NEWS
Like

Berkut jest w Polsce – narodzie obudź się

02/02/2014
657 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
Berkut jest w Polsce – narodzie obudź się

Władza nas nie szanuje. Władza niszczy naród i Polskę. Jeśli dojdzie kiedykolwiek do wojny międzynarodowej to z winy I, II i III władzy. Ja nie będę miał obowiązku obrony zrujnowanego kraju. Powinny być stale ujawniane nazwiska legalnej mafii, łotrów, eksterminatorów i kolaborantów, lub w odpowiednim czasie. W przypadku wojny domowej sprawa będzie oczywista. Rozwiązanie jak z Ceausescu.

0


 

IMG_0934

Kanapy polityczne nie są odpowiedzialne za kryzys społecznoekonomiczny. Bierni obywatele oraz egoiści są współodpowiedzialni za brak demokracji i zmian na lepsze. Organizacje patriotyczne czy narodowe są zainteresowane sobą, strategią firmową, różnicowaniem, rywalizacją ze wszystkimi o przejęcie wpływów z władzy. Gdyby ludzie myśleli o problemach Polaków, nieuczciwości politycznej i urzędniczej, ustrojowej, chorych czynnikach materialnych, przyczynach biedy i niewolnictwa, a nie wkręcali się w tryby proceduralne partokracji, rozgrywania meczu ligowego – to zły system by poległ. Zacznijmy kochać ludzi i rozliczać układ zamknięty. Przestańmy zajmować się tematami zastępczymi, obcymi rewolucjami, politycznymi rozgrywkami. Skupmy się na sprawach społecznych. Na pokorze i skromności. Zacznijmy od siebie.

Demokracja oznacza kochaj bliźniego swego jak siebie samego, ale wyeliminuj barbarzyńcę. Najwięcej zła tworzy wymiar niesprawiedliwości. Ludzie statystycznie z takimi samymi zaletami i wadami jak każdy inny obywatel, ale nie odpowiadający za błędy jak każdy inny obywatel. Kryją się za koneksjami, ksywą prokuratura czy sąd i niezawisłość. Mają dożywotnie immunitety, Prawo o ustroju sądów powszechnych i kompletny brak nadzoru z zewnątrz. Należy stworzyć obywatelski IPN. Trzeba zbierać nazwiska i adresy ludzi odwrotnie spełniających swoją rolę. Trzeba zbierać ich dane majątków, błędów i afer. Trzeba być przygotowanym na sąd nad nimi. Kiedyś taki nastąpi. Zbrodniarze nie mogą sądzić. Zbrodniarzy miejsce jest na ławie oskarżonych. Dlaczego nie będzie jeszcze rewolucji? Bo nie ma na razie chętnych mas do społecznego działania. Do zjednoczenia się i uzyskania przewagi dobra nad złem.

Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Solidarność, Kościół Katolicki1 to demagogia. To państwo w państwie. Ugrali swoje i w d… mają ludzi. Dziennie zamarza sześć osób. Co roku odbiera sobie życie sześć tysięcy osób. Ile emigruje, ile nie pracuje, ile żebra lub jest eksmitowanych tego nie pamięta feudalizm. Winni tego mają dzisiaj szwedzkie stoły zamiast wisieć.

Demokracja tego wymaga:

 1. Zmiany ordynacji wyborczej i wprowadzenia wszędzie przynajmniej Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.
 2. Zniesienia progów wyborczych.
 3. Wprowadzenia konstytucyjnego obowiązku obligatoryjnego przeprowadzenia referendum w przypadku uzyskania wymaganych przepisami podpisów.
 4. Odpolitycznienia wybierania ławników, członków rad nadzorczych i wszelkich komisji.
 5. Wprowadzenia możliwości odwołania polityka i samorządowca z mandatu w przypadku jego wycofania się z realizowania obietnic wyborczych lub zmiany farmacji politycznej.
 6. Zmniejszenia znacząco, do symbolicznych kosztów społecznych, diet i uposażeń polityków oraz rządzących.
 7. Zniesienia jakichkolwiek dotacji dla partii, ugrupowań politycznych i polityków.
 8. Równouprawnienia.
 9. Zastanowienia się nad zlikwidowaniem Senatu.
 10. Podobnie za Strażą miejską.
 11. Wprowadzenia realnego nadzoru z zewnątrz nad sędziami i prokuratorami oraz kontroli ich orzeczeń.
 12. Wprowadzenia gruntownej reformy wymiaru niesprawiedliwości i służb specjalnych, być może poprzez wybieranie ich przez obywateli i uzupełnianie nimi wiążącej ławy przysięgłych, aż do sądu nad sędziami włącznie.
 13. Zlikwidowania patologii koneksji.
 14. Wprowadzenia odpowiedzialności indywidualnej urzędnika i funkcjonariusza za naruszenie prawa, czyjegoś majątku i dóbr osobistych.
 15. Zniesienia wszystkim immunitetów.

 

Służba zdrowia, dzieci, szkolnictwo i praca oraz warunki socjalne, a także ochrona majątku polskiego – to osobny temat.

 

Człowiek wprowadził by demokrację w pięć minut i byłby porządek, szuje nawet się nad tym nie zastanowią.

Uczestniczenie członków „Platformy Oburzonych” w spotkaniach jakichkolwiek partii politycznych, również jako gość, to kolaboracja. To zdrada ideałów ruchu społecznego. Jak se pościelesz tak się wyśpisz. Tylko idiota lub Judasz wchodzi dwa razy do Sanhedrynu.

 

Socjolog

1Religia to też polityka. Przyczyna dyskryminacji innowierców i wielu wojen w historii. Twoja religia jest taka jaka jest tradycja twojej rodziny. Generalnie może zależeć od twoich poglądów i od miejsca zamieszkania. Może i powinna być miłością, ale to odrębny kawałek chleba. Nie powinno się jej mieszać z biurokracją. Tam nie decyduje moralność.

Może nie będzie innego rozwiązania jak krwawe. Takie jednak bez jasnych deklaracji nie zmienią ustroju. Trzeba ogłosić przejrzystą listę oczekiwań społecznych. Pracy, chleba, godnego życia. Równego traktowania, bez faworyzowania członków partii politycznych.

Inne zapisy autora:

0

Socjolog61
Socjolog61

http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/

129 publikacje
9 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816