POLSKA
2

BARTOSZEWSKI – POLACY TO OCHRZCZONY MOTŁOCH

14/05/2014
5456 Wyświetlenia
35 Komentarze
46 minut czytania
BARTOSZEWSKI – POLACY TO OCHRZCZONY MOTŁOCH

Maturzysta „Profesor” Władysław Bartoszewski, nazywany profesorem przez dziennikarzy mainstreamu, u boku Komorowskiego i Tuska wziął udział 1 sierpnia 2013 roku w państwowych uroczystościach poświęconych kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego.

0


 WŁADYSŁAW BARTOSZEWSKI UWAŻA IŻ POLACY

UPAMIĘTNIAJĄCY ROCZNICĘ POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

                   TO OCHRZCZONY MOTŁOCH

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XfydJsMWyWo

 

http://aleksanderszumanski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1076&Itemid=2

 

 

 

 

Przed warszawskimi uroczystościami Bartoszewski udzielił wywiadu „prawicowej” dziennikarce TVN Katarzynie Kolendzie – Zaleskiej, w którym osoby biorące udział w rocznicowych obchodach nazwał motłochem.

 

Natomiast zdaniem „profesora” wygłoszonym publicznie „ochrzczeni uczestnicy uroczystości popełnili świętokradztwo”.

 

Bartoszewski nie popełnił więc świętokradztwa, bo nie jest ochrzczony chrztem rzym. – kat.

 

Bartoszewski, który nazwał ośmiomilionowy elektorat Prawa i Sprawiedliwości bydłem, dotąd nie przeprosił i nie sprostował nadawanego mu przez mainstream dziennikarski i polityków PO tytułu profesorskiego. Nazywany jest potocznie „bydłoszewskim”.

 

CZY BARTOSZEWSKI NADAL BARDZIEJ OBAWIA SIĘ POLAKÓW NIŻ NIEMCÓW? („Die Welt”) http://www.wprost.pl/ar/233766/Bartoszewski-w-cz

Skoro tak się obawia Polaków, to kim właściwie jest maturzysta Władysław Bartoszewski?

Polakiem, Żydem, Niemcem, volksdeutschem, a może kolaborantem gestapo zwolnionym przez męża jego siostry esesmana, a nie przez PCK, jak nagłaśnia.

Byłby to jedyny przypadek zwolnienia z niemieckiego obozu zagłady obrzezanego więźnia na rzekomą interwencję PCK.

Natomiast Bartoszewski jest na pewno współczesnym  zdrajcą polskim, skoro zasiada we władzach neo Targowicy i publicznie występuje w jej imieniu.

Bartoszewski jako sekretarz kapituły Orderu Orła Białego sprzeciwił się przyznaniu pośmiertnie tych wysokich odznaczeń bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego, generała Emila Augusta Fieldorfa „Nila” i rotmistrza Witolda Pileckiego.

Natomiast Bartoszewski w 1966 roku został przez Deutscher Bundenstag odznaczony złotym medalem polakożercy niemieckiego, działacza politycznego, kanclerza Niemiec Gustawa Stresemanna.

Z owym antypolskim niemieckim orderem w klapie 1 sierpnia 2013 roku składał wieńce w czasie uroczystości uczczenia 69 rocznicy bohaterstwa Powstańców Warszawskich.

Gustaw Stresemann, minister spraw zagranicznych Republiki Weimarskiej, reprezentujący poglądy nacjonalistyczne, był obok Hitlera największym polakożercą okresu międzywojennego.

Władysław Bartoszewski jest honorowym obywatelem Izraela i…Krakowa ( na wniosek zdrajcy narodowego, autora kłamstwa smoleńskiego (na wzór kłamstwa katyńskiego 1940  komisji Burdenki) Jerzego Millera, rządowego przedstawiciela kłamstwa smoleńskiego – kontynuatora misji towarzyszki generalissimus Tatiany Anodiny.

HAŃBA W KRAKOWIE

 

Red. Agnieszka Maj na łamach „Dziennika Polskiego” z 18 grudnia 2012 roku usiłuje bez powodzenia, przekonać czytelników, iż Władysław Bartoszewski jest profesorem.

 

Na stronie „profesora” http://wladyslawbartoszewski.blox.pl/html

nie odnalazłem PT profesora Władysława Bartoszewskiego.

 

Natomiast Wikipedia podaje, iż Władysław Bartoszewski jest absolwentem Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Warszawie (1937) oraz Liceum Humanistycznego Towarzystwa Wychowawczo-Oświatowego „Przyszłość” w Warszawie.

 

Maturę zdał w 1939 roku. W listopadzie 1958 roku został przyjęty na studia polonistyczne na Wydziale Filologicznym UW w trybie eksternistycznym, jednak decyzją rektora UW Stanisława Turskiego został w październiku 1962 roku skreślony z listy studentów.

 

Według red. Agnieszki Maj wojna polsko – polska toczyć się będzie o nadanie Bartoszewskiemu jako profesorowi honorowego obywatelstwa Stołeczno -Królewskiego Miasta Krakowa.

 

Krakowscy radni przyznali honorowe obywatelstwo miasta Władysławowi Bartoszewskiemu. Za przyznaniem tytułu opowiedzieli się radni klubów: PO i Przyjazny Kraków. Jeden z radnych PiS wstrzymał się od głosu, dziewięciu nie wzięło udziału w głosowaniu.

 

– Władysław Bartoszewski to człowiek, który obraził mnie osobiście swoimi wypowiedziami – powiedział radny PiS Józef Pilch – ale nie może być tak, że honorujemy obywatelstwem Krakowa taką osobę. – Nie wiem też, co pan Bartoszewski dobrego zrobił dla Krakowa – dodał.

 

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider (PO) powiedział dziennikarzom, że Bartoszewski jest honorowym obywatelem kilkunastu miast w Polsce i doktorem honoris causa kilkudziesięciu uczelni.

 

– Jest osobą zasłużoną dla Polski i dla Krakowa – dodał

 

Z prośbą o nadanie Bartoszewskiemu honorowego obywatelstwa Krakowa wystąpił w czerwcu senator PO Bogdan Klich. Inicjatywę tę poparł komitet złożony z kilkudziesięciu osób – dawnych opozycjonistów, kombatantów, przedsiębiorców i artystów.

 

W gronie tym znaleźli się m.in. ks. Adam Boniecki, prof. Zbigniew Ćwiąkalski, prof. Zbigniew Kolenda, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, Adam Zagajewski i prof. Andrzej Zoll.

Bartoszewski po upadku Powstania Warszawskiego redagował w Krakowie „Biuletyn Informacyjny” Komendy Głównej AK, a potem przez lata współpracował z „Tygodnikiem Powszechnym”.

 

Honorowe obywatelstwo Krakowa jest przyznawane od 1850 r. Od 1989 r. otrzymało je 35 osób m.in.:

 

Sławomir Mrożek, Lech Wałęsa, Margaret Thatcher, Czesław Miłosz, Ronald Reagan, Siergiej Kowaliow, Stanisław Lem, Wisława Szymborska, Ryszard Kaczorowski, Zbigniew Brzeziński, Jan Nowak-Jeziorański i kard. Stanisław Dziwisz.

 

Bartoszewski, były więzień Auschwitz, polityk, publicysta i pisarz, jest honorowym obywatelem kilku miast m.in. Warszawy, Gdyni, Wrocławia i gminy wiejskiej Oświęcim.

 

Jest sekretarzem stanu w gabinecie Donalda Tuska i pełnomocnikiem premiera ds. dialogu międzynarodowego. Jest kawalerem Orderu Orła Białego.

 

Jerozolimski Instytut Yad Vashem przyznał mu tytuł „Sprawiedliwego wśród Narodów Świata” za pomoc, którą niósł Żydom podczas okupacji niemieckiej.

 

Bartoszewski jest sygnatariuszem haniebnego oświadczenia ośmiu b. ministrów spraw zagranicznych w sprawie odwołania szczytu Trójkąta Weimarskiego.

 

Oświadczenie to, zainicjowane i zredagowane przez komunistę Dariusza Rosatiego usiłujące podważyć autorytet prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego, jest rozumiane również jako podważanie polskiej racji stanu.

 

Gdy wybuchła II wojna światowa Władysław Bartoszewski miał 17 lat. 19 września 1940 roku został zatrzymany na Żoliborzu w masowej obławie zorganizowanej przez niemieckich okupantów. Przypadkowo dostał się do Oświęcimia, był w tym samym transporcie co Witold Pilecki. Od 22 września 1940 roku został więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (Auschwitz I, numer obozowy 4427).

 

Od nocy 21/22 września 1940 roku obaj stali się więźniami niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau (Konzentrazionlager Auschwitz I, numer obozowy 4427, natomiast Witold Pilecki, który do obozy poszedł z własnej woli miał nr 4859).

