady.

   0
 6. Zibi, to przecież Opara z Grabowskim ukradli mi domenę. W sposób ewidentny włamując się na konto. Dlatego udało mi się ją odzyskać. Sprawa była przeze mnie omawiana. Wejdź na moje starsze teksty.

  0
 7. Szanowny Panie Redaktorze, drogi blogerze Łazarzu, fajnie już jest, że mozna pod komentarzami umieszczać swoje odpowiedzi, ale brakuje mi tu archiwum własnych komentarzy, jeszcze rozumiem, jak ktoś pisze nie zalogowany, ale np. ja jestem, a nie ma śladu co i do kogo pisałem, nie można śledzić jakie są odpowiedzi po komentarzach, tym bardziej , jak zmieniają się teksty na SG, na NE jak pamiętam to działało, podoba mi się ten mechanizm na S24 i nie tylko, brak takiej funkcji jak licznik komentarzy, czy coś z tym będzie zrobione?
  Pzdr

  0
 8. O ile się nie mylę, to; w tekście padło nazwisko Grabarczyk ?, ro wiele tłumaczy, a właściwie wszystko (no były łodzianin jestem, to i słyszę czasem coś w tego miasta)

  0
 9. Avatar Damin

  Zgadzam się w pełni. Trzeba jeszcze raz pisać prawa- mądre prawa- Dlaczego prawa z przed wojny są do dziś aktualne- poza wyjątkami- Prawo handlowe, czekowe i wekslowe etc??? Dlaczego co roku – a nieraz i więcej aktualizuje się ustawę o VAT- czy ktoś wie ile razy od 1993 roku ustawa o VAT była nowelizowana? Dlaczego prokuratorzy i sędziowie to kasta- jak popełnią wykroczenie to można im nic zrobić- a zwykłemu obywatelowi- a jakże- mandaty i kary- kary i mandaty….Dlaczego prokuratorzy i sędziowie mają w Polsce tak dużo przywilejów w stosunku do innych pracujących. My tez przecież pracujemy ciężko.

  0
  • Prawa kiedyś pisano mądrze bo dla wnuków a nie pod siebie. Niestety przykłady dałeś nieprecyzyjne. Prawa handlowego przedwojennego już nie ma jest spierniczony kompletnie nowy kodeks spółek handlowych – koszmar. Prawo wekslowe jest bez zmian ale sądy go nie przestrzegają np. nagminnie badają podstawę zobowiązania, mimo że z założenia przy wekslu jest ono abstrakcyjne, uznają weksle ze skreśleniami, a nawet dopominają się daty pewnej (na wekslu!).

   Byłem nawet na sprawie gdzie weksel trasowany Pani Sędzia próbowała porównać do jakiejś sobie znanej konstrukcji w stylu żyrowania kredytu. A inna stwierdziła, że weksel wystawiony nie na blankiecie bankowym ma znamiona nieważności i strona musiała wyjaśniać dlaczego raczyła wystawić weksel własny na wzorze własnym (choć spełniającym wymogi). Takie mamy sądy.

   0
 10. CALE TO PANSTWO TRZEBA WYSADZIC…

  0
 11. goodness goodness

  @Ł Ł. Dymokracja, jak to słusznie określiłeś ma swoje śmierdzące jądro, które dziwnie omijasz i z daleka narzekasz na efekty swobodnego gwałtu. Niesamowite, jądro bezprawia ma starą oprawę i ważny zapis w konstytucji, czym wprowadza większość Polaków w zakazany błąd matematyczny.

  0
  • Nie o demokracji jest post, może się rozprawie z nią kiedy indziej. Konstytucja natomiast nie ma już znaczenia, nikt jej nie przestrzega: urzędnik, parlament, SN, Prezydent ani tym bardziej TK.

   0
   • goodness goodness

    Efekt swobodnego gwałtu znasz, 5 mln zł. Ja straciłem 2 mln zł. Oczywiście wiem, że o demokracji nie pisałeś, bo w niej takie rzeczy się nie istnieją. Natomiast, w dymokracji burdel, jest normą. Udajesz czy nie wiesz, jak wygląda jądro całego dymania oszukanego społeczeństwa na wygodnym podłożu błędu matematycznego przez wieki? (i narzekasz, że nikt nie przestrzega konstytucji przez urzędnik, parlament, SN, Prezydent ani tym bardziej TK..)

