Artykuły redakcyjne
Like

Bandyci

14/11/2013
1268 Wyświetlenia
39 Komentarze
5 minut czytania
Bandyci

Jeśli mnie pamięć nie myli, uczestnicy wszelkich ulicznych starć z tzw. organami bezpieczeństwa publicznego byli w czasach PRL-u nazywani przez urzędujące władze i usłużnych jej propagandystów bandytami, renegatami a w najlepszym razie warchołami. Czasami grożono im nawet śmiercią albo trwałym kalectwem, przypominając, że każda ręka podniesiona na socjalizm zostanie ucięta. Pałowanie demonstrantów i ścieżki zdrowia, to był w zasadzie najniższy wymiar kary dla polskich rebeliantów z 1956, 1968, 1970, 1976, czy 1981 roku. Bo śmierć zbierała wówczas przecież swoje krwawe żniwo, a tzw. Polak, strzelał do Polaka na każdy rozkaz.

0


 

Wraz z nastaniem republiki okrągłego stołu, ten i ów uwierzył, że już nigdy społeczeństwo nie będzie musiało odwoływać się do argumentu „dyskusji ulicznej”, której podstawą z jednej strony są kamienie, sztachety i butelki z benzyną, a z drugiej, pałki, gaz pieprzowy i gumowe kule (na razie). Ojcowie założyciele III RP oraz wszelki mainstream propagandowy, przekonują bowiem, że przecież żyjemy w wolnej i demokratycznej ojczyźnie. A każda ręka podniesiona na „wolną” i „demokratyczną” jest ręką bandyty, faszysty, kibola i wszelakiej prawicowej swołoczy. I że musi panować szczęśliwość i zgoda w społeczeństwie, a Winnicki, Staruchowicz i ich kamraci brużdżą niemiłosiernie i trzeba ich zdelegalizować, a następnie izolować w więzieniach i psychuszkach.

Tylko, że rzeczywistość coraz bardziej skrzeczy i tu jak na złość ani szczęśliwości, ani zgody nie ma, bo być ich nie mogło, skoro patronat nad „nową Polską” objęli, u jej zarania, Kiszczak i Jaruzelski oraz post-socowe cwaniactwo i kilku pożytecznych idiotów.

Polityka korporacyjna dla wybrańców zblatowanych z władzą, korupcja, grabienie majątku narodowego, spychanie na margines materialny kolejnych dużych grup społecznych, państwowy terroryzm, wszechobecne w mediach kłamstwo, zadekretowana urzędowo niesprawiedliwość, czy brutalny zamach na uczucia religijne stały się dniem powszednim tej „demokratycznej” i „wolnej” Polski przełom wieków. Można powiedzieć, że najdłużej żerujący na tej patologicznej kreaturze państwa, Donald Tusk i tak jest szczęściarzem, bo na razie nikt nie spalił gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, tylko zamachnął się na pedalską „tęczę”, w zamiarze ewidentnie konfrontacyjnym, postawioną na Placu Zbawiciela w Warszawie kilka lat temu. Cóż za wyrozumiali rebelianci! Toż to prawdziwi smakosze rewolucji! Zamiast powroza, jakieś takie symboliczne harce!

Dobrze powiedział Wojciech Cejrowski: tutaj mamy Plac Zbawiciela, a nie plac zboczeńców. Niech zatem nikogo nie dziwi ten ogień. W tym Kraju było już tak, że za podpalenie budynku komitetu wojewódzkiego PZPR stawiano pomniki. Może warto ten fakt jednak tej władzy przypomnieć, gdy odsądza ona od czci i wiary kolejne pokolenia ulicznych „bandytów”.

Prawem obrażanych, wykluczonych i prześladowanych prawie zawsze w dziejach był agresywny protest. Bo ten rodzi się z bezsilności. I tym razem nie będzie inaczej. Tusk, Sienkiewicz, Kuźniar i Kraśko, każdy na swój sposób, będą nadal lżyć i znieważać to społeczeństwo i spychać je do getta, tam gdzie nie ma nie tylko pracy, ale także nadziei, o wolności i demokracji nie wspominając. Tylko, że nienawiść, panowie, to jest siła trudna do okiełznania, a gdy uzasadniona, trzeba wam będzie budować koszary dla kolejnych oddziałów policji jawnych i tajnych…

Wiem, tutaj nad Wisłą wiele się poplątało. Znowu nie zawsze wiadomo, gdzie czai się policyjny prowokator, a na kogo można liczyć w godzinie próby. Ale wygląda na to, że weszliśmy w schyłkowy, dekadencki okres w dziejach III RP. Im większa arogancja i korupcja władzy, tym więcej ludzi na manifestacjach. I siłowanie trwa! Tylko czekać, gdy kolejna manifestacja nie wystąpi do HGW o pozwolenie na przemarsz… a zamiast gumowych minister zaordynuje ostre… Historia uwielbia się powtarzać.

Ku pokrzepieniu serc powiem, że nieważne, kto podpalił „budę ruską” przed ambasadą bolszewickiej Federacji Rosyjskiej. Ważne, że wieść gminna odmówiła Rosjanom zwrotu jej szczątków do czasu zakończenia polskiego śledztwa. Ten wic dowodzi, że duch w narodzie nie ginie. Mała pociecha, ale pociecha!

„Polscy bandyci” znowu zawładnęli językiem „Onych”. Ileż to już razy w nieodległej tak przecież historii. Tym razem w „wolnej” i „demokratycznej”…  Jak przed laty, z Radomia i Ursusa, trzeba znowu potępiać warchołów i uciekać się do argumentu siły. Niepostrzeżenie obudziliśmy się znowu w państwie policyjnym!

Inne zapisy autora:

0

Maciej Rysiewicz
Maciej Rysiewicz http://www.gorliceiokolice.eu

Dziennikarz i wydawca. Twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). Zastępca redaktora naczelnego portalu "3obieg". Redaktor naczelny portalu "Zdrowie za Zdrowie". W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Autor książek "Ule i pasieki w Polsce" i "Krynica Zdrój - miasto, ludzie, okolice". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

628 publikacje
270 komentarze
 

 1. Avatar Kuba

  Panie Macieju …sęk w tym że buda była polska stała poza ogrodzeniem ambasady, na terytorium RP a nie CCCP
  Jak już marsz ruszał z ronda Dmowskiego widać było że coś musi sie dziać. Za łatwo za SPOKOJNIE marsz doszedł do Ronda Jazdy Polskiej.

  0
  • W internecie jest godzinny film z przejścia Marszu obok ambasady. Warto obejrzeć. Szczególnie końcówkę. Marsz przeszedł i nie ma tam żadnego pożaru. Widać wyraźnie jak Policyjne Pieczarki zamykają marsz swoim KORDONEM i widać nawet KOGUTY POLICYNE i WIDAĆ TEŻ ŻE TA RUSKA BUDA STOI NIENARUSZONA wniosek PODPALACZEM SĄ LUDZIE PAPKINA z MSW w rządzie RUDEGO ZDRAJCY I VOLKSDOJCZA !!!! Przy ambasadzie został kordon policji. Czyżby nie upilnował? Budka spłonęła po drugiej stronie ambasady (na Spacerowej), dlatego idiotyczne są zarzuty pod adresem straży marszu. Platfusy wyobrażają sobie widać, że miała być odpowiedzialna za ład i porządek w całym mieście albo chociaż w dzielnicach przez, które przebiegała trasa marszu. Absurd! A i na fotkę tęczy można się natknąć, manifestantów ani widu ani słychu, pustka, wokół zomowcy bezmyślnie gapią się jak ten badziew zaczyna się palić. Moim zdaniem ten badziew był przygotowany do POdpałki. Pokazywali, jak płonął. To trwało kilka minut. Palił się, jak snop suchego zboża. A HGW mówiła, że jest ognioodporny. (c)Huj Go Wie, z czego to było.