 

Bartoszewskiego zwolniono z Oświęcimia po kilku miesiącach – 8 kwietnia 1941 roku, co było wydarzeniem niespotykanym.

 

Natomiast Pilecki dopiero po ponad 2 latach… 27 kwietnia 1943 roku zdecydował się na ucieczkę z obozu….

 

Według Bartoszewskiego zwolnienie zawdzięcza przyjaciołom z Polskiego Czerwonego Krzyża, oficjalnym powodem był zły stan zdrowia. Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SS-mana.

 

Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej – Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika administracji Białego Domu, istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem Gestapo.

 

Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimiu, znał m.in. szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego.

Twierdził, że za sprawą Bartoszewskiego i 14 innych donosicieli, którzy opuścili Oświęcim (nota bene pociągiem pierwszej klasy) zlikwidowano 21 wysokich rangą AK-owców.

 

Ów świadek jest przekonany, że Bartoszewski był konfidentem Gestapo.

 

Fakty te potwierdził w rozmowie ze mną, Józef Rosołowski, prezes Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, były wieloletni więzień niemieckich obozów zagłady.

„Nikogo nie zwalniano z Auschwitz, przynajmniej nie uczciwych ludzi, co innego kolaboranci Gestapo” – odpowiedział Józef Rosołowski na moje zapytanie w czasie cyklicznego spotkania edukacyjnego z młodzieżą z Izraela w Muzeum „Galicja” w Krakowie w marcu 2012 roku, dotyczące zwolnienia Władysława Bartoszewskiego z Auschwitz.

W czasie owego spotkania Józef Rosołowski stwierdził:

 

„(…) w ostatecznym rozrachunku to właśnie Żydzi (Judenraty – Rady żydowskie) w gettach byli największymi pomocnikami Hitlera i w największym stopniu przyczynili się do swojej zagłady.

Fakty są niewygodne, dlatego wciąż pompuje się „Polaka antysemitę” zasłonę dymną dla żydowskich zbrodni. O roli, znaczeniu i skali niemieckiej żydowskiej agentury dzisiaj nie pamięta się, lub w ogóle nie wie. W tym niszczeniu pamięci niestety pomagał i pomaga Władysław Bartoszewski” – stwierdził Józef Rosołowski.

Podane przez Józefa Rosołowskiego fakty zostały przeze mnie skonsultowane z przewodniczącym Towarzystwa Pamięci Narodowej im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego Zarząd Główny w Krakowie Jerzym Korzeniem i w pełni potwierdzone.

Uzyskałem zgodę p. Jerzego Korzenia na upublicznienie tej konsultacji i jej potwierdzenia.

Żydowskie Muzeum „Galicja” – muzeum założone w Krakowie przy ulicy Dajwór przez brytyjskiego fotografa Chrisa Schwarza. Oficjalnie otwarte zostało 27 czerwca 2004 r.

Muzeum mieści się w odrestaurowanym budynku byłej żydowskiej fabryki mebli w Krakowie przy ul. Dajwór 18 (31-052 Kraków)  i prowadzi m.in. stałe spotkania edukacyjne ujawniające prawdę historyczną ze światową młodzieżą, nie tylko żydowską, również i z rodzinami  ogólnopolskiego, wielce historycznie zasłużonego  „Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu”.

Józef Rosołowski jest stałym prelegentem owych spotkań.

Niezmiernie ciekawy jest program edukacyjny Józefa Rosołowskiego prowadzony właśnie w krakowskim żydowskim muzeum.

Porusza w nich tematykę antypolonizmu, ze szczególnym uwzględnieniem wyjaśnienia kłamstwa Jerzego Kosińskiego zawartego w „Malowanym ptaku” w którym Kosiński przedstawia polskich chłopów, którzy uratowali mu życie i jego rodzinie, jako prymitywny „ciemnogród” znęcający się w sposób okrutny nad Żydami i Cyganami, których zupełnie od siebie nie odróżnia.

Problem ów wyjaśniła naukowo i reportażowo pisarka polska, dziennikarka i reportażystka Joanna Siedlecka w swojej książce „Czarny ptasior”.

Józef Rosołowski jest koronnym świadkiem w wydanej przeze mnie w r. 2013 książce „Mord polskich dzieci w łódzkim getcie”.

„Malowany ptak” był pierwszym pseudo literackim paszkwilem na Polskę, Polaków i polskość, służącym dzisiaj jako punkt wyjścia do antypolskiej nagonki określonych żydowskich kół, szczególnie samozwańczego ( nie zarejestrowanego w sądach) lobby żydowskiego w USA, jak i amerykańskich żydowskich historyków.

„Malowany ptak” w rękach żydowskiej młodzieży odwiedzającej każdego roku Auschwitz, stanowi antypolski „talmud” dotyczący udziału Polaków w niemieckiej Zagładzie (Shoah).

Józef Rosołowski twierdzi, iż tłumaczenie, iż Bartoszewskiego zwolnili z Auschwitz ze względów zdrowotnych wydaje się co najmniej podejrzane, mając na uwadze zarówno funkcje społeczno-polityczne spełniane przez Bartoszewskiego jak i jego międzynarodowe stosunki polityczne .

Pomimo tego, obdarzono go zaufaniem w organizacji katolickiej FOP – Front Odrodzenia Polski, związanym ze Stronnictwem Pracy, a kierowanym przez polską pisarkę katolicką Zofię Kossak – Szczucką, której pamięć sponiewierała dr Alina Cała, doktorantka, pracująca obecnie jako pracownik naukowy w Żydowskim Instytucie Historycznym  w Warszawie, prowadzonym przez dyrektora, prof.  Pawła Śpiewaka profesora socjologii i historyka idei, profesora Uniwersytetu Warszawskiego, publicysty, posła na Sejm V kadencji.

ŻYDOWSKI ATAK NA ZOFIĘ KOSSAK – SZCZUCKĄ

 

http://niepoprawni.pl/blog/2218/zydowski-atak-na-zofie-kossak-szczucka

 

http://lubczasopismo.salon24.pl/Mistrzowie/post/557978,zydowski-atak-na-zofie-kossak-szczucka

W żydowskim miesięczniku „Midrasz” w artykule „Sprawiedliwi wśród Narodów Świata. Trudne ratowanie i gorycz” dr Alina Cała zafałszowała prawdę o roli tej najsłynniejszej polskiej pisarki katolickiej Zofii Kossak-Szczuckiej.

 

Pisząc o roli polskich „Sprawiedliwych” ratujących Żydów, Alina Cała mimochodem wspomina Zofię Kossak – Szczucką, ale wyłącznie w skrajnie pejoratywnym kontekście.

 

Pisząc o niej w jedynym zdaniu stwierdza, że przed wojną w sprawie „żydowskiej „

głos zabierały wyłącznie świeckie działaczki katolickie, jak Zofia Kossak-Szczucka, która dała wówczas wyraz swoim rasistowskim poglądom.

 

Atakując Zofię Kossak-Szczucką jako rzekomą rasistkę z przed II wojny światowej, bez próby udokumentowania tego faktu, Alina Cała równocześnie zupełnie przemilcza sprawę ogromnej roli odegranej przez Zofię Kossak-Szczucką w czasie II wojny światowej, jak i to, że ryzykowała życie jako katoliczka, pomagając swym żydowskim bliźnim, mimo, iż miała bardzo krytyczną opinię o stosunku Żydów do Polaków.

Alina Cała w wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej” twierdziła, iż Polacy winni są Holocaustu, jak również wzięli udział w  zamordowaniu 3 milionów polskich Żydów. http://www.rp.pl/artykul/310528.html

 

Natomiast innego zdania jest zwierzchnik dr Aliny Całej prof. Paweł Śpiewak dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, twierdzący, iż Polacy winni są zamordowania „tylko” 120 tysięcy Żydów w czasie Holocaustu. http://niepoprawni.pl/blog/2218/ilu-zydow-zamordowali-polacy-czii

 

Ostatnio dr Alina Cała popadła w konflikt z Pawłem Śpiewakiem oskarżając go sądownie o dyskryminację.

 

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,14961384,Dr_Cala_pozywa_Zydowski_Instytut_Historyczny.html

 

Czyżby powodem konfliktu były kłamstwa historyczne obojga?

 

A więc 3 miliony Żydów w Holocauście „zamordowali” Polacy, czy „tylko” 120 tysięcy?

 

To są wyssane z lewego kłamstwa dane przy wyraźnym wsparciu Barbary Engelking- Boni z PAN  (żony esbeka Michała Boniego) w jej paszkwilanckiej książce „Jest taki piękny słoneczny dzień” splagiatowany przez nią pierwszy antypolski atak Jerzego Kosińskiego „Malowany ptak”.