    0
    • goodness goodness

     Błąd jądro budujące całe zło dla Polaków opisałem na NE i na str. 189 swego blogu http://democyfro.blogspot.com Mit o równowadze trój władzy zapisany w konstytucji, jest faktycznym zakazanym błędem matematycznym, bo wynikiem działania zatrzymuje cały rozwój Polski. Tylko czwór władza jest liczbą parzystą i daje równowagę konieczną w prawidłowym sterowaniu wielkim kolosem Państwa. Polską demokrację jako 4 władzę musi budować NE i 3obieg:)

     0
    • Nie ja tylko stwierdzam fakt. Nie marudzę.

     0
 12. Stanowczy tekst, ale trafnie odzwierciedlający ponurą rzeczywistość. Rzeczywiście trzeba zmienić wszystko: ustrój sądownictwa, prawników i prawo.

  Co najgorsze, mało jest profesjonalistów, którzy chcieliby tak radykalnych zmian.

  Z tego powodu zmiany będę musieli zainicjować amatorzy.

  0
  • Avatar koniecPolski?

   Całkowicie “rozwalić się nie da” .Wrócić do ostatniego stabilnego stanu Prawa i ,Konstytucji z 1936r
   Dopiero wtedy “ulepszać ” i poprawiać dostosowując do chwili obecnej.
   Komuniści spaprali wszystkie dziedziny Prawa by wyrokować “na dwoje babka wróżyła” ,bo
   to im bardzo odpowiadało ze względów oczywistych.Tego bałaganu uporządkować się Nie Da!

   0
  • Tzw profesjonaliści to pasożyty żyjące z tego syfu który jest… Tylko garstka zachowała ludzkie odruchy.

   0
 13. na kanale CBSReality, jest cykl dokumentów z pracy drogówki, a dokładniej z ich kamer zamontowanych w samochodach patrolowych. Pomijam pościgi i takie tam, ale był jeden przypadek, gdy zatrzymano samochód i sprawdzano kierowcę (kobieta), okazało się, że jest pod wpływem alkoholu, co nie wiarygodne w Polsce, tam ta kobieta okazała się prokuratorem okręgowym i co?????? ano straciła stanowisko !!
  Jak wiemy z naszych relacji, jest kilku prokuratorów, którzy łamali nie tylko prawo, ale mają na sumieniu potrącenia, jak jedna tak kobieta, co to została inwalidką, a prokurator sobie chodzi wolny, dalej pracuje w zawodzie !!
  Może taki przykład, pamiętacie, znany , lubiany i sympatyczny aktor (a Klanu), będąc pijanym, spowodował kolizję, zwiał z miejsca wypadku i co? NIC o młodym Bolku już mi się nie chce, to już legenda w łamaniu prawa i sprawiedliwości.

  0
  • Znam środowisko sędziowskie w małych miastach, jeżdżą napruci bez przerwy i nikt im nic nie robi bo policjanci stają na baczność, prokuratorzy to kumple, a i samo środowisko się chroni.

   0
 14. Na szmaty i odpady w togach tylko opcja zero , masz pan rację . Dość mordowania , dość ludobójstwa narodu polskiego.

  0
 15. ŁŁ to co napisałeś, to stata czasu na pisanie i czytanie! Użyje języka bliższego Tobie niż mnie, to “pieprzenie 3 po 3”.
  Przestań zrzędzić i płakać, bo to nic nie da. Ale Ty chyba tchórzysz tak jak i R.O. – obaj żeście mnie przepędzili. A ja powtarzam:Dopóki legalnie nie wyrzucimy tych ciemiężców wiekszości narodu z parlamentu i lukratywnych stanowisk, to nic nie osiągniemy, bo na ulicy czołgiu, karabiny i fizyczni oprawcy zawsze zwyciężą!

  Róbmy ogólnopolskie 2 listy, a zacznijmy od:
  pierwszej WROGÓW WIĘKSZOŚCI NARODU – potrzebnej do wszelkich wyborów, aby wszystkich komunistów, postkomunistów i oportunistów pozbawić możliwości stanowienia prawa we własnymn interesie i łamania praw.

  Ale Ty się boisz, zamiast mobilizować ludzi do odwagi głoszenia prawdy!

  Drugą listę: GODNYCH ZAUFANIA WIĘKSZOŚCI NARODU – obie publicznie z możliwością opiniowania jednych i drugich, ale ze zweryfikowaniem podawanych informacji!

  Zobacz te kanalie od 24 lat próbują fizycznie i społecznie mnie wykończyć, zlikwidować! Od lat moja strona http://www.drhumor.gdansk.pl jest ZARAŻANA wirusami, aby ludzie nie czytali mnie, nie szukali kontaktu ze mną, z portali bytłem wyrzucany! Na NE – WSIowe kundle, zresztą i Ty oraz te Szeremietiewy itp bali się ze mną dyskutowac, tylko opluwali mnie stekami kłamstw!
  Chyba nic dziwnego, że patrzę na Was jako na oportunistów, judaszy, bo nikt nie chce się odważyć stanąć ze mną do walki przeciw wciąż potężnej bandzie zbradniarza Jaruzelskiego.
  A ja dla siebie nic nie chcę! CHCĘ WAM MŁODSZYM POMÓC!