   0
 2. Farsa w polskim sądzie – kibice sądzeni za antyputinizm
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/48255-547091384374074.jpg
  Farsa w polskim sądzie – kibice sądzeni za antyputinizm – niezalezna.pl
  foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
  Prokuratura zmienia zdanie w procesie dwóch kibiców oskarżonych w związku z zamieszkami w dniu meczu Polska-Rosja podczas Euro 2012. Teraz śledczy nie chcą już żadnego odtwarzania w sądzie nagrań z przesłuchań świadków, choć do niedawna sami o to wnioskowali.

  Dowodami przedkładanymi w sądzie przez prokuraturę mają być nagrania rozmów z podsłuchów telefonicznych. Tyle, że zdaniem obrony te nagrania uzyskane w wyniku kontroli operacyjnej nie mogą być w tym procesie traktowane jako dowody sądowe.

  Co ciekawe prokurator Marcin Górski nie potrafił w sądzie przytoczyć przepisu, na podstawie którego uznano nagrania z kontroli operacyjnej za dowody. Dodał zresztą, że uzasadnienie prawne takiej kwalifikacji jest tajne. Sąd przychylił się do jego opinii i przystąpił do odtwarzania innych nagrań – z zeznań świadków w prokuraturze. Tutaj również nie obyło się bez zaskoczeń, ponieważ prokurator Górski po odtworzeniu pierwszego z zapisów stwierdził, że wycofuje się z wniosku o przegląd w sądzie nagrań z przesłuchań, pomimo obiekcji obrony, która wskazywała na poważne rozbieżności między utrwalonymi zeznaniami a protokołami zeznań sporządzonymi przez śledczych.

  Prokuratura oskarżyła Wojciecha Wiśniewskiego i Wojciecha Brauna o pomocnictwo w stosowaniu przemocy na tle narodowościowym, choć po meczu Polska-Rosja dotąd nie postawiła nikomu zarzutów o stosowanie takiej przemocy. – Są zarzuty o pomocnictwo w czymś co nie miało miejsca – zauważa obrońca mec. Olgierd Pogorzelski.

  Procesowi towarzyszy niesłabnące zaangażowanie mediów prokremlowskich z Rosji. W sądzie pojawili się, podobnie jak podczas poprzedniej rozprawy, przedstawiciele telewizji RIA Novosti i agencji Itar-Tass. Korespondent tej stacji telewizyjnej z Moskwy w rozmowie z „Codzienną” stwierdził, że rosyjskie media „relacjonują ten proces rzetelnie” a dopytywany przez nas dodał kilka stwierdzeń wprowadzających w osłupienie: – Państwowe media w Rosji są rzetelne. Nie służą putinowskiej propagandzie a dziennikarze nie odczuwają nacisków ze strony władz – zapewniał rosyjski dziennikarz. Ps. Gdybyśmy mieli władzę w Polsce to powinny tak się zachować jak na rysunku Vitka : http://www.pomniksmolensk.pl/viewpage.php?page_id=86

  0
  • Nasila się wyjątkowa wrogość prokuratury wobec kibiców i księży. Polskojęzyczni i postkomunistyczni prokuratorzy nie tylko podlizują się i wysługują Putinowi ale również Enrigue Penie Nieto z Meksyku ( prokurator Niesiołowski wnioskował o areszt dla kibiców, którzy stanęli w obronie polskiej kobiety bitej i poniżanej na gdyńskiej plaży przez pijanych gringos z Meksyku). Polskojęzyczni i postkomunistyczni prokuratorzy podlizują się i wysługują również Danilo Medinie z Dominikany i chcą oskarżać w Polsce arcybiskupa Wesołowskiego i księdza Gila, którzy zostali pomówieni przez kartele narkotykowe na Dominikanie o przestępstwo pedofilii. W zeszłym roku prokuratura rejonowa w Krasnystawie tak zaszczuła i przyczyniła się do samospalenia na grobie swoich rodziców księdza Psujka, który był pomawiany przez faszystów z niemieckiej Bawarii o pedofilię ( księdza Psujka prokuratura z Krasnegostawu chciała nawet aresztować ale nie zgodził się na ten areszt przyzwoity sędzia z lubelskiego sądu). “Co ciekawe prokurator Marcin Górski nie potrafił w sądzie przytoczyć przepisu, na podstawie którego uznano nagrania z kontroli operacyjnej za dowody. Dodał zresztą, że uzasadnienie prawne takiej kwalifikacji jest tajne. Sąd przychylił się do jego opinii i przystąpił do odtwarzania innych nagrań – z zeznań świadków w prokuraturze.” – gangsterskie państwo… dajcie nam człowieka, a paragraf się znajdzie… Ps. idąc tokiem rozumowania debilnych prokuratorów i sędziów, to można wsadzić do wiezienia nawet za krzywy uśmiech, a jak wiezień się spyta z jakiego przepisu/na podstawie jakiego prawa go wsadzono, to się mu powie, że to tajne… Czy ktoś jeszcze wierzy w pokojowe zmiany z tą gangsterską władzą?

   0
 3. Z tym że OK, oni biją pianę , co by należało wcześniej przewidzieć że będą bić pianę i na tym nawet mogą wygrać wybory że oto prawica robi zamieszki a oni są statecznymi, powściągliwymi obywatelami. Z tym się trzeb liczyć i nie napieprzać kamieniami a w szczególności nie robić tego w święto największe państwowe. Czy juz ostatecznie nie można w jakiś dzień powszedni ??
  Jak chodzi o Radom i Ursus to akurat ja napieprzałem kamieniami w Radomiu. Ale tego nie da się tak porównywać. Po 25 czerwca w Radomiu były represje, ludzi bito. To był reżim komunistyczny a więc ja bym raczej ubolewał że tylko kamienie szły w ruch i trochę niegroźnego ognia. Należało wtedy butelkami z benzyną rzucać i granatami. A co !!!! Może nie ?? !!!! Millerów i Kwaśniewskich trzeba bylo wtedy pozabijać jak wszy.
  Ale teraz to jest zupełnie inna sprawa. Ten co rzuca i podpala z góry wie że guzik mu zrobią za to. Dostanie 3 miechy, po 1 mies go zwolnia. Nawiązki nie zapłaci to mu nic nie zrobią. Scieżki zdrowia mu nie zrobią, nerek nie odbiją pałami, nie zamordują. A wtedy był strach i zresztą tak robili.
  Poza tym wtedy była komuna i jakieś myślenie o tym że ona padnie byłoi zupełnie z księżyca bajką, bo tego upadku nie dało się nijak wkalkulowywać w realia życia. Ono oczywicie było jako marzenie ale jakieś ostateczne, niewyobrażalne, nie do użycia na codzień.
  A dziś co. Żadnego działania takiego jak należy, żadnego rozwijania polskości tylko niczym za komuny. No ale dziś można już coś próbować robić. A się nie robi. Bo te organizacje “prawicowe” są przesiaknięte gówniarzami, niedołęgami, wariatami, agentami różnymi. W dodatku siłą pędu społeczeństwo mysli i żyje wciąż po komuszemu. 25 lat minęło a tu nic. Wciąż żyjemy jak komuchy. W dodatku jeszcze pieprzą trzy po trzy o sentymentach do komuny. Pokazują w necie jakieś badziewia zrobioine za komuny i że to takie “kultowe” dl;a nich. Te zawszone śmieci co człowiek by chciał zapomnieć o nich spłodzone przez armię debili i pachołków za komuny, dziś oni se to wspominają te buble. Hehe!!
  Dziś kamieniami owszem, od czasu do czasu możnaby, ale wtedy dopiero jakby coś ponadto. A nie tylko rzucać kamieniami. Nic więcej nie działać tylko napieprzać kamieniami.

  0
 4. IWH_rus IWH_rus

  Tych, kto walczy z żonami i dziećmi wojskowych i policji, grabi popędy i sklepy – przedtem nazywały bandytami. Dziś – terrorystami. Bandyci są bandytami, ponieważ u ich bandyckie metody.

  Napad na ogrodzenia i wojna z pomnikami – to przykład degradacji tradycyjnego polskiego bandytyzmu. Lecz które czasy, takie i bohaterzy.