 

Bartoszewski niemal natychmiast po wyjściu z Oświęcimia został wzięty do struktur konspiracyjnych.

 

Jest to sytuacja nie do pomyślenia, taki człowiek był zbyt podejrzany, tacy ludzi mogli być pod obserwacja, dla konspiracji to zbyt duże ryzyko.

 

Bartoszewski prawdopodobnie albo zataił ten niewygodny fakt, albo został wciągnięty do konspiracji z pomocą niemieckiej agentury.

 

W tym czasie niemiecka agentura była niezwykle silnie rozwiniętą. Dzisiaj milczy się o tej niechlubnej przeszłości; hasło Grupa 13 nikomu nic nie mówi, podobnie jak „Żagiew” Żydowska Gwardia Wolności (ŻGW) dla której pracowały tysiące żydowskich agentów. http://aleksanderszumanski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=622&Itemid=2

 

Grupa 13, trzynastka, Urząd do Walki ze Spekulacją – kolaboracyjna formacja policjantów żydowskich z warszawskiego getta pod kierunkiem kolaboranta Abrahama Gancwajcha, mająca oficjalnie na celu zwalczanie przemytu oraz spekulacji, a faktycznie kontrolowanie działalności Judenratu oraz infiltrowanie podziemnych organizacji działających w getcie).

 

„Żagiew, czyli Żydowska Gwardia Wolności działała nie tylko w getcie warszawskim, lecz w całej Warszawie. Służyła do infiltrowania żydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom. Niemcy wyposażali swoich żydowskich agentów także w broń.

 

Agenci mieli za zadanie udawać, że szukają pomocy, a gdy znaleźli Polaków, którzy im ją zaoferowali, po prostu donosili na nich skazując ich i tym samym często ich rodziny na śmierć.

 

ŻGW zajmowała się także szmalcownictwem, tropiąc i wydając Niemcom Żydów ukrywających się na „aryjskich papierach” w tzw. aryjskiej części Warszawy.

 

Podobnych organizacji było wiele, w różnych miastach, jednak największe znaczenie miały Judenraty, bez nich Holocaust nie udałby się,

 

Judenraty wyjątkowo gorliwie pomagały Niemcom mordować własny naród. http://www.bibula.com/?p=33797

 

 

Bartoszewski to pierwszy polityk, który nazwał ośmiomilionowy elektorat Polaków Prawa i Sprawiedliwości „bydłem”.

 

Niewybredne obelgi publiczne w wykonaniu Władysława Bartoszewskiego to niestety nasz „firmowy znak” za granicą.

 

2 marca 1995 roku, maturzysta Władysław Bartoszewski został przedstawiony przez Wałęsę liderom koalicji SLD-PSL jako jeden z trzech kandydatów / obok Andrzeja Ananicza i TW Andrzeja Olechowskiego na ministra spraw zagranicznych/.

 

Liderzy koalicji zaproponowali Bartoszewskiego, Oleksy powiedział, że o tej kandydaturze myślał z prezydentem właściwie równolegle / wywiad dla „Polityki” /.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec na oficjalnej stronie internetowej usunęło tytuł profesora sprzed nazwiska Władysława Bartoszewskiego. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Niemiecki-MSZ-nie-tytuluje-juz-Bartoszewskiego-profesorem,wid,10195770,wiadomosc.html?ticaid=112b99

 

 

Przez ostanie 19 lat w Polsce środowiska liberalne powoływały się na to, że Bartoszewski pracując na bawarskiej uczelni „za zasługi” otrzymał tytuł „uczelnianego profesora”.

 

Człowieka który podobno / nie ma świadków / za czasów okupacji zdał maturę w Polsce tytułowano profesorem.

 

Postać Bartoszewskiego zawiera więcej niejasnych elementów. Najbardziej zastanawiający jest podawany przez niego powód zwolnienia z KL Auschwitz.

 

Otóż Bartoszewski początkowo twierdził, że zwolniono go ze względu na stan zdrowia, potem zmienił wersję na ingerencję Czerwonego Krzyża.

 

Wg. raportu Witolda Pileckiego z KL Auschwitz zwolniono około 300 osób za łapówki. Nie znany był przypadek zwalniania z obozu ze względu na stan zdrowia i to w dodatku Żyda. Wg. informacji uzyskanych przeze mnie od byłych więźniów opuszczano KL Auschwitz w następujących przypadkach:

 

 

1. ginąc od wykańczającej pracy, braku właściwego żywienia i chorób,

 

2. ponosząc śmierć z rąk nadzorców, SS, kapo, lub w komorach gazowych,

3. dla osób z korzeniami niemieckim lub szczególnie przydatnych oferowano podpisanie volkslisty.

 

Nie słyszano, aby na skutek interwencji Czerwonego Krzyża, a tak w następnej wersji podaje Władysław Bartoszewski, kogokolwiek zwolniono z obozu. Zastanawiające są różne wersje podawane przez Władysława Bartoszewskiego, /raz choroba, później Czerwony Krzyż i inne/.

 

Ostatnio media zanotowały „wielki sukces” „profesora” Bartoszewskiego. Uzyskał decyzję Związku Wypędzonych w Niemczech o rezygnacji z nominowania Eriki Steinbach do władz fundacji poświęconej wysiedlonym.

 

 

To przecież zwykłe mydlenie oczu zafascynowanym w Tusku Polakach. Przecież nikt nie uwierzy, że jednym niezbyt fortunnym ruchem, oczywiście znowu wymierzonym przeciwko Polsce, cokolwiek się zmieniło. 

 

Steinbach zapewne już niedługo powróci na „utracone” stanowisko, gorąco witana przez władze fundacji, o zbieżnych poglądach. A co Władysław Bartoszewski wraz ze swoim przełożonym Donaldem Tuskiem osiągnęli w sprawie fałszowania przez Niemcy historii II wojny światowej i powstaniem w Berlinie antypolskiego muzeum wysiedlonych?

 

Ano nic.

 

A była to kluczowa sprawa do załatwienia, której ze strachu przed Niemcami nie poruszono .To samo osiągnął Tusk w rozmowie z Putinem,  zamiast o ludobójstwie w Katyniu, rozmawiał o festiwalu piosenki radzieckiej w Zielonej Górze.. .

 

I znowu włazimy Niemcom, bo a nuż się obrażą i biedni wypędzeni urządzą nam nowy „Drang nach Osten” z tatusiem gestapowcem p. Eriki Steinbach w tle, noszącej już w mądrej karykaturze jego strój / tatusiowy /.

 

 

Gdy antypolskie gadzinówki niemieckie wyśmiewały braci Kaczyńskich, uderzając w polską rację stanu, jaka była reakcja  Bartoszewskiego, czy Geremka?

 

Ano żadna, lecz  prześmiewcza „polskich mężów stanu”. Władysław Bartoszewski ma za sobą wiele kompromitujących go publicznych wystąpień, przyklaskiwanych przez serwilistyczne antypolskie media .

 

 

Dla przykładu w czasie konwencji PO w Krakowie 29 września 2007 roku Bartoszewski wystąpił z pożałowania godnym jadowitym atakiem na rząd Jarosława Kaczyńskiego, pełnym oszczerstw i pomówień. Oto próbki:

 

 

„…nie wierzcie frustratom i dewiantom politycznym, którzy swoje problemy psychiczne odreagowują na narodzie.

 

Kategorycznie wypraszam sobie lżenie Polski przez niekompetentnych członków rządu, niekompetentnych dyplomatołków. Polska potrzebuje rządu, a nie nierządu. Nierząd wprowadził do rządu ruch odnowy moralnej panów Kaczyńskich”.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XfydJsMWyWo

 

 

 

Przecież nie kto inny, jak Władysław Bartoszewski przepraszał Niemców, proponując udział Wałęsy w berlińskich obchodach zakończenia II wojny światowej.

 

I tu otrzymał policzek, bo nie Wałęsa, a prezydent Izraela otrzymał zaproszenie  oraz czołowe osobistości świata zachodniego.

 

Bartoszewski zaś w swoim wystąpieniu przeprosił Niemców za wysiedlenie z Polski!!!

 

Został za to w Niemczech nagrodzony medalem im. Gustawa Stresemanna, polakożercy, ministra spraw zagranicznych Niemiec w latach 1923-1929.

 

 

W Izraelskim Knesecie otrzymawszy honorowe obywatelstwo Izraela bił się w piersi za rzekomy antysemityzm „polskich ciemniaków żyjących na prowincji”.

 

Powiedział w Knesecie dosłownie:

 

„(…)dzisiejsi studenci będą za dziesięć czy piętnaście lat posłami, ministrami, dyrektorami i oni będą określać życie polskie, a nie ta ciemnota, gdzieś tam na zapadłej prowincji, która opowiada jakieś głupstwa, a która dobrze czytać i pisać nie umie”.