  Zdaje się, że Ty i tysiące Tobie podobnych chciałoby, żeby to zło ktoś zlikwidował, a Wy moglibyście korzystać z owoców tej walki!
  Masz świetnych informatyków – czemu nie podpowiesz któremuś z nich: oczyść stronę dysydenta- drhumora – Franciszka Krzysiaka, aby mógł legalnie pluć w oczy swoim tekstami takim “Bulom”- Komorowskim czy “Rudym”-Tuskom

  0
  • Te mądrala, to może nie pisać, nie komentować tylko za siekiery i na Wawel? A najlepiej rozdawać broń przez blogi. Kto tu płacze i marudzi? Chyba Ty. Jak kupujesz książkę to oczekujesz treści czy granatu? Jak pisanie się nie podoba po co siedzisz w necie, spędzaj czas przy imadle i majsterkuj 😉

   0
   • Widzę, że przesiąłeś tymi pyskaczami, których broniłeś! Czyli Ty inteligentny człowiek – tak Cię oceniałem (pardon!) zniżasz się do ich poziomu. Nie będę Ciebie nazywał “MĄDRALIŃSKIM”, BO TO BY MNIE UBLIŻAŁO!

    Nigdy nie sugerowałem siły tak jak Ty to teraz prostacko napisałeś! Zawsze mówiłem, że czas przestać konfabulować, a zacząć działać!
    Mam tę wyższość nad Tobą, że moje wnuki są już dorosłe, a Twoje dzieci nie i Ty powinneś walczyć, aby zabezpieczyć im godny byt, aby nie musieli żyć w oportunizmie pod batem represji…

    Mimo, że jestem humanistą potrafię i lubię też majsterkować oraz pracować przy imadle i dzięki temu komuniści i ich pomocnicy mnie nie wykończyli.
    Brak Ci argumentów… wstydź się!

    0
  • Aha, ja Cię nie przepędzam i przepędzał nie będę. Chyba, że znów zaczniesz ubliżać innym autorom. Polecam regulamin.

   0
   • Twój tekst :
    Te mądrala, to może nie pisać, nie komentować tylko za siekiery i na Wawel? A najlepiej rozdawać broń przez blogi. Kto tu płacze i marudzi? Chyba Ty. Jak kupujesz książkę to oczekujesz treści czy granatu? Jak pisanie się nie podoba po co siedzisz w necie, spędzaj czas przy imadle i majsterkuj.”

    pokazuje, że nie lubisz merytorycznej rozmowy!

    0
 16. Avatar Robert

  Tylko skad wzaic tylu madrych i uczciwych na ich miejsce…

  0
 17. Wszyscy widzimy, że jest źle; oczywiście – łatwiej byłoby wszystko robić od nowa, niż naprawiać – niestety nie da się zbudować całkowicie nowego prawa, które obowiazywałoby od jakiegoś określonego w czasie momentu – to zbyt duża rzecz, to setki opasłych tomów. Powstałby zamęt, okres niestabilny. Zatem co? Od prawa gorsi są prawnicy – rzecz jasna – nie wszyscy, ale ci którzy rzeczywiscie nadają ton. To środowisko wywodzi sie genetycznie w wiekszości z dawnych wojujacych komunistów, dla których przemiany ustrojowe dały szansę społecznego awansu. System negatywnej selekcji charakterystyczny dla komuny ukształtował niski moralny poziom dawnej palestry, ponadto obserwuje się w Polsce ciagle swoiste “dziedziczenie” lukratywnych zawodów i stanowisk. To po prostu towarzystwo wzajemnego wspierania się, to bastion, który może ruszyc jedynie nowy odmienny od dotychczasowych układ władzy w Polsce.

  Potrzebna jest przebudowa społecznej świadomości, co już nastepuje, ale jeszcze do sukcesu daleko; ten portal robi dużo dobrego, musimy to kontynuować.

  Życze sukcesu i wytrwałości przede wszystkim ŁŁ i nam wszystkim

  0
 18. Avatar test

  “całkowita eliminacja prawa w Polsce nawet na kilka miesięcy jest całkowicie możliwa. Bo i tak NIKT GO NIE PRZESTRZEGA. Wręcz nadużywane jest przez urzędników względem swoich obywateli. ”

  Tak dokładnie jest. Wielu przestrzegało przed samoweryfikacją sędziów po wałęsającym się przewrocie, ale ludzie to olali. No to nie tylko ręka w nocniku, ale i ryj.