  W ogóle, pożytecznie nazywać rzeczy swoimi imionami. Na przykład Piłsudski i Kościuszko – bezprawni wojskowi dyktatorzy, typu Kadafi lub Kołczaka w Rosji.

  Lecz jeśli ci chęć obrażać się na terminologię, pamiętaj że na Ukrainie ludzi, które spalały chłopów całymi rodzinami w lamusach i wieszały niemowląt na ogrodzeniach(za to że oni byli Polakami) dziś też nazywają “bojownikami za niezależność”. Przeklęci żołnierze, aha.

  0
 5. Co innego jest bandytyzm a co innego przypieprzyć kamieniem w ryja komuchowi za koimuny na rozruchach. Czy nawet dziś, ale to jeszcze nie bandydtyzm. Bandytami byli wtedy komuniści i ich władza, dziś bandytami są ich niedobitki, Miller, Kalisz, Kwaśniewski, Paligówno.
  Są UBecy przecież, żyja, biznesy lewe kręcą, napieprzać kamieniami w ich chlewy. Tam iść. A nie tam takie tam nie wiadomo co robić.

  0
 6. IWH_rus IWH_rus

  Jeszcze raz powtarzam, bandyci to te, kto wykorzystuje bandyckie metody. Typu “kamieniem w ryja”. Siły, wspierające prawo, nie mogą być bandyckie według określenia. Można uważać prawo za złe. Dura lex sed lex. O odpowiedzialności za jego naruszenie obywatele są zawiadomione. Ukaranie naruszycieli prowadzi się prawną sposobem.

  Oto dziś w USA w więzieniach siaduje większy odsetek ludności czym w ZSRR 30-сh lat. Pierwsze miejsce po tym parametrze na planecie dziś. I więcej po ilości czym we współczesnych Chinach, chociaż w Chinach ludność do pięciu razy więcej. Po tym parametrze – też pierwsze miejsce na planecie. Razem – USA dziś(nie w ubiegłym stuleciu, a dziś) przygnębia własna ludność silniej czym ZSRR Stalina i komunistyczne Chiny. Właśnie po tym parametrze, który stawiacie do winy komunistom. Lecz nie pośpieszasz przyprowadzać USA jak przykład bandytów.

  Właśnie w USA(i w Polsce do niedawna) istnieją więzienia, w który ludzi sadzają bez sądowej procedury do obchodu publicznego prawa po sekretnych ukazach. Powracając do terminologii – takie więzienia nazywają się “obóz koncentracyjny”. To prosty termin, co odpowiada zjawisku. Lecz ciebie to nie konsternuje. A wszystko dlatego, że boisz się nazywać rzeczy swoimi imionami. I w ogóle nie przyjmujesz imiona, a korzystasz etykietami, uważając że “złymi słowami” trzeba nazywać tylko to, że nie podoba się osobiście ciebie.

  0
  • Mnie to bolsze koncernuje czjem USa Rosja. Bo Rosja tu k..wa od dawna zbrodni na Polakach djałała bljadź. Hehehe !!! I w Hatynie bljadź naszych ludzi wymordowali. I dlatego mnie Ruskie blijadź koncernują więcej czem USA.

   0
   • IWH_rus IWH_rus

    Napisz cokolwiek o przestępstwach polskiego korpusu ochrony w trzydziestych latach. O katuszach w polskich obózach śmierci dla czerwonoarmistów. O okupacji Biłorusi, Litwy i Ukrainy w 1919. I o przestępstwach polskich husarz przeciw cywilnej ludności na rosyjskiej ziemi w siedemnastym stuleciu i przedtem. O minimum dwukrotne wymordowanie polskich chłopów polską że szlachtą do stanu “wyludniała ziemia polska”. O nakazie Kościuszko rozmieścić działa za plecami swoich żołnierzy, i strzelać jeśli te pobiegną. Nie możesz?

    Mogę cały dzień mówić o przestępstwach i ludobójstwie innych narodów Polakami w czasy, kiedy Polacy mieli siłę. Ja jeden z niewielu, kto z tym pytaniem jest znajomy. Takich faktow dosyć. Lecz Rosjanie nie czynią z ich “jedynie prawidłową” historię. Żeby nie płodzić polonofobskich szajbusów w swoim narodzie.

    Być może dla Polaków ta idea jest zbyt skomplikowana.

    0
    • I szkożje tam bljadź w Rosiji tjepjer. Mafija rządzi, Putin ubijca, wor. I szto tam, takij wjelikij strana i niczjewo njet. Raboty njet, duraki w Dumie, KGB rządzi, szto. Ni ch..a sjebje. Paljaki was ubiwali? Wot !!! Kak w Rosiji komuna w 1918 nastała to szto, charosza komuna była z bplszjewikami, krasnoarmijcami? Charosza? I do sjewodnja tam u was Sierp i mołot na krasnoj flagie? I Ruskje komunizm i Stalina ljubljut. Wot duraki bljadź. Kak i naszi komunisty, wory, ubijcy, szpiony, job ich matć. I szto oni nadjełali. I szto komuna nadjełała w mirje. I komuna tolka astała w Korjei. Kim dżong un wasz gienjerał.

     0
     • Nazistowskie czyli socjalistyczne, komusze, a nie jak ukuł Stalin faszystowskie Niemce kradli myśl techniczną,( Niemce ukradli, plany i logo CWS T1, jedynego samochodu na świecie, dzieła polskiej myśli technicznej i polskich inżynierów, który można było rozłożyć i złożyć jednym kluczem, tego do dziś nikt nie powtórzył!!!), przerobiono na swoje, Volkswagena.dzieła sztuki, etc…także i mordowali. Lecz sowietbolszewi w kradzieżach wszystkiego co się ruszało i co od powietrza cięższe było, dosłownie, zbrodniach nie przebili, to oni nadal noszą palmę pierwszeństwa. Pzdr!

      0
    • Kosciuszko chranił Polszu przed Carom, job jewo mać. Car eto suka była co Polszu ubiwała. I Ljenin i Stalin poslje etaawo Toże.
     Każdy może chotjet takich druzjej a nie drugisz. I my Ruskich nje choczjem druzjej. Strana je staran, sasjed, Bot, druzitsa nje budjem. Na szto? !! Tam u was syf i malaria. Paczjemu tjepier wsje Ruskie ubjeżajut na Zapad ? !!!! Oni w żopie majut swaju stranu? Ziwut w Giermanii mnogo, i wsje gdje tolka można. Aby nie w Rosiji. Tak im tam nie charaszo bljadź.
     A paczjemu wy nie zdjełatje sztoby u was ubić borow, komunistyow wsiech powiesić i normalno parjadok zdjełać . Tolka syf. Poubiwajtje Putina i wsiech worow drugich i sdjełajtje sztoby charaszo było.

     0
     • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/miasto-rodzinne-lenina-chce-stac-sie-muzeum-zsrr/9jnq0
      Durnyje sobaki.
      Ubij zawtra Putina to my budjem druzja. Wazmi dynamirt i ubij jewo. Ja tjebja proszę !!!

      0
     • IWH_rus IWH_rus

      W większości swojej rosjane o was i nie pamiętają. Nikt do was в druhowie nie wprasza się.

      O ucieczce z Rosji – galimatias. Ludność Rosji stabilizowała się w zeszłym roku, współczynnik urodzeń porównał się z śmiertelnością. Patrz statystykę. Przyrodniczy spadek ludności jeszcze idzie, lecz dziś jest niewielki wzrost kosztem imigracji. ONZ tego roku składała ranking krajów po migracji, Rosja zajmuje drugie miejsce(12 milionów) po ilości tych, co wjechało do kraju za rok, po USA(43 miliony). Polska, nawiasem mówiąć, wymiera bez każdej nadziei. U was współczynnik urodzeń niżej czym w Rosji, lecz trochę powyżej czym w USA, a zewnętrzna imigracja do Polski jest słaba. Znam, Checheny do was jadą. Lecz to prosi, zabierajcie ich wszystkich. By lepiej pożałowaliście swoich inżynierów, które w Irlandii/Holandii truskawkę na plantacjach zbierają za starymi wynoszą i toalety czyszczą.