 

Tylko tyle i aż tyle.

 

Kiedy kapituła Orderu Orła Białego głosowała nad przyznaniem rotmistrzowi Pileckiemu  tego odznaczenia, swój sprzeciw, bez podania przyczyn, zgłosił, będący wówczas członkiem kapituły, Władysław Bartoszewski.

 

S t r o n a • byłych działaczy • Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża

file:///C:/Users/Aleksander/Desktop/PULPIT%20ZEBRANY/BARTOSZEWSKI%20WZZW.htm

 

Władysław Bartoszewski (Bartman) – żyd, kolaborant, zdrajca

 

Opublikowany w  aktualności,  historia,  odkłamujemy HISTORIĘ przez Maciejewski Kazimierz w dniu 16 września 2013 roku.

 

Władysław Bartoszewski przyznał, że „w czasie wojny bałem się bardziej Polaków niż Niemców” …

http://www.wprost.pl/ar/233766/Bartoszewski-w-czasie-wojny-balem-sie-bardziej-Polakow-niz-Niemcow

 

Czyżby Bartoszewski pracował wtedy jako konfident? agent? kolaborant? podejrzane fakty, przemilczane sprawy, relacje świadków, historie jego znajomych i ich rodzin…

 

Gdy wybuchła wojna Władysław Bartoszewski miał 17 lat. 19 września 1940 r. został zatrzymany na Żoliborzu w masowej obławie zorganizowanej przez hitlerowców. Przypadkowo dostał się do Oświęcimia, był w tym samym transporcie co Witold Pilecki.

 

Od nocy 21/22 września 1940 roku obaj stali się więźniami niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau (Konzentrazionlager Auschwitz I, numer obozowy 4427, natomiast Witold Pilecki, który do obozy poszedł z własnej woli miał nr 4859) Bartoszewskiego zwolniono z Oświęcimia po kilku miesiącach – 8 kwietnia 1941, co było wydarzeniem niespotykanym. Natomiast Pilecki dopiero po ponad 2 latach… 27 kwietnia 1943 zdecydował się na ucieczkę z obozu….

 

Według Bartoszewskiego zwolnienie zawdzięcza przyjaciołom z Polskiego Czerwonego Krzyża oficjalnym powodem był zły stan zdrowia. Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SSmana.

 

Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika administracji białego domu, istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem.

 

Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimu, znał m.in., szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego. Twierdził, że za sprawą Bartoszewskiego i 14 innych donosicieli, którzy opuścili Oświęcim (notabene pociągiem pierwszej klasy) zlikwidowano 21 wysokich rangą Akowców. Ów świadek jest przekonany, że Bartoszewski był konfidentem Gestapo.

 

Nikogo nie zwalniano z Auschwitz, przynajmniej nie uczciwych ludzi, co innego kolaboranci. Bartoszewski niemal natychmiast po wyjściu z Oświęcimia został wzięty do struktur konspiracyjnych. Jest to sytuacja nie do pomyślenia, taki człowiek był zbyt podejrzany, tacy ludzi mogli być pod obserwacja, dla konspiracji to zbyt duże ryzyko… Bartoszewski prawdopodobnie albo zataił ten niewygodny fakt, albo został wciągnięty do konspiracji z pomocą niemieckiej agentury.

 

 

W tamtym czasie niemiecka agentura była niezwykle rozwiniętą. Dzisiaj milczy się o tej niechlubnej przeszłości hasło „banda Ganzweicha”, „Grupa 13″ – „trzynastka”, „Pierwsza pomoc”, „Żydowskie Pogotowie Ratunkowe” nikomu nic nie mówi podobnie jak „Żagiew”  dla której pracowały tysiące żydowskich agentów.

„Żagiew” czyli Żydowska Gwardia Wolności działała nie tylko w getcie warszawskim, ale w całej Warszawie. Służyła do infiltrowania żydowskich i polskich organizacji podziemnych, w tym niosących pomoc Żydom.

 

Niemcy wyposażali swoich żydowskich agentów także w broń. Agenci mieli za zadanie udawać, że szukają pomocy, a gdy znaleźli Polaków którzy im ją zaoferowali po prostu donosili na nich skazując ich i tym samym często ich rodziny na śmierć.

 

Trudniących się tym zajęciem Żydów Polskie Państwo Podziemne starało się zabijać i bynajmniej nie był to wyraz antysemityzmu.

 

ŻGW zajmowało się również przemytem żywności do getta starając się przejąć całkowitą kontrolę nad kanałami przerzutowymi, co czyniło tę organizację pośrednio odpowiedzialną za śmierć głodową swoich rodaków.

 

ŻGW zajmowała się także szmalcownictwem tropiąc i wydając Niemcom Żydów ukrywających się na „aryjskich papierach”  w tzw. aryjskiej części Warszawy. Skala zjawiska była porażająca, podobnych organizacji działało wiele, równolegle, w niemal każdym większym mieście.

 

Nawet w Berlinie – słynna grupa informatorów Stelli Kuebler-Goldschlag (której notabene opłacała się kolaboracja – żyje do dziś).

Jednak największe znaczenie miały Judenraty, bez nich Holocaust po prostu nie udałby się. Judenraty wyjątkowo gorliwie pomagały Niemcom mordować własny naród.

http://chodakiewicz.salon24.pl/81001,lonek-skosowski-koniec-zydowskich-kolaborantow-gestapo

 

W ostatecznym rozrachunku to właśnie Żydzi byli największymi pomocnikami Hitlera i w największym stopniu przyczynili się do  Zagłady. Fakty są niewygodne dlatego wciąż pompuje się „Polaka antysemitę” zasłonę dymną dla żydowskich zbrodni.

Należy mówić nawet o niewygodnych kwestiach, tak samo jak należy mówić o przypadkach Polaków – agentów, których w wielomilionowym narodzie trochę się znalazło.

 

Jednak Polskie władze nigdy nie współpracowały z Niemcami, a Polaków- szmalcowników skazywano w imieniu RP na śmierć.

 

To wielka i zasadnicza różnica między postawą Polaków, a postawą innych narodów, których władze oficjalnie współpracowały z okupantem i wydawały im swoich obywateli.

 

O roli, znaczeniu i skali niemieckiej żydowskiej agentury dzisiaj nie pamięta się.

Oto nazwiska szefów bardziej znanych siatek żydowskich kolaborantów – m.in. Maurycy Diamant, Julian Appel, Aleksander Förster, Grysza Zełkowicz, Szamaj Grajer, Leon (Lejb) Skosowski („Lonek”), Abraham Gancwajch, Dawid Sternfeld, Kenigl, „kapitan” Lontski, Ganzweich, Kuebler-Goldschlag, Paweł Włodawski, Hermanowski i żona jego Wanda Mostowicz, Lola Kochman, Zuzanna Gińczank, Wilson ps. Stekier, Stanisława Lepianka, Fijałkowski Władysław, Rajchman („Romanowski”) itd.

 

Nie tylko tysiące Żydów – niemieckich agentów skutecznie niszczyło wizerunek Polaków podczas II wojny światowej. Niemal każdy Żyd, który bogacił się kosztem swoim braci czynił to poprzez podsycanie strachu przed Polakami-antysemitami.

 

Co ciekawe, wbrew pozorom można odnaleźć tysiące przypadków, znanych, czynnych przedwojennych Polaków- antysemitów, którzy w czasie wojny ratowali życie Żydów ryzykując własne. Czy jakiś Żyd zdobył się na coś takiego? To nie jest pytanie retoryczne, niestety trudno tutaj o jakąkolwiek konkretną odpowiedź.

 

Polak antysemita nie kupował u Żyda, pisał antysemickie teksty, nawoływał innych do bojkotu tego co żydowskie, jednak nigdy nie był mordercą na jakiego się go obecnie kreuje.

 

To jest zasadnicza różnica. Można było być dobrym Polakiem katolikiem i antysemitą jednocześnie. Polakom mogła nie podobać się niesamowita nadreprezentacja Żydów w wielu zawodach, a szczególnie na studiach…

 

I próbowali działać gdyż nie chcieli aby 90% elity tego kraju było Żydami. Ich działania m.in. t. zw. „getto ławkowe” w konsekwencji uratowało życie tysiącom Żydów, gdyż wielu nie mogąc studiować w Polsce wojnę spędzili studiując za granicą…

 

Wracając do strachu przed Polakami – co sprytniejsi Żydzi bardzo często napadali innych Żydów „na Polaka” – często sami udawali Polaków lub udawali bandy współpracujące z Polakami, chociaż niewykluczone, że czasami współpracowali z Polakami – szmalcownikami.

 

Żydowskość w tym czasie nie zawsze była kwestią jednoznaczną, „przechrzty”, małżeństwa mieszane, wielu Żydów miało blond włosy, niebieskie czy zielone oczy.

Granica się zacierała.

 

Jest wiele historii gdy Polacy, mieszkańcy małych miasteczek zbiorowo ratowali Żydów zintegrowanych z Polakami z rąk innych Żydów katów, żydowskiej policji czy Niemców… – ratowali tych, którzy opowiedzieli się za polskością – zostali katolikami i zintegrowali się z polską kulturą. Zrobili to co każdy mieszkaniec każdego kraju robić powinien aby dany kraj mógł nadal trwać – obywatele nie mogą się całkowicie izolować w swoich grupach.

 

Żydzi często popadali w paranoję strachu, a wielu tą paranoję podsycało. Wokół Polaków narosło przez to wiele negatywnych mitów i stereotypów, które naprawdę nigdy nie były rozsądnie uzasadnione.

 

Na podstawie nielicznych wyjątków zbudowano negatywny obraz Polaka-antysemity, który w czasie wojny donosił i mordował Żydów.

 

Wciąż powstają nieuprawnione legendy, książki, ostatnio nawet filmy o Żydach bohatersko walczących z Niemcami. Jednak historia nie zna takich przypadków. Z polskich bandytów żydowskiego pochodzenia robi się bohaterów (Film „Opór” z Craigiem o braciach Bielskich – bandytach, którzy rabując i gwałcąc zamordowali ponad setkę Polaków w tym kobiety i dzieci), albo po prostu ich się wymyśla (Film „Bękarty wojny”, „Inglourious Basterds” w którym bohaterscy Żydzi z pasją zabijają Niemców w tym samego Hitlera).

 

Powstanie w Warszawskim Getcie jest słynniejsze, lepiej upamiętnione od Powstania Warszawskiego. Wspomina się jedynie  Żydowską Organizację Bojową (ŻOB) nie wspominając nawet o Żydowskim Związku Wojskowym uzbrajanym przez Armię Podziemną jako członek Podziemnego Państwa Polskiego.

 

Żydowski Związek Wojskowy, (ŻZW) – formacja zbrojna Żydów polskich, powołana w listopadzie 1939 przez byłych oficerów Wojska Polskiego i działaczy organizacji prawicowych żydowskiego pochodzenia, o którego istnieniu rzekomy „akowiec” Bartoszewski nigdy nie wspomniał w swoich licznych wystąpieniach publicznych.

 

W getcie Żydzi wskutek długich walk zabili dosłownie kilkunastu Niemców (głównie przypadkowo), a ich walka nie miała już żadnego znaczenia, Polacy w czasie Powstania Warszawskiego zabili tysiąc razy więcej Niemców, a dokładnie kilkanaście tysięcy świetnie uzbrojonych hitlerowskich żołnierzy i to z nadzieją wyzwolenia Warszawy i zakończenie wojny, niezależnie od porażki, błędów tego okresu, powstanie to zasługuje na pamięć co najmniej taką, jaką obdarza się powstanie w Getcie.

 

Bartoszewski zawodowo zajmuję się wypaczaniem historii i mieszaniem ludziom w głowach, znane są jego słynne słowa o tym, że podczas II wojny światowej bardziej bał się Polaków niż Niemców. Słowa te potwierdzał wielokrotnie.

 

Władysław Bartoszewski nie neguje kłamliwych i szkodliwych dla Polski i Polaków tez z książek  Jana T. Grossa „Sąsiedzi” „Strach” „Złote żniwa”, czy też Barbary Engelking „Jest taki piękny słoneczny dzień”. „Literackim antypolskim kłamstwem, punktem wyjścia całego plugawego antypolonizmu jest Jerzego Kosińskiego „Malowany ptak” dzisiejszy antypolski „talmud” izraelskiej młodzieży.

Lub neguje  na swój sposób np. stwierdzając, że „to bezwstydne bogacenie się Polaków nie miało rasistowskiego tła”. Dając do zrozumienia, że rzeczywiście generalnie Polacy masowo mordowali, donosili na Żydów, usługiwali Niemcom aby zagarnąć żydowskie majątki jednak wcale nie tylko z powodu antysemityzmu lecz zwykłej chciwości. Jaka to piękna obrona…

 

Niszczy się więc pamięć o dobrych faktach chociażby o fakcie, że setki tysięcy Polaków uratowało niemal pół miliona Żydów wspomina się jak najmniej, tak samo jak nie wspomina się o ofiarach żydowskiej agentury, Polakach, którzy oddali życie za Żydów, nierzadko całych rodzinach (np. dobrze udokumentowany przypadek rodziny Ulmów).

 

Nie udało się też do dziś udokumentować ani jednej historii odwrotnej tzn. gdy Żydzi ryzykując własnym życiem ratowali Polaków.

 

W tym niszczeniu pamięci niestety pomagał i pomaga Władysław Bartoszewski, który konsekwentnie milczy na pewne tematy, mówiąc na inne, kreując historię pełną zniekształceń, czasem wprost fałszywą. Z jakich powodów?

 

Powszechnie forsowana jest kuriozalną teza jakoby Polacy byli w jakiejś mierze współodpowiedzialni za Holocaust. Artykuły na ten temat pisał „Die Welt”, a Bartoszewski z własnej inicjatywy i woli przyznaje, że powyższa teza znajduje uzasadnienie w jego poglądach.

 

Bartoszewski w Powstaniu Warszawskim właściwie statystował. Był noszowym, a w 1944 r. tylko adiutantem. Był uczestnikiem, ale że „bronił stolicy” to za dużo powiedziane.

 

Takich jak on pomocników AK walczącej było dziesiątki tysięcy. W boju się nie wykazał. Wiele opowieści z tego okresu jego życia okazało się kłamliwych. Na jednym ze spotkań pytano go gdzie dokładnie brał udział w Powstaniu i czy mógłby podać jakiś oddział, nazwiska, wydarzenia itd. Niestety tylko zakłopotanie i mętne wyjaśnienia.

 

W żadnej dokumentacji nie ma jego nazwiska czy pseudonimu. Wygląda na to, że jego przeszłość jest jednym z mitów III RP, który trzeba odkłamać.

 

Po wojnie pracował jako dziennikarz. Siedział kilka lat za AK, choć działał w Delegaturze Rządu – a nie AK, która była jednakowo źle widziana przez żydowskie UB.

 

Później dużo pisał w masońsko- pro syjonistycznym krakowskim „Tygodniku Powszechnym” (dlatego też tygodnik ten dezawuował J. Em. Ks. Prymas Wyszyński).

 

Bartoszewski jest chyba jedynym w Polsce człowiekiem, który siedział za AK, ale w AK nie był.

                                                 Opracował Aleksander Szumański „Głos Polski” Toronto

 

Dokumenty, cytaty, źródła:

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XfydJsMWyWo

http://www.wprost.pl/ar/233766/Bartoszewski-w-cz

http://aleszuma.neon24.pl/post/83558,hanba-w-krakowie

http://www.bibula.com/?p=33797

 

http://wladyslawbartoszewski.blox.pl/html

file:///C:/Users/Aleksander/Desktop/PULPIT%20ZEBRANY/BARTOSZEWSKI%20WZZW.htm

 

http://chodakiewicz.salon24.pl/81001,lonek-skosowski-koniec-zydowskich-kolaborantow-gestapo

 

http://aleksanderszumanski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=622&Itemid=2

http://www.wprost.pl/ar/233766/Bartoszewski-w-czasie-wojny-balem-sie-bardziej-Polakow-niz-Niemcow

 

http://www.polandpolska.org/dokumenty/witold/raporty-witolda.htm

 

http://lubczasopismo.salon24.pl/Mistrzowie/post/557978,zydowski-atak-na-zofie-kossak-szczucka

http://niepoprawni.pl/blog/2218/zydowski-atak-na-zofie-kossak-szczucka

 

http://niepoprawni.pl/blog/2218/ilu-zydow-zamordowali-polacy-czii

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Niemiecki-MSZ-nie-tytuluje-juz-Bartoszewskiego-profesorem,wid,10195770,wiadomosc.html?ticaid=112b99

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1134 publikacje
7 komentarze
 

