Bez kategorii
Like

BANKIERSKA OKUPACJA

23/10/2012
305 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

JAKI PIERWSZY KROK POWINNI ZROBIĆ LUDZIE W POLSCE ABY ROZPOCZĄĆ ROZKŁAD MAFIJNEJ STRUKTURY WŁADZY ? JAK ZIDENTYFIKOWAĆ SEDNO PROBLEMU? GDZIE JEST GŁOWA TEJ HYBRYDY, KTÓRA SWYMI RAMIONAMI OPLATA INSTYTUCJE SPOŁECZNE ?

0


    Jak powstaje ta pajęczyna zręcznie utkanych kłamstw, która zmusza nas do ekonomicznej niewoli, do finansowej zależności od naszych panów ? Kto tym włada ? Kto wprawia w ruch tryby maszyny rzucającej nas na kolana ?

    Skoro przez całe dekady system służy mniejszości a większość dźwiga ciężar jego funkcjonowania to znaczy … że społeczeństwo nie wie jak działa system a przez to nie może zmienić jego działania . Najwyraźniej nie mamy pojęcia gdzie tkwi problem. Na powyższe pytania odpowiemy jeśli zdamy sobie sprawę z faktu , że wierzchołkiem piramidy, jest wszechmocna i bezkarna bankierska kasta : Rzućmy więc nieco światła na ów globalnie panujący mechanizm . Posłużę się w tym celu cytatem ze znanego w wirtualnej przestrzeni filmu „Zeitgeist: Addendum” :

„ Dzisiejsze społeczeństwo składa się z szeregu instytucji. Od instytucji politycznych, prawnych, religijnych…do instytucji klasy społecznej,wartości rodzinnych i specjalizacji zawodowych. Jest to oczywiste, że te tradycyjne struktury mają głęboki wpływ na kształt naszego myślenia i perspektywy. Jednakże ze wszystkich instytucji społecznych, pośród których się rodzimy, które nami kierują i nas warunkują…wydaje się ,że nie ma systemu, który zostałby tak zaakceptowany…i niezrozumiany…. jak system monetarny. Przyjęte niemal jak religia….założone instytucje płatnicze są jednymi z najbardziej niekwestionowanych form wiary jaki istnieje. W świecie, w którym 1 % populacji posiada 40 % bogactwa planety…w świecie, gdzie 34.000 dzieci umiera jednego dnia z biedy i wyleczalnych chorób i gdzie 50% światowej populacji żyje za mniej niż 2 dolary dziennie…jedna rzecz jest jasna…Coś jest bardzo nie tak. I bez względu na to czy jesteśmy tego świadomi czy nie…krwiobiegiem wszystkich założonych instytucji i samego społeczeństwa są pieniądze…Dlatego zrozumienie instytucji polityki płatniczej jest niezbędne do zrozumienia, dlaczego nasze życie jest takie, jakie jest. Niestety ekonomia jest często postrzegana jako skomplikowana i nudna. Nieskończone strumienie finansowego żargonu, wraz z przerażającą matematyką szybko odstraszają od prób jej zrozumienia. Jednakże, faktem jest, iż złożoność kojarzona z systemem finansowym…jest …zwykłą maską…zaprojektowaną by ukryć paraliżującą społeczeństwo strukturę.”  

Całe lata powtarzanych kłamstw, recytowania ekonomicznych mantr, rozpowszechnianie zafałszowanych teorii, niekończące się wywody autorytetów ekonomii sprawiły,że straciliśmy z oczu najważniejszą przyczynę istnienia większości problemów na tle ekonomicznym, z którymi boryka się Świat…w tym Polska. Przyczyną tą jest mechanizm, który choć dobrze zamaskowany – w rzeczywistości jest porażająco prosty do tego stopnia ,że gdy zostaje zdemaskowany wzbudza u ludzi niedowierzanie.

Jak powstają pieniądze ? Jak działa mechanizm obiegu pieniądza? Odpowiedzi podane na tacy można znaleźć w wielu filmach i publikacjach krążących w internecie. Bardzo wiele w tym temacie zostało także powiedziane na łamach Nowego Ekranu . Dla wszystkich, którzy z zagadnieniem stykają się po raz pierwszy polecam film :  Money As Debt – Pieniądze Jako Dług;

LINK :

Tak na marginesie skoro o produkcjach filmowych tego typu mowa , muszę się odnieść do ważnej kwestii .Ja sam choć posłużyłem się cytatem z „Zeitgeist: Addendum” odradzam dawanie wiary we wszystko co można tam usłyszeć i zobaczyć, bo choć mechanizmy finansowe – mimo, że w dużym uproszczeniu – są dość wiernie przedstawione , to sam film – o czym jestem głęboko przekonany – powstał niejako celem zwabienia i kontrolowania potencjalnych „rewolucjonistów” . Film obnaża prawdę o „systemie” i jednocześnie przechodzi gładko do sposobu rozwiązania problemów ekonomicznych metodami , które pchają nas w objęcia niebezpiecznej formy technokratycznego ładu…Ruch Zeitgeist i związany z nim Projekt Venus oraz ruchy im podobne a także wiele innych tzw. „filmów prawdy” to po prostu celowa manipulacja ze strony elit, mająca za zadanie „wywieść ludzi w pole”. Pozostaje jednak nadzieje,że poszukiwacz prawdy przeszukując internet z pewnością połapie się gdzie jest prawda a gdzie zaczyna się manipulacja i dezinformacja…

    Reasumując – zrozumienie mechanizmów finansowych jest kluczowe do zrobienia pierwszego kroku na drodze do zreorganizowania struktury społecznej.

    Jaki powinien być pierwszy postulat gdy dojdzie do masowych protestów ( wierzę, że do nich dojdzie ) – gdy ludzie wreszcie wyjdą na ulice ?  Musimy zablokować prywatnym podmiotom możliwość kreacji pieniądza… a tym samym  jako obywatele i państwo… powstrzymać dramatyczne tempo zadłużania się całego społeczeństwa…

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Paulus.Aquarius

NASZA BIERNA AKCEPTACJA

8 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816