      Co do chorób – to wasze fantazje i pociecha samych się. Na podstawie statystyki ONZ Rosja w pierwszej dziesiątce krajów za jakością medycznej obsługi. Polski tam i obok nie ma. Problemy z epidemiami są jak spuściznę dziewięćdziesiątych lat. Lecz dynamika pozytywna.

      Zabijajcie swoich ludzi same, a nam nie doradzajcie. Nam rewolucje są nie potrzebne. A lustracje – to typowy faszyzm, w którym dziś nie bez podstaw obwiniają Kraje bałtycki i Polskę. Prosto nazywajcie rzeczy swoimi imionami. Nic takiego w faszyzmie nie ma, on dla Europy jest tradycyjny. Jak i ludobójstwo własnych narodów, w czym Rosja z Europą nigdy porównać się nie mogła, chociaż mocno starała się w ubiegłym stuleciu.

      Co do złodziei – ich wszędzie wystarcza. Wam prosto podoba się własne grzechy przypisywać tylko Rosji. Dzisiejsza Polska żyje kosztem zewnętrznych wlewań z UE. Wasz pieniężny dług przed następnymi pokoleniami nieopanowany rośnie. Każdy z was kradnie u swoich dzieci i wnuków. Stworzyli taką sytuację wasi poprzedni władcy, które teraz żyją całkiem nie biednie.

      Nim rozdawać rady, uporządkujcie własne państwo. Zresztą, to nie w waszych siłach, sprzedaliście swoją suwerenność za kiełbasę.

      0
    • Co ty na to bolszewiku? > Operacja Polska: Nieznana zbrodnia Stalina na Polakach w 1937 roku ujawniona przez IPN

     “TO BYŁA ZBRODNIA PIĘĆ RAZY WIĘKSZA od KATYŃSKIEJ. STRZAŁAMI w TYŁ GŁOWY SOWIECCY SIEPACZE ZAMORDOWALI 110 TYS. POLAKÓW” czyli KU OPAMIĘTANIU WSZYSTKICH PRZEPRASZACZY za SPALONĄ BUDKĘ przed AMBASADĄ ROSYJSKĄ !!!

     Zginęli bo byli Polakami –mówi profesor Mikołaj Iwanow z Instytutu Historycznego Uniwersytetu w Opolu. – To był polski holocaust –dodaje prof. Zdzisław Winnicki z Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego.

     Obaj historycy uczestniczyli w czwartek w Białymstoku w konferencji naukowej poświęconej 75. rocznicy inicjacji zbrodni “operacji polskiej” w Białoruskiej Socjalistycznej Republice Sowieckiej.

     W sierpniu 1937 roku, z rozkazu ówczesnego szefa sowieckiej bezpieki Nikołaja Jeżowa, rozpoczęła się eksterminacja Polaków. Podczas operacji aresztowano prawie 144 tys. osób, z których zamordowano, przeważnie strzałem w tył głowy, około 111 tysięcy.

     W odróżnieniu od innych zbrodni stalinowskich o podłożu klasowym, ta dokonana na Polakach była czysto narodowościowa. Jej ofiarami byli zarówno komuniści polscy, którym przez ponad 15 lat pozwolono w specjalnym autonomicznym okręgu (tzw. dzierżyńszczyzna) realizować utopijne marzenia o Polsce komunistycznej, jak i, to w przeważającej większości, ludność polska, która po układzie ryskim znalazło się poza granicami II Rzeczypospolitej.

     – Byli to przeważnie przedstawiciele tzw. szlachty okolicznej – mówi prof. Zdzisław Winnicki.
     Od wieków przywiązani do języka, tradycji polskiej i religii katolickiej stanowili bardzo znaczącą mniejszość narodową w BRSS. W początkowych latach republiki na powierzchni około 51 tys. km kwadratowych mieszkało ok. 520 tys. Polaków. Do roku 1937 cieszyli autonomią, a język polski był językiem urzędowym. Dość skutecznie opierali się kolektywizacji i kołchozom. M.in. fiasko indoktrynacji było jednym z powodów ostatecznego rozwiązania polskiej kwestii w stalinowskiej Rosji.

     W latach 1937-1939 terror dotknął obejmującego kontyngenty narodowościowe aresztowano 1,5 miliona ludzi, z prawie 800 tysięcy rozstrzelano. 12 proc. ofiar stanowili Polacy.- To był holocaust Polaków – mówi pr. Winnicki.

     Wiedza na temat zbrodniczej akcji NKWD jest do dziś wśród Polaków znikoma. Pozostaje nieznaną, choć historycy używają określenia zapomniana.

     Rozpowszechnienie wiedzy na temat “operacji polskiej” to jeden z zasadniczych celów zorganizowania naszej konferencji naukowej – mówiła Barbara Bojaryn-Kazberuk, szefowa białostockiego oddziału IPN. – To nasza powinność i obowiązek.

     http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/13/operacja-polska-nieznana-zbrodnia-stalina-na-polakach-w-1937-roku-ujawniona-przez-ipn/

     0
     • My za kiełbase niczjewo nje pradali. U nas kiełbasy mnogo.
      Ale nie wałnujsja. Eta budka zasrana pjered ambasadoj to polska budka była. I w sumie to eti ljudje czto wkidali tam agoń to oni o russkich liudjach normalnych nie dumali. Oni dumali o naszych worach czto oni rządzą Polską cztoby etim woram namieszat. I namieszali. I budut mjeszat wsjem woram. I wy toże mieszajtje woram i budjet charaszo.
      U nas nada wykidać komunistow i szpionow w pizdjec. A kak my eto zdjełajem to my budjem djełać czto nada djełać. Rabotać cztoby było łuczszje. Bo tjepier je płocha. My nie idjom ubiwat Ruskich ni nikakich drugich. Eto djełajut eti banditi czto oni rządzą mirom. Ini dajut rozkaz i durnyje ljudie ich bojatsja i djełajut czto oni chotjat. W Rasiji tożje tak Putina nie ljubljut wsie.

      0
   • USA pierwszy kraj, który wprowadził komunizm bez rewolucji. USA będzie pierwszym krajem, który obali komunizm za pomocą rewolucji. Starania Obamy o zakaz posiadania broni jest próbą zabezpieczenia przed tą sytuacją.

    0
   • I’m impressed by your writing. Are you a professional or just very knwdeeogeabll?

    0
 7. Niestety to nie jest takie proste i takie dwubiegunowe wyraziście. Bo z jednaj strony Gil i Wesołowski raczej coś w tym jest. A z drugiej strony jest wyraźna intencja zniszczenia Chrześcijaństwa a w szczególności Kościoła Katolickiego.
  W Niemczech takiego Araba znałem co dzieci jak się bawiły na podwórku to im dawał cukierki. On taki był po prostu z serca dawał im cukierki. I ktoś się do niego przypieprzył że wezwie policję bo że pedofil. No k..wa. Co jest !!! Ale zresztą on wcześniej jako Arab się czepił że Chrześcijanie to pedofile. No to wtedy jak się jego czepili to se wiedział jak to jest.
  To jest popieprzony system. Tylko tyle że w tym systemie se względnie można żyć jako NIKT nieznany nikomu i tyle.
  Ale problem homoseksualizmu księży raczej jest i pedofilii raczej jest ale i tysiące problemów też, jak naprzykład mordercy na wolności, bezkarni UBecy, , nędza, bezrobocie, korupcja, głupota polityków itd itp.

  0
 8. POlicja jest tylko jedną cząstką i odnogą tej patologicznej, niekiedy wręcz przestępczej struktury! To nie tylko POlicja, ale swój udział w tym chorym Wymiarze Niesprawiedliwości mają też Prokuratury, Sądy, Biegli i inne około togowe towarzycho! Totalny brak kontroli nad POlicją , Prokuratorami i sędziami wszystkich szczebli i instancji! Ten wrzód trzeba wyciąć, miejsce ogniem, chemią wypalić, a winnych rozliczać, USUWAĆ Z ZAWODÓW także prawniczych, publicznych na zawsze!! Koniecznie rozwiązać korporacje prokuratorskie, adwokackie i sędziowskie! Tylko OPCJA ZERO!!!!

  0
 9. Stanęli przed sądem, bo napisali prawdę o komuniście z SLD
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/48294-547621384446194.jpg
  ​Stanęli przed sądem, bo napisali prawdę o komuniście z SLD –
  Rzeźbiarz Jacek Adamas i dwoje uczestników jego happeningu przed biurem posła SLD Tadeusza Iwińskiego stanęli dziś przed sądem grodzkim w Olsztynie. Obwiniono ich o wykroczenie przeciw porządkowi publicznemu; grozi za to kara ograniczenia wolności lub grzywny.

  W maju tego roku performer zawiesił czerwoną tablicę z napisem: „Komitet Wojewódzki PZPR w Olsztynie. Tow. Sekretarz Iwiński” na ścianie budynku, w którym mieści się biuro poselskie posła SLD. Tablicę odsłonił Alfred Surma, olsztyński opozycjonista szykanowany w stanie wojennym. Wydarzenie filmowała żona artysty, Katarzyna.

  Cała trójka została obwiniona przez policję o wykroczenie przeciwko porządkowi publicznemu, polegające na umieszczeniu napisu bez zgody zarządcy budynku.

  Według Adamasa happening był spontaniczną reakcją na zachowanie posła podczas prac nad uchwałą upamiętniającą Grzegorza Przemyka w 30. rocznicę tragicznej śmierci. Miała ona potępiać sprawców i inicjatorów tego politycznego mordu. Iwiński – wieloletni członek partii komunistycznej – chciał usunięcia z projektu fragmentu o odpowiedzialności ówczesnych władz partyjnych i państwowych za fabrykowanie dowodów i ukrywanie winnych. Władze SLD odsunęły go wówczas od prac nad projektem, a uchwała została przyjęta przez aklamację na kolejnym posiedzeniu parlamentu.

  Adamas powiedział dziś w sądzie, że jego akcja miała być formą protestu i zwrócenia uwagi na rolę PZPR i prawdę o systemie komunistycznym. Stwierdził, że działał emocjonalnie.

  Jak mówił, w latach 80. w jego mieszkaniu na warszawskiej Pradze działała nielegalna drukarnia. Jeden z drukarzy tego wydawnictwa w 1985 r. zginął – podobnie jak Przemyk – w niewyjaśnionych okolicznościach. Według milicji wypadł z dziewiątego piętra klatki schodowej bloku przy ul. Anielewicza w Warszawie.

  Dwoje pozostałych obwinionych twierdziło w sądzie, że nie uczestniczyli bezpośrednio w zawieszaniu tablicy przed biurem poselskim. Żona artysty stwierdziła jednak, że „tak jak napisano w zarzucie, działała z mężem wspólnie i w porozumieniu”. Jak dodała, robi to od 23 lat, wspierając i dokumentując jego działalność. Uczestnicy happeningu podkreślali, że tablicę zamierzali zdjąć ze ściany jeszcze tego samego dnia.

  0
 10. Ale super ta tablica. W morde jeża. Super. Takie tablice dawać na każdym domu gdzie mieszka komuch a jeszcze UBekom dawać. Tu mieszka kat z SB towarzysz … . Hehehe!!!! Ale co tam, to i tak spłynie po nich jak po gównie. Dopiero w pałę jakby zarobił jeden z drugim to by wtedy było dobrze.

  0
  • Warto wspomnieć, że całkiem niedawno w Olsztynie pochowano w policyjnej asyście honorowej komunistycznego zbrodniarza gen. Kazimierza Dudka – ostatniego szefa olsztyńskiego Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych. Skoro olsztyńska policja honoruje siepaczy komunistycznych … to determinacja w ukaraniu za artystyczny performance staje się jasna.

   0
 11. Oto III RP/PRLbis: sędzia łaskawy dla (naczelnego pederasty III RP/PRLbis)Biedronia bez litości dla uczestników Marszu.
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/48301-547711384454898.jpg
  Oto III RP: sędzia łaskawy dla Biedronia bez litości dla uczestników Marszu – niezalezna.pl
  foto: youtube.com
  11 listopada 2010 r. poseł Robert Biedroń został oskarżony o fizyczny atak na funkcjonariusza policji. Proces w tej sprawie wciąż trwa. 11 listopada 2013 r. Marek Z. obraził słownie policjanta, za co został po kilku dniach skazany na wyrok bez zawieszenia. Co łączy te dwie sprawy? Sędzia Marek Krysztofiuk.

  Sędzia od kilku dni jest gwiazdą mainstreamowych mediów, które zachwycają się tym, jak uczył patriotyzmu Marka Z. na sali sądowej. “Lekcja patriotyzmu w sądzie” – pisała “Gazeta Wyborcza”, a postawą sędziego emocjonowały się również “Fakty” TVN.

  – Ty k…, psie je… Ja jestem patriotą, a ty kim jesteś? – miał krzyczeć do policjanta Mariusz Z. Ogłaszając wyrok, sędzia Krysztofiuk stwierdził, że “przypomni oskarżonemu, czym jest patriotyzm”. – Tego typu zachowanie nie może być akceptowane nie tylko w dniu święta narodowego, ale w żadnej sytuacji – mówił sędzia Marek Krysztofiuk. Tak się jednak składa, że w poważniejszej sytuacji sędzia już na takie moralizowanie nie potrafił się zdobyć.

  Jak przypomniał internetowy profil TVN48, ten sam sędzia prowadzi sprawę posła z partii Palikota, Roberta Biedronia. Po manifestacji środowisk skrajnej lewicy 11 listopada 2010 r. policja zatrzymała Biedronia, który – według policji – był wśród osób, które rzucały kamieniami i racami w stronę marszu narodowców. Z zeznań jednego z policjantów wynika, że Biedroń chwycił jednego z nich, Tomasza B., i próbował mu wyrwać pałkę, a potem uderzył go w twarz.

  Mimo że w 2010 r. Biedroń nie był jeszcze posłem i nie chronił go immunitet, sędzia Krysztofiuk nie był w stanie wydać szybkiego wyroku. Jak dotąd poseł nie został skazany. http://niezalezna.pl/uploads/foto2013/48301-547701384454898.jpg

  0
 12. Nie został to nie został. Nie znaczy że ten teraz nie miał zostać. Lżenie, w szczególności policjantów wykonujących czynności służbowe, jest karalne przecież. Co mnie jakiś biedron obchodzi. Kamieniami walić nie można, palic też nie. Tędy to my nigdzie nie dojdziemy. Chociażby dlatego że nie ma na to siły aby fizycznie rzeczy pozałatwiać.

  0
  • Z czerwonymi żadnego paktowania! Latarnie! Sznury! Wieszanie! Paliki!!! To słowa Gan Ganowicza i także moje. Potrzeba nam na dziś dużo takich Gan Ganowiczów. Polecam jego książkę “Kondotierzy” http://sw.org.pl/kondotierzy.pdf Pamiętam, w okolicy lat 88-89 wyszli “Kondotierzy” w II obiegu, szaleństwo zapanowało wtedy, facet opisywał jak w Kongo walczył, w Etiopii (podobało mi się jak opisywał zatrzymanie kolumny ruskich czołgów przy pomocy lawin skalnych – no i to, że dopiero po długim czasie zaglądali do tych czołgów:), mieli jaja). Jak zwykle życiorysy Polaków to gotowy materiał na film. “Pistolet Do Wynajecia Czyli Prywatna Wojna Rafala Gan-Ganowicza” chyba z 1997 Niechcący posiadam na dysku, także jak ktoś nie znajdzie to służę. http://www.savetubevideo.com/?v=c85eQrEvFCY zapraszam do oglądania o ostatnim Polaku z wielkim charakterem i wielkimi jajami. Trafił z moździerza w ruską ambasadę w stolicy Jemenu Sanie. Hotchkiss-Brandt – francuski moździerz ciężki 120 mm dawał czadu: “Ambasadę sowiecką zniszczyliśmy do fundamentów. Nie przerwałem ognia nawet wtedy, gdy wedle wszelkiej logiki strzały nie były potrzebne.” Ciekawe co by zrobił z pedalską tęczą ? Cześć i chwała wspaniałemu Bohaterowi. Walczył z czerwoną zarazą gdzie tylko mógł. Ciekawe, że w dzisiejszej “WOLNEJ POLSCE”, nie można kupić w księgarni książek Józefa Mackiewicza i innych autorów. A POdobno jest wolność. Polska jest wolna … . Widać , że coś tu nie gra, coś nie tak z tą wolnością..

   0
   • Jadwiga Chmielowska o tym Wielkim i z jajami a nie wydmuszkami Polaku.

    Wielka szkoda, że Rafał nie ukończył książki o Oddziałach Wartowniczych, w których służył po ucieczce z Polski. Odkładał na później. W Lublinie pracował z młodzieżą. Próbował przekazać jej swą wiedzę i umiłowanie Ojczyzny. Choroba rozwinęła się bardzo szybko. Nie zdążył. Rak płuc nie dał mu szans. Rafał był bardzo skromnym człowiekiem, nie zżerała go ambicja. Koledzy obawiali się, że jak Ewa Kubasiewicz – szef wszystkich przedstawicielstw zagranicznych “Solidarności Walczącej” wyląduje w Paryżu to Rafał poczuje się “nieswojo”. Okazało się, że miałam rację mianując Ewę Kubasiewicz i prosząc Rafała o pomoc dla niej. Dla Gan-Ganowicza skuteczność walki a nie chore ambicje była na pierwszym miejscu. Bardzo się z Ewą polubili. Pierwszy raz spotkałam się z Rafałem jeszcze w Paryżu, w polskiej restauracji, którą się opiekował. Potem wiele razy spotykaliśmy się we Wrocławiu i Warszawie. Wiedział, że naszą wojnę – lat 80. przegraliśmy. Mówił mi – Jadwiga musimy stawiać na młodzież – to ona dokończy to, co myśmy zaczęli i osiągnęli, a co łże elity zaprzepaściły. Lubił słuchać moich opowieści o rozwalaniu sowieckiego imperium przez Wydział Wschodni “Solidarności Walczącej”. Poznał Gruzinów, wieloletnich więźniów łagrów. Z jednym z nich znał się jeszcze z Radia Wolna Europa. Pamiętam sprężysty wojskowy krok Rafała, czasem trudno było za nim nadążyć. Niestety śmierć przyszła szybko, zbyt szybko. Cześć Jego Pamięci!

    0
    • Rafał był przeciwnikiem Okrągłego Stołu. Na jazgot, że bez Okrąglaka poleje się krew, pytał spokojnie ile osób zginie? Odpowiadano mu se setki tysięcy! Twierdził, że nawet w długotrwałych wojnach ginie ok 20 – tys., więc mówią bzdury i kto z “komunistów” w Polsce, będzie chciał umierać za Sowiety? Przecież 90% członków PZPR wstąpiło do partii dla korzyści – awans, mieszkanie, talon na samochód. Schodzono wtedy do liczby 2-4 tysięcy. Odpowiadał – tyle to ginie w wypadkach drogowych. Jego zdaniem mogło zginąć jedynie max kilkuset idiotów. A co to jest dla odzyskania prawdziwej niepodległości? Mieliśmy na ten temat takie samo zdanie.

     0
     • Był jeszcze jeden młody POLAK – Leszek ZONDEK, który wyjechał z Melbourne do Afganistanu i walczył z sowietami o wolność tego kraju. Zginął z bronią w ręku… i to w czasie kiedy obecny min. obrony Sikorski plątał się po Afganistanie w bliżej do dziś nieokreślonej “misji”…

      0
     • Świetna była rozmowa Ganowicza z Olejnik. Od początku próbowała go wyprowadzić z równowagi ale że jej się to nie udawało więc nie potrafiła ukryć wściekłości i padały takie pytania i odpowiedzi: ona – ilu pan zabił ludzi? on z kamienną twarzą – nie wiem, tego nie wie żaden żołnierz skąd mogę wiedzieć kiedy rzucałem granatem w dżunglę albo odpalałem moździerz w Jemenie. ona już nie potrafiąca ukryć złości – wie pan wyobrażałam pana sobie jako postawnego mężczyznę, najemnika no takiego prawie Bonda a pan tak nie wygląda, on z lekkim uśmiechem drwiny – proszę pani na brak powodzenia u kobiet nigdy nie narzekałem! I fragment z filmu; umówiliśmy się wieczorem w paryskiej kawiarni, ciepło, piękne kobiety ze swoimi chłopakami przy barze. Usiadłem tyłem do ściany, jak zawsze i obserwowałem wejście. Po kilku minutach wchodzi ich dwóch. Twarze spalone słońcem i poorane pustynnym wiatrem, charakterystyczne miękkie, pewne siebie kocie ruchy. To oni. Dziewczyny odprowadzają ich zaciekawionym wzrokiem do mojego stolika. Rozpoznajemy się od razu. – Czy Rafał Gan?

      0
 13. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Projekcja-Adoracji-w-CSW-obrzucona-czerwona-farba,wid,16171385,wiadomosc.html

  O. Tu dobrze zrobił. Pierdyknął puch czerwonej farby w gówno. I teraz go trzeba bronić. I puchami napieprzać z farbą. Nie on bowiem poszedł sobie i walił po ryju kogoś tam kto go nie zaczepiał. tylko odpowiedział w jedynie własciwy sposób na ostrą profanację.
  Gdzie są narodowcy !!! Tam trzeba porządek zrobi ć !!!

  0
 14. Avatar Honiewicz

  Macieju, pyszne jest to zdanie : – “Jeśli mnie pamięć nie myli, uczestnicy wszelkich ulicznych starć z tzw. organami bezpieczeństwa publicznego byli w czasach PRL-u nazywani przez urzędujące władze i usłużnych jej propagandystów bandytami, renegatami a w najlepszym razie warchołami.” – rozumiem, że ma to być dowcip inteligentny, wprowadzenie atmosfery.

  Kokietuje, Maciej, czytającego, przeżyciami odległymi, w których pamięć już nie ta i szwankować może, ale…….. dzięki swojej erudycji, wiedzy, sobie przypomina: że już coś takiego było, co podobne jest do dzisiejszych czasów. Wprowadzając czytającego w nastrój odpowiedni, by……… uzasadnić emocje młodych Polaków.

  A dalej z sarkazmem, że: – “…….. , że już nigdy społeczeństwo nie będzie musiało odwoływać się do argumentu „dyskusji ulicznej”.
  Otóż, Macieju, “dyskusje uliczne” są immanente demokracji, swobodzie w wyrażaniu poglądów, ocen, opinii. Niezadowolenie z rządów w starych demokracjach też jest przez przedstawicieli władzy definiowane jednoznacznie źle. Władzy, demokratycznie ukonstytuowanej, przysługują środki do spacyfikowania entuzjastów o zanarchizowanych poglądach. Również nacjonalistycznych.

  Niedawno w komentarzu do jakiegoś tekstu Macieja – napisałem, że podzielam ocenę polityczną i gospodarczą wyrażaną w Maciejowych artykułach o sytuacji w Polsce. Że w tym kraiku nad Wisłą, wynędzniała, głodna władzy, splendoru z nią związanego, ale nieświadoma odpowiedzialności za państwo, gawiedź postsolidarnościowa i poststyropianowa, doprowadziła do wielkiego nadużycia.

  Do tego by demonstrować niezadowolenie z rządu, z polityków wypasionych zasiadających w sejmie, nie trzeba czekać okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Bo to żaden symbol. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że sfrustrowaną część młodzieży do swoich interesów wykorzystują zgrani cwaniacy polityczni prawicowej i skrajnie kato-prawicowej prowieniencji. Pod prymitywnymi hasełkami.

  P.S. Macieju, przywołanie w tekście wypowiedź naczelnego kowboja RP, że – “Dobrze powiedział Wojciech Cejrowski: tutaj mamy Plac Zbawiciela, a nie plac zboczeńców. ” – co najmniej jest niestosowna. Ten ortodoksyjny katolik o manierach trapera znany z głupawych, chamskich wypowiedzi – może dowcipnych w dorzeczu Amazonki – nie może być wzorem, tym bardziej argumentem usprawiedliwiającym podpalenie “tęczy”.

  0
 15. Policja do sądu: ukarać grzywną organizatora Marszu Niepodległości
  http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/95/19/951948f2a0a15560bb2c4581bf6eccee.jpg Witold Tumanowicz (w środku), obok Roberta Winnickiego i Krzysztofa Bosaka; fot. PAP/Tomasz Gzell

  Komenda Stołeczna Policji przesłała do sądu wniosek o ukaranie grzywną organizatora Marszu Niepodległości Witolda Tumanowicza. Policja twierdzi, że nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy i przewodniczył zgromadzeniu po jego rozwiązaniu.

  Rzecznik komendanta stołecznego policji st. asp. Mariusz Mrozek poinformował, że wniosek został skierowany w oparciu o przepisy ustawy Prawo o zgromadzeniach.

  We wniosku podnosimy, że przewodniczący zgromadzenia nie żądał jego opuszczenia przez osoby naruszające przepisy ustawy, nie podjął decyzji o rozwiązaniu zgromadzenia w momencie, gdy były ku temu przesłanki i przewodniczył zgromadzeniu po jego rozwiązaniu

  – powiedział Mrozek, potwierdzając informacje RMF FM.

  Prawo o zgromadzeniach nakłada na organizatora obowiązek m.in. żądania opuszczenia zgromadzenia przez osoby, która swoim zachowaniem naruszają prawo. Policja twierdzi, że Tumanowicz nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy i mimo zdelegalizowania marszu, namawiał, żeby jego uczestnicy szli dalej.

  Absolutnie nie przyznaję się do tych zarzutów. Są one nieprawdziwe

  – powiedział Tumanowicz.

  Dodał, że organizatorzy marszu wzywali jego uczestników do zachowania zgodnego z prawem. Jego zdaniem decyzja o rozwiązaniu zgromadzenia była “głupia i nieprzemyślana”, ponieważ zdecydowana większość uczestników zachowywała się spokojnie. Tumanowicz powiedział, że po rozwiązaniu zgromadzenia przez ratusz czuwał nad tym, aby uczestnicy marszu mogli “spokojnie się rozejść”.

  11 listopada podczas Marszu Niepodległości doszło do ulicznych zamieszek. Stołeczny ratusz na żądanie policji rozwiązał zgromadzenie, ale mimo to marsz był kontynuowany. Podczas zajść spłonęła budka wartownicza przy ambasadzie Rosji a nieustaleni dotąd sprawcy wrzucili kamienie i race na teren placówki. Niektóre osoby próbowały wspinać się na ogrodzenie. Do incydentów doszło także przed squatami przy ul. ks. Skorupki i ul. Wilczej oraz na pl. Zbawiciela, gdzie podpalono instalację “Tęcza”.

  Jak dotąd zatrzymano 74 osoby; część z nich usłyszała ponad 30 zarzutów karnych. Dotyczyły one m.in. naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza, udziału w nielegalnym zbiegowisku oraz niszczenia mienia. Zapadło też dziewięć wyroków w trybie przyspieszonym.

  PAP/JKUB

  0
 16. Ruska Buda przeprasza za spalenie polskiej budki. Czy Rosja przeprosiła nas kiedykolwiek za cokolwiek? http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/6a/66/6a663ea13de6c979bd41c919e2f90a6d.jpg
  fot. PAP/Paweł Supernak

  1. Premier Tusk podejrzewa, że atak petardowy na polska ambasadę w Moskwie, został zaaranżowany.

  Podejrzliwy ten premier Tusk. Atak zaaranżowany… a kto go zaaranżował – może Putin?

  Oszołomstwo się premierowi udzieliło…

  2. Nie wiem jakie to ma za znaczenie i czy to lepiej, czy gorzej dla ambasady i dla Polski, że atak petardowy był zaaranżowany, a nie przeprowadzony spontanicznie.

  W każdym razie Rosja za petardy nie przeprosiła, skazała tylko jakiegoś Wańkę Morozowa na 15 dni aresztu. Ma chłopak szczęście, że się urodził w Rosji. W Polsce dostałby za to samo na dzień dobry areszt na 3 miesiące, do sprawy, a potem by mu przez dwa lata przedłużali.

  3. Proszę mi przypomnieć – może pamięć mi szwankuje – czy Rosja przeprosiła nas kiedykolwiek za cokolwiek?

  Raczej nie. Ani za Katyń, ani za Smoleńsk, ani za petardy.

  My zaś przepraszaliśmy Rosję wielokrotnie – za pasażerów z Dworca Centralnego (ograbionych przez rosyjską mafię), za kibiców na Euro, za spalenie budki. Polskiej zresztą budki, stojącej na polskiej ulicy.

  Z Ruskiej Budy wystosowane zostały przeprosiny za spalenie polskiej budki…
  Janusz Wojciechowski Ps. To już nie zwykłe poddaństwo wobec sowietów którzy nigdy nas nie przeprosili za tak liczne wobec Polski i Polaków przewinienia łącznie z masowymi mordami.To wasal sowiecki na stołku prezydenta Polski który służy na sowietom,a nie Polsce. Nawet Ukrainiec Janukowycz nie przeprosił Polaków za obsmarowanie Bredzisława Komoruskiego jajkiem przez ukraińskiego nacjonalistę !

  0
 17. Squot to opuszczony budynek zamieszkały przez narkomanów, lewaków, gejów i inne mniejszości, za milczącym przyzwoleniem władz miasta. Jeśli zamieszkały przez bezdomnych – nie nazywa się squot tylko pustostan i mieszkańcy są przeganiani przez policję i straż miejską. Matkę z małymi dziećmi za zaległy czynsz bo były maż nie płaci alimentów bez skrupułów wywala się na bruk. Zlikwidowano Państwowy Fundusz Alimentacyjny i los matek z dziećmi jest marny.A tu banda ćpunów, lesb, gejów, nielegalnych imigrantów mieszka zajmuje nielegalnie pustostan i kradnie prąd, wodę, wywala śmieci i jakoś policja ich nie wywala na zbity pysk. Pomijam już samą sprawę tej zadymy. Kupców z KDT mających legalną spółkę z ratuszem gdzie vice prezydent pobierał legalnie pensję jako członek rady spółki wywala się bijąc i gazując poprzez firmy ochroniarskie na polecenie Jaśnie nam panującej HGW. Hipisowska komuna w centrum miasta … już widzę jakby taki budynek zajęła jakaś inna grupa, zorientowana inaczej niż na lewo. Co to by był za atak policji ! Wozy bojowe ! Telewizja krzyczała by o wojnie, terrorystach i końcu świata ! Ale bolszewia u nas pod ochroną. Bogate dzieciaki zaplotą dredy, zajarają zioło i rozprawiają w swojej komunie o światowej rewolucji 🙂 Gdyby jak reszta musieli iść do roboty by na chleb zarobić to by im przeszło. Ale to nic nowego. Zamachy na Cara też organizowali ludzie jak np. córka ówczesnego mera Moskwy. Ot zblazowane i rozpieszczone bachory się nudzą.

  0
 18. Kuzyn mieszka na Wilczej obok budynków które zajęło lewactwo. Oto jego opowieść: Okupują całą kamienicę, zlikwidowany żłobek i przychodnię zdrowia chorób płuc już chyba 6 lat. Nikt ich stamtąd nie rusza. Ewidentnie mają ciche przyzwolenie. Posiadają w budynkach prąd, wodę (najprawdopodobniej kradną gdy wszyscy płacą i to słono). W zeszłym roku 11 listopada gościli u “siebie”dużą grupę Niemców lewaków z Antify (około 30 osób). A okoliczne dachy wzdłuż Marszałkowskiej, Wilczej, Skorupki mają opanowane od dawna wystarczy spojrzeć na poddasza budynków i napisy na nich typy Antifa itp. nazywajcie rzeczy po imieniu, czyli dom gdzie próbuje się z powodzeniem i bezkarnie instalować komuna lewacka. Częstym gościem u nich jest red.Kurkiewicz. Pytam więc: czy HGW już była w tym squocie i złożyła mieszkańcom wyrazy ubolewania z powodu przebytego stressu oraz obiecała pomoc finansową (np. darmowe obiady)?

  0
 19. @hannagw twittuje do 8-latki, która martwi się chuliganami w Warszawie. “Droga Zuziu, ja też się nie zgadzam na takie zachowanie!” http://wpolityce.pl/site_media/media/cache/d3/f0/d3f0e6973d450361e2a05b2b1b1ab7ec.jpg
  fot. twitter/@hannagw

  Piszą ludzie listy do pani prezydent Hanny Gronkiewicz – Waltz. Piszą starsi i piszą młodsi.

  Urocza młoda dama, Zuzia, lat 8 napisała, że „nie zgadza się, aby w tak ważnym dniu dla Polski (11 listopada) chuligani niszczyli nie swoją własność”. List, jak widać na zdjęciu oficjalna droga trafił do Ratusza.

  Z nie mniejszym urokiem pani prezydent odpisała małej Zuzi na twitterze:

  Droga Zuziu, ja też się nie zgadzam na takie zachowanie! Robimy wszystko aby takie sytuacje się nie powtarzały

  Pani prezydent, serce rośnie, kiedy czyta się takie rzeczy! Prosimy jednocześnie o opublikowanie większej liczby listów, bo chyba nie chce pani powiedzieć, że żadne przedszkole, ani żłobek nie oburzyły się w sprawie tęczy?

  Wuj

  Ps.Hahaha lata 60-te. Głęboka komuna. Niesamowite. Tow. Lityński, obecnie doradca BK POd Żyrandolem, też był ściskany – jako dziecię – przez samego towarzysza prezydenta Bieruta na trybunie. I tak to historia różnych dzieci dostała kręciołka. Zuzię chyba tatuś za często sadza na kolankach :)))) No i proszę nowy Pawlik Morozow (Pawieł Trofimowicz Morozow) (ros. Павел Трофимович (Павлик) Морозов)nam rośnie, tylko w żeńskim wydaniu. I tak dalsze dierżat. Data napisania listu i wpisania go do dziennika korespondencji świadczy, że list był pisany chyba od razu w sekretariacie HGW jak jeszcze manifestacja trwała. Od kiedy Rathaus bufetowej pracuje i stempluje listy 11.11? Z tych pieczątek wynika, że Zuzia od co najmniej tygodnia wiedziała, że pedalska tęcza się sfajczy, napisała i wysłała swoją petycję znacznie wcześniej :))) Nie z nami te numery – bufetowa! Czy ktoś rzeczywiście wierzy, że ten list napisała jakaś 8 letnia Zuzia? Przecież kiedy płonęła ze wstydu ta tęcza urząd miasta już nie pracował a pieczątka na liście ma datę 11.11.2013. Te tępaki z ratusza nawet nie potrafią fałszywki przekonywująco sporządzić.To się nazywa poświecenie dla pracy. Zuzia się martwi o “Tęczę”. Pytam więc: a kto się martwi o Zuzię? Odpowiedź: O Zuzię martwią się Tęczowiaki i o Zuzię martwią się pedofile. Znają już jej ulicę i dobre serduszko pełne oburzenia na chuliganów z którymi musi się męczyć HGW. Teraz zapewne przekują swoje zmartwienie w aktywne wsparcie i pomoc dla Zuzi, aby mogła poznać politykę powszechnej miłości i dać dobry przykład dla tych obrzydliwych katoli i prawaków którzy nie rozumieją, ze pedofilia to nie zboczenie, tylko orientacja seksualna jak u braci (niestety jeszcze nie w małżeństwie )homosiów. A mamusia i tatuś będą beneficjentami nowego prawa i definicji i wspólnie, radośnie, rodzinnie oglądać w sieci sesje fotograficzne które udokumentują przyjemność dziecka z kompleksowym obcowanie z pedofilem. OBY WSZYSTKIM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ! Następna granica debilizmu przekroczona przez HGW i jej przydupasów takie bzdety mogą łykać już nie lemingi tylko mózgojeby, A co do postów klakierów i aparatczyków i różnej maści odpadów po sb wsi itp nie dyskutować i po ptokach. Przecieram oczy ze zdumienia, to przecież jak nic powtórka z lat osiemdziesiątych. Na ten temat śpiewał wówczas Kaczmarski w piosence: http://www.savetubevideo.com/?v=3r9KmmsTT8Q Polecam. Jakie piękne i wzruszające. Nawet dzieci wykorzystują do swojej brudnej polityki. Teraz w samym centrum, na Foksal będą burdele, bo Platfusy muszą spłacić dług zaciągnięty u alfonsów w czasie akcji pt. “sikamy na krzyż” na Krakowskim Przedmieściu. To był dług honorowy i Platfusy muszą się wywiązać. Słowo rzecznika prasowego Putina: Bredzisława mondrego ważniejsze od pieniędzy, więc się alfonsy cieszą. Pewnie też dostanie Bredzio darmowe bilety wstępu. Więc zaliczy dwie muchy w jednym kaszalocie. Oni myślą ze Polacy to idioci absolutni, więc chwytają się ubeckich wyświechtanych chwytów , ale od kogo wymagać czegoś mądrego jak rodzice im przekazali jeno podżegania POdstępu oszustwa zmian nie widać od 1945r najpierw ojcowie i matki teraz dzieci tej samej szkoły ze wschodu. Ciekawe jaki list dostała locha z ruskiej budy, gdy mała Zuzia lat 8, zobaczyła, jak jakiś kacapski kałmuk z kałmuckie ambasady przeczołguje homoruskiego rezydenta po glebie za spalenie budki przez nabojkę ryżego kundla w ramach prowokacji do której przyznał się dzisiaj w radio bzdet icek Sikorski słowami: “my zaczęliśmy”. I ciekawe czy też go upubliczni ? Ps. II Droga Zuziu, powiedz swoim rodzicom, którzy ci ten list dyktowali, że są idiotami. Z listu wynika, że nie masz nic przeciwko niszczeniu cudzego mienia w pozostałe dni roku. Droga Zuziu, nie pisz do HGW bo ona jest z sitwy Tuska i właśnie otwiera w Warszawie nowy burdel dla twojego tatusia. Być może, Zuziu będziesz pracować w tym burdelu jaki dorośniesz. Sensacyjny news! Hit roku o Platformie Obywatelskiej. Chcesz być sługusem Niemca i Ruska dalej popieraj Tuskahttp://www.savetubevideo.com/?v=BfGT29Fa7UI#t=81

  0
 20. Działacze lewackiej Antify grożą: będziemy was mordować na ulicach. http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/48333-548231384526964.jpg


  „Od dziś każdy podejrzany typ w szaliku Legii na ulicach Warszawy jest narażony na to, że zostanie bez ostrzeżenia pocięty kosą albo poważnie okaleczony w inny sposób” – mail o takiej treści otrzymali dziś członkowie kilku grup kibiców klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Pod groźbami podpisali się aktywiści skrajnie lewicowej Antify.

  „Wydarzenia z 11 listopada 2013 pokazały że kibice Legii nie są w stanie zapanować nad grupką terroryzujących ich faszystów którzy z pobudek politycznych w barwach Legii napadają min. na kobiety i dzieci. Oświadczamy że w związku z tym zmianie ulegają zasady gry w Warszawie. Od dziś każdy podejrzany typ w szaliku Legii na ulicach Warszawy jest narażony na to że zostanie bez ostrzeżenia pocięty kosą albo poważnie okaleczony w inny sposób. Warszawiacy nie będą tolerować faszyzmu w swoim mieście. Jeżeli trzeba będzie was wszystkich wymordować nie zawachamy się żeby to zrobić. Do zobaczenia. ANTIFA WARSZAWA” – napisano w mailu.

  Pisownia oryginalna.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816