HYDE PARK
Like

Body Language – czyli facet na randce. Co naprawdę mówi ?

30/05/2013
1574 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
Body Language – czyli facet na randce. Co naprawdę mówi ?

  Czy zdajemy sobie sprawę z tego że w 70-90 % przypadków komunikujemy się nie przy pomocy słów a gestów ? Podobnie jak zwierzęta.   Dzisiaj kilka tajemnic, które powinny znać zarówno kobiety i mężczyźni, które wskazują co naprawdę, niezależnie od słów, facet (lub kobieta) mówi na randce. Gdy mówisz w „body language” nie kłamiesz. 1. Obserwuj sylwetkę. Swobodne oparcie się na plecach z rękoma skrzyżowanymi z przodu świadczy o tym że spotkanie nie robi na nim żadnego wrażenia chyba że siedzicie i kawiarnianym ogródku na świeżym, dość chłodnym powietrzu.  Taka postawa wyraża że i owszem, jest zadowolony, jest fajnie ale jeśli przy tym (opierając plecy o oparcie) męczyzna patrzy w kierunku drzwi, mówiąc tak -potakuje przy tym głową to […]

0


 

Czy zdajemy sobie sprawę z tego że w 70-90 % przypadków komunikujemy się nie przy pomocy słów a gestów ? Podobnie jak zwierzęta.

 

Dzisiaj kilka tajemnic, które powinny znać zarówno kobiety i mężczyźni, które wskazują co naprawdę, niezależnie od słów, facet (lub kobieta) mówi na randce. Gdy mówisz w „body language” nie kłamiesz.
1. Obserwuj sylwetkę. Swobodne oparcie się na plecach z rękoma skrzyżowanymi z przodu świadczy o tym że spotkanie nie robi na nim żadnego wrażenia chyba że siedzicie i kawiarnianym ogródku na świeżym, dość chłodnym powietrzu.  Taka postawa wyraża że i owszem, jest zadowolony, jest fajnie ale jeśli przy tym (opierając plecy o oparcie) męczyzna patrzy w kierunku drzwi, mówiąc tak -potakuje przy tym głową to nie jest to najlepszy znak.. 2. Co znaczy uśmiech Fałszywy uśmiech ogranicza się do ust podczas gdy uśmiech jest szczery śmieją się także oczy .W kącikach oczu pojawiają się tzw „kurze stopki”. Według znawców uśmiech jest tym wyrazem twarzy jaki najtrudniej jest sfałszować.
3. Ruchy nosa Rozszerzone nozdrza wskazują na przyspieszony rytm serca, co oznacza że rozmówca jest rozgniewany, seksualnie podniecony albo jedno i drugie zarazem.

 

4. Obserwuj stopy   Jeśli jego tułów jest zwrócony w twoim kierunku i jego stopy także , wiesz że jest cały z tobą. Ale jeśli stopy ustawione są w kierunku do drzwi wiedz że mentalnie o jest już gdzie indziej. Chętnie już by wyszedł. body points toward where it wants to be going-so if his feet face you, he’s all yours. But if they are angled toward the door, he’s mentally on his way out.
5. Jak trzyma ręce Dłonie na blacie stołu oznaczają że jest zrelaksowanyi zainteresowany spotkaniem. Jednak jeśli trzyma dłonie pod stołem jest to oznaka że czuje się skrepowany ( ale tez że coś ukrywa lub jest nerwowy).
6. Dotykanie brody Osoba która w czasie rozważania decyzji często dotyka swojej brody daje sygnał że coś „knuje”.

 

7. Sięga rękoma do ciebie

 

Naturalnie sięgamy po coś co się nam podoba, co lubimy. Więc jeśli osoba z którą jesteś otacza cię lub dotyka dłonią jest to dobry znak.Ale jeśli trzyma ręce z tyłu za sobą czytaj ” Nie zbliżaj się do mnie”. 8. Pozycja nóg   Jeśli nogi są rozstawione oznacza to że partner jest pewny siebie i chce zawładnąć swoim  „terytorium”. Jeśli nogi są skrzyżowane zwróć uwagę która noga jest na wierzchu. Jeśli noga na górze skierowana jest do ciebie oznacza to że partner chce sie do ciebie zbliżyć. Jeśli jest odwrotnie znaczy to że podświadomie odsuwa się i chce więcej przestrzeni dla siebie.
9. Te oczy mówią wszystko  Jeśli patrzy w kierunku twoich uszu  oznacza to że bardziej zapamięta to co powiesz niż co zrobisz. Jeśli patrzy w górę , w lewo – usiłuje przypomnieć sobie coś. Mrużenie oczu dowodzi o tym że jest rozzłoszczony.Wiekszość z nas wie że kłamca odwraca wzrok , ale wiedzą o tym także kłamcy którzy wprawiają się w oszukiwaniu i często „łżąc jak bura suka” mogą wpatrywać się w twoje oczy. pamiętaj o tym. To kłamczuch będzie się starał abyś ty odwróciła (odwrócił)  swój wzrok.
10. Siedzi sztywno Pocieranie szyi, dotykanie oczu lub uszu, nosa czy dolnej części twarzy to gesty świadczące o tym że rozmówca nie czuje się na spotkaniu dobrze, usiłuje się uspokoić. Jest to toś kto usiłuje cię oszukać, zrzucić na ciebie winę. Często też odpowiada pytaniem na pytanie albo opowiada zbyt wiele niepotrzebnych szczegółów.
Co masz robić? Bądź lustrzanym odbiciem rozmówcy.

 

Ty także możesz odpowiadać w ” body language”. Trzymaj fason będąc lustrzanym odbicie rozmówcy. Jeśli on rozpiera się w fotelu do tyłu, wychyl swoje , w tym samym momencie albo podnieś do góry swoją szklankę wina czy herbaty  co spowoduje ze twój rozmówca podświadomie czuje że ty jesteś z nim „na jednej fali.

 

PS. Pamiętaj też że zawodowi oszuści, sprzedawcy samochodów czy „zawodowi podrywacze” mają te sztuczki opanowane do perfekcji.

Logo

 

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758