 1. Kim jest,wiadomo. Gabaryty to wskazuja. “Po owocach ich poznacie”.Polofobem napewno.

  0
 2. Avatar Henryk

  Mam kilka pytań do pana Bartoszewskiego Profesora Władyslawa, szlachetnego przywódcę strzegącego „polskie bydło”.
  Jako, że nurtuje mnie jego bardzo specyficzna przeszłość.
  Oto moje pytania:
  – dlaczego zgodził się pan na uroczyste wręczenie panu medalu ku czci
  największego niemieckiego polakożercy lat dwudziestych Gustawa
  Stresemanna?
  – dlaczego w 2006 r. jako sekretarz kapituły Orderu Orła Białego
  sprzeciwił się Pan przyznaniu Orderu Orła Białego (pośmiertnie)
  generałowi Augustowi E. Fieldorfowi i rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu?
  – czy można w ogóle porównać Pana cienkie „zasługi” jako kawalera Orła Białego z
  zasługami dwóch wspomnianych bohaterów polskich?
  – dlaczego, będąc oficjalnym gościem Izraela jako polski minister spraw
  zagranicznych, milczał pan jak grób w parlamencie izraelskim w czasie,
  gdy obrażano podobno pana kraj, gdy Polaków publicznie nazywano współwinnymi
  wraz z Niemcami zagłady Żydów (robił to m.in. wiceprzewodniczący
  parlamentu R. Rivlin)?
  – jeśli nie miał Pan odwagi na publiczną polemikę z antypolskimi
  oszczerstwami, dlaczego nie wyszedł pan z sali, jak doradzała panu
  większość polskiej delegacji?
  – dlaczego kłamał pan (w 2000 r.), że Polaków zaatakował w Knesecie
  tylko “głupi ekstremista”?
  – dlaczego używa pan bezprawnie tytułu profesora w sytuacji, gdy jest pan
  tylko maturzystą, absolwentem gimnazjum?
  – czy nie wie pan, że ciągle jeszcze
  aby zostać profesorem, trzeba mieć magisterium, doktorat i
  habilitację, a żadnej z tego typu prac pan nie obronił, nie mówiąc juz o
  skończeniu studiów.
  – dlaczego nie zdobył się pan na publiczne wystąpienie w słusznej obronie
  pamięci słynnej pisarki Zofii Kossak, której pan tyle zawdzięcza, jak
  pan sam wielokrotnie przyznawał?
  – dlaczego zgodził się Pan na zamieszczenie w książce wywiadzie z
  panem – cytatu z kłamliwym twierdzeniem Stefana Niesiołowskiego, że
  jakoby: “Zapisał (pan) piękną kartę walki o Polskę z bronią w
  ręku”. W jakim to było oddziale? Przy jakiej ulicy? Jakich ma pan
  świadków tej rzekomej walki?
  – dlaczego tak mocno, a kłamliwie, przesadza pan z eksponowaniem swej roli
  jako rzekomo jednej z głównych postaci organizujących pomoc dla Żydów
  w ramach Żegoty w 1942 roku? Miał pan wtedy tylko 20 lat i był
  podwładnym faktycznej wielkiej organizatorki pomocy Żydom Zofii Kossak.
  – dlaczego nie zareagował pan na poturbowanie polskich, katolickich
  wiernych przez moskiewską milicję?
  – dlaczego nie zrobił pan nic, aby zaprotestować przeciwko brutalnej
  obławie policyjnej na 300 Polaków we Frankfurcie nad Odrą, potępionej
  nawet przez 7 niemieckich posłów?
  – kto upoważnił pana jako ministra do przepraszania Niemców cytatem z
  Jana Józefa Lipskiego za przesiedlenie?
  – na jakiej podstawie zaniżył pan o milion osób – wbrew sprawdzonym
  naukowo statystykom – liczbę Polaków, ofiar wojny, w swym wystąpieniu
  w Bundestagu?
  – dlaczego pan, w latach 60. tak zdecydowanie reagujący na początki fali
  antypolonizmu, milczy w tej sprawie, gdy fala antypolonizmu jest
  wielokrotnie większa?
  – dlaczego piętnował pan w Izraelu antyżydowskich “polskich
  ciemniaków”, a nie wypowiada się Pan na temat skrajnych przejawów
  żydowskiego antypolonizmu? Dlaczego nie reaguje pan na coraz silniejszą
  falę antypolonizmu w niemieckich mediach?
  – dlaczego pan, niby były żołnierz AK i Powstania Warszawskiego, nie
  zareagował na potworne oszczerstwa rzucane na powstanie w artykule Cichego
  i na AK w tekście Yaffy Eliach?
  – dlaczego nic pan nie zrobił w celu wystąpienia na arenie
  międzynarodowej przeciw używaniu oszczerczego nazewnictwa: “polskie
  obozy zagłady” i “polskie obozy koncentracyjne”? (Zrobił to dopiero
  kilka lat po panu minister Adam Daniel Rotfeld).
  – co skusiło pana, jako 83-letniego staruszka nie mającego zielonego
  pojęcia o lotnictwie, do przyjęcia swoistej synekury, posady prezesa Rady
  Nadzorczej LOT, znajdującego się skądinąd w bardzo trudnej sytuacji
  finansowej? Czy w czasie pana zarządu LOT-em może się pan pochwalić
  choć jednym, jedynym posunięciem, które przyczyniło się do poprawy
  sytuacji finansowej tej firmy?
  – czy w czasie pana pierwszego szefowania resortem spraw zagranicznych
  zrobił pan w ogóle choć jedną konkretną rzecz dla obrony polskich
  interesów narodowych w polityce zagranicznej, czy wystarczyło panu bierne
  reagowanie na wszelkie przypadki brutalnego dyskryminowania Polaków?
  – dlaczego pan po tylekroć kłamliwie wychwalał kanclerza Helmutha Kohla
  znanego z niechęci do Polaków i do uznania granicy na Odrze i Nysie?
  – dlaczego pan – niby antykomunista – zgodził się być ministrem w
  postkomunistycznym rządzie Józefa Oleksego?
  – dlaczego nie zdobył się pan na publiczne wystąpienie w obronie
  pamięci słynnej pisarki Zofii Kossak, swojej byłej przełożonej?
  – dlaczego nie zdobył się pan – “autorytet” w Niemczech i Izraelu
  – na publiczne potępienie antypolskich oszczerstw najgorszego
  polakożercy i katolikożercy Jana Tomasza Grossa?
  – czy nie wstydzi się Pan swej decyzji odwołania z funkcji polskiego
  konsula honorowego wielkiego Polaka Jana Kobylańskiego, tylko dlatego że
  zaangażował się on w obronę prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej
  Edwarda Moskala?
  – czy nie wstydzi się Pan, że na stare lata dał się Pan wciągnąć w
  niegodną Pana siwych włosów kampanię obelg w stylu “dewianci” i
  “bydło”?
  – czy popierał Pan awansowanie swego syna na pełnomocnika rządu ds.
  bezpieczeństwa energetycznego w randze ministra w rządzie Marcinkiewicza?
  Kto pierwszy zachęcił premiera Marcinkiewicza do rozważenia kandydatury
  pana syna – pracującego przez wiele lat jako historyk w żydowskim
  instytucie w Oxfordzie – na to stanowisko, twierdząc, że Pana syn
  jakoby “od wielu, wielu lat zajmuje się energetyką”?
  – dlaczego dziwnie nie mówi Pan w swoich wywiadach o tym, że pana syn
  pracował przez wiele lat w żydowskim instytucie w Oxfordzie i w
  polsko-żydowskim roczniku “Polin”? Przecież chyba nie było nic
  wstydliwego w jego pracy?
  – dlaczego Pan nie wpłynął na swego syna, by w 1989 r. nie wydawał jako
  “Editor” polakożerczej książki Samuela Willenberga “Surviving
  Treblinka”, w której znalazły się m.in. oszczercze twierdzenia, że
  AK-owcy, uczestnicy Powstania Warszawskiego, mordowali Żydów i gwałcili
  Żydówki?
  – dlaczego w ostatnich kilkunastu latach milczał Pan, nie protestując
  publicznie w sprawie oskarżeń przeciw Polakom (m.in. w tak bliskim panu
  “Tygodniku Powszechnym”), że radośnie bawili się na karuzeli w
  pobliżu ruin płonącego warszawskiego getta? Przecież jeszcze w 1985 r.
  prostował Pan to kłamstwo na łamach paryskich “Zeszytów
  Historycznych”?
  – dlaczego kłamie pan w wywiadzie-rzece udzielonym Michałowi Komarowi,
  jakoby złożył Pan rezygnację po objęciu na KUL funkcji dziekana przez
  prof. Ryszarda Bendera? W rzeczywistości był Pan podwładnym w jego
  katedrze aż 11 lat, w tym kilka lat w czasie, gdy był on dziekanem.
  I na koniec taka ciekawostka…
  Die Welt: Bartoszewski: w czasie wojny bałem się bardziej Polaków niż
  Niemców.
  Dlaczego?
  LEJZOR BARTMAN
  Lejzor Władysław Bartman przed wojną członek Syjonistycznej Organizacji
  Żydowskiej „Bundu”. W czasie okupacji hitlerowskiej współpracował z
  tajną policją polityczną GESTAPO. To w owym czasie nadano mu pseudonim o
  polsko brzmiącym nazwisku „Bartoszewski”. Pod przykrywką „Żegoty”
  rozpracowywał Żydowską Organizację Bojową, jej struktury i zakres
  działania. Następnie skierowany do obozu koncentracyjnego KL Auschwitz w
  celu rozpracowania obozowego ruchu oporu więźniów. Został tam
  zdekonspirowany. Odkryto że jest niemieckim kapusiem. Niemcy sfingowali
  ucieczkę temu cennemu żydowskiemu agentowi. Zmieniono mu dane osobowe na
  Władysław Bartoszewski pseudo „Profesor”. Prawdopodobnie w czerwcu 1943
  roku wraz z przyjaciółmi agentami Gestapo ulokowanymi w wywiadzie AK (Blanka Kaczorowska, Ludwik Kalkstein, Eugeniusz Świerczewski ) przyczynił
  się do zdekonspirowania i aresztowania gen. Stefana Grota-Roweckiego w
  warszawskim mieszkaniu przy ul. Spiskiej 14 m. 10.

  0
 3. PO prostu typowy POstalinowski żydowski POmiot. Ale co to za naród który nie usunie i wyeliminuje na zawsze takie ścierwa. To żydzie funkcjonujące publicznie to dowód Polska jest opanowana przez zdrajców i najgorsze kanalie, i na to że naród polski nie istnieje.

  0
  • Kto gardzi ludźmi, obojętnie, z powodów wyznaniowych, z powodów rasowych, z powodu ksenofobii wobec kogokolwiek, wobec ludzi pochodzenia ukraińskiego, białoruskiego, rosyjskiego, niemieckiego, żydowskiego – ten przede wszystkim gardzi sobą. …>>>to tez ON.Tez trafił w dziesiatke.

   0
  • Avatar liss.jan

   Ten psychol był kapo w Oświęcimiu.

   0
   • Avatar slawek

    Do tego – jak prawisz – “kraju kryminalistów” będą się wpraszać tłumy z krajów szczęśliwej demokracji islamskiej zachodniej jewropy. Ty edziu do nas “kryminalistów” nie pasujesz, więc szukaj szczęścia w euroarabii…

    0
 4. Są jednak granice milczenia. Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno. W kraju za rządów braci Kaczyńskich działo się coraz gorzej. Koszmarna koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Samoobroną i Ligą Polskich Rodzin przynosiła skandal za skandalem. Polityczne wiarołomstwo stało się normą. Kolejne obietnice wyborcze Jarosława Kaczyńskiego rozwiewały się w pył. Stało się dla mnie jasne, że jego wizja budowy lepszej Polski, której zaufały miliony Polaków, okazała się jednym wielkim oszustwem. Dlatego też postanowiłem nazwać rzeczy po imieniu i – jak ujął to jeden z przedwojennych satyryków – “przestać uważać bydło za niebydło”.” to prawdziwy cytat na temat bydełka.>>> a teraz dochodze do wniosku ze trafił w dziesiatke.I tu widac ze jednak burek wie ze jest burek i nigdy nie bedzie wilczurem tak wiec burkowi tylko zostało ..ujadanie.I to tez czyni.

  0
 5. Avatar AS

  Jaka na to rada? Niech poszuka sobie lepszego narodu. Takiego co go zaakceptuje. My Polacy Bartoszewskiego nie akceptujemy. To może Niemcy to zrobią. Albo Żydzi. U nas ma przechlapane! Sam się ot to prosił. To niech ma.

  0
 6. Avatar AS

  PS. Wiem, że nie ma na ziemi anielskiego narodu. Każdy naród ma swoje wady i zalety. Ale żeby tak pluć na własny naród? Za to nikt go nie uszanuje. Chyba, że wróg. Ten go jeszcze za to pochwali.

  0
  • Avatar zbigniew

   On nie pluje na wlasny narod. On pluje na Polski Narod. On jest zydem.

   0
   • Avatar AS

    Nie jest Żydem. Żydów z KL nie zwalniano. Za takie coś, był niemiecki kat. Zwolnili go bo rodzina sypnęła kasą, a Niemcy z wojny, do własnej kiesy, też chcieli coś mieć. Wiem to, bo ojciec mój się tym zajmował, znając dobrze niemiecki. To jest Polak. Ale kanalii w żadnym narodzie nie brakuje. Jest to statystycznie 5% populacji. I trzeba się z tym pogodzić. Uważaj jednak na tych co tak buczą. Oni wcale nie są lepsi. Też 5% populacji. Bądź zawsze rozważny!

    0
 7. trzeba nazwać sprawe po imieniu.On tu nie pisze o Narodzie.Pani krysia pani zosia i andzie czy tzw zwykły czlowiek to jeszcze nie naród.Nie napinajcie sie tak wasci!!!!!To w powszechnym odczuciu tzw maasssy czyli inaczej…tłum.

  0
 8. Marek Marek

  Apeluję o rozsadek umiar i rzetelność, jeśli już ktoś musi oceniać życie i dorobek takich osób jak profesor Bartoszewski. Jego wypowiedź odnosiła się jedynie do tych, których zachowanie (buczenie) w tych konkretnych okolicznościach, nawet przy najlepszych intencjach, trudno uznać za kulturalne. Panu Bartoszewskiemu przyznano tytuł profesora i to nie raz, zatem ma do niego pełne prawo. Dla tych którzy nie wiedzą – jest kilka rodzajów tytułu profesora i godność ta wcale nie musi być związana z najwyższym wykształceniem. Co do pobytu w obozie to prof. Bartoszewski przebywał w nim, gdy nie był on jeszcze obozem koncentracyjnym tylko obozem pracy i wtedy zwolnienia ze wzgl. na stan zdrowia wcale nie należały do rzadkości. Zanim wyrazi się tak kategoryczne sądy dobrze jest mieć chociażby minimum wiedzy w temacie.

  0
 9. Ale bydełko nie zamierza generalnie zgłębic tematu bo nie o to chodzi bydełku..Wystarczy ze zwykly czlowiek napisze par pierdoł i mamy akcje.Dla zainteresowanych polecam cytatywiki .Bartoszewski Jest tam masę madrych słów Pana Profesora także takie takie które są przeciwko niemu.Tak na marginesie bydełko skoro już tak polubiło swa nazwę i tak się do niej przywiazało zrobiło to jakby z rospędu bo nie to poeta miał na mysli . Ale ciesze sie tak wyszło.Bo bydełko to nie moze byc niebydełko.

  0
 10. Avatar rene

  Właśnie trochę wiedzy w temacie, człowieku ogarnij sie te obozy od początku do końca miały jeden cel wyeliminować naród Polski, nie żydowski, pierwszy transport to byli żołnierze Wojska Polskiego. I ten kto przekroczył bramę obozu mił wyrok śmierci z urzędu. Więc bardzo proszę bez takicjh bajek i kłamstw.

  0
 11. ogarnji włoski i zaczesz się ,a najpierw poczytaj zwyklego człowieka i mysli hitlera które tu przemycił.ONE miały wyeliminowac wszystkich w pewnej kolejnosci i przydatnosci.. Nie rób sie znowu ważnieszy od zydów..i cyganów.

  0
 12. alez tutaj sie nazbieralo koszernych cuchnacych brudasow broniacych tego wrednego zaslinionego antypolaka. ajwaj,ajwaj!

  0
 13. a nawiazujac do powyzszego inteligenta….pachnacego, aczkolwiek taniochom zwróce uwagę że Profesor zastosował pewien inteligentny myk w postaci aluzju kórą ludek smolenski pojał w lot.Jak to mówia w rosji koszernej, aluzju paniał i wlasciwie zrozumiał że to o nim.I za to gratulacja dla ..bydełka.Toże dla pawłowskiej ze tylko na tyle starczało pani profesor tzw inteligencyji koszernej.

  0
 14. Jak tylko pojawi się temat dotyczący kanalii żydków czy zdrajców czy innych bydlaków zdradzających i okradających rodaków to zaraz pojawia się pełno kundli ujadających w obronie tych kanalii. Słuchaj obleśny kundlu jeden z drugim bez względu na to czy robisz to za resztki po większym kundlu czy jesteś debilem to jesteś po prostu kanalią i nic tego nie zmieni. Gardzą tobą wszyscy, szczególnie ci którym służysz za kundla. Nawet sam sobą gardzisz i twoi bliscy. Tak jak takie chamy i kanalie jak Putiny i inni podobni najbardziej gardzą i się brzydzą takimi skundlonymi swoimi parobkami jak TWuSSk. Wykorzystuje tego kundla na wszelkie sposoby ale zawsze jak tylko ma okazję to nim pomiata jak najgorszą szmatą. Tak TWuSSka i każdego innego KomoRuska traktują wszyscy. Stąd w was w tyle nienawiści i zawiści. Zdechniesz kundlem jak się nie zmienisz. Przez ciebie twoje szczeniaczki też będą kundlami. Przykro mi, Tak to działa. Ja wam współczuję. Bo wiem jakie koszmarne życie macie kundelki.

  0
 15. Stąd w was w tyle nienawiści i zawiści. Zdechniesz kundlem jak się nie zmienisz. Przez ciebie twoje szczeniaczki też będą kundlami. Przykro mi, Tak to działa. Ja wam współczuję. Bo wiem jakie koszmarne życie macie kundelki…..cipuncio kochana to chiba nie ten adres a nawet nie ten temat.Ale skoro ci ulżyło to wytrzyj podloge i po sprawie.

  0
 16. Jak tylko pojawi się temat dotyczący kanalii żydków czy zdrajców czy innych bydlaków zdradzających i okradających rodaków to zaraz pojawia się pełno kundli ujadających w obronie tych kanalii. Słuchaj obleśny kundlu jeden z drugim bez względu na to czy robisz to za resztki po większym kundlu czy jesteś debilem to jeste>>>a tym to jus mnie rozbawiłes zupełnie bo to jakby jus generalnie o czym innym ale rozumiem ze masz tak wgrane na nastepne sto lat.Zydzi zydzi wszedzie zydzi nawet jak to tylko motylki polne.Tak na marginesie to Pan Profesor zydem nie jest chociaz to mnie bez róznicy,natomiast sadzac po twojej dosc prostackiej mimice z toba cós jest takiego zydowskiego ze zaczynam sie martiwc. .hej hej salomon.

  0
 17. Ty się lustrator nie wysilaj na intelektualistę i moralistę bo nic z tego nie będzie. Mam w dupie waszą Ubecką KomoRuską propagandę i manipulacje. Zawsze byłem i będę człowiekiem. Nie zdradzam, nie oszukuję, nie okradam. Cham chamem jest w oborze i pozostanie nim na dworze. A w Polsce najgorsze chamy i kanalie prosto z obory wlazły na salony (urzędy) i do dzisiaj rządzą te skundlone KomoRuskie mendy. Wyznaczone przez rusków na zarządców. To najgorsze ścierwa zdradzające swoich rodaków i ojczyznę. Tak jak każdy kto im służy. A chama zdrajcę złodzieja i inne kanalie trzeba nazywać po imieniu. Po prostu. Tak samo takie małe skundlone parobki służące za resztki z pańskiego stołu.

  0
 18. dość to ogółne jest ale zachodzi pytanie…gdzie reszta??

  0
 19. to tak dla nauki odbierania słów i wiare w ich przekaz>>>wywiad z Bieleckim 17 maja 2014r.pytanie … pierwszy milion trzeba ukrasc?? odp.nie wiem skad to sie wzieło.Nigdzie nie znalazlem sladu zebym cós podobnego powiedział chociaz wciaz mi sie ten cytat przypisuje.Co przychodzi ktos na wykład to pyta o to.A skad to jest..nie wiem .Zatrudniłem nawet firme żeby przejrzała stare teksty wywiady,musiałem zapłacic bo robili to ręcznie…nie znalezli.>>>>mottto-wiki tworzyli idioci.Niepojete.>>>>Podobnie jest z slynnym …. bydlatkiem.

  0
 20. Oblesne,chamowate stare dziadzisko. Gnojek(piszac delikatnie) lazi po polskiej swietej ziemi,zre polski chleb i morda miele. Czas najwyzszy,zeby go pieklo pochlonelo.

  0
 21. Avatar Janusz

  Komorowski musi się pośpieszyć, jeśli chce urządzić pogrzeb Bartoszewskiemu jak Jaruzelskiemu. Powinien już dziś awansować go do stopnia co najmniej generała dywizji AK i wyznaczyć na prezesa związku.

  0
 22. Avatar rydz

  bartoszewski to taki polski ‘”profesor” jak wszystko co polskie, wlacznie z polakiami – bydlem do ktorego sam nalezy.
  az rzygac sie chce jak sie widzi kartofla komorowskiego w otoczeniu takich jak on sam. ale w koncu polacy sa tacy jak sam komorowski- zgnile kartofle.
  jaki narod tacy jej przedstawiciel wladzy. zgnile kartofle

  0
  • Avatar do rydz- podzielam zdanie

   To co powiedzial niezyjacy juz Bartoszewski, to najprawdziwsza z prawd o polakach, znam jeszcze bardziej dosadne i tez do dzisiaj prawdziwe.
   Nalezy sie zastanowic, jak zmienic te prawdziwe niestety , i budzace obrzydzenie do polakow i polski negatywne opinie.Te prawdziwe od dawna stereotypy o polakac sa wciaz bardzo aktualne.
   Nie zmieni to zaden zakaz, bo prawda jest jak oliwa.

   0
 23. Avatar Atma

  Jest w naszej Ojczyźnie bohater, którego zasługi dla naszej Ojczyzny, Polski powinni znać wszyscy Polacy. Laudację przy okazji nadania Jemu przez KUL dyplomu profesora honoris causa wygłosił sam rektor prof. Henryk Samsonowicz.Pan Profesor Władysław Bartoszewski od 1 sierpnia 1944 uczestniczył w powstaniu warszawskim. Był adiutantem dowódcy placówki informacyjno-radiowej “Asma” i redaktorem naczelnym czasopisma “Wiadomości z Miasta i Wiadomości Radiowe”. 20 września został rozkazem komendanta Okręgu Warszawa AK gen. Antoniego Chruściela “Montera” odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi z Mieczami )na wniosek szefa Biura Informacji i Propagandy KG AK płk. Jana Rzepeckiego). 1 października mianowany przez dowódcę AK gen. Tadeusza Komorowskiego “Bora” na stopień podporucznika . 4 października odznaczony Krzyżem Walecznych. Absolwent gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki i Liceum Humanistycznego TWO “Przyszłość” w Warszawie. Maturę zdał w r. 1939. W latach 41-44 studiował na tajnym Wydziale Humanistycznym UW. W grudniu 1948 przyjęty na III rok polonistyki na Wydziale Humanistycznym UW. Studia te zostały przerwane na skutek ARESZTOWANIA w grudniu 1949 – z nakazu podpisanego przez Fajgę Mandlę Danielak, szerzej znaną jako płk HELENA WOLIŃSKA – i PIĘCIOLETNIM POBYTEM W WIĘZIENIU. W listopadzie 1958 został przyjęty na studia polonistyczne na Wydziale Filologicznym UW w trybie eksternistycznym. Złożył na ręce profesora Juliana Krzyżanowskiego pracę magisterską, jednak w październiku 1962 został skreślony z listy studentów UW osobiście przez rektora tow.Stanisława Turskiego . Tow.Turski był wjątkową szują .Podczas wydarzeń Marca 1968, jako rektor UW osobiście relegował z uczelni 34 studentów a dalszych 11 zawiesił w prawach studenta oraz zakazał profesorom UW udziału w wiecach studenckich.Właśnie za działalność antypaństwową ,niepodległościową wyleciał prof.Bartoszewski. Pan Profesor Władysław Bartoszewski w latach 1983-90 był profesorem gościnnym nauk politycznych na trzech uniwersytetach w RFN: w Monachium, Eichstaett i Augsburgu.A jeśli chodzi o KUL, o wykładał na nim jako starszy wykładowca w latach 1973-1982 i 1984-1985. Władysław Bartoszewski to Wielki Polak i prawdziwy Patriota! Czapki z głów

  0
  • Avatar ANNA

   TAK I TO JEST PRAWDA:) PROFESOR BARTOSZEWSKI BYŁ WYJĄTKOWYM CZŁOWIEKIEM, Z WIELKĄ KLASĄ ,CHARYZMĄ …BARDZO GO BRAK…PRAWDZIWY PATRIOTA!!!

   0
 24. „Polska to brzydka panna bez posagu, która nie powinna być zbytnio wybredna” – Władysław Bartoszewski.
  Odeszła osoba, która przez lata blokowała przyznanie Orderu Orła Białego Witoldowi Pileckiemu, która przez lata robiła z Polaków antysemitów. Osoba, która była narzuconym autorytetem w Polsce. Kilka słów dlaczego wolę być nazywany “prawicowym oszołomem” niż nazywać W. Bartoszewskiego autorytetem…

  Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/placz-lemingu-odszedl-autorytet/

  0
 25. Avatar ANNA

  TRAGICZNY ARTYKUŁ, OBRAŻAJĄCY LUDZI I ICH INTELEGENCJE, PEŁEN JADU I NIENAWIŚCI…ŻENADA

  0
 26. Pingback: Aleksander Szumański: POLACY TO OCHRZCZONY MOTŁOCH – BARTOSZEWSKI | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816