  Pełna zgoda co do krytyki prawników, wszystkich, sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców, i Ciebie Łazarzu, do łagru na sybir.

  Czemu Ciebie i innych “sprawiedliwych” ? Bo sama przynależność do organizacji przestępczej powinna być karalna.

  Nie wiem tylko, co/kto to jest interesariusz prawnika ?

  0
  • Ja nie wykonuję już tego zawodu. Programowo. Ponieważ kilka lat temu do mnie dotarło, że prawie nie ma w Polsce zawodu prawnika. Za to jest powszechny zawód cwaniaka, który wie jak do kogo dotrzeć, jak dać łapówkę, jak wykolegować przeciwnika (lub klienta) by na tym zarobić itd

   0
 19. ALL
  Wcale nie dziwię się waszym wysokim wykształceniom bez zdawania egzaminu z matematyki. Wszyscy omijacie prawdę. Teraz nikt z wykształconych z wielkich miast, nie zauważa dywersji zapisanej w konstytucji III RP o micie równowagi trój-władzy i micie demokracji opartej na trójce. „3” – liczbie nieparzystej, która nigdy równowagi nie da. Możecie się dalej nie łudzić i nie kombinować w tym systemie taka destrukcja jest kręgosłupem zła.

  0
  • Wypraszam sobie, ja byłem w klasie Mat.-Fiz. i w 88 r. zdawałem matematykę rozszerzoną na Maturze. To były czasy całek, różniczek, badania przebiegu zmienności funkcji, rachunku prawdopodobieństwa, liczb zespolonych, geometrii nieeuklidesowej a nawet macierzy w liceum. Uwierzysz?

   0
   • Wieżę, wieżę. W 93 roku za Bolka wygoniono matematykę z matur. Szanuję Twoją odwagę, bo nie każdy teraz jest odważny do przyznania się do wyższego wykształcenia, przy sprzedawaniu majątku narodowego i niszczeniu przemysłu Polaków. Ale nie omijaj prawdy liczba 3 nigdy równowagi nie da. Zapisana w naszej konstytucji równowaga trój-władzy jak horror? Na trójce nigdy nie będzie demokracji, co słusznie podnosisz.

    0
   • Avatar Robert

    A ja nie uwierze.

    0
 20. 1. Widzę, że tchórzysz, bo zlikwidowałeś “odpowiedz” po Twoim wpisie 11 maja 2013 o 21:19

  2. Ponadto bądź powazniejszy i nie pisz takich tekstów : “Chętnie porozmawiam merytorycznie, tylko też musisz spróbować tego modelu dyskusji. Kiedyś potrafiłeś ” i nie dawaj tych uśmiechów!
  Bo ja potrafiłem poważnie dyskutować, a Ty uciekałeś od tematów! Znasz to…………Bruner…

  0
  • Możesz odpowiadać do 4 razy, tak jest w systemie

   0
   • Avatar wk..ny

    powiedziałbym, że lat Panu brakuje aby zrozumieć Pana Franciszka, ale Pan jest starszy ode mnie i pierdoły wypisuje.. Chcesz być kimś więcej niż pisarczykiem, właścicielem portalu co to nie działa poprawnie? ZNISZCZYŁEŚ BLOGOSFERĘ! to przez Ciebie i Twoje ambicje NE rozpadł się, na nic nie znaczący legion, 3obieg i NE.net. W JEDNOŚCI SIŁA! a Ty spowodowałeś podziały. rozjebałeś blogosferę, może bym zrozumiał gdybyś zgarnął pieniądze za NE.pl, każdy lubi siano, ale Ty nic z tego nie masz oprócz rozjebania blogosfery! kolejny Rogalski z Ciebie? nie ufam Ci, piszesz artykuły nic nie wnoszące dla mnie, nie zakładam abyś był idiotą, więc po co to robisz?

    0
 21. Avatar Robert

  Smiem watpic, ze jest wystarczajaco duzo madrych… Poza tym kto mialby ich wybierac ? Skad wiadomo, ze wybierze dobrze ? Jakos nie widze takiej rewolucji… Najpierw by trzeba zmienic ustroj i to wszystko stopniowo poprawiac….

  0
 22. Dzięki sądom w Polsce przestałem się obawiać Sądu Bożego.

  0
 23. Avatar pablo

  widze, ze Pan Tomasz ma rewolucyjne podejscie do sprawy. i slusznie. tylko gdzie te rewolucyjne (czy tez raczej kontrrewolucyjne) kadry???

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217