Małopolska
Like

Baba na rybach i… robótki ręczne hipopotamów (odc. 6)

29/08/2013
1296 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Baba na rybach i… robótki ręczne hipopotamów (odc. 6)

– Mamuuu…siaaaa!!!! – radosna furia zwana ośmioletnim Rozrubą eksplodowała wprost do nadwerężonej już deko trąbki Eustachiusza naszej wędkowiec.

0


 

– No cześć kochany… Słuchaj…A co to pani wychowawczyni mówi mi na twój temat… – adeptka wędkarstwa z delikatnością szydełkującego hipopotama przywitała syna.

IF

– Oooo! Kochana moja, najmilsza i najsłodsiejsza, a jak tam nasz piesek? Czy jest zdrowy, czy zjada wszystkie obiadki i czy aby nie cierpi jakoś bardzo? – ćwierkał radosny głosik ośmioletniego cwaniaczka.

– Rozrubo… Pytałam o coś – betonowy głos wędkowiec, zbrojony najlepszą stalą pedagogiczną, zwiastował, że kobieta wydobyła cały asortyment rodzicielstwa i właśnie podjęła walkę z… no właśnie…nie wiadomo czy z nagłą głuchotą dziecka, czy też bardziej z w zastraszającym tempie postępującą amnezją wieku dziecięcego czy też może jeszcze z nadnaturalnych rozmiarów, troską o domowe zwierzęta.

– Eeep… No wiesz mamo. A Szymon mnie uudeerzyyyył i pani nie ukarała go zaaa tooo – zaśpiewał do telefonu Rozruba równocześnie psując matczyne, jeszcze przed momentem szczelnie zwarte szyki bojowe edukacyjneo- wychowawcze.

– Oooo! Rzeczywiście.. To jest, no …To jest totalnie niepedagogiczne!- wędkowiec dokonała chwilowego odwrotu szeregów psychologicznych.

– O nie Rozrubo! Co tyż to łopowiadosz tej swojej matce!!?? Ukarałam gło! Wywaliłam do mycia! – usłyszała wędkowiec wrzask pani wychowawczyni dobiegajkący z drugiego planu telefonicznego.

-Mamciu… Zdaje się, że to też nie jest zbyt pedagogiczne… – wyszeptał Rozruba.

– Ale co dokładnie? – wędkowiec automatycznie zniżyła i ściszyła swoją głośność.

– No… Takie gadanie bzdur za czyimiś plecami… Ty to słyszałaś, prawda? I mycie, to chyba nie kara?

– No jasna sprawa jak słońce na niebie, Rozrubo! A to już jestem spokojna o ciebie, zdaje się, wszystko pod kontrolą- łącznie z poziomem ryków i beczenia…. – wędkowiec odłożyła pedagogiczny oręż na bardziej sprzyjające czasy.

– No jasna sprawa mamcia! – odparował Rozruba i szybko zmienił temat rozmowy, bezwiednie wkraczając na jeszcze bardziej grząski grunt – A co tam sobie porabiasz mamusia?

– Eeee…Nooo..Ale, kto? Że ja?

– No ty , mamcia, ty? Przecież nie tata – Rozruba okazał się identycznym , szydełkującym hipopotamem, jak jego ukochana rodzicielka.

-Hmmm… Właśnie patrzę, jak twój fantastyczny tatuś siłuje się z kołowrotkiem wędki i za wszelką cenę chce wieloryba wyciągnąć z e stawu.

– Żartujesz sobie… Ty? I tata? I w ogóle to gdzie jesteś?Wieloryby?

– No…Taaak. Żartuję. Jesteśmy niedaleko Krakowa nad stawem i łowimy ryby. Ja też łowię.

– Jooo!!!! Aaale będzie…Jak ja to Tuńce powiem, to jej buciory spadną i dodatkowo fikną koziołka!

– A tak przy okazji, to masz tam pod ręką siostrę?

– Nie, jest z grupą w muszli…klozetowej…

– Rozrubo…klozetowej?!

– No…Koncertu słuchają.  I co tam tata wyciągnął?

– Chyba koncertowej… Tonę wodorostów, będzie więc zielona breja na kolację…

– Nie biadol mamcia. Rybę kupisz w każdym przydrożnym sklepie.

–  A to nie słup jest przydrożny? Albo gospoda?

– Sklep też, jest na drodze do szkoły, pracy i na przystanek. Dobra, mamcia, tyle edukacji. Spadam, bo idziemy na salę gier. To cześć. Zadzwoń  jutro…

 

“Boże mój drogi” – pomyślała wędkowiec – ” Zaiste wychowanie dzieci przez rodziców i odwrotnie jest jak… szydełkowanie hipopotamów…karkołomne, acz niekoniecznie musi być niemożliwe…”

 

CDN…

 

Żródło: Osobiste doświadczenia autorki.

 

Inne zapisy autora:

0

Bez kredek we lbie
Bez kredek we lbie

Matka-Polka-galopka. Na marginesie - matematyk, księgowa. Staram się nie politykować, nie mam do tego predyspozycji, wolę ... obserwować, wyciągać wnioski, przyglądać się i opisywać. Poczucia humoru nigdy za dużo, nawet sam Pan Bóg je posiada, więc czemu nie człowiek?

20 publikacje
10